Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 7

Loc de balacareli

Loc de balacareli
« : Martie 29, 2013, 17:40:06 »

Aici va puteti spala rufele,cei 2 se stiu ei cine sunt.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Loc de balacareli
« Răspunde #1 : Mai 09, 2013, 13:37:40 »

Inspiratie de la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.20355, Anunturi:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/mesaj-la-marsul-invierii-un-bun-crestin-isi-plateste-la-timp-impozitele-1036040.html   Inca o dovada care-mi intareste convingerea ca politica maimutoilor din Parlament o realizeaza prin popimea "infiltrata " in legislativ si care prin "vorbele lor de Duh scoase" are priza la po@****tia "indobitocita" ! S-a ajuns ca acesti "slujitori", in marea lor parte ai Satanei,SA FACA POLITICA GUVERNANTILOR prin lacasele de cult ! Si...vis-a-vis de plata la timp a impozitelor crestinului adevarat...daca bietii de ei nu mai au de unde plati la timp , NU MAI SUNT CRESTINI ADEVARATI ?! CE SE-NTAMPLA OAMENI BUNI CU TARA ASTA ?! CHIAR NU MAI SUNT OAMENI CARE SA-I ZVARLE AFARA PE ACESTI DIAVOLI CARE NE TOT DIRIGUIESC TARA PROST SI NE-AU FACUT SCLAVII INTERESELOR STRAINE ?! OARE DE ACEEA NE-AM REVOLTAT NOI IN 89' ?! Angry Angry Angry
Bun avatar ti-ai ales! Te reprezinta fb si e pe linia mercenariatului din presa tipa & electronica. Dupa "sa moara capra pensionarilor", ati trecut la "moarte popilor!", l`ecrivantilor (aprox, ca nu stiu franca)? Chiar nu stiti ca presa ataca toate institutiile de rezistenta ale natiunii si ca Biserica e cea m mare, m veche si m importanta dintre ele? Credeam ca-ti trage careva una peste plisc, dar obs ca e liniste si scapi nepedepsit, de parca n-ai fi fluierat ca proasta-n targ. Apreciaza ca ma exprim finut, desi e m mult decat evident ca nu meriti.
Declar deschise lucrarile elevate ale acestui topic de mare viitor! Ms Mr Jean Ilie! Prima activitate pe care o propun este un colocviu.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Mai 09, 2013, 13:45:26 »

Declar deschis
COLOCVIUL
cu tema
Cum s-a ajuns de la sa moara capra vecinului,
la
sa moara ramasita de indemnizatie a revului pensionar
si de la ele la sa moara popii romanilor.

Sunt invitati sa participe la dezbateri toti cei asemenea Cartianului Far Cry, zis si Grigoire L`ecrivant, tip fin, de cultura aleasa si de mare viitor!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Mai 09, 2013, 13:49:00 »

Primul inscris, din oficiu, of course, el insusi, Cartianu Far Cry, von Grigoire L`ecrivant!

Muuuuuu!
Memorat
« Răspunde #4 : Mai 09, 2013, 13:52:37 »

Primul inscris, din oficiu, of course, el insusi, Cartianu Far Cry, von Grigoire L`ecrivant!

Muuuuuu!
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Mai 09, 2013, 14:08:02 »

Esti ok daca nu te superi. E de Ziua Eu! Sper ca sti ca azi sarbatorim Ziua Eu... La Moscova tocmai au pus de o defilare militara, ca sa-i aduca aminte batranei cocote EU ca a fost rapita de taur in trecut, ca nu de multisor i-au rapit jumatate din state cu tancurile sovietice si ca, la cate resurse naturale are in compartie cu Siberia, ar fi bine sa respecte Ro, nu sa-si bata joc de ea.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : Mai 09, 2013, 16:29:33 »

Muuuuuu!
Stiam ca asta are coarne , dar vaz ca Bambiliciul l-a ciuntit. Smiley)))))))))))
O fi ramas si berc Huh?// Smiley))))))))))
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #7 : Mai 09, 2013, 17:57:13 »

Muuuuuu!
Stiam ca asta are coarne , dar vaz ca Bambiliciul l-a ciuntit. Smiley)))))))))))
O fi ramas si berc Huh?// Smiley))))))))))

Eeee...PRESIMTEAM EU CA MAIMUTZOIUL "bambilici" O SA INCERCE SA MA "CALAREASCA" AVANDU-L PE "PRETINUL NOSTRU" CARTIANU IN PRIM-PLAN! Grin Grin Grin  IAR O SA MA FACA SA-MI SCHIMB AVATARUL !.. Grin Grin Grin
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Mai 09, 2013, 21:22:01 »

Nu e de glumit. Propaganda antiortodoxa a atins cote fara precedent ca intensitate si obraznicie. Cititi articolul de astazi de la http://www.rolegalnews.ro/dezbateri/Cum-sa-fraudezi-Statul-in-mod-legal-O-idee-care-imi-place-/149

Cum sa fraudezi Statul in mod legal? O idee care imi place!

Ei da, gandeste, gandeste, gandeste. Si nici macar prea mult. In ceea ce urmeaza voi trata ceva ce nu are legatura nici cu dreptul si nici cu fiscalitatea.
Are legatura cu sufletul.
Si uite asa din suflet eu urasc sa dau banii la stat.
Ma tot gandesc ca sunt un cretin ca din banii aia AI MEI (caci sunt AI MEI, sunt produsi PRIN MUNCA MEA!) se vor infrupta tot felul de smecheri care te privesc dumnezeieste din bolizi de lux avand alaturi cate o pitipoanca pentru fiecare zi a anului si care atunci cand sunt prea stresati pleaca in vacanta in Caraibe.
Si in tot timpul asta, zilnic, alti oameni sufera.
Sufera ca nu au bani.
Sufera pentru ca au copii care sufera.
Sufera pentru ca nu au posibilitati sociale de materializare a unui trai, macar de subzistenta.
Si atunci, eu de ce sa dau bani la Stat?
Ca sa faca borduriade?
Ca sa asfalteze azi pentru ca peste trei luni sa asfalteze din nou?
Ca sa lase pietele pe mana mafiei pietarilor?
Ca sa imi asigure o justitie care nu are nimic de a face cu dreptatea ci doar cu dreptul?
Ca sa ma puna sa declar de cinci ori pe zi, eventual, tot ceea ce cumpar sau vand sau castig?
Ca sa ma scoata din sarite cu tampeniile lui fiecare functionar public ce imi iese in cale?
Azi am completat declaratia 200 de venit. Ma uitam ca trebuie sa dau 16% din venitul meu net pentru toate tampeniile de mai sus.
Si m-au apucat dracii.
Intamplator, fetita mea a fost la Budimex (spitalul Marie Curie) vreo 2-3 luni de la nastere in sectia de terapie intensiva.
Si mi-am adus aminte ca seful de la sectia de acolo face un lucru cu adevarat maret. Strange bani pentru o sectie de terapie intensiva moderna si o sectie de chirurgie cardiologica de pediatrie.
Asta da scop nobil.
Nu s-or duce chiar toti banii in inima copiilor dar majoritatea acolo ajung.
Aveti aici un link daca va intereseaza sa suntati Statul cu 3, 5, 7, 11 lei sau cati or fi:http://www.inimacopiilor.ro/ajuta/doiLaSuta.php si sa trimiteti banii pentru copii nevinovati pentru ca ei sa se poata bucura de viata asemeni voua.
Sunt bani putini pentru fiecare dintre noi dar daca i-ai inmulti cu cateva sute de mii de privati care completeaza acea declaratie 200 ajungi la sume semnificative care pot sa ajute copii nevinovati sau,daca nu directionezi acei putini 2% din impozitul pe venit, vei “ajuta” smecheri sa isi mai cumpere un Ferrari sau un Lamborghini or sa mai faca o vacanta exotica.
Legal este posibil: Codul Fiscal art. 84 alin. 2 si 3.
Nu lua mesajul meu ca pe un promo pentru Asociatia Inima Copiilor.
Da banii tai cui vrei! Oricarei asociatii vrei.
Dar nu ii da la Biserica te rog.
Sunt crestin, cred in Dumnezeu dar NU DA BANII LA BISERICA!
Se vor duce in burtile preotilor, in ziduri de biserici goale, in catedrale pompoase care nu sunt altceva decat sursa de stoarcere a naivitatii saracilor.
Pana pe 25 mai ai timp sa te gandesti ce vei face cu 2% din impozitul pe care trebuie sa il platesti la Stat pentru banii castigati DIN MUNCA TA!

Gandeste, Gandeste, Gandeste. Si nu trebuie sa gandesti prea mult.
O zi buna sa aveti.

Av. Mihai Georgescu
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Mai 10, 2013, 10:43:12 »

Remus , asta nu e propaganda antibiserica ci este anti-popi.Una-i una ,alta-i alta, nu confunda popa cu biserica.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Mai 10, 2013, 12:48:12 »

Nu puneti in practica indemnul din finalul articolului, "Gandeste, Gandeste, Gandeste. Si nu trebuie sa gandesti prea mult". Dimpotriva, incercati sa ganditi mai mult decat vor asemenea specimene. In ceea ce priveste articolul postat de mine, consider ca este un exemplu real de propaganda impotriva bisericii, nu a preotilor ei. Va rog sa recititi urmatorul fragment.
Se vor duce in burtile preotilor, in ziduri de biserici goale, in catedrale pompoase care nu sunt altceva decat sursa de stoarcere a naivitatii saracilor."

Autorul ne indeamna: "Nu lua mesajul meu ca pe un promo pentru Asociatia Inima Copiilor". Sa fie linistit ca nu-l iau asa, mi-am dat seama ca "demersul" este facut nu in favoarea fundatiei, ci impotriva Bisericii. Cine nu-si da seama de aceasta, nu face deosebirea dintre ambalaj si continut. Produsul, acest articol, e ambalat frumos, in grija pentru copii, dar in interior are ascunsa otrava ateismului si a urii impotriva adevaratei credinte, iar livrarea s-a facut in preajma unei mari sarbatori a ortodoxiei, moment de maxima zvarcolire pentru diavoli. Cu respectul cuvenit parerii oricarei persoane, asa am inteles eu respectivul articol.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Mai 10, 2013, 14:23:17 »

Nu puneti in practica indemnul din finalul articolului, "Gandeste, Gandeste, Gandeste. Si nu trebuie sa gandesti prea mult". Dimpotriva, incercati sa ganditi mai mult decat vor asemenea specimene. In ceea ce priveste articolul postat de mine, consider ca este un exemplu real de propaganda impotriva bisericii, nu a preotilor ei. Va rog sa recititi urmatorul fragment.
Se vor duce in burtile preotilor, in ziduri de biserici goale, in catedrale pompoase care nu sunt altceva decat sursa de stoarcere a naivitatii saracilor."

Autorul ne indeamna: "Nu lua mesajul meu ca pe un promo pentru Asociatia Inima Copiilor". Sa fie linistit ca nu-l iau asa, mi-am dat seama ca "demersul" este facut nu in favoarea fundatiei, ci impotriva Bisericii. Cine nu-si da seama de aceasta, nu face deosebirea dintre ambalaj si continut. Produsul, acest articol, e ambalat frumos, in grija pentru copii, dar in interior are ascunsa otrava ateismului si a urii impotriva adevaratei credinte, iar livrarea s-a facut in preajma unei mari sarbatori a ortodoxiei, moment de maxima zvarcolire pentru diavoli. Cu respectul cuvenit parerii oricarei persoane, asa am inteles eu respectivul articol.
FA BINE CAT SI CAND POTI CA NU STII CAT TRAIESTI! )Omul va fi judecat nu numai ptr greseli ci MAI ALES PTR BINELE CARA PUTEA SA_L FACA SI NU L_A FACUT SI PTR CEI CE VORBESC DE RAU PE APROAPELE
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Mai 10, 2013, 15:50:12 »

Ce am gresit, domnule, ce nu-ti convine? Spune direct, fara ocolisuri, caci sunt inutile.
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Iunie 17, 2013, 07:20:09 »

Insulta şi calomnia vor fi considerate din nou fapte penale şi vor fi pedepsite cu amendă penală, potrivit unei decizii luate de judecătorii Curţii Constituţionale. Decizia a fost luată în luna aprilie, însă a fost publicată, vineri,14.06.2013 în Monitorul Oficial, ceea ce înseamnă că se aplică începând de vineri. Prezenţa insultei şi calomniei în Codul Penal reprezintă o revenire la situaţia dinainte de 2006.  (L.M.)   AVIZ AMATORILOR !!!!
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
Pagini: [1] 2 3 ... 7
Schimbă forumul: