Main Content:

Pagini: 1 [2] 3

ULTIMA FORMULA!!! REVENIREA LA LEGEA 42 CU MENTINERA 0.6 PT PENSIONARI!!

• ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Gresesti dle. Nicu, s-au fabricat o gramada de luptatori remarcati (in decembrie 1989 se luptau cu alcoolul sau cu vreo femeie) pe bani grei la Legea 341. Daca se aplica Legea asa cum era ea, prezinti Certificat la Lega 42, brevet in anul 2000, copie legalizata dupa CI sau BI si cerere de preschimbare, era OK. Dar s-a vrut inmultirea noastra si asa au aparut fabricile de dosare, noi memorii, noi declaratii si alte dovezi. Ce alte dovezi domnule, ca daca il vedeam pe unul in 20 decembrie cand am incediat primaria ca vrea sa ma fotografieze sau sa ma filmeze il omoram cu mana mea.

DESI EU AM NOROCUL SA AM ALTE POZE FIIND FOTOGRAFIAT CAND OCUPAM MILITIA SI SECURITATEA SI ELIBERAM ARESTATII NOSTRI,SI TOTODATA AM ADEVERINTA DE PARCHET MILITAR DUPA ANCHETARE IN DOSARUL 96/P/199O AL PARCHRTULUI MILITAR TARGU-MURES SI AL SECTIEI PARCHETELOR MILITARE BUCURESTI,SUNT MULTI CAMARAZI CARE AU FACUT POATE MAI MULT DECAT EU LA REVOLUTIE SI NU DETIN ASEMENEA PROBE.
 DUPA CUM STITI ACVESTE PREVEDERI AU APARUT IN HG 566/1996 SI PUTINI LA ACEEA DATA AU AVUT MACAR 1 PROBA NU 2.
 DEALUNGUL TIMPULUI M-AM GANDIT MULT DE CE S-A INTRODUS ACEASTA PREVEDERE CARE PUNE PE FOARTE MULTI REVOLUTIONARI AUTENTICI INTR-O SITUATIE IMPOSIBILA.
 APOI AM INCEPUT SA IMI FORMEZ O IDEE DUPA CE AM AFLAT ULTERIOR CAM CARE ESTE STRUCTURA CACESTOR ALTE PROBE DIN DOSARELE DEPUSE.
 INCEP CU FAPTUL CA LA TARGU-MURES SUNTEM IN SITUATIA FERICITA SA EXISTE CATEVA ORE DE INREGISTRARI VIDEO,SI ZECI DE FOTOGRAFII,ALE MILITIEI,ALE SECURITATII SI PRIVATE,SIU MEMBRII PRIMULUI CONSILIU FRATIA,INAINTE DE INFIINTAREA FSN SUNT INTRADEVAR IN MAJORITATE REVOLUTIONARI DIN STRADA.
 DAR REVENIND LA STRUCTURA PROBELOR DIN DOSARE,CEI MAIU BETONATI SUNT MEMBRII FSN!!! EI AU LEGITIMATII,POZE,APAR PE LISTE IN PRESA,ETC.
 NU ACUZ SI NU CONTEST PE NIMENI,DOAR FAC O CONSTATARE CU SEMNUL INTREBARII Huh Huh
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Dle,cind deschizi un topic care este urmarit cu mare interes de revolutionri(pentru ca se refera la soarta lor),faceti bine si nu umblati cu ghicitori.Lasati impresia ca stiti mai multe.

Totusi,cum ramine cu declaratia Secretarului de Stat VICTOR SOCACIU care este si acum pe prima pagina in situl SSPR-ului,nu este SS-ul informat,sau sursa domniei tale nu e credibila?:

UN CUVÂNT DE BUNĂ REGĂSIRE

Vă salut fraţeşte din adâncul inimii mele de camarad, cu bucuria că am şansa de a vă putea fi alături - şi oficial investit - în rezolvarea problemelor noastre.
   Mulţi dintre voi aşteaptă câteva idei despre ce gânduri am odată ajuns aici. De aceea, vreau să vă spun că m-am angajat sa fac tot ceea ce imi stă în putinţă pentru a face dreptate revoluţionarilor.
   În primul rând, vreau sa fac dreptate revolutionarilor, eliminand toţi impostorii. Existenţa lor ne face vulnerabili şi necredibili in faţa societăţii româneşti.
   În al doilea rând, vreau sa fac dreptate revoluţionarilor prin repunerea in aplicare a Legii 341 /2004 în forma ei actuală.
   Nu in ultimul rând, vreau sa fac dreptate revoluţionarilor aşezându-i la loc de cinste în societatea românească.
   Dacă aceste lucruri se vor fi infăptuit - neapărat cu aportul vostru - vom putea considera toţi că, în sfârşit, Revoluţia Română s-a incheiat.

Victor SOCACIU
http://www.sspr.gov.ro/index.php
Memorat

De ce asa zisi revolutionari de la brasov nu sunt trecuti la drepturile politice si sunt trecute la drepturile revolutinarilo . Astept comentari si argumente .
Memorat

De ce asa zisi revolutionari de la brasov nu sunt trecuti la drepturile politice si sunt trecute la drepturile revolutinarilo . Astept comentari si argumente .

Dl. nu cunoasteti forumul discutiile depre 15 noiembrie sunt la acest link,sunt novembristi!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=59.495
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

si?
Memorat

Cea mai nouă și tare găselniță a epurării de impostori  a sspr-ului ,
este absența actelor de la dosarelor celor cărora deja li s-au eliberat titluri!   Strălucit! Brici! prosteală pe față!

Asta sună cam așa.
 Cineva a trecut examenul la licență fără să  fi participat la cursuri seminari la laboratoare, fără să fi fost la licență?

-adică
nu a manifestat ,   a venit de acasă , bazându-se pe masa de manifestanți și a folosit-o doar pentru a fi  și  el pe acolo,  a speculat tot ce a prins , a convins alte câteva persoane  de propria dreptate.
Adică că el era acolo și a făcut binele  să se bage în seamă cu careva , știa că iese ceva  din chestie . Acest lucru s-a constituit ca faptă deosebită.
  Toată afacerea  durează cât o vorbă bine plasată, și o învârtitură prin hârti  .

Adică   asta să tragem noi concluzia? că s-au eliberat atestate de fapte mărețe într-o instituție publică  bazate pe minciuni?

Ce documente ...câte documente , ce fel ,ai la dosar după atâția ani ?

Tu știi că ai dosarul acolo , de unde să știi tu de acasă ce se face cu documentele tale?
Dacă se folosesc în mod ilegal?  Reproducându-se în oricâte exemplare este nevoie?
   Dispărând documente , tocmai pentru a produce confuzie , tergiversare , manipulare ?

Adică tu ai  pretenția  ca actele să le mai găsești într-o instituție inundată , unde nu ai decât extrem de greu acces  și care se pot pierde grămadă la cerere , din întâmplare  sau reacredință.

Adică  copilul vine întreg la școală , când vine părintele să-l ia acasă,  îl ia fără o mână , apoi un picior șamd  și mai încolo nu-l mai ia deloc...lipsă piese din copil! acu lipsă copil.
Cine răspunde?Nima!

Tu sspr-ist ce at fi să dispară arhiva de la facultate  ,cataloage etc , ca apoi ca și consecință  să ți se anuleze diploma?Cum ți-ar fi?
Asta  fu când , știim doar atât ...dar grădina Domnului este infinită .
Dacă ia foc arhiva , dați foc la certificate!că sspr le anulează  oricum , că nu-s actele la dosare !
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Mai bine spus:
TTOATE COMISIILE SSPR+CPRD LA PUSCARIE !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Se aproba.
Memorat

Mai bine spus:

CORECT
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Mai bine spus:

Parchetul ar trebui sa se autosesizeze, nu la noi si la verificarea dosarelor noastre cat la comisiile care le-au verificat! poate nu ar fi rau sa concepem si sa facem o sesizare in acest sens!
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NO? AM OMIS 3 VIRGULE.......Ma iarta Pruteanu, Dumnezeu sa-l odihneasca! Voi ati intepenit? Doar nu toti sunteti romani din Tg-Mures, Vreti sau nu puscarie pentru stimabilii nostri sefi?
sau, asa cum adeseori, vine unul bine platit si posteaza o porcariora mica........la care sa sarim la cap?
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

mise pare nu cunoasteti componetafostei comisi din ce structuri era compusa de acia aberati
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NO? AM OMIS 3 VIRGULE.......Ma iarta Pruteanu, Dumnezeu sa-l odihneasca! Voi ati intepenit? Doar nu toti sunteti romani din Tg-Mures, Vreti sau nu puscarie pentru stimabilii nostri sefi?
sau, asa cum adeseori, vine unul bine platit si posteaza o porcariora mica........la care sa sarim la cap?

NO MA VASILE DACA NU ESTI SI FUDUL PARCA NU ESTI PROST DESTUL NO APOI DUTE UNDE O DUS MUTU IAPA SI PROSTU CAPRA SI LASANE CA IESTI DUS RAU DE TAT CA NU SA STIE CE AI FOST INAINTE DE 89 SAU SA STIE ? DAR AMU SA VEDE ASA CA PUNE MINA PE CARTE SI MAI INVATA OLECA CA TARE ESTI TROGLODIT SI NU TE MAI LUA DE ARDELENI CA ITI PRINZI URECHILE ALEA CLAPAUGE CA NU LE CUNOSTII ISTORIA SI MAI ALES CA NU TRAIESTI PRINTRA IEI AIA SUNT OMENI CU CAPU PE UMERI NU CA TINE CU CAPU INTRA FESE CA SA MA EXPRIM UN PIC MAI CIVILIZAT NO BAGA CAPU LA CUTIE CA VINE TAVALUGU SI VAI SI AMAR DE POPONETU TAU SI AL UNORA CA TINE 
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

NO MA VASILE DACA NU ESTI SI FUDUL PARCA NU ESTI PROST DESTUL NO APOI DUTE UNDE O DUS MUTU IAPA SI PROSTU CAPRA SI LASANE CA IESTI DUS RAU DE TAT CA NU SA STIE CE AI FOST INAINTE DE 89 SAU SA STIE ? DAR AMU SA VEDE ASA CA PUNE MINA PE CARTE SI MAI INVATA OLECA CA TARE ESTI TROGLODIT SI NU TE MAI LUA DE ARDELENI CA ITI PRINZI URECHILE ALEA CLAPAUGE CA NU LE CUNOSTII ISTORIA SI MAI ALES CA NU TRAIESTI PRINTRA IEI AIA SUNT OMENI CU CAPU PE UMERI NU CA TINE CU CAPU INTRA FESE CA SA MA EXPRIM UN PIC MAI CIVILIZAT NO BAGA CAPU LA CUTIE CA VINE TAVALUGU SI VAI SI AMAR DE POPONETU TAU SI AL UNORA CA TINE 
brevo gogiie! pe ungureste cum te chema? dar pe maghiara? dar pe secuieste?
Memorat

Gresesti dle. Nicu, s-au fabricat o gramada de luptatori remarcati (in decembrie 1989 se luptau cu alcoolul sau cu vreo femeie) pe bani grei la Legea 341. Daca se aplica Legea asa cum era ea, prezinti Certificat la Lega 42, brevet in anul 2000, copie legalizata dupa CI sau BI si cerere de preschimbare, era OK. Dar s-a vrut inmultirea noastra si asa au aparut fabricile de dosare, noi memorii, noi declaratii si alte dovezi. Ce alte dovezi domnule, ca daca il vedeam pe unul in 20 decembrie cand am incediat primaria ca vrea sa ma fotografieze sau sa ma filmeze il omoram cu mana mea.

Deci, pe langa "piromanie", aveati si tendinte criminale... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Grin Grin Grin
Memorat
Pagini: 1 [2] 3
Schimbă forumul: