Main Content:

Pagini: 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #4515 : Septembrie 04, 2008, 08:38:36 »

Tu ce zici Nani Nani? E protejat sau e avertizat Maior? Eu am raspunsul pe monitorizarea vizitelor blogurilor intretinute de mine. Din statistica si suprapunere orara.
Nu am inteles chestia cu protejat/avertizat. Ce spun statisticile de pe bloguri? Nu fi misterios si zi la toata lumea.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4516 : Septembrie 04, 2008, 08:43:44 »

Cat despre cei doi revolutionar, or fi in concediu. E acum in voga oferta aia cu 5 zile la mare moka si or fi profitat de ea.
Interesanta supozitia ca cei doi sunt unul. Am vazut ca si tu ai apelat la statistica. Dar nu cred ca numarul de mesaje e relevant. Ia verifica putin amprentele orare ale celor doi. Le gasesti pe statistici.
O sa ai surprize si la altii.
Astia lipsesc de peste doua saptamani mai patroane. O sa verific si ce spui tu. Chestia e ca nici pe vechiul forum nici pe asta nu au lipsit atat de mult niciunul. Sigur ca unu poate fi in Republica Malgasa la alergat dupa maimute (ca antrenament de slabire) si altu in Bermude sa invete filmarea subacvatica. Da nu cred.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4517 : Septembrie 04, 2008, 08:46:25 »

S.O.S.   S.O.S.   S.O.S. Au disparut niste revolutionari de pe forumul revolutiei! Sper sa fie in concediu dar niciodata nu au lipsit atat de mult de pe forumul nostru.  Se verifica si pe vechiul forum.
Mai bine o alarma falsa decat un necaz adevarat. Asta trebe sa ne fie atitudinea.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4518 : Septembrie 04, 2008, 09:04:30 »

Gata. Am fost ajutat. Nu stiam de posibilitatea asta. Asa e. Nu pare sa-i intreseze aceleasi lucruri si nici nu au aceleasi obiceiuri. Accept ca m-am grabit sa trag concluzia ca ar fi unul si acelasi cei doi. Dar sant disparuti totusi. Ce propui? Ca vad ca pe altii nu ii intereseaza.
Memorat
« Răspunde #4519 : Septembrie 04, 2008, 09:14:44 »

Ce stiu despre Maria e ca nu mai vrea sa intre pe forum. Cred ca e ceva legat de razboiul rozelor. Si-mi pare rau, ca era condimentul ce ne lipseste in supa noastra.
Despre Nor nu stiu nimic. S-a dat la fund fara sa lase urme.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #4520 : Septembrie 04, 2008, 09:20:05 »

Si esti dator cu o bere pentru pont.
Memorat

• Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4521 : Septembrie 04, 2008, 09:28:57 »

Mie imi convine dintr-un punct de vedere. De cand s-a retras Marilena (nu ca s-a retras ea) si Rinelus si de cand au disparut astia doi am reusit sa am si eu cinci stele. Ca sa vedeti unde statea apevistu! Deci sant "Heto Member" cum scrie deasupra mea. Partea proasta e ca nu o mai avem pe Marilena sa ne dea sfaturile ei bune si bazate pe o experienta cum eu nu am. Nici plecarea lui Daniel Purec nu ne-a adus nici un avantaj ci dimpotriva. Doamna Petrascu le stia cu presa si cu impostorii iar Nor mai punea uneori piciorul in prag cand abureau unii prea mult.
Din ce se vede in statisticile astea se pot trage niste concluzii (Marilena Nor Sucurtudean Purec si chiar administratoru au un orar oarecum asemanator da interesu lor difera complet. Da nici nu poti trage niste concluzii foarte sigure. De exemplu la mine ma mira ce spune statistica ca ma intereseaza: Asociaţia Revoluţia din 1989 - Constanţa - Revolta din 15 Noiembrie 1987 - Asociaţia 22 Decembrie - Iaşi  si Preschimbarea certificatelor de revolutionar. Ori ordinea e tocmai inversa pentru ca pe mine preschimbarea ma arde cel mai tare. Or fi matematice statisticile astea da nu surprind adevaru cu claritate.

Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4522 : Septembrie 04, 2008, 09:40:57 »

Pai tot eu sa dau berea? Da pentru semnalarea disparitiilor eu ce primesc? Mai bine dai tu berea si eu vin si dau cu matura prin firma. Cati metrii patrati ai ca sa stiu ce negociez.
Deci doamna Maria Crezi ca s-a retras din cauza doamnei Kronstadt? Nu stiu ce sa zic. Dupa cum se vede pe forum asa pare da nu cred ca i-a cedat pur si simplu terenu lui Kronstadt pentru ca asta ar fi o recunoastere ca a pierdut razboiul de care aminteai. Se poate chiar interpreta ca doamna Kronstadt are dreptate. Da nu am vazut ca ar fi triumfat dupa victoria asupra doamnei Maria. E destul de rezervata.
Zi mai bine daca sti ceva informatii direct de la doamna Maria sau din targu Brasovului. Asta ar conta cu adevarat.
Memorat
« Răspunde #4523 : Septembrie 04, 2008, 09:56:30 »

De spus, nu pot sa spun nimic. Nu se cade. Dar tot incerc sa o conving sa intre si sa spuna ea. Insa, pana acum nu am avut prea multi sorti de izbanda. Trimite-i si tu un mail daca-ti lipseste. Vezi ca ai adresa in profilul ei.
Cat despre bere, m-ai mai refuzat o data, asa ca nu-mi fac planuri prea mari. Grin
Memorat

« Răspunde #4524 : Septembrie 04, 2008, 10:52:55 »

Asta ar mai lipsi, s-o mai si rugam sa intre pe forumul revolutionarilor, dupa ce ca e impostoare. Doftorene baiatule, inceaca si tu sa mai si rationezi. Daca ai fost cu adevarat in Revolutie (si de partea revolutionarilor), nu are cum sa-ti faca placere s-o vezi pe asta pe aici. Sa-si ceara scuze mai intai si apoi poate sa scrie cat vrea. Cu conditia sa nu bata iara campii. Mai bine afla ce smecherii a facut de si-a luat certificatu. Apoi afla cum de si l-a preschimbat inaintea mae. Nu inaintea mea ca se va considera ca am o ranchiuna strict personala si de ordin material. Cum de si l-a preschimbat inaintea lui Demi Ioan, pe care l-a vazut un oras intreg la revolutie, il stie tot Brasovul si ar fi trebuit sa fie printre primii 50 cu certificate preschimbate. Pe Demi il stim toti. Si tu. Pe Maria nu. Adica nu de la revolutie. Ea o da cotita cu povesti deale ei. Fara dovezi si fara s-o creada cineva din Brasov. Sa-ti spuna ce fotografie din revolutie cu ea are la dosar. A fugit de Brasov unde o stim toti cine e si a dat-o cu Orban, cu Morar, cu Maries, toti din alte localitati, ca sa poata sa-si preschimbe certificatu. E mare prost Demi ca nu intra aici ca s-o intrebe: femeie, cum de ai certificat inaintea mea? Probabil ca nu le are cu calculatoru, da ar merita. Da-i un telefon, vorbeste cu el, cheama-l la firma si arata-i pe portal discutiile astea. Chiar asa. Hai ca poti. Si ne dovedesti si noua ca nu esti mana in mana cu ziarista. Crezi ca nu stiu ca ai firma pe aceeasi strada cu TVS-ul, unde lucreaza ziarista, la doua sute de metrii una de alta? Stiu ca sinteti vecini cu munca.
Memorat
« Răspunde #4525 : Septembrie 04, 2008, 11:12:32 »

Nani-Nani vezi ca "furi" pîinea de la gura a lui Diaconescu de la OTV si faci un nou caz " Elodia" daca tot ai studiat sastistica nu ai vazut ca a disparut -in momentul cînd Sasu a postat articole din "Drum Nou " mai ales cel din 15 NOIEMBRIE 87.
În Brasov ieri sa spunea ca ar fii disparut de la TVS si o gasesti pe la "GHIMPELE DE BRASOV", doar trebuie sa puna umarul la campania electorala de la PDL.
Asa ca Doftorene nu cred ca are ceva cu " razboiul celor doua roze",totul este  legat de "articolele patriotice" din " drum nou",care au fost "cireasa de pe tort"
Iar Brasoveanul în privinta lui Demi are mare dreptate!
Memorat
« Răspunde #4526 : Septembrie 04, 2008, 12:24:04 »

Mai Brasoveanule, ti-as raspunde dar nu stiu daca pot, pentru ca nu-s rational. Sau toti cei care nu au ideile tale in cel mai mic amanunt, nu gandesc? Tu esti etalonul?
Ia te rog sa nu mai incerci sa induci ideea ca as fi luptat impotriva revolutiei sau ca am nu stiu ce intelegeri dubioase cu femeia aia, pe care eu nu o cunosc decat de pe net si de la televizor. Nu cred ca ai tu caderea sa manjesti cu noroi, doar pentru ca am o atitudine de acceptare a dialogului. Altfel, hai sa nu mai dialogam, stabileste tu care este adevarul, cine e dusman si cine ne e prieten, care-i alba care-i neagra, noi ne insusim legile tale, in scurt timp le si memoram si nu mai avem nevoie nici de forum, pentru ca nu mai e nimic de spus in plus.
Pe Demi chiar mi-ar placea sa-l mai intalnesc. Cred ca l-as convinge sa vina pe forum si i-as da si un birou cu un calculator sa o poata face. De la omul ala cred ca am avea multe de auzit.
Dar stie cineva un numar de telefon de-al lui?
Memorat

• Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4527 : Septembrie 04, 2008, 14:03:47 »

Yes! I-ai zis-o mangafalei! Cred ca ma pun rau cu Brasoveanul da e prea sigur pe el si prea ne trateaza de sus. Ai dreptate. In rest nu zic ca nu are si dreptate. Din cate stiu eu despre Demi de la baietii de la voi are dreptate sa spuna ca trebea sa primeasca printre primii noul certificat. Unul a spus o chestie mare intr-o zi la ultimul transport la Brasov. Cica sa ne imaginam ca am fi pe 25 decembrie 1989. De cati dintre revolutionarii de acum s-ar sti ceva in Brasov? Chiar daca s-ar lua in calcul numa cei care au iesit la demonstratii. Deci cati? Ei au dat raspunsul pentru Brasov: de vreo suta. Eu il dau pentru Bucuresti (nu sariti e parerea mea): de vreo mie.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4528 : Septembrie 04, 2008, 14:08:52 »

Da chiar lucreaza (sau lucra... marog) langa firma ta? Si sustii ca n-o cunosti domnule patron? Pai zice lumea ca a facut interviuri cu toti revolutionarii. Cu tine nu? Ce zice Kronstadt e adevarat pentru ca ni a mai postat dupa articolu ala din preajma revoltei din 1987. Da poate fi si alta cauza. Si chiar asa sa stea lucrurile sa nu uitati ca nici nor nu a mai postat de atunci.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4529 : Septembrie 04, 2008, 14:14:06 »

Eu zic ca maria sa poporu: paza buna fereste primejdia rea. Nu va zgarciti ma ardelenilor si dati si voi niste telefoane ca sa stim cum e cu Maria. Cu Nor e mai dificil ca nu putem sa depunem la Politie o plangere.
Acum pe rand niste raspunsuri. Dpa ora patru luam prime. Sefu zice ca am facut treaba buna acum doua saptamani cand am lucrat pe canicula zi lumina. E baiat bun si nici nu ma mai cearta daca intru pe net cand nu e de lucru si e liber la unu din calculatoare. Ete ca am timp de taclale cu voi deci.
Memorat
Pagini: 1 ... 300 301 [302] 303 304 ... 647
Schimbă forumul: