Main Content:

Pagini: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 51

[color=blue][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][b][b]Amintes

"
Iulian Mihai
3 ore ·
Domnule Iohannis, Presedinte al Romaniei. V-au sustinut si v-au votat peste 6 milioane de Romani la ultimele alegeri. Daca maine ar avea loc alegeri prezidentiale, cu siguranta ati primi peste 10 milioane de Voturi, incluzand aici si Diaspora. Ne sunteti datori, Domnule Presedinte, sunteti dator Tarii Dvs. Da, aveti atributii limitate, mafia PSD-ALDE v-a lasat doar dreptul de a fi simplu spectator - ca si Noi, Cetatenii Romaniei.
Riscati-va mandatul si iesiti la lupta, Domnule Presedinte! Nu vreti sa ramaneti in istorie drept “trofeul” de la centura mafiei PSD-ALDE, nu? Daca nu stiti ce sa faceti, mergeti la Popor, la cei ce v-au votat si cereti-le sfatul. Romanii pot discerne mai bine decat unii consilieri incompetenti sau rau-voitori.
Si daca va decideti sa apelati la cel ce este SUVERAN in Romania, Poporul Roman, poate vi s-ar spune, printre altele:
1. Initiati Dvs. strangerea de semnaturi pentru un referendum de schimbare a Constitutiei pe care sa il tinem vara aceasta. Sa nu lasam mafia PSD-ALDE sa darame si ce a mai ramas in picioare din institutiile statului de drept. Daca deschideti un punct de strangere de semnaturi in fata Palatului Cotroceni, ar veni milioane de Romani sa semneze, Domnule Presedinte.
2. Propuneti-le Romanilor, Domnule Iohannis, un referendum despre Democratie, Stat de Drept si Justitie. Cereti si Alegeri anticipate in acest an, dupa aprobarea Referendumului de catre Popor si schimbarea Constitutiei. Ca sa nu se mai intample vreodata ca Tara sa fie confiscata de catre un grup infractional organizat, lasati Romanii sa voteze si Online, de acasa. Sa impunem treptat in urmatorii ani in Romania o Democratie Directa, Participativa. Sa concediem toata clasa politica si sa avem in Parlament, Guvern si Primarii doar profesionisti avand contracte ferme de performanta.
Trebuie schimbata din temelii Constitutia Romaniei si legile MUTILATE de catre ciuma rosie si virusii atasati, ALDE si UDMR, Domnule Presedinte. Si nimeni nu poate decide mai bine decat Poporul Roman, care se presupune ca este Suveran in Romania, Domnule Presedinte, puteti sa ne ajutati pe Noi, Cetatenii Romani sa aplicam si in practica acel enunt pompos din Constitutie: ”Poporul este Suveran”? "

Memorat

Florinel..., tu vrei sa fii "suveran"...„Suveran Fiinţă Vie Născut Viu“... !!! ? ? ? Huh Shocked Kiss  Da'...esti convins... ? ? ? Grin Cry Grin

Memorat

Florinel..., tu vrei sa fii "suveran"...„Suveran Fiinţă Vie Născut Viu“... !!! ? ? ? Huh Shocked Kiss  Da'...esti convins... ? ? ? Grin Cry Grin

E prea greu si prea obositor sa-ti explic acum ca , peste CCR exista cineva mai important , POPORUL ROMAN.SI EL DACA e,poate sa-i spuna consultat Patlagicai Rosii autointitulata CCR , sa-si ia decizia aia de o rara ticalosie si sa si-o indese undeva !
[/size]

Memorat

Eu le-am transmis catorva "patlagici portocalii" (in 2012)...dar... !!!  Dar Legea trebuie respectata...nu mai esti  'jurist'..., "suveranule"... ? ? ? Shocked Shocked Shocked
Memorat

E prea greu si prea obositor sa-ti explic acum
'' Tovarasu' (de unde 'minte s') Cornea '' Embarrassed..., 'ti-e greu'/'esti obosit' Cry  totdeauna... Shocked   Maine la prima ora sa-ti dai demisia !!! Grin Grin Grin
Memorat

Eu le-am transmis catorva "patlagici portocalii" (in 2012)...dar... !!!  Dar Legea trebuie respectata...nu mai esti  'jurist'..., "suveranule"... ? ? ? Shocked Shocked Shocked

Abia asteptam momentul alegerilor ( daca n-or fi unii , asa mai grabiti , sa incerce cu DTT sau cu semtex! Grin) sa scapam de termitele rosii care au pus labele pe CCR si pe institutiile statului , cu ajutorul puturosilor natiei si taietorilor de frunze la statul degeaba!  Angry Cry Roll Eyes Lips sealed Undecided Angry Sa dam odata de pamint definitiv cu Ciuma Rosie si penalii ei ! Am auzit ca si Soros  Grin Grin Grin obsesia lor , nu mai are rabdare ca e prea batrin sa mai apuce si alte alegeri si o sa investewasca masiv  Grin Grin Grin sa scape tarisoara ( iunde o fi Catavencu s-o vada si p'asta! Grin Grin Grin ) de khazarii rusofoni !!! Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat

Abia asteptam momentul alegerilor ( daca n-or fi unii , asa mai grabiti , sa incerce cu DTT sau cu semtex! Grin) sa scapam de termitele rosii care au pus labele pe CCR si pe institutiile statului , cu ajutorul puturosilor natiei si taietorilor de frunze la statul degeaba!  Angry Cry Roll Eyes Lips sealed Undecided Angry Sa dam odata de pamint definitiv cu Ciuma Rosie si penalii ei ! Am auzit ca si Soros  Grin Grin Grin obsesia lor , nu mai are rabdare ca e prea batrin sa mai apuce si alte alegeri si o sa investewasca masiv  Grin Grin Grin sa scape tarisoara ( iunde o fi Catavencu s-o vada si p'asta! Grin Grin Grin ) de khazarii rusofoni !!! Grin Grin Grin Grin Grin
Sa fii atent..., ''sa nu-l inhalezi tu''...din graba...ca-n cazul "iunde"...   In ceea ce priveste acel..."Semtex, explozivul folosit cu predilectie de teroristi"...iti spun de pe acum ca astazi voi face o sesizare la Organele abilitate !!!
Memorat

Fa mai si la alea Geniale sau GENITALE cum le-ar spune Dancila voastra !
Memorat

Din moment ce este 'folosit cu predilectie de catre ... ' ... chiar voi face !!!!!
Memorat

Memorat

Din moment ce este 'folosit cu predilectie de catre ... ' ... chiar voi face !!!!!
Memorat

Florica..., daca (astazi, maine...), prin absurd, s-ar reinstaura comunismul...ai fi fruntas...si, din pacate, n-ai fi singurul...!!! Grin Cry Grin
Memorat

Florica..., daca (astazi, maine...), prin absurd, s-ar reinstaura comunismul...ai fi fruntas...si, din pacate, n-ai fi singurul...!!! Grin Cry Grin

Nu te mai ingrijora atita , nu esti tu fruntas pe ramura la postaceli pe portalul revolutiei Huh  Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 51
Schimbă forumul: