Main Content:

Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18

Lista prezumtiva cu persoanele carora se intentioneaza sa le fie retrase certifi

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul

cine e vali preda de la sspr. nu e cumva unu care cara din sspr certficatele cu plasuta la costin?
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

DOMNULE ,,K@OS" SOAITA LUCIAN RADU ARESTAT LA REVOLUTIE CA TERORIST SI BAGAT LA BAZINUL DE LA UM 01512 DIN SIBIU, RASPUNDE LA INTREBARE CA DE FESAN AM AUZIT SI STIM DESTULE AVEM NOI GRIJA DE EL, FI LINISTIT. CE ESTE CU HARTILE SI ARMELE DE CARE SE VORBESTE IN RAPORTUL COMISIEI PARLAMENTARE. ACUM CONSTAT CA AI SI CERTIFICAT DE LUPTATOR. TE ASTEPTAM LA BUCURESTI SA NE SPUI POVESTEA TA.
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Alex Oprea tu esti din Sibiu, ce ne poti spune de Soaita Lucian Radu?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

ca e revolutionar. mai multe nu stiu, si chiar daca as sti nu imi sta in caracter sa vorbesc fara vreo dovada pro sau contra
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Dupa cum vedeti o iau in ordine cronologica inversa.

Cine nu are chef sa astepte toata povestea poate sa mearga sa-si schimbe pampersii umpluti de frica verificarilor si spaima de ce se va intampa incepand de saptamana viitoare. Urmeaza sa pun si memoriul meu insotit de documente oficiale cu privire la faptele mele din Decembrie 89, precum si a catorva dintre colegii mei de care sunt mandru. In Memoriu sunt narate si pataniile mele in revolutia din decembrie 1989, asa cum mi le-am adus aminte la momentul intocmirii lui.
Memorat

Cred ca raportul Comisiei Parlamentare minte si cei ce l-au scris au murit. Sandulescu si Sergiu Nicolaescu. Dar tot nu inteleg de ce Soaita tace si ne spune povesti de la asociatie.
Memorat

Vreau si eu sa stiu ce e cu Sibiul vostru, de ce ne vorbesti de pampersii umpluti de frica verificarilor si spaima de ce se va intampa incepand de saptamana viitoare. Tu cred ca ar trebui sa te temi nu noi.
Memorat

Radescu te rog sa aduci luni Raportul Comisiei Parlamentare, uite asa facem curatenie. SS-ul poate nu stie de existenta lui. Memoriu o doamne, hartia suporta. Eu sunt sigur ca cei carora li se va retrage titlul, nici Curtea Europeana nu-i mai rezolva.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Pai ca sa intelegeti de unde zdroaba asta de a incera denigrarea mea. Eu le multumesc celor ce o fac, pentru ca nu fac decat sa imi dea un motiv in plus pentru a demonstra ca multi din persoanele implicate in procesul de certificare, au facut parte pe rand sau impreuna, din fabrica de revolutionari.

Incepand cu acest an am inceput o miscare de constientizare si presionare a politicului de a cere sprijinul si implicarea Parchetelor in cercetarea fenomenului asanumitilor "impostori".
 Ceea ce habar nu are dl. Fesan, e ca eu chiar sunt un Revolutionar. Am fost de tanar prin felul meu un rebel. Dar un rebel educat, corect, cu bun simt si cu curaj innascut. Lucruri de care dl. Puiu Fesan nu a dat dovada. Revolutia ma prins la varsta cea mai fumoasa. Aveam de 20 de ani.
   Am invatat in acele zile ce e camaraderia, ce e frica, ce e bucuria, ce e umilinta si ce e suferinta. In acele cinci zile in care am facut tot ce am stiut si am crezut ca e bine pentru libertatea Romanilor, mi-am incheiat brusc tineretea. Daca dl Fesan Puiu sau dl. Socaciu,sau altcineva crede ca ma mai sperie ceva, se inseala amarnic. Si aceste lucruri le voi povestii in continuare. Nu stiu daca e de vreun folos povestea mea din 89, si o fac doar sa-i demonstrez d-lui Puiu Fesan, care face presiuni asupra colegilor din asociatie sa ma convinga sa incetez discutia cu lista faimoasa, ca nu  mi-e rusine de nimic din ce am facut in 1989. O repet sunt mandru ca am luptat daca se poate spune asa, din 21 pana in 25 decembrie langa oameni ca Mircea Bucur, Doina Furdui, parintele Streza, Dan Bleahu, Costel Bucataru, si alte persoane, pentru libertate. In toate formele ei. Cine vrea sa astepte bine, cine nu ...pampersii.

O sa va  postez pe acest portal documente, declaratii si inregistrari care sa demonstreze povestea mea despre faptele de atunci. Dupa care o sa postez tot pe portal dar cu siguranta ca vor fi de mare interes pentru institutiile Statului, declaratii si inregistrari care pot demonstra fapte ale dl.Puiu Fesan si altii, in legatura cu evenimentele din dec. 1989, si in legatura cu activitatea acestora de dupa, veti gasii de toate.

Vreti inregistrari ale discutiilor pentru planurile de rezerva Referendumul( varianta autocare Valcea)?,vreti declarati in lagatura cu alegerile Parlamentare? vreti declaratii ale acestuia despre documente din dosarele Revolutionarilor si despre manipularea bazelor de date ale SSPR.

Colegii si sefii de partid a d-lui Puiu Fesan vor fi uimiti de nonsalanta cu care dl.Fesan, povesteste in stilui propriu, detaliile acestea.

Sper sa gat pana maine, ca sa avem timp sa pregatim ultimele detalii pentru protestul de luni,18 M. Pentru ca acest protest va avea loc. Si dupa lucrurile care le voi posta, va pot asigura ca se va dubla numarul participantilor.

Cine ma cunoaste stie ca nu-mi plac "curvele" si barbatii care nu au nimic intre buric si fund.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Pentru cine doreste titlul meu, maine mi-l poate cere, ca i-l fac cadou. Fara compromisuri si nu pe bani. Pe mine nu ma facut Revolutionar un titlu.  De mine hai ca inteleg, dar voi chiar ii credeti tampiti pe oamenii de pe portal?
Sa stiti ca nu o sa ma afecteze nimic din ceea ce spuneti despre mine. Minciuna sau adevar. Eu voi posta cele ce vor urma, nu pentru ca ati aruncat voi suspiciuni asupra mea, ci din respect pentru cei care urmaresc acest portal ca pe mesia, doar-doar apare vreo veste despre viitorul soartii lor. Numai ca vesti bune nu cred ca vor apare pentru ca nu ati facut nimic pentru a le usura sau imbunatatii situatia. V-ati bagat in partide pe seama Pseudo-carismei de care credeti ca o aveti in randurile Revolutionarilor si-i lasati pe oameni in voia guvernantilor. De toate culorile. Halal Revolutionari. Macar de i-ati ajunge la degetul mic al unuia din sefii asociatiei de la Sibiu car il stiti toti, si care a spus faceti ce e mai bine pentru Revolutionari ca eu nu pot din cauza partidului. Cand va avea Puiu Fesan testiculele in acelasi loc unde le are acel om, o sa-mi dau jos pala
ria. Macar pentru barbatie si curaj.
Memorat
  • Ema
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

INTREBARI PT SSPR
1. cand si daca se va relua plata indemnizatiilor/ DATA CONCRETA
2. CATI REVOLUTIONARI SUNT IN AFARA LEGII SI CUM VETI PROCEDA JURIDIC CU ELIMINAREA ACESTORA. TERMEN LIMITA LA CARE VETI FINALIZA OPERATIUNEA
3. CARE SUNT NUMELE PERSOANELOR RASPUNZATOARE DE SITUATIA CREATA IN MATERIE DE CERTIFICATE ILEGALE SI DACA ACESTEA AU FOST RECLAMATE ORGANELOR DE CERCETARE PENALA. Nume, stadiul, rezultate
4. Care este suma exacta fraudata prin asa zisele certificate false.
5. CARE SUNT VENITURILE PERSONALULUI ACESTEI INSTITUTII SI CARE ESTE INCARCAREA PE OM INCADRAT
6. CARE SUNT IN CONCRET DEMERSURILE FACUTE DE SSPR IN MATERIE DE REVOLUTIONARI AFLATI LA LIMITA DISPERARII , CELE IN MATERIE DE STOPARE A EXECUTARILOR SILITE IMPOTRIVA REVOLUTIONARILOR CARE BENEFICIAU DE INDEMNIZATIE ,CELE IN MATERIE DE RELUARE A PLATILOR.
7. DE CE LA DISCUTAREA BUGETULUI CONSOLIDAT NU S/A PUBLICAT DEMERSUL PRIN CARE SSPR SOLICITA INCLUDEREA IN BUGET A REVOLUTIONARILOR- cumva nu s/a facut nici un demers_?
8. Care este situatia sociala a revolutionarilor, daca exista la dvs evidente sau anchete sociale referitoare la acestia?
In cazul in care la aceste intrebari nu se poate raspunde, daca dupa 22 de ani de functionare aceasta institutie nu poate sa raspunda sau nu poate oferi informatii concrete, e usor de inteles ca SSPR nu are nici o legatura cu miscarea revolutionara.

Bune intrebari...si la obiect.Este cazul ca institutia in cauza sa-si defineasca rolul,pe cine reprezinta cu adevarat...dar acum este ocupata, lucreaza, nu are timp sa-si prezinte raportul de activitate (in institutiile de stat se prezinta anual) in fata celor pe care-i reprezinta(...ma gandesc ca, mai degraba, reprezinta statul vis-avis de revolutionari, ca doar este institutie de stat...si raportul il prezinta acolo...).Cred ca am lamurit problema...
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

vrei sa iti spun ceva. cind ai plecat din Casa Armatei atunci ai facut o gresala. Eu si acum cred ca a fost mana lui rahatu ala de Dragomir. dragomir voia de fapt sa ne aresteze pe toti cei care am fost gasiti in casa armatei dar nu stia ce sa faca. eu asa am simtit cind a venit atunci
Memorat
  • RADESCU
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pentru Soaita. Nu inteleg de ce nu explici cum de esti terorist in Raportul Comisiei Parlamentare care mai spune ca ai si plans cand ti s-au prezentat dovezile. De ce nu ai dat in judecata Comisia. Pana nu discut cu Fesan nu comentez si nu ma intereseaza ce ai tu cu el, dar tot raportul acesta precum si cel al SRI si alte documente scrie foarte clar cine e Fesan impreuna cu colegii lui si ce au facut in 20 si 21 dec.1989 asa cum scrie si de tine. De ce esti suparat, spune pe cine reprezinti, practicile tale sunt securiste, inregistrari spuse de Fesan facute pe ascuns, te au la mana, te folosesc, nu inteleg. Nu meriti atata atentie dar esti prea agrsiv si nu inteleg de ce. Poate ai ramas dator lor, celor cu care ai fost coleg in bazin la UM 01512 si te folosesc, strangandu-te de ce zici tu ca ai si ca esti tare. Si inca ceva, cum de ai aparut numai acum cand incep verificarile, ca am inteles ca toti care au fost la bazin, militieni, securisti, etc aveti certificate. Alex te rog sa spui mai multe. Poate omul e OK si acum am descoperit inca o nebunie, doamne nu ma lasa, pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Fesan ii ia apararea lui Soaita, Dumnezeule mare. Sigur cand va citi pe aici o sa-i treaca.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

imi amintesc ca au plecat doi tipi din Casa Armatei cu o dacie pe ALBA IULIA sa se ocupe de o Baricada, dupa ce a aparut ticalosul de Dragomir. Eram si eu acolo , in Casa Armatei. Daca nu ma insel venisem de pe teren sa le zic colegilor ce am facut/ eu ma dusesem prin oras sa verific daca se mai trage si de unde, ma ajutau unii cu taxiurile. Dar ideea este ca am venit in Casa Armatei unde a aparut Dragomir cu inca unii fiindca voiau sa puna mina pe putere, si noi cei care constituiam acel grup ce pina atunci ne ocupaseram de permanenta functionarii orasului si a judetului urma sa fim arestati de el. Acolo insa mai erau niste militari si cind dragomir a inceput sa dea ordine pe acolo eu i am zis ca cine dracu e el sa dea ordine peste noi. Da i a trimis pe unii sa rezolve cu o baricada, ceva, nu mai imi amintesc exact si le am spus alora inainte de a pleca sa aiba grija ca pe Alba Iulia nu am verificat daca mai sunt tragatori si ar fi mai bine sa stea naibii in Casa Armatei pina nu mergem noi sa verificam si zona aia. Le am spus ca traseul mai sigur e sa mearga pe Banatului , dealului si sa iasa la tipografie, dar nu mai stiu ce au facut ca au plecat. Sincer nu mai stiu cine erau, venisera de la grupul Streza si atunci noi eram ca nervosi pe streza ca se instalase la Judet in loc sa vina sa faca jonctiunea cu noi. Oricum dupa aia am aflat ca era cam dificil sa ne unim, Dragomir si Armata nu aveau interes sa ne unim cu grupul Streza, da atunci unii chiar pusesera botul crezind ca armata e de buna credinta. Sincer eu eram printre sceptici, fiindca aveam si de ce. In sibiu si armata trasese la inceput in noi, si pe dragomir l am considerat un ticalos, inca de la inceput. Pe atunci eram singurul care credeam asta. Problema este ca am vazut si eu pe liste ca Puiu si Mircea si Costel Bucataru sunt pe acele liste. Pina si pe Doina Furdui au pus o pe listele alea. DE CE, nu stiu, fiindca oamenii sunt autentici. Dar nici Soaita cu Bleahu n u sunt falsi domnilor! F CIUDAT, EU CRED CA ACEASTA LISTA E ARUNCATA IN SPATIUL PUBLIC DE sspr CARE ARE COMANDA SA TREACA LA DEZBINARE. se tem de ce va urma. iA GINDITI IN CHEIA ASTA! NU PUNETI BOTUL!
Memorat
Pagini: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 18
Schimbă forumul: