Main Content:

Pagini: 1 [2]

La multi ani!!!

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: La multi ani!!!
« Răspunde #17 : Februarie 01, 2009, 14:53:24 »

Va indemn sa va idreptati atentia spre continutul din acest link:
www.razbointrucuvant.ro
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Iulie 01, 2009, 23:36:39 »

Capitolul 1
1.    Pavel, chemat apostol al lui Hristos, prin voia lui Dumnezeu, şi fratele Sostene,
2.    Bisericii lui Dumnezeu care este în Corint, celor sfinţiţi în Iisus Hristos, celor numiţi sfinţi, împreună cu toţi cei ce cheamă numele Domnului nostru Iisus Hristos în tot locul, şi al lor şi al nostru:
3.    Har vouă şi pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, şi de la Domnul nostru Iisus Hristos.
4.    Mulţumesc totdeauna Dumnezeului meu pentru voi, pentru harul lui Dumnezeu, dat vouă în Hristos Iisus.
5.    Căci întru El v-aţi îmbogăţit deplin întru toate, în tot cuvântul şi în toată cunoştinţa;
6.    Astfel mărturia lui Hristos s-a întărit în voi,
7.    Încât voi nu sunteţi lipsiţi de nici un dar, aşteptând arătarea Domnului nostru Iisus Hristos,
8.    Care vă va şi întări până la sfârşit, ca să fiţi nevinovaţi în ziua Domnului nostru Iisus Hristos.
9.    Credincios este Dumnezeu, prin Care aţi fost chemaţi la împărtăşirea cu Fiul Său Iisus Hristos, Domnul nostru.
10.    Vă îndemn, fraţilor, pentru numele Domnului nostru Iisus Hristos, ca toţi să vorbiţi la fel şi să nu fie dezbinări între voi; ci să fiţi cu totul uniţi în acelaşi cuget şi în aceeaşi înţelegere.
11.    Căci, fraţii mei, despre voi, prin cei din casa lui Hloe mi-a venit ştire că la voi sunt certuri;
12.    Şi spun aceasta, că fiecare dintre voi zice: Eu sunt al lui Pavel, iar eu sunt al lui Apollo, iar eu sunt al lui Chefa, iar eu sunt al lui Hristos!
13.    Oare s-a împărţit Hristos? Nu cumva s-a răstignit Pavel pentru voi? Sau fost-aţi botezaţi în numele lui Pavel?
14.    Mulţumesc lui Dumnezeu că pe nici unul din voi n-am botezat, decât pe Crispus şi pe Gaius,
15.    Ca să nu zică cineva că aţi fost botezaţi în numele meu.
16.    Am botezat şi casa lui Ştefana; afară de aceştia nu ştiu să mai fi botezat pe altcineva.
17.    Căci Hristos nu m-a trimis ca să botez, ci să binevestesc, dar nu cu înţelepciunea cuvântului, ca să nu rămână zadarnică crucea lui Hristos.
18.    Căci cuvântul Crucii, pentru cei ce pier, este nebunie; iar pentru noi, cei ce ne mântuim, este puterea lui Dumnezeu.
19.    Căci scris este: "Pierde-voi înţelepciunea înţelepţilor şi ştiinţa celor învăţaţi voi nimici-o".
20.    Unde este înţeleptul? Unde e cărturarul? Unde e cercetătorul acestui veac? Au n-a dovedit Dumnezeu nebună înţelepciunea lumii acesteia?
21.    Căci de vreme ce întru înţelepciunea lui Dumnezeu lumea n-a cunoscut prin înţelepciune pe Dumnezeu, a binevoit Dumnezeu să mântuiască pe cei ce cred prin nebunia propovăduirii.
22.    Fiindcă şi iudeii cer semne, iar elinii caută înţelepciune,
23.    Însă noi propovăduim pe Hristos cel răstignit: pentru iudei, sminteală; pentru neamuri, nebunie.
24.    Dar pentru cei chemaţi, şi iudei şi elini: pe Hristos, puterea lui Dumnezeu şi înţelepciunea lui Dumnezeu.
25.    Pentru că fapta lui Dumnezeu, socotită de către oameni nebunie, este mai înţeleaptă decât înţelepciunea lor şi ceea ce se pare ca slăbiciune a lui Dumnezeu, mai puternică decât tăria oamenilor.
26.    Căci, priviţi chemarea voastră, fraţilor, că nu mulţi sunt înţelepţi după trup, nu mulţi sunt puternici, nu mulţi sunt de bun neam;
27.    Ci Dumnezeu Şi-a ales pe cele nebune ale lumii, ca să ruşineze pe cei înţelepţi; Dumnezeu Şi-a ales pe cele slabe ale lumii, ca să le ruşineze pe cele tari;
28.    Dumnezeu Şi-a ales pe cele de neam jos ale lumii, pe cele nebăgate în seamă, pe cele ce nu sunt, ca să nimicească pe cele ce sunt,
29.    Ca nici un trup să nu se laude înaintea lui Dumnezeu.
30.    Din El, dar, sunteţi voi în Hristos Iisus, Care pentru noi S-a făcut înţelepciune de la Dumnezeu şi dreptate şi sfinţire şi răscumpărare,
31.    Pentru ca, după cum este scris: "Cel ce se laudă în Domnul să se laude"
Memorat
  • roby
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: La multi ani!!!
« Răspunde #19 : Martie 23, 2010, 00:37:44 »

Am un dosar la Club 22 consideratul nul .Din respect pentru TATA
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #20 : Decembrie 30, 2010, 01:40:05 »

Dragi colegi,va doresc un 2011 fericit si fac cadou tuturor participantilor din acest Forum un toolbar cu multiple functii utile ,sper,tuturor revolutionarilor. Link descarcare: http://decembrie1989.ourtoolbar.com/
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #21 : Martie 08, 2011, 15:52:06 »

"La multi ani"
tuturor femeilor

•.✿✿✿*...(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)(◕‿◕)...*✿✿✿.•

Descarca toolbarul 1989
http://decembrie1989.ourtoolbar.com/

Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #22 : Martie 15, 2011, 09:10:25 »

LUPII MORALISTI VIRTUALI SA IASA DE SUB ANONIMAT SI SA POSTEZE SUB NUME REALE ...DACA NU O VA FACE ACESTIA SUNT IMPOSTORII ADEVARATI SI TURNATORII INAINTE DE '89 CAT SI DUPA ...DACA AVETI CURAJUL UIMITI-MA DACA NU SUNTETI DECAT NISTE LASI ORDINARI SI DIN CAUZA UNORA CA VOI ACEST NEAM A AVUT DECAT DE SUFERIT LASILOR...

IESITI DE SUB ANONIMAT ...NUMAI POSTATI SUB NUME CONSPIRATIVE ...AICI NU AVEM CE ASCUNDE SUNTEM PE "PORTALUL REVOLUTIEI" DOMNILOR X,Y,Z [/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/color]Grin
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #23 : Septembrie 09, 2011, 09:09:38 »

MNULE NIK.
DOMNUL DORU MARIES DE CE NU ESTE IN CONSILIUL NATIONAL BNR,IN SENATUL BNR CA DOAR IN 2007 A FOST PROPUS DE LAZAR MAIOR SI VOTAT DE CONGRES  SENATOR DE ONOARE?
DE CE NUIMPLICA ASOCIATIA 21 DECEMBRIE 1989  IN STRUCTURI ASOCIATIVE?

IAU EXEMPLU DE LA DOMNIA SA  CARE ESTE CEL MAI MORAL REVOLUTIONAR...

VOI ORGANIZA CIT DE CURIND POSIBIL  ADUNAREA GENERALA A
SINDICATULUI LIGA EURO-ATLANTICA  IN VEDEREA ANALIZARII SITUATIEI
SI A DECIDE   RAMINEREA  SAU  RETRAGEREA  DIN BLOCUL NATIONAL
REVOLUTIONAR 1989.

COMITETUL DIRECTOR AL LIGII  A DECIS SA IA EXEMPLUL ASOCIATIEI 21

DECEMBRIE 1989 SI A DOMNULUI MARIES PERSONAL  SI SA RETRAGA PERSOANA

JURIDICA-LIGA EURO-ATLANTICA DIN BNR 1989.....

DACA AS 21 DEC 1989  ESTE INDEPENDENTA,NOI DE CE SA FIM ALTFEL....

IN FOND FIECARE ARE DREPTULLA OPINIA LUI..LA PROPRIA CAPACITATE

DE EXERCITIU SI DE FOLOSINTA .

multumit,domnule nik/?Huh

LIGA LUPTATORILOR DIN DECEMBRIE 1989 PENTRU VICTORIA REVOLUTIEI ROMANE SI INTEGRARE EURO-ATLANTICA-BUCURESTI,ROMANIA  ANUNTA PE
ACEASTA CALE RETRAGEREA DIN BNR 1989..........
Memorat
  • navoi
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25 : Mai 14, 2014, 14:41:39 »

cu tristete va anunt ca FLOREA NELU cunoscut de toti "Pluto" a incetat din viata ieri seara.
Memorat

navoi
  • serghe
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #26 : Martie 05, 2015, 00:05:19 »

Un an are 364 zile , avem timp destul, 363 de zile sa-l criticam ,dar cind este ziua de nastere a unei persoane( dusman sau nu), cred ca singurul  lucru care putem sa –l facem este sa uram un traditional
« La multi ani »
Respecta ca sa fii respectat !

CAT SE POATE DE CORECT.
AI DREPTATE KRONSTAD
 LA MULTI EMIL.
FAPTELE BUNE  NU RAMAN NEINJURATE.
UNEORI SE UITA,IAR ACEST LUCRU DOARE CEL MAI MULT.
INCA ODATA, STIMA SI LA MULTI ANI
 CU RESPECT   
            SERGHE
Memorat
Pagini: 1 [2]
Schimbă forumul: