Main Content:

Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18

Lista prezumtiva cu persoanele carora se intentioneaza sa le fie retrase certifi

• k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Pentru Soaita Lucian. Vad disperarea ta, in timp ce Fesan nu posteaza tu ne-ai inebunit cu postarile tale, vezi ca nimeni nu se baga intre voi. EU am vorbit cu el la telefon si i-am spus ce scri pe aici. A spus ca nu-l intereseaza, ca atat el cat si celalant vicepresedinte nu au cerut si nu au semnat documentele care au fost depuse pentru a obtine acel certificat de retinut. Documentele le are presedintele asociatiei. Are certificat de Luptator pe Legea 42 pe care i l-a preschimbat pe Legea 341 Petrisor Morar. Altii din Sibiu au certificate de retinuti pe L 42 cat si pe L 341 obtinute in urma unor procese. Nu a dat nici un Certificat de Retinut civililor si nici militienilor din Sibiu cat a fost Secretar de Stat. Nu cred ca-si pune mintea cu tine. Este postul Pastilor si stiu ca asa cum ai scris si tu merge la biserica, canta la strana si tot in postul Pastilor 2008 i-a iertat pe Costin, Maries, Perju si bineinteles pe Walter Simionov, mergand la procoror si spunand ca asa este la revolutionari, se bat se impaca. Adevarat a vorbit joi cu presedintele asociatiei de lista pe care o considera ,,o bataie de joc''dar nu a facut circ in asociatie pentru a nu incepe scandaluri intre voi. Pacat ca nu va spalati rufele murdare in familie. Vorbeam cu colegii la miting, rade lumea de voi! Credeam ca Sibiul este altceva, imi pare rau ne dezamagiti cu fiecare postare, nu mai umblati cu nasul pe sus ca nu sunteti cu nimic mai buni ca noi.

Imi pare rau daca vreunul a inebunit din cauza postarilor mele, dar exista medici si pentru asta. Deci, din convorbirea pe care spui ca ai avuto cu Fesan, acesta spune ca el nu a semnat nici un document si nu a solicitat acel certificat de Retinut. Si noi trebuie sa intelegem ca acel certificat s-a solicitat si eliberat singur? Daca da, Fesan putea sa faca sesizari scrise la vremea respectiva, la institutiile abilitate si cu ocazia prezentei pe "lista cu 15000n de rev....", sa dea public un comunicat care ar trebui sa arate pe scurt cam asa:

"Domnilor colegi, certificatul de Retinut seria 4546 RE, eliberat pe numele Fesan Puiu Nicolae, s-a solicitat si eliberat singur. Eu Fesan Puiu Nicolae, n-am completat/depus nici un document sau solicitare in acest sens.
Rog SSPR-ul CPRD-ul, Parchetul si departamentele pentru studierea fenomenelor paranormale din cadrul Serviciilor Speciale, sa se autosesizeze pentru cercetarea imprejurarilor, identificarea persoanelor implicate si tragerea la raspundere a vinovatilor."

Nu m-a interesat niciodata "in special" situatia lui Fesan sau a altui coleg din Asociatie. Am respectat pe toata lumea, nu am contestat niciodata nici o calitate a nici unui coleg. De fapt nici nu aveam de ce, deoarece nici nu cunosteam faptul ca multi din colegii impreuna cu care am trait evenimentele din dec 1989, au solicitat si obtinut certificate de Retinut. Nici acum nu cred ca asta ma afecteaza pe mine personal. Nu sunt eu in masura sa ma pronunt daca acele certificate au fost solicitate si eliberate legal. Eu, la fel ca si ceilalti colegi, am obligatia legala, ca in cazul unor cercetari penale sa prezint documente, declaratii sau inregistrari in vederea stabilirii daca s-au savarsit sau nu fapte penale intr-o cauza sau alta.

Pentru mai buna intelegere a conflictului intretinut artificial de Fesan, vreau sa sintetizez in cateva fraze ceea ce s-a intamplat la Sibiu, de cand cu aparitia pe Portalul Revolutiei, a "listei prezumtive....." :

In seara zilei de 13.03.2013, Fesan, deranjat probabil de prezenta lui pe faimoasa lista de 10500 rev, prin intermediul unor colegi a incercat sa ma presioneze sa nu-mi exprim opiniile pe acest forum si sa nu sustin organizarea protestului din 18.03.2013 de la Bucuresti. Dupa acest eveniment din data de 13.03.2013,ca urmare a refuzului meu de a fi impotriva protestului, Fesan a inceput o campanie de lansare de zvonuri false la adresa mea. Deasemenea i-a mintit pe colegii din asociatie care si-au scos certificate de Retinut, spunandu-le ca eu am pus un link pe portal unde s-ar intelege ca ei ar fi impostori si care va duce la anularea certificatelor lor. Dupa cum am mai spus-o si se poate cere administratorul portalului detalii, nu am participat la postarea pe acest forum, a listei celor 10500 rev. Incepand tot din data de 14.03, Fesan a luat legatura telefonic, cu membrii Asociatiei, cerandu-le sa nu mearga la protestul de la Bucuresti, sub riscul ca-si vor pierde certificatele de Revolutionar. Acest demers a avut efectul ca la de la Sibiu au mers la protest,doar 3 Revolutionari si alte 4 persoane.

Deci Sibiul s-a facut de rusine, in urma demersurilor lui Fesan de "a nu lasa" oamenii sa mearga la Protest.

Deci ca si concluzie eu nu am facut nimic altceva decat sa raspund atacurilor lui Fesan venite prin terti, precum dumneata, el neraspunzand la apelurile mele de a rezolva problemele intr-un mod direct si discret. Prin atitudinea si actiunile lui, Fesan a facut ca un demers gresit de-al lui, sa degenereze intr-un conflict public care a adus o imagine proasta Revolutionarilor din Sibiu, si care probabil a deschis calea spre cercetarea unor fapte penale. Nu am dorit sa se ajunga acolo si regret situatia unde s-a ajuns, dar stiindu-ma curat si cu constiinta impacata, nu permit nimanui sa-mi cenzureze ce trebuie sa zic sau sa fac in nume personal vizavii de miscarea Revolutionara, atata timp cat imi sustin ideile pe rationamente sanatoase si probe solide si reale. Intr-o Democratie, se accepta diferenta de opinie si se respecta parerea oricui, indiferent daca acel punct de vedere este sau nu in concordanta cu parerea altora. Ne place sau nu. Si pentru acest lucru au murit oameni in dec 1989.

Am incercat de doua ori sa inchei discutiile de pe Forum, legate de acest conflict, dar diferite persoane, in numele lui Fesan au redeschis discutia, continuand si amplificand artificial conflictul, desii acesta putea foarte simplu si rapid solutionat prin recunoasterea greselilor celor implicati si scuzele de rigoare.

Fiind in Postul Pastelor, le doresc tuturor un post usor dar sincer.
Memorat

Intrebarea o repet este pentru cei din militie si securitate.
Cititi bine ce am scris.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Eu am ajuns la 10 si vreau sa spun ca in afara de perioada de amorteala dintre orele 12,30,-13,15 totul a fost multumitor.
Va rog pe toti sa ma ajutati sa primesc raspuns la o intrebare pe care am pus-o mai multor colegi pe drum dar si la miting.
INTREBARE:
Daca sa zicem armata ar avea dreptul sa aiba printre noi revolutionari stiind ca unii dintre militari au fraternizat si au luptat alaturi de noi cum se face ca militia si securitatea apare cu certificate de revolutionar.
Generalul Vlad si generalul Gusa au spus-o raspicat ca trupele ministerului de interne si ale securitatii sunt dezarmate si se afla mobilizate in cazarmi.daca erau in cazarmi cum au luptat?s-au batut intre ei?au organizat grupuri care se duceau la buda impreuna? ce acte de sacrificiu si eroism au comis?
Culmea e ca la miting unul a sarit la mine spunand ca e militian si ca el ar fi luptat impotriva sistemului de atunci.
Ce sa mai cred?
E dezertor si MI nu a luat masuri?Nu prea cred dar nici nu pot spune ca nu e rev ca nu stiu ce a facut .Vreau doar o parere.

Intrebarea o repet este pentru cei din militie si securitate.
Cititi bine ce am scris.

Deci, cum ramine cu intrebarea ta : "Va rog PE TOTI sa ma jutati..."[/color][/b][/i]
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul

Pentru Soaita Lucian. Vad disperarea ta, in timp ce Fesan nu posteaza tu ne-ai inebunit cu postarile tale, vezi ca nimeni nu se baga intre voi. EU am vorbit cu el la telefon si i-am spus ce scri pe aici. A spus ca nu-l intereseaza, ca atat el cat si celalant vicepresedinte nu au cerut si nu au semnat documentele care au fost depuse pentru a obtine acel certificat de retinut. Documentele le are presedintele asociatiei. Are certificat de Luptator pe Legea 42 pe care i l-a preschimbat pe Legea 341 Petrisor Morar. Altii din Sibiu au certificate de retinuti pe L 42 cat si pe L 341 obtinute in urma unor procese. Nu a dat nici un Certificat de Retinut civililor si nici militienilor din Sibiu cat a fost Secretar de Stat. Nu cred ca-si pune mintea cu tine. Este postul Pastilor si stiu ca asa cum ai scris si tu merge la biserica, canta la strana si tot in postul Pastilor 2008 i-a iertat pe Costin, Maries, Perju si bineinteles pe Walter Simionov, mergand la procoror si spunand ca asa este la revolutionari, se bat se impaca. Adevarat a vorbit joi cu presedintele asociatiei de lista pe care o considera ,,o bataie de joc''dar nu a facut circ in asociatie pentru a nu incepe scandaluri intre voi. Pacat ca nu va spalati rufele murdare in familie. Vorbeam cu colegii la miting, rade lumea de voi! Credeam ca Sibiul este altceva, imi pare rau ne dezamagiti cu fiecare postare, nu mai umblati cu nasul pe sus ca nu sunteti cu nimic mai buni ca noi.

Imi pare rau daca vreunul a inebunit din cauza postarilor mele, dar exista medici si pentru asta. Deci, din convorbirea pe care spui ca ai avuto cu Fesan, acesta spune ca el nu a semnat nici un document si nu a solicitat acel certificat de Retinut. Si noi trebuie sa intelegem ca acel certificat s-a solicitat si eliberat singur? Daca da, Fesan putea sa faca sesizari scrise la vremea respectiva, la institutiile abilitate si cu ocazia prezentei pe "lista cu 15000n de rev....", sa dea public un comunicat care ar trebui sa arate pe scurt cam asa:

"Domnilor colegi, certificatul de Retinut seria 4546 RE, eliberat pe numele Fesan Puiu Nicolae, s-a solicitat si eliberat singur. Eu Fesan Puiu Nicolae, n-am completat/depus nici un document sau solicitare in acest sens.
Rog SSPR-ul CPRD-ul, Parchetul si departamentele pentru studierea fenomenelor paranormale din cadrul Serviciilor Speciale, sa se autosesizeze pentru cercetarea imprejurarilor, identificarea persoanelor implicate si tragerea la raspundere a vinovatilor."

Nu m-a interesat niciodata "in special" situatia lui Fesan sau a altui coleg din Asociatie. Am respectat pe toata lumea, nu am contestat niciodata nici o calitate a nici unui coleg. De fapt nici nu aveam de ce, deoarece nici nu cunosteam faptul ca multi din colegii impreuna cu care am trait evenimentele din dec 1989, au solicitat si obtinut certificate de Retinut. Nici acum nu cred ca asta ma afecteaza pe mine personal. Nu sunt eu in masura sa ma pronunt daca acele certificate au fost solicitate si eliberate legal. Eu, la fel ca si ceilalti colegi, am obligatia legala, ca in cazul unor cercetari penale sa prezint documente, declaratii sau inregistrari in vederea stabilirii daca s-au savarsit sau nu fapte penale intr-o cauza sau alta.

Pentru mai buna intelegere a conflictului intretinut artificial de Fesan, vreau sa sintetizez in cateva fraze ceea ce s-a intamplat la Sibiu, de cand cu aparitia pe Portalul Revolutiei, a "listei prezumtive....." :

In seara zilei de 13.03.2013, Fesan, deranjat probabil de prezenta lui pe faimoasa lista de 10500 rev, prin intermediul unor colegi a incercat sa ma presioneze sa nu-mi exprim opiniile pe acest forum si sa nu sustin organizarea protestului din 18.03.2013 de la Bucuresti. Dupa acest eveniment din data de 13.03.2013,ca urmare a refuzului meu de a fi impotriva protestului, Fesan a inceput o campanie de lansare de zvonuri false la adresa mea. Deasemenea i-a mintit pe colegii din asociatie care si-au scos certificate de Retinut, spunandu-le ca eu am pus un link pe portal unde s-ar intelege ca ei ar fi impostori si care va duce la anularea certificatelor lor. Dupa cum am mai spus-o si se poate cere administratorul portalului detalii, nu am participat la postarea pe acest forum, a listei celor 10500 rev. Incepand tot din data de 14.03, Fesan a luat legatura telefonic, cu membrii Asociatiei, cerandu-le sa nu mearga la protestul de la Bucuresti, sub riscul ca-si vor pierde certificatele de Revolutionar. Acest demers a avut efectul ca la de la Sibiu au mers la protest,doar 3 Revolutionari si alte 4 persoane.

Deci Sibiul s-a facut de rusine, in urma demersurilor lui Fesan de "a nu lasa" oamenii sa mearga la Protest.

Deci ca si concluzie eu nu am facut nimic altceva decat sa raspund atacurilor lui Fesan venite prin terti, precum dumneata, el neraspunzand la apelurile mele de a rezolva problemele intr-un mod direct si discret. Prin atitudinea si actiunile lui, Fesan a facut ca un demers gresit de-al lui, sa degenereze intr-un conflict public care a adus o imagine proasta Revolutionarilor din Sibiu, si care probabil a deschis calea spre cercetarea unor fapte penale. Nu am dorit sa se ajunga acolo si regret situatia unde s-a ajuns, dar stiindu-ma curat si cu constiinta impacata, nu permit nimanui sa-mi cenzureze ce trebuie sa zic sau sa fac in nume personal vizavii de miscarea Revolutionara, atata timp cat imi sustin ideile pe rationamente sanatoase si probe solide si reale. Intr-o Democratie, se accepta diferenta de opinie si se respecta parerea oricui, indiferent daca acel punct de vedere este sau nu in concordanta cu parerea altora. Ne place sau nu. Si pentru acest lucru au murit oameni in dec 1989.

Am incercat de doua ori sa inchei discutiile de pe Forum, legate de acest conflict, dar diferite persoane, in numele lui Fesan au redeschis discutia, continuand si amplificand artificial conflictul, desii acesta putea foarte simplu si rapid solutionat prin recunoasterea greselilor celor implicati si scuzele de rigoare.

Fiind in Postul Pastelor, le doresc tuturor un post usor dar sincer.

nu vreau sa deranjez, dar domnule NICOLA, de ce multi care au fost cu mine in acele clipe au certificate de retinuti si eu am de luptator. Hai sa nu o dam de pereti, fiindca mie nu imi pasa decit de respectarea legalitatii. Puteti spune orice, insa e cam ciudat. Sper sa nu trebuiasca sa public registrele si cererile cu care au intrat unele doasare versus ce a iesit.... Eu cred ca mai degraba soaita ar fi trebuit sa aiba de retinut si cu celalalt coleg care au fost la Bazin. Insa ei nu au FISA DE CAMERA ASA CUM CERE LEGEA , dar cum dracu de o au altii? La sibiu oricum mi se par a fi putini luptatori in comparatie cu genocidul aplicat acolo. De exemplu avem revi cu miile in orase unda nu s a tras un glonte. Eu zic ca trebuie lasate organele legale care sunt salarizate pt asta sa cerceteze lucrurile. Cit despre SOCACIU, de vineri incepem distractia , domnule SS.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

In legatura cu unele afirmatii facute in postarile mele anterioare, doresc sa rectific unele aspecte si anume:

1. In legatura cu postarea in care se spune ca Fesan a luat legatura telefonic cu membrii asociatiei, nu s-a confirmat ca el le-ar fi cerut membrilor Asociatiei sa nu mearga la protestul de la Bucuresti. Din spusele lui Fesan reiese ca nici el nici Iacob nu au cerificate de Retinuti.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW

Acestea fiind spuse, vreau sa va povestesc cum a fost la sedinta Asociatiei Sibiu Decembrie 1989.

"""Astazi a fost din nou "sedinta" la Asociatia Sibiu Decembrie 1989. Am pus ghilimele la sedinta din cauza ca ce-a fost azi acolo, orice se poate numii, numai sedinta nu. Sapte-opt bravi revolutionari hipnotizati de catre revolutionarul sef al Sibiului. Presedintele Mircea Bucur, era..... ma rog, nu era acolo. Cand am ajuns la sediu, "slujba" era in toi, Fesan ma facea "cu de toate" in fata colegilor, spunandu-le ca din cauza mea, Sibiul s-a facut de cacao pe portalul revolutiei, si ca toti vorbesc de noi. Pe nici un Forum nu am facut afirmatii defaimatoare la adresa nici unui coleg si nici la adresa Asociatiei in general, deci acuzatiie la adresa mea sunt mincinoase, ele fiind doar interpretari rau-voitoare a ceea ce am scris aici pe forum.

Legat de faptul ca la protestul de la Bucuresti din data de 18.03.2013, Sibienii au fost in numar de 3, lucrurile au o explicatie cel putin ciudata.
Daca e asa cum zice Fesan ca nu el i-ar fi sunat pe membrii Asociatiei,ca sa nu mearga la protestul din 18.03.2013,si nici altcineva nu a facut-o, inseamna ca poate revolutionarii Sibieni s-au sunat singuri ori au avut un soi de revelatie in grup in care li se cerea de catre cine-stie cine, sa nu mearga la protest. Alta explicatie nu vad.
   Ca doar n-o sa spuna cineva ca pe totii Revolutionarii din Asociatia mai sus amintita, nu-i intereseaza actiunile in care se cere scoaterea "impostorilor" din randurile Revolutionarilor si aplicarea 341?
(Aviz celor ce citesc doar reclamele din posta, ca propozitia dinainte e o intrebare nu o afirmatie.)

Dupa ce m-am inghesuit cu o "morsa" semi-anchilozata de vreo 120 de kile care se misca ca un luptator sumo dupa trei doze de fenobarbital, si care credeam pana acum, ca e in stare de ceva mai barbatesc, am continuat discutia cu Fesan din spusele caruia am inteles, ca el nu are nimic cu mine si ca cei de pe portal care m-au "atacat" sunt doar "cativa" din multimea de prieteni si sustinatori care ii are pe forum si care sar in ajutorul sau, daca cineva zice ceva de persoana lui.
   Cum ar veni, aia de scriu sub nick-urile  NICOLA, BUZDUGAN, JEAN VALJEAN sau RADESCU,ori altii sunt un fel de avocati-ingeri pazitori-virtuali, care cand vad scris numele de Fesan, fara ca acesta sa le spuna nimic, vad negru in fta ochilor, se auto-activeaza si-l umple de kkt pe ala de indrazneste sa zica ceva cu care nu e de acord fostul SS. Deci se adevereste proverbul: " nici usturoi nu mananca, nici gura nu-i miroase ".
  Total,in concluzie am inteles ca Fesan, de fapt, ma considera pana mai alaltaieri, ca pe fiul lui facut la 12 ani. Tot el crede ca pozitia mea pe forum se datoreaza unui soi rar de nebunie care m-a cuprins subit, datorita batailor primite acum 23 de ani, in timpul revolutiei. Nu stiu ce sa zic, ca nu sant medic, dar pe mine,mai miult decat " nebunia " inchipuita de Fesan ma preocupa situatia in care sunt colegii mei revolutionari adevarati, care din cauza "impostorilor" au ajuns sa fie terfeliti pe la toate televiziunile fiind catalogati drept profitorii Revolutiei."""

De aceea, reiterez inca o data, parerea mea, ca toti impostorii si cei care au contribuit la "fabricarea" lor sa fie cercetati de catre parchet, si in cazul unde s-au savarsit fapte penale, vinovatii sa fie deferiti justitiei.
Cei ce se simt cu probleme nu au decat sa-si faca provizii de extraveral si antidepresive ca daca sunt vinovati, le va venii randul.

Deasemenea vreau sa spun ca in postarile mele pe forum, nu am afirmat sau sustinut, ca Fesan ar fi fals Revolutionar, chiar vreau sa va spun ca habar nu am ce a facut in Revolutia din 1989, in afara de povestea spusa de el, in legatura cu bolovanul din fata magazinului Dumbrava.
Vizavii de conflictul Soaita-Fesan, e posibil ca totul sa fie o proasta intelegere a postarilor pe acest forum, si de aceea, in contextul postului Pastelui,in ceea ce ma priveste il consider incheiat.

Aceasta va fi ultima postare a mea in acest topic, asta-seara la cererea insistenta si expresa a lui Fesan catre Soaita, l-am rugat pe dl. Gheorghe Iosif sa stearga topicul acesta.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Deci dl Fesan vrea, tu esti de acord, chiar ai cerut, dar ce parere au cilalti care au scris aici?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Legionarul de serviciu nu este de acord cu stergerea topicului. Huh Huh Huh Huh
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Până la acest moment topicul întruneşte 232 de răspunsuri, fără acesta şi este în curs a 16-a pagină, data fiinţării Martie 13, 2013, ora 02:03:16. Chiar dacă este un topic deshis cu cele bune şi cele rele trebuie să remarc titulatura, discuţiile urmate de semnul care atrage atenţia.

Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Categoric acest topic trebuie sters.Am sa explic de ce:Lista nu a fost revendicata de nimeni ca ar fi reala,autentica.Mai mult,Secretarul de Stat dl VICTOR SOCACIU,persoana cea mai autorizata in intocmirea listelor cu realii sau falsii revolutionari,declara public ca lista este categoric falsa.Chiar daca lista ar proveni din interiorul SSPR-ului tot falsa ramane,caci e stiut faptul ca acolo sunt unii angajati care au doveit rea credinta fata de revolutionarii adevarati.Atat timp cat in lista sunt impostori(si chiar sunt)nu e legal si nu e admisibil ca aolo sa fie trecuti si revolutionari adevarati,persoane decedate sau persoane care nu au mai cerut preschimbarea de pe l.42(abrogata)pe legea 341.
Deci,lista a fost facuta cu scopuri murdare si trebuie stearsa ca nu e corect sa fie trecuti pe o lista falsa(chiar si prezumtiva)si revolutionari nevinovati.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW

Partial sunt de acord cu colegul buzdugan, dar pe aceasta lista sunt si persoane care nu merita sa fie printre randurile noastre. Cu ele ma lupt in instanta si Parchet. Acesta este motivul (egoist, este drept) pentru care nu sunt de acord cu stergerea topicului. Pot fi de acord cu stergere topicului, dar nu a listei.
Memorat
  • Lukacs
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ba kaosule tu esti bou sau te-ai dat cu hotii aia de la sibiu? cine va credeti de stergeti voi ce vreti pe ici? ii patron fesan sau tu peste portalu asta? Ba nu va lasat intimidatii de hcurva aia cu 10 fete de fesan care crede cai pe timpul cand o fost secretar la partid la comunisti.

Toata lumea stie ca la sibiu jumate din asociatia aia e plina de revolutionari facuti din creion. Toti stiu ca fesan, iacob,bucur si altii vreo 20, au certificate de retinut si nu au nici un act ca o fost retinuti, fu tuv an cur de lasi ca au si certificate de luptatori ca sa scape de puscarie. Si is trecuti in monitoarele oficiale de la stat. da lasai ca le vin randu si lor ca sa strang la sibiu acte si declaratii sa-i dea la procuratura la dna.

Ui cum ii trecut si secretaru ala kel si buhait de la voi care lo bagat fesan sef la directia agricola din alba si va zice ca lucra la un var, iacob maruis in monitorul oficial 399bis din 2000 la pagina 12 in tabelu cu retinut la numaru 37 cu certificatu 4556.

Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 399bis din 25/08/2000

COMISIA PENTRU CINSTIREA SI SPIJINIREA EROILOR
REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 1989
A. PROPUNERI PENTRU ACORDAREA TITLULUI DE:
"LUPTATOR PENTRU VICTORIA REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE 1989 - RETINUT"
ANEXA - 2
PROMOVATI IN PERIOADA 1991-1992

37 IACOB MARIUS FLORIN SIBIU 12.08.63 DOINA MIRCEA 4556

Vedet ba tampitilor de unde vin toate probemele la revolutionari? ca va acoperiti uni pe atii in toata tara da ponta nui prost si o trimis procurori in toata tara sa adune probe sai prinda pe toti hotii si ticalosii.
Memorat

Partial sunt de acord cu colegul buzdugan, dar pe aceasta lista sunt si persoane care nu merita sa fie printre randurile noastre. Cu ele ma lupt in instanta si Parchet. Acesta este motivul (egoist, este drept) pentru care nu sunt de acord cu stergerea topicului. Pot fi de acord cu stergere topicului, dar nu a listei.
CER PASTRAREA TOPICULUI SI AL LISTEI PANA CAND CEI IN DREPT VOR SOLUTIONA SURSA APARITIEI ACESTEIA.CINEVA A FACUT-O CU INTENTIE SI NU IN AVANTAJUL CAUZEI NOASTRE,SI, DACA O LASAM MOARTA ASA CUM AM FACUT-O INTOTDEAUNA,CINEVA O VA MAI FACE ODATA.AVEM TALENTUL DE A LASA MIZERIA SB PRES,FARA A CERE CELOR IN DREPT SA-SI FACA TREABA !
Memorat
  • Lukacs
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Ui si monitoru sal citeasca cine crede ca nus acte oficiale

http://www.sspr.gov.ro/docs/monitoare/399bis-2000.pdf

si lista aia sa sa vada cine o puso si de undei luata ca tot de la procuratura si de la sspr cred ca o puso.
Memorat
Pagini: 1 ... 14 15 [16] 17 18
Schimbă forumul: