Main Content:

Pagini: [1] 2

La multi ani!!!

• Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
La multi ani!!!
« : Mai 31, 2008, 07:42:23 »

La multi ani!! Emil Cutean.

Pentru ca astazi este o zi speciala pentru tine, ma alatur si eu celor ce-ti doresc din adancul sufletului sa ai parte numai de impliniri, satisfactii, multa sanatate, si Dumnezeu sa te calauzeasca si sa oranduiasca totul cum este mai bine pentru tine!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: La multi ani!!!
« Răspunde #1 : Mai 31, 2008, 10:26:52 »

Date fiind cele afisate pe prima pagina a portalului, felicitarile, prilejuite fie si de o zi aniversara, pot parea ne la locul lor. In sensul acesta, am citit cu o anumita retinere cele scrise de Marilena. Tinand cont insa de faptul ca din celebra Comisie parlamentara a revolutionarilor din Decembrie 1989 doar dl Emil Cutean a fost prezent constant la sedinte, ne putand fii suspectat de chiul... parlamentar, asa cum acuza revolutionarii nemultumiti de ne intrunirea cvorumului acestei comisii de cateva luni, ii adresam uarile noastre de bine cu ocazia zilei de nastere (Cutean Vasile Emilian – deputat, preşedinte CPDR, născut în municipiul Sebeş, judeţul Alba, in 31 mai 1965). La multi ani! Si nu uitati ca va revine si responsabilitatea intrunirii respectivei comisii, pentru ca nu sunteti un simplu membru al ei, o conduceti, sunteti Presedintele. Nu sunt putini revolutionarii al caror trai decent depinde de activitatea si rezultatele CPRD. Atentie, exista acuze, mai direct sau mai voalat exprimate, privind existenta unor victime ale respectivei comisii, victime nu in sensul respingerii dosarelor unor revolutionarei (pot exista chiar impostori printer ei, stim aceasta), ci in sensul cel mai grav: oameni care nu-si pot asigura medicamentatia necesara, intretinerea sau, cel mai grav, oameni care au decedat din cauza tergiversarii inadmisibile a rezolvarii dosarelor lor!
Noi va uram sanatate si o activitate, macar de aici inainte, pe masura pozitiei oficiale pe care o ocupati si a varstei deplinei maturitati pe care a-ti atins-o.
« Ultima modificare: Iunie 01, 2008, 00:56:26 de către razvan »
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 31, 2008, 11:14:50 »

Nu vreau sa deviez de la esenta mesajului:Emil Cutean alaturi de toti ceilalti fosti ministri de la SSPR sau membrii ai CPRD sau de conducatorii politici ai Romaniei din ultimii 18 ANI pot fi vinovati  si judecati pentru greselile lor.
Cit rau sau bine a facut Emil Cutean in calitatea de ministru sau de deputat al Parlamentului Romaniei  putem dezbate oricind.Chiar eu personal i-am reprosat anumite lucruri de cite ori am considerat ca nu are o atitudine potrivita fata de ceea ce asteptam noi de la el.Daca ma gindesc mai bine pot face o lista cu ce asteptari am eu de la presedintele CPRD si ceea ce face concret.
Dar de aici pina la a-l felicita ca si cum il blestem..e prea mult totusi.
 Mesajul meu ESTE unul simplu;dorESC sa-l felicit intr-o zi speciala pe el si familia lui.
Sint o sustinatoare a Emil Cutean ,intotdeauna am recunoscut acest lucru si continui sa cred ca indemnizatiile aprobate in legea 341 atit pt urmasi cit si pt luptatori i se datoreaza in mare,mare parte.
Cei care nu recunosc acest fapt pot renunta la obtinerea drepturilot prevazute in lege si sa pastreze certificatul doar ca pe o diploma de recunoastere a meritelor.
REVIN CU ACELASI MESAJ SIMPLU: LA MULTI ANI !!!
Memorat
« Răspunde #3 : Mai 31, 2008, 11:18:48 »

LA MULTI ANI! DOMNULE EMIL CUTEAN SA VA AJUTE DUMNEZEU SA SPRIJINITI CAT DE MULT PUTETI REVOLUTIONARII ADEVARATI INDIFERENT CE FUNCTIE POLITICA VETI AVEA DUPA ALEGERI.MULTA SANATATE DVS SI TUTUROR CELOR DRAGI...
Memorat

"Numai doua lucruri sunt infinite, universul si prostia umana, si de univers nu sunt atat de sigur." - Albert Einstein
« Răspunde #4 : Mai 31, 2008, 11:52:50 »

Un an are 364 zile , avem timp destul, 363 de zile sa-l criticam ,dar cind este ziua de nastere a unei persoane( dusman sau nu), cred ca singurul  lucru care putem sa –l facem este sa uram un traditional
« La multi ani »
Respecta ca sa fii respectat !
Memorat
« Răspunde #5 : Mai 31, 2008, 12:08:09 »

LA MULTI ANI domnule Emilian Cutean.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 31, 2008, 13:51:16 »

Marilena, de ce vrei sa ma dezamagesti… de ziua d-lui Cutean?
“Dar de aici pina la a-l felicita ca si cum il blestem..e prea mult totusi.”
Te rog sa demonstrezi ceea ce afirmi.  Imi place uneori argumentul abrupt, socant, biciuirea cu argument usturatoare a preopinentului, recunosc, dar sa fiu acuzat de blasfemie e prea mult.
« Ultima modificare: Mai 31, 2008, 13:52:22 de către razvan »
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Mai 31, 2008, 14:09:53 »

Nu m-am referit la tine Nor./Nu am ce sa explic. Totul e postat.Am inceput sa obosesc de atitea explicatii si nu din spirit de lasitate dar am sa reflectez serios si poate ma voi retrage de pe acest portal asa cum a facut prietenul meu Dany,pe care asa cum stiti si pe el l-am sustinut intotdeauna si l-am laudat si criticat in egala masura.
Ne pierdem in orgolii si discutii marunte. Putini sint cei care isi permit sa nu se lase influentati.Asoc 21 pregateste o surpriza.Eu zic ca e bunicica atitudinea lor...dar cind e vorba de bani multi la mijloc..unii isi pierd mintile.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 31, 2008, 14:59:35 »

Ma bucur ca nu te-ai referit la mine si iti multumesc pentru ca, altfel, as fi avut un sfarsit de saptamana stricat, numai bun de uitat (cu eforturi).
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 31, 2008, 15:01:24 »

Hai sa mutam discutia asta pe alt subiect. Propune tu unul. Astazi e ziua d-lui Cutean si e frumos sa lasam sa se discute doar despre el sau sa fie felicitat in voie. Te astept.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 31, 2008, 15:23:56 »

Eu propun ca azi sa-l felicitam si de miine sa-l criticam .
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 31, 2008, 15:58:00 »

De acord.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator
« Răspunde #12 : Decembrie 31, 2008, 21:21:10 »

LA MULTI ANI TUTUROR MEMBRILOR CLUBULUI 22 BUCURESTI ! SPER CA NOUL AN SA VA DEA MAI MULTA SANATATE, LIBERTATE SI FORTA SA DUCETI MAI DEPARTE CEEA CE ATI INCEPUT ACUM 18 ANI.
Memorat
« Răspunde #13 : Ianuarie 02, 2009, 00:33:04 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor clubului!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:20:26 de către razvan »
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Ianuarie 18, 2009, 07:28:40 »

Somnul ratiunii naste monstri !
"Somnul natiunii naste monstri"!

Apelul Parintelui Iustin Parvu catre poporul ortodox, ierarhi, preoti si cinul monahal:

Este vremea muceniciei!
Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi!

PAZA BUNA TRECE PRIMEJDIA REA!

FIECARE SEMNATURA CONTEAZA!
Impotriva cipurilor cu date biometrice, premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666.

http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: