Main Content:

Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18

Lista prezumtiva cu persoanele carora se intentioneaza sa le fie retrase certifi

• thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Mai paduche, iar ai aparut? Dar stiu ca ai tupeu de cioran. Tu chiar crezi ca o sa supravietuiesti cu toate stricurile tale?
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

buzduganule nu mai scrie pe toata pagina ca te iau in caramba si pe tine si pe kaos si legea aia de c a c a t. vas mielu in mama voastra de hoti si ticalosi comunisti.
Bai nesimtitule,nu ma pune in situaia sa cobor la nivelul tau ca te spurc de nu te mai cureti nici cu toata apa din aries.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul

Mai paduche, iar ai aparut? Dar stiu ca ai tupeu de cioran. Tu chiar crezi ca o sa supravietuiesti cu toate stricurile tale?

hopaaaaa, a aparut noua dreapta ?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Mai paduche blindat care esti asa zis alexpres, hai sa te spovedesc putin si sa iti spun ce mincinos esti si ce ratat esti. Ai zis ca ai sa postezi liste cu impostori si le-ai copiat de pe portal, asta se numeste furt belitule. Deci, hai sictir.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Daca ne bagam si ne scoatem de toate, unul la altul suntem  nimic.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Nu va certati ca sunt destui care se bucura cand va vede asa! Ce aveti de impartit? Nu vedeti ca sunt destui care arunca cu piatra si ascunde mana la spate?
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Nu va certati ca sunt destui care se bucura cand va vede asa! Ce aveti de impartit? Nu vedeti ca sunt destui care arunca cu piatra si ascunde mana la spate?

IN TOT RAUL POATE FI SI UN BINE.
 INTRADEVAR DUPA CE APARE PE PORTAL, CEI CARE NE MONITORIZEAZA ISI POT FACE IMPRESIA CA SUNTEM SUBDEZVOLTATI MINTAL(UNII)SI NU REPREZENTAM,CA DEALTFEL CUM AM SI DEMONSTRAT PANA ACUM,NICI UN PERICOL.
 INTREBAREA ESTE DACA LE V-OM FACE O SURPRIZA SAU V-OM RECONFIRMA DI NOU IMPOTENTA MANIFESTATA PANA ACUM.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Stimate Francisc, ramane sa vedem cine, care, cum de unde.
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Luni , 18 martie 2013 , la protest la Guvern , nu trebuie sa apara in fata nici unul dintre cei care au facut rau miscarii revolutionare .
De asemenea , cei care ar putea fi banuiti ca ar fi dat avize sau alte inlesniri unor impostori , trebuie sa se abtina de a iesi in fata .
Nu se va striga nimic impotriva lui Victor Socaciu , asa cum s-a facut cu Sorin Vintila Mester , iar unele televiziuni au afirmat ca revolutionarii nu isi cerreau drepturile , ci voiau debarcarea lui Sorin. Cei care au contribuit la schimbarea lui Sorin Vintila Mester , se stiu , sa nu aiba curajul sa se faca vazuti intre "SEFI" . Daca ei fac jocurile "Puterii" , sa isi vada de treaba. Daca s-ar schimba iar Secretarul de stat , am avea din nou o perioada in care nimeni nu s-ar mai ocupa de noi .
Daca este sa se ceara o demisie , acel cineva nu poate fi decat Victor Ponta , om fara cuvant , fara caracter , care isi bate joc de Constitutie , lege si tratatele privind Drepturile Omului .
De un an de zile cer iesirea in strada , daca o faceam inainte de alegeri , nu mai era dezastrul de acum si noi eram in drepturi deja. Pe acest forum am fost atacat de aceleasi persoane in mod repetat, de parca as fi actionat impotriva drepturilor noastre si nu pentru obtinerea lor si in strada , nu numai pe Portal sau in instante .
Daca ar fi fost in viata , Florentin Ulesteanu ar fi fost multumit ca in sfarsit ne-am trezit la realitate si iesim in strada sa protestam contra abuzurilor nespecifice unui stat de drept , ci unui stat mafiot .
Veniti in Bucuresti in data de 18 martie 2013 la Guvern si veti aduce astfel si un omagiu lui Florentin Ulesteanu , care ne priveste din ceruri !
[/u]
Memorat

DOMNULE ,,K@OS" SOAITA LUCIAN RADU ARESTAT LA REVOLUTIE CA TERORIST SI BAGAT LA BAZINUL DE LA UM 01512 DIN SIBIU, RASPUNDE LA INTREBARE CA DE FESAN AM AUZIT SI STIM DESTULE AVEM NOI GRIJA DE EL, FI LINISTIT. CE ESTE CU HARTILE SI ARMELE DE CARE SE VORBESTE IN RAPORTUL COMISIEI PARLAMENTARE. ACUM CONSTAT CA AI SI CERTIFICAT DE LUPTATOR. TE ASTEPTAM LA BUCURESTI SA NE SPUI POVESTEA TA.

Ne vedem luni, ca pe aici a inceput sa puta rau! Radescule adu te rog si documentele la care faci trimitere. Sigur o sa ne vedem si-i aratam si lui Soaita ca poate omul nu stie de ele. Cred ca nici Fesan nu a stiut daca i-a dat Certificatul fara probleme. Parerea mea e ca Soaita nu o sa ne gaseasca, o sa-i intrebam noi pe sibieni si ne intalnim.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul

DOMNULE ,,K@OS" SOAITA LUCIAN RADU ARESTAT LA REVOLUTIE CA TERORIST SI BAGAT LA BAZINUL DE LA UM 01512 DIN SIBIU, RASPUNDE LA INTREBARE CA DE FESAN AM AUZIT SI STIM DESTULE AVEM NOI GRIJA DE EL, FI LINISTIT. CE ESTE CU HARTILE SI ARMELE DE CARE SE VORBESTE IN RAPORTUL COMISIEI PARLAMENTARE. ACUM CONSTAT CA AI SI CERTIFICAT DE LUPTATOR. TE ASTEPTAM LA BUCURESTI SA NE SPUI POVESTEA TA.

Ne vedem luni, ca pe aici a inceput sa puta rau! Radescule adu te rog si documentele la care faci trimitere. Sigur o sa ne vedem si-i aratam si lui Soaita ca poate omul nu stie de ele. Cred ca nici Fesan nu a stiut daca i-a dat Certificatul fara probleme. Parerea mea e ca Soaita nu o sa ne gaseasca, o sa-i intrebam noi pe sibieni si ne intalnim.

DINCOLO DE ORICE URA SAU RAFUIALA PERSONALA POT SA VA SPUN CA LA SIBIU REVOLUTIONARII SUNT PE BUNE. NU CUNOSC SA SE FI FACUT ABUZURI SAU PROSTII CU CERTIFICATE FALSE SAU AIUREA. EU ASA CRED SI SINCER INTRE SOAITA SI PUIU E UN RAZBOI NEJUSTIFICAT, FIINDCA SI UNUL SI CELALAT SUNT OAMENI DE ONOARE. Dar listele au plecat in mod clar din SSPR si acum sunt invinuiti oamenii carora li s/au adresat. Exista doua gasti in blestematul ala de SSPR . Una care e ok si una a mafiei certificatelor. Ghiciti de unde e lista.... EU CRED CA SSPR AR TREBUI SA NU MAI EXISTE SI SA SE INFIINTEZE O ALTA STRUCTURA. PREA MULT RAU NE/A FACUT INSTITUTIA ASTA MAI ALES DE LA COSTIN INCOACE!
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

k@os,nu te cunosc personal,pe Fesan l-am vazut pe la televiziuni(nici pe el nu-l cunosc personal)Nu ma intereseaza polemica dintre voi.Dar ca un sustinator al respectarii legii si cu multa dorinta de a se face "curatenie"in ograda revolutionarilor,atasez nite paragrafe din legea 341/2004 in care se stipuleaza clar conditiile si criteriile de obtinere a certificatelor de revolutionari.Din ce ai prezentat tu pana acum,inteleg ca ai fost arestat ilegal.Ziceai ceva de certificat de retinut.Pai tu ai fost arestat in data de 24 sau 25 decembrie(nu retin bine)iar legea 341 spune clar ca retinutii sunt cei retinuti de fortele de represiune,nu de revolutionari care te-au predat armatei.Mai mult In data de 25 dec"89 armata era de partea revolutiei,nu mai era forta de represiune,in lege se acorda certificat de retinut doar celor retinuti pana in data de 22 decembrie 1989.

Iar calitatea de remarcat se obtine dupa criteriile din lege,vezi mai jos.Cauta tu si spunemi unde arati in memoriul tau ca te-ai remarcat conform criteriilor cerute de l.341 si norme de aplicare a ei.

LEGE nr. 341 din 12 iulie 2004 (*actualizată*)
http://www.sspr.gov.ro/index.php?legislatie
b) Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989:

3. Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite - atribuit celor care, în perioada 14-25 decembrie 1989, au mobilizat şi au condus grupuri sau mulţimi de oameni, au construit şi au menţinut baricade împotriva forţelor de represiune ale regimului totalitar comunist, au ocupat obiective de importanţă vitală pentru rezistenţa regimului totalitar şi le-au apărat până la data judecării dictatorului, în localităţile unde au luptat pentru victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi celor care au avut acţiuni dovedite împotriva regimului şi însemnelor comunismului între 14-22 decembrie 1989;

c) Participant la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989 - calitate onorifică.

CAPITOLUL I
Art. 10
(2) Persoanelor care au participat la Revoluţie, dar nu se încadrează în criteriile prevăzute de Hotărârea Guvernului nr. 566/1996, cu modificările ulterioare, li se va atribui calitatea onorifică de participant la Revoluţia română din decembrie 1989, în condiţiile prevăzute de normele metodologice de aplicare a prezentei legi.

Art. 5. - Titlul de Luptator pentru Victoria Revolutiei din Decembrie 1989 - Remarcat prin Fapte Deosebite, prevazut la art. 3 alin. (1) lit. b) pct. 3 din Legea nr. 341/2004, a fost instituit si se atribuie, in aplicarea principiului prevazut la art. 2 lit. d) din Legea nr. 341/2004, in scopul de a face diferenta, pe de o parte, intre categoria persoanelor care s-au desprins din randul participantilor si au avut un rol deosebit, prin contributia decisiva, la victoria Revolutiei, remarcandu-se prin fapte deosebite in care si-au pus viata in pericol, si, pe de alta parte, marea masa a persoanelor care au participat la Revolutia din decembrie 1989 fara a avea o contributie individuala decisiva la victoria Revolutiei.

Art. 6. - Titlul de Participant la Victoria Revolutiei Romane din Decembrie 1989 confera titularului o calitate onorifica si se atribuie celor care pot dovedi ca au facut parte din marea masa a persoanelor care au participat la Revolutia romana din decembrie 1989.

Legea nr. 341/2004 , cu modificãrile şi completãrile ulterioare, se va avea în vedere diferenţierea etapelor revoluţiei astfel:
a) 14-19 decembrie 1989 - revoltã po****rã la Timişoara;
b) 20-22 decembrie 1989 - Revoluţia românã, pânã la plecarea dictatorului din sediul fostului Comitet Central al Partidului Comunist Român;
c) 22-25 decembrie 1989 - preluarea puterii şi instituirea noilor structuri ale statului.

Pai unde vezi dumneata asa in dezinteresul total de care dai dovada, polemica intre mine si fostul SS.dl Fesan? A postat ceva si nu am observat ca si-a scos capul din nisip ?
Ca nu avut inca tupeu sa imi raspunda sau sa ma sune. Vezi sa ai grija ca din atata dorinta de curatenie sa te afecteze emotional, ca mi-ar parea rau. Si te rog nu-i pune intrebari d-lui Fesan, asa din aceeasi nazuinta arzatoare a respectarii legii, sa creada cineva ca am nevoie de avocat, pentru ca imi pot sustine opiniile si  apara punctele de vedere.

Dumneata cum vezi curatenia asta, sa fie facuta de fosti SS, de foste comisii CPRD, de presedintii care au dat avizee, eventual mai cerem un rand de avize,de la aceeasi presedinti, sau cum?

Si asa ca sa nu trecem cu vederea ceea ce vrei sa insinuezi, care articol din legea 42/1990 sau 31/2004 sau din norme, spune ceea ce spui dumneata legat de retinut, si anume ca se considera retinut acela care a fost retinut pana in data de 22. Sau sa se spuna ca armata a fost organ de represiune numai pana in 22 sau 25 sau 31. Clar, lege, articol, litera, paragraf. Fara alte prostii. Poti pune si link-ul sa mergem toti acolo gramada sa citim minunea.

Nu am gasit asa ceva. Asta sustine doar Puiu Fesan, in marea cultura juridica pe care a acumulat-o dupa atatea intalniri cu persoane super importante, sau in convorbirile cu mosu, cu moasa sau mai stiu eu cine, ca probabil citeste legile ca pe un flayer de reclama carrefour. Deci chiar daca unii am absolvit dreptul batrani, hai sa vorbim (scriem) cu argumente clare nu cu insiruire de articole la gramada si din care nu reiese ceea ce sustinem.
 Asta doar asa ca sa ne treaca timpul, pentru ca d-ta indiferent cine ai fi, nimic nu iti da dreptul sa-mi pui in balanta calitatea mea, nici actiunile la care eu am participat sau nu in decembrie 1989. Pentru asta sunt institutii abilitate. Sau cei ce ma cunosc. Colegi, prieteni,etc.
Dar scuzati-ma ca deviez din nou, si nu vreau sa ma scape gura (tasta) cu ceva si sa-i stric fostului si prietenilor lui, surpriza. Grin
   Restul sunt abureliile cu care i-ati ametit pe Revolutionari ani si ani la rand. Sa aiba mereu mintea ocupata cu alte probleme decat problemele reale care ii afecteaza pe Revi. Si anii trec, si cotizatiile se strang si se duc fara ca cineva sa-si poata inchipui pe ce, si cainii latra, ursu trece... . mai baieti mai, habar nu aveti ce fericire e sa traiesti cu constiinta curata, sa adormi instantaneu, fara sa te invati ca un titirez de dormi de la vertij! Si pe mormantul vostru vot urina cainii ca si pe al unora de credeau ca sunt cei mai iubiti dintre Romani. Ori credeti ca sunteti vesnici?

Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Mai sa fie, e asa voluminos raportul ala ca nu poate prietenul Radescu sa-l posteze undeva in secolul asta, ca sa-l citeasca tot colegul, asa cu transparenta?  Sau ce, ii ie frica lui Fesan sa scoata copiile facute dupa dosarele revolutionarilor, cu care se lauda ? Pai din partea mea poate sa-l afiseze pe banere la arcu de triumf si dupa-aceea sa le lase mostenire sa le creasca valoarea ca la manuscrisele de la marea moarta! Sa dea raportul ala si restul de documente la CPRD, CNSAS, CSAT, comisia de agricultura, comisia de la Venetia a  si la comisia intergalactica a cui vreti.  Nu are rost sa continuati in sensul asta deoarece, concursul de prosti sa terminat, si am pierdut, recunosc. Zi lui Radescu sa aduca ce vrea, sa-l posteze, sal publice cu drepturi de autor, sa vi-l tatuati pe mana daca vreti, sau scutiti forumul de abureli. Ca va faceti de ras mai rau ca Fesan cu povestile eroice cu bolovanul sau mobilul lui cu convorbiri superimportante cu oameni la care are intrare doar el si noul Papa Francisc, si la care mai nou ii va scoate bateria (la mobil nu la Papa) de frica ca-l asculta cineva. Sunt deja subiect de discutie in familie.

Sa auzi si sa te minunezi.

Fi sigur ca voi fi la Bucuresti. Nu trebuie sa ma cauti mult, ca dai de mine usor daca vrei.
Memorat

Uite ca am intrebat si raspunsu a fost ca Fesan nu s-a sucit cu certificatu. Deci tot certificat de luptator are, nu de retinut. Nu am dovada sa nu cred ca am fost mintit.
Memorat
  • NICOLA
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Radescu, unde esti ca ne lipseste ura, mai pune paie pe foc. Vad ca   d-l Soaita il ataca pe d-l Fesan desi recunoaste ca i-a dat certificatul. Ce au oameni de se comporta asa dupa ce-i ajuti, d-l Fesan a mai patit-o si cu altii pe care i-a tinut in brate. Imi plac amenintarile d-lui Soaita, care cred ca va avea probleme. Se vede disperarea. Daca e adevarat ce spuneti atunci cum de are certificat d-l Soaita. Am verificat d-l Fesan are Certificat de Luptator. Eu vad altfel lucrurile stiu ca d-l Fesan nu scrie pe portal si ca nu vorbeste la telefon cu numere necunoscute, l-au mai sunat si altii si dupa ce i-au trimis mesaj a sunat dansul, inteleg disperarea
d-lui Soaita. Vin si eu cu mama luni ca de copii urmasilor stiti raspunsul SS-ului.
Memorat
Pagini: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 18
Schimbă forumul: