Main Content:

Pagini: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 145

Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.

• thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
Răspuns: Domnului Prim Ministru si domnului Secretar de Stat la S.S.P.R.
« Răspunde #1290 : Octombrie 13, 2013, 21:36:26 »

Stimate dle. Raymond Luca, nu stiu cine a fost la volanul masinii. Singura pesoana care ar fi putut sa imi spuna, este decedata. Pot sa va spun cine le-a tiparit si cine le-a imprastiat. Andrei Marinela le-a tiparit si le-a imprastiat impreuna cu sotul ei Andrei Nicolae. Pentru ca nemernicul de Socaciu a dat-o in judecata pe Marinela care este decedata si nu se poate apara, are in mine un dusman redutabil. Il sfatuiesc sa se fereasca de reactii.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1291 : Octombrie 13, 2013, 22:03:37 »

Buzdugane iti promit ca intervin pentru ultima data in "cazul"lui Silviu dar nu-nainte de-ati da dreptate ca foarte multi dintre revolutionari au fost in strada sau au vrut o reorganizare adevarata(vorbesc si despre cei de pe portal-forum).
Revenind la camaradul nostru Silviu;sa stii ca eu de cate ori am fost la mitingurile noastre m-am gasit cu el in aceleasi conditii in care m-am gasit si cu restul camarazilor(adica in strada ,la-nghesuieli).Legat de reorganizare,vreau sa stii si multi din tara poate sa confirme ca si Silviu a fost unul din acei tradati cand a fost vorba sa urnim acea Uniune a Revolutionarilor si tot el,Silviu a fost unul din putinii care au pus umarul la inbunatarirea statutului si toate acestea fara a ridica pretentii cum au facut-o altii.Eu unul n-am vazut in el omul care sa-l doara in basca,sa-si dea importanta sau sa fie acea persoana care sa jigneasca pe careva.
Ne vorbesti ca miscarea revolutionara are nevoie de oameni care sa treaca la fapte si sa se puna la dispozitia miscarii revolutionare,ori cum pot s-o faca cei care sunt mai putin vocali si care cand deschid gura sa-si spuna parerea sunt marginalizati de cei care se lauda si-si dau importanta mai mare si mai multa decat trebuieste?Exemple pot da multe dar cred ca ne-ar lua mult timp si cred ca nu este cazul acum sa analizam astfel de cazuri.Ce este importamt la ora actuala,este macar acum sa-ncetam a ne mai macina nervii si a ne haituii unii pe altii caci despre reorganizare si altele de genul acesta nu mai am cuvinte.
Memorat
« Răspunde #1292 : Octombrie 13, 2013, 22:33:59 »

Domnu.....senator[?]......Aveti o cercetare completa despre Lugoj demarata de Petrisor Morar si argumentata lamentabil de procuratura,incheiata in coada de peste si continuata de Costin.Imi permit sa va dau un sfat.....Stati departe de cazul Lugoj ca arde !Arde acum,si va arde pana la capat.De data asta cu repercursiuni in comisia parlamentara.Nu ne spuneti povesti....nici noi nu va vom spune mai mult.Feriti-va de concret pentru ca stiti la ce ma refer.Sa lasam sa vorbeasca justitia in cazul asta .justitia inseamna mai mult decat procuratura...nu-i asa? banuiesc ca stiti!
Memorat
« Răspunde #1293 : Octombrie 13, 2013, 23:21:08 »

Domnule Burada,

Asa cum spuneam, i-as da foc ... lasand gluma la o parte, va spun sincer ca toata povestea asta cu Lugojul ma plictiseste teribil. La fel si amenintarile dvs ce se vor subtile. Nu stiu ce a demarat Petrisor Morar, habar n-am. Stiu insa ce gugumanie a incercat Costin (menita sa acopere alte "gauri") si l-am oprit. Am facut la randul meu o serie de investigatii, la politia municipiului, la cea judeteana, la parchete, etc. Am primit raspunsuri neconcludente. Sunt toate la comisie si isi asteapta rezolvarea. Sau cum ziceti dvs, in justitie. Sa fie! 
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1294 : Octombrie 14, 2013, 06:57:26 »

Domnule Buzdugan as dori sa analizati cu multa atentie lista prezentata de dl. Haraga.
Eu cred ca s-a gresit anul de pe stampila de inregistrare.
Acele cifre prezentate sunt cele de pana in 1992 cand nici nu exista denumirea de luptatori cu merite deosebite, decat cea de participanti.
Apoi acei participanti au fost transformati de PSD la acea vreme in luptatori dar dupa 1992 cand s-a modificat legea.
In septembrie 1997 cu certificate tiparite si cu timbru sec erau peste 10000 de luptatori.
Verificati Monitoarele publicate tarziu in 1999 si apoi monitorul cu brevete din 2000.
Certificatele s-au eliberat in baza listingurilor pe care le avea SSPR-ul si abia apoi s-au introdus in Monitoarele oficiale.
Parca asta a fost cronologia.
Si acum se incearca sa se lucreze ca acum 23 de ani, esti cu noi esti revolutionar nu esti cu noi numai esti.
Revolutionarii care sunt membrii de partid au gresit cand au pus mai presus Partidul decat Revolutia.
Probabil oameni marunti......cu interese mici si imediate.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1295 : Octombrie 14, 2013, 10:52:28 »

Stimate dle. Raymon Luca, in sinteza sedintei din data de 04.10.2011, a-ti constatat ca Balint Petrica Dorin nu figureaza in registrul de arestati si retinuti din decembrie 1989. De ce mai are Certificat de Luptator Arestat in cazul acesta? Cum de nu face obiectul unei cercetari penale sau a unui proces de anulare a certificatului?
Memorat
« Răspunde #1296 : Octombrie 14, 2013, 11:15:46 »

Domnule Burada,

Asa cum spuneam, i-as da foc ... lasand gluma la o parte, va spun sincer ca toata povestea asta cu Lugojul ma plictiseste teribil. La fel si amenintarile dvs ce se vor subtile. Nu stiu ce a demarat Petrisor Morar, habar n-am. Stiu insa ce gugumanie a incercat Costin (menita sa acopere alte "gauri") si l-am oprit. Am facut la randul meu o serie de investigatii, la politia municipiului, la cea judeteana, la parchete, etc. Am primit raspunsuri neconcludente. Sunt toate la comisie si isi asteapta rezolvarea. Sau cum ziceti dvs, in justitie. Sa fie! 
        Splendid.....asa cum spune si colegul meu....despre BD...STIATI!!  Chiar mai mult decat erati indreptatit sa stiti.Interventia intr-un dosar aflat in cercetare,tocmai la cei care-l lucrau in ordinea pe care ati expus-o,pentru a-l "stopa" cu intentie si a bloca"gugumania" Costin o fi legala in Americi dar, pe aici pe unde pastea Miorita se numeste intr-un anume fel.Faptul ca"sunt toate la comisie si isi asteapta rezolvarea"naste o alta intrebare.De catre cine sa fie rezolvate daca nu de instanta careia trebuia sa-i parvina ? Nu ma deranjeaza daca nu imi veti raspunde.Mie.Sau lui Thunder.Raspunsul il vom cauta oricum....si asa alta treaba n-avem....si nu numai noi.....a inceput si Resita....si ...altii...multi altii,care nu vor neaparat,sau,numai indemnizatii.
Memorat
« Răspunde #1297 : Octombrie 14, 2013, 12:18:01 »

Domnule senator RAYMOND LUCA,va redau mai jos o situatie cu revolutionarii postata pe forum de un fost angajat al SSPR si CPRD-dl HARAGA DOREL,deci o sursa credibila.Mai putem vedea si pe site-ul:Situatia revolutionarilor in 1997
2013-02-26 12:11:53 http://www.revolutialugojana.org/stiri/situatia-revolutionarilor-in-1997.html
Legea 341/204 prevede preschimbarea certifcatelor eliberate in perioada 1990-1997.

DOREL HARAGA
Hero Member
Deconectat Deconectat
Vezi Profilul
PUȚINI AM FOST, MULȚI AM RĂMAS
« : Mai 14, 2012, 18:40:21 »
SUNTEM VICTIMELE  LOR
LA DATA DE 22.09.1997 DIN DISPOZIȚIA CONDUCERII DE ATUNCI A INSTITUȚIEI S-A ÎNTOCMIT O SITUAȚIE PRIVIND REVOLUȚIONARII PRINȘI ÎN EVIDENȚA SSPR.
CU DORINȚA DE A VĂ INFORMA CÂT MAI EXACT , REPRODUC MAI JOS SITUAȚIA AȘA CUM A FOST EA PREZENTATĂ DE CĂTRE ANGAJATUL SSPR CE A ÎNTOCMIT-O:
A.   SITUAȚIA REVOLUȚIONARILOR LA DATA DE 22.09.1997
AFLAȚI ÎN EVIDENȚA SSPR

1.   EROI-MARTIRI…………………………………………..........………933

2.   DECEDAȚI ÎN LEGĂTURĂ CU EVENIMENTELE………..118

3.   URMAȘI AI EROILOR MARTIRI……………....………………2257
DIN CARE:
-   MAME………………………………………………………..........648
-   TAȚI………………………………………………………….........518
-   SOȚI SUPRAVIEȚUITOR………………………………....400
-   COPII-FETE…………………………………………………......326
-   COPII-BĂIEȚI……………………………………………….....365
             DECEDAȚI………………………………………………………..74
   Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..34

4.   RĂNIȚI ÎN REVOLUȚIA DIN DEC 1989……………………. 2711

DECEDAȚI………………………………………………………...................  28
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..20

5.   RĂNIȚI ÎN LEGĂTURĂ CU EVENIMENTELE……………..350

6.   REȚINUȚI………………………………………………………..633
DECEDAȚI………………………………………………………...........…3
Rata de mortalitate la 1000 persoane……………5

7.   PARTICIPANȚI DIRECȚI(Luptători cu merite deosebite)….2669
DECEDAȚI………………………………………………………….................................26
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………...............10

B.   Beneficiari ai legii 42/1990(republicată)

1.   Urmași ai Eroilor Martiri…………………………………..................2257
2.   Luptători Răniți…………………………………………….......................2711
3.   Reținuți……………………………………………………… ...........................633
4.   Participanți direcți (Luptători cu merite deosebite)……. 2669

TOTAL BENEFICIARI…………………………………………...............................8270
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..................11
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=752.msg82109#msg82109

În 1997 da, aceasta era situatia. Dar în 2012 la sfîrsitul aplicarii L 341 era altfel:

Memorat
« Răspunde #1298 : Octombrie 14, 2013, 12:24:39 »

Domnule senator RAYMOND LUCA,va redau mai jos o situatie cu revolutionarii postata pe forum de un fost angajat al SSPR si CPRD-dl HARAGA DOREL,deci o sursa credibila.Mai putem vedea si pe site-ul:Situatia revolutionarilor in 1997
2013-02-26 12:11:53 http://www.revolutialugojana.org/stiri/situatia-revolutionarilor-in-1997.html
Legea 341/204 prevede preschimbarea certifcatelor eliberate in perioada 1990-1997.

DOREL HARAGA
Hero Member
Deconectat Deconectat
Vezi Profilul
PUȚINI AM FOST, MULȚI AM RĂMAS
« : Mai 14, 2012, 18:40:21 »
SUNTEM VICTIMELE  LOR
LA DATA DE 22.09.1997 DIN DISPOZIȚIA CONDUCERII DE ATUNCI A INSTITUȚIEI S-A ÎNTOCMIT O SITUAȚIE PRIVIND REVOLUȚIONARII PRINȘI ÎN EVIDENȚA SSPR.
CU DORINȚA DE A VĂ INFORMA CÂT MAI EXACT , REPRODUC MAI JOS SITUAȚIA AȘA CUM A FOST EA PREZENTATĂ DE CĂTRE ANGAJATUL SSPR CE A ÎNTOCMIT-O:
A.   SITUAȚIA REVOLUȚIONARILOR LA DATA DE 22.09.1997
AFLAȚI ÎN EVIDENȚA SSPR

1.   EROI-MARTIRI…………………………………………..........………933

2.   DECEDAȚI ÎN LEGĂTURĂ CU EVENIMENTELE………..118

3.   URMAȘI AI EROILOR MARTIRI……………....………………2257
DIN CARE:
-   MAME………………………………………………………..........648
-   TAȚI………………………………………………………….........518
-   SOȚI SUPRAVIEȚUITOR………………………………....400
-   COPII-FETE…………………………………………………......326
-   COPII-BĂIEȚI……………………………………………….....365
             DECEDAȚI………………………………………………………..74
   Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..34

4.   RĂNIȚI ÎN REVOLUȚIA DIN DEC 1989……………………. 2711

DECEDAȚI………………………………………………………...................  28
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..20

5.   RĂNIȚI ÎN LEGĂTURĂ CU EVENIMENTELE……………..350

6.   REȚINUȚI………………………………………………………..633
DECEDAȚI………………………………………………………...........…3
Rata de mortalitate la 1000 persoane……………5

7.   PARTICIPANȚI DIRECȚI(Luptători cu merite deosebite)….2669
DECEDAȚI………………………………………………………….................................26
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………...............10

B.   Beneficiari ai legii 42/1990(republicată)

1.   Urmași ai Eroilor Martiri…………………………………..................2257
2.   Luptători Răniți…………………………………………….......................2711
3.   Reținuți……………………………………………………… ...........................633
4.   Participanți direcți (Luptători cu merite deosebite)……. 2669

TOTAL BENEFICIARI…………………………………………...............................8270
Rata de mortalitate la 1000 persoane………………………………..................11
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=752.msg82109#msg82109

Pentru toti nesimtitii care dezinformeaza constant pe acest forum va reamintesc ca s-a mai comentat pe marginea acestei situatii.
Si din nou nu vreti sa dati informatia completa, alegeti doar ceea ce va convine voua.
Este vorba in aceasta situatie doar de Beneficiari ai legii 42/1990 nominalizaţi în Decretele 110/1992 şi 226/1992, ambele publicate în M.O. 40/1993 şi 41/1993
Aici sunt trecuti doar cei publicati in Monitoarele Oficiale de pana la acea data.
Diferenta pana la 17126 de LRFD, desi li s-au eliberat certificatele pana in 1997, au fost publicati in Monitoare in anul 1999.
Terminati cu dezinformarile !!!!!!
Buzdugane nu stiu ce sa cred despre tine : ori esti prost informat ori rau intentionat.
Memorat
« Răspunde #1299 : Octombrie 14, 2013, 12:35:53 »

Topul manufacturilor de ștanțat falși revi.
1.   Asociația Dec. 89 Metrou      5887
2.   LNLVRD 89 CEM                 3182
3.   Asociația Brașov Dec. 89      3179
4.   Fundația rev. Dec. 89         2489

Descarcati documentul atasat la postare mea anterioara. Doresc o motivatie din partea dvs d-le senator Raymond Luca. În perioda cînd ati fost demnitar l-ati legitimat atît pe Maior cît si pe Costin la diferitele congrese, întruniri, sedinte, unde prin simpla prezenta si atitudinea non-combat sînt de acord, ati dat gir fenomenului de falsitate si impostura. Cazul Aprofirei din Brasov nu v-a lasat un gust amar?
Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #1300 : Octombrie 14, 2013, 14:12:30 »

Mai lipsesc Asociatii legal constituite care au dat avize.
Nu sunt toate.
Memorat
« Răspunde #1301 : Octombrie 14, 2013, 15:43:32 »

Domnule Kronstadt,

Eu am raspuns de fiecare data invitatiilor la congresele dvs, fie ca au fost organizate de BNR Maior, fie ca erau organizate de BNR Costin. Nu am participat la congresul BNR din Timisoara pentru ca NU am fost invitat. Dar in toate interventiile mele, ca invitat, am subliniat ca a venit momentul sa va alegeti alti lideri. Am subliniat iarasi si de ce. Nu stiu ce altceva ar fi trebuit sa fi facut ca dvs sa fiti multumit.
Gustul amar l-am incercat in mai multe ocazii, dar nu uitati ca deciziile de avizare au fost date prin vot al tutror membrilor comisiei prezenti. Intre ei, chiar membri BNR. Nu a iesit intotdeauna cum am vrut eu. Pe de alta parte, odata decizia luata, am aparat-o public din solidaritate cu membrii comisiei si cu activitatea acesteia. Asa este normal intr-o organizatie care se respecta: odata argumentele epuizate in dezbatere, votul plenului este suveran si trebuie respectat.

Domnilor lugojeni, Burada si Thunder66,

Eu nu am intervenit in procesul de cercetare. Am adresat solicitari institutiilor si am informat la randul meu. In cazul in speta, am primit informari, care erau in total dezacord cu alte marturii, unele venite chiar de la cadre ale acelorasi institutii. Eu as trata cu destula prudenta evidentele militiei din 20-21 decembrie. Si am suficiente argumente, inclusiv din noaptea de 21 decembrie in Bucuresti, cand nu au fost inregistrati toti cei retinuti in Pta Universitatii si incarcerati la Jilava. Sunt peste 500 de cazuri neinregistrate doar in Bucuresti!
Faptul ca o ancheta inceputa in mandatul meu nu a fost finalizata nu inseamna ca ea nu poate fi continuata de actuala comisie. Deci acolo trebuie sa va adresati. Mai sunt si alte anchete, investigatii, inceputein mandatul meu, care, din pacate nu au ajuns la un final.
In privinta "gugumaniei", poate cuvantul nu este bine ales, Costin a dorit sa anuleze bonulete de la lugojeni si resiteni, primite in '97, ca sa le inlocuiasca cu adeverente (cu acelasi numar de inregistrare) emise pentru oameni din asociatia lui, sau asociatii prietene, in anul 2000 - 2001! Adeverintele erau menite sa justifice listele transmise de asociatii pentru marirea numarului de revolutionari. V-am mai adus la cunostinta acest caz, dar nu am observat ca v-ar interesa acest aspect.
Poate bonulete erau false in totalitate, n-am de unde sa stiu ca nu sunt criminalist, dar adeverintele erau cu siguranta! Cert este ca toate aceste dosare au fost verificate la comisie cu consecintele cunoscute si pe care le gasiti in sinteze.

Domnilor,

Eu ce am avut sa va spun, v-am spus. Nu doresc sa abuzez de generozitatea dlui Cornel Anton si sa intervin pe Forum pe mai departe. Fara suparare, dar am si altele de facut. Depinde numai de dvs sa reusiti in ce va propuneti, anume sa recastigati respectul societatii romanesti. Incercati sa va atacati mai putin intre dvs si sa va organizati asa cum am mai mentionat in alt mesaj.

Va doresc numai bine,
Raymond Luca

Memorat
« Răspunde #1302 : Octombrie 14, 2013, 16:14:13 »

Celor care isi doreau idli in lipsa de lideri.....

NI S-A ARATAT PE MUNTE MINUNE MARE CHIAR,DAR CHIAR EXCELENTA SA RAIMOND LUCA INSUSI.

SI A GRAIT.......NE-A DARUIT TABLELE INDREPTARILOR IN IDEEA CA SE RUPE USL-UL SI SE VOR VANA INTRE EI. NE-A SPUS CE NU STIAM.....CA N-AVEM LIDERI.SI AR FI BINE SA AVEM.EL IN VIATA A AVUT UN SCOP....COSTIN !L- A REZOLVAT.PE ALALALT NU-L CUNOASTE CA E IN PUSCARIE.

BONULETE AU FOST....SI ADEVERINTE....DA EL N-A STIUT CA STIE.

NU A PROTEJAT MAFIA PRESILOR....DOSARELE SANT TOT ACOLO....SA LE LIMPEZEASCA ASTIA CA EL N-A AVUT CAND.
          NU S-A AFISAT.....A PARTICIPAT CA L-AU INVITAT.....DATI PE SPATE!!!!!!!!!!!!!!

EL A FOST CONTRA COMISIEI ....DA A SEMNAT PENTRU

ASA GRAITA NOUL ZARATUSTRA......NU MAI GRAIESTE....A STAT PLOAIA SI ARE TREABA !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #1303 : Octombrie 14, 2013, 16:16:09 »

Stimate dle. Raymond Luca, va multumesc pentru amabilitatea de a raspunde intrebarilor mele. Si da, aveti foarte mare dreptate cand spuneti ca ma intereseaza doar BD. Este din Lugoj si este normal sa ma intereseze. Ceea ce nu inteleg, este de ce dl. Sefer m-a trimis la plimbare avand un fiset plin cu documente de la Dvs. si de ce nu le trimite la Instanta sa decida aceasta. Va atasez si raspunsul de rahat primit de la CPRD89.
Memorat
« Răspunde #1304 : Octombrie 14, 2013, 16:16:20 »

GRESEALA...NU IDLI-IDOLI
Memorat
Pagini: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 145
Schimbă forumul: