Main Content:

Pagini: [1] 2 3

ULTIMA FORMULA!!! REVENIREA LA LEGEA 42 CU MENTINERA 0.6 PT PENSIONARI!!

• emil cc
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

LA ACEST LUCRU SE LUCREAZA ACUM VA IESI LA BUGET ACEASTA MODIFICARE GHICI CINE ESTE INITIATORUL???
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ar fi o mare porcarie. Pedeapsa lor va vi in momentul in care se vor pensiona, dar personal nu ma incalzeste cu nimic raul pe care prostii il fac si impotriva lor.
Memorat

LA ACEST LUCRU SE LUCREAZA ACUM VA IESI LA BUGET ACEASTA MODIFICARE GHICI CINE ESTE INITIATORUL???

Unde "se lucreaza" si de ce nu ne spui tu cine este initiatorul?
Memorat

That's why you're here, isn't it?
  • Manasia
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

de unde este informatia ? ce ar insemna revenirea la Lg 42-scutirea de plata impozitului ?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

OK, ne intoarcem la Legea 42. Cum ramane cu creditele bancare acordate in baza indemnizatiei la Legea 341?
Memorat

Probabil Legii nr. 42 i se vor aduce modificari si chiar este posibil sa se ia ceva si din Legea 341.
Ar fi normal, daca se revine la Legea 42, sa fie actualizata la timpurile de acum, sa fim si noi intrebati.
Cineva sa gestioneze si propuneri de ale noastre.
Deocamdata nu vedem decat ceata peste tot.
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

parfijohn06 cand se fac legile ... "cei multi " nu sunt intrebati ! Sa fii convins ca totusi se vor uita pe propunerile noaste ... se vor adopta doar cele de genul " eliminare 0,6 pensionari " si nu de genul  " 1, 5 indemnizatie "
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)

OK, ne intoarcem la Legea 42. Cum ramane cu creditele bancare acordate in baza indemnizatiei la Legea 341?

CORECT!
Eu am pensia de drep de 690 de lei, iar rata la banca(pe un credit luat pe baza indemnizatiei) este de 890 de lei.
Daca mi s-ar lua cei 0,6, as fi distrus pe viata.
Nici nu-mi pot imagina asa ceva. Doamne fereste! Mai am probleme si cu inima...
Si-apoi, de la o anumita varsta incepi sa dai din ce in ce mai multi bani pe medicamente. Uf!
Memorat

parfijohn06 cand se fac legile ... "cei multi " nu sunt intrebati ! Sa fii convins ca totusi se vor uita pe propunerile noaste ... se vor adopta doar cele de genul " eliminare 0,6 pensionari " si nu de genul  " 1, 5 indemnizatie "
Am raspuns mai sus. Sunt foarte multi pensionari care au si credite pe baza indemnizatiei. Intereseaza pe cineva soarta noastra?!
Memorat
  • khayyam
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

nu vreau sa spun ca am ceva cu pensionarii , maINE POIMAINE  POATE VOI AJUNGE SI EU PENSIONAR , DAR SI NOI CEI ACTIVI AVEM PROBLEME MULT MAI GRAVE DECAT PENSIONARII..NE AU DAT AFARA DE LA LOCURILE DE MUNCA  , AM SCOS BANI DIN BANCA PE BAZA INDEMNIZATIEI , INDEMNIZATIA  S A DUS , IAR ACUM LUCRAM PE SALARIUL MINIM , ASTA IN CONDITIILE IN CARE MAI AVEM SI COPII LA SCOLA...ASA CA SA VEDEM IMPREUNA CUM O SCOATEM LA CAPAT !!!
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Probabil Legii nr. 42 i se vor aduce modificari si chiar este posibil sa se ia ceva si din Legea 341.
Ar fi normal, daca se revine la Legea 42, sa fie actualizata la timpurile de acum, sa fim si noi intrebati.

DACA INTRADEVAR E REALA REVENIREA LA 42,EU CEL PUTIN O CONSIDER PLAUZIBILA,ATUNCI POATE NI SE IMPLINESTE VISUL PT CARE NE-AM LUPTAT CATIVA,FARA SANSE,IN 2002-2004 CA 42 SA RAMANA SI SA SE COMPLETEZE DOAR CU ACORDAREA INDEMNIZATIILOR.
 341 INSA A APARUT PT A CREEA POSIBILITATEA ACORDARII IN MOD ILEGAL DE NOI CERTIFICATE SI CA O SURSA DE BANI SI DE PUTERE.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

colegi,,,,,,eu cred ca suntem peste 5ooo de pensiomari si peste
    5000 de nepensionari care depind de prevederile L 341/2oo4,de care
    PUTEREA POLITICA ISI BATE JOC IN MOD CRIMINAL,,,,consecintele fiind
    ,,,,,D E Z A S T R U O A S E ,,,,pentru ambele categorii,,,,,,
      Colegi,,,,anul acesta ,cred, ULTIMUL,in care ne mai putem inpune
    punctul de vedere in fata POLITICULUI,sa TRANSAM O DATA PENTRU
    TOTDEAUNA DREPTURILE NOASTRE LEGALE,,,,,,asa ca eu vin cu PROPUNEREA
    sa lasam OEGOLIILE si sa ne ORGANIZAM sub faldurile steagurilor
    cu gaura,,,,,iar cei alesi in "FRUNCE" sa fie oricind dispusi sa
    ,,,,,M O A R A  P E N T R U   C A U Z A ,,,,,,,alt drum ,,,NU ESTE !
        cu stima colegi
                                                     sandu t
Memorat

DACA INTRADEVAR E REALA REVENIREA LA 42,EU CEL PUTIN O CONSIDER PLAUZIBILA,ATUNCI POATE NI SE IMPLINESTE VISUL PT CARE NE-AM LUPTAT CATIVA,FARA SANSE,IN 2002-2004 CA 42 SA RAMANA SI SA SE COMPLETEZE DOAR CU ACORDAREA INDEMNIZATIILOR.
 341 INSA A APARUT PT A CREEA POSIBILITATEA ACORDARII IN MOD ILEGAL DE NOI CERTIFICATE SI CA O SURSA DE BANI SI DE PUTERE.

1. Ati pus punctul pe "i", ca întotdeauna de altfel.
Ultima frază deranjează pe mulţi, care acum stau ascunşi şi urmăresc acest Portal cu îngrijorare.
Ar fi bine dacă va veni scadenţa şi pentru aceştia.
2. Subscriu pentru "sandu t"
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

scriem fora sa ne gindim ce scriem revenirea este o prostie certificate cu inpostori cum spuneti sau facut pe legea 42 sinu pe legea 341 sau facut pina in 2004 mai ginditi inaite de a scrie nici un certificat pe legea341 nu sa spus ca sa eliberat fara sa aiba pe legea 42 numai cei care au cistigat in instata duplicate sint eliberate pe legea42
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Gresesti dle. Nicu, s-au fabricat o gramada de luptatori remarcati (in decembrie 1989 se luptau cu alcoolul sau cu vreo femeie) pe bani grei la Legea 341. Daca se aplica Legea asa cum era ea, prezinti Certificat la Lega 42, brevet in anul 2000, copie legalizata dupa CI sau BI si cerere de preschimbare, era OK. Dar s-a vrut inmultirea noastra si asa au aparut fabricile de dosare, noi memorii, noi declaratii si alte dovezi. Ce alte dovezi domnule, ca daca il vedeam pe unul in 20 decembrie cand am incediat primaria ca vrea sa ma fotografieze sau sa ma filmeze il omoram cu mana mea.
Memorat
Pagini: [1] 2 3
Schimbă forumul: