Main Content:

Pagini: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #4530 : Septembrie 04, 2008, 14:21:14 »

Nani-Nani intreviu nu a luat la toti revolutionari, numai la cei care au acceptat sa-i dea intreviu si ea profitat de revolutionari,pe baza acestor interviuri si-a creat " aura" de mare revolutionara!
Cu numarul revolutonarilor din Brasov ai dreptate,si Brasoveanul are multa dreptate,probabil este o fire mai dura sau suparat ca inca nu a reusit sa-si obtina " cartonul" dar " altii" da!
De ce nu o cauti tu,ti-am spus unde este,ai vazut ca brasoveni nu o prea iubesc.Dragoste cu sila nu se face!Tie dor de ea, caut-o cine te opreste! Grin
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4531 : Septembrie 04, 2008, 14:25:27 »

prietene Nani-Nani ai reusit sa ma faci sa rid cum n-am mai ris cam de multisor,da-i inainte asa.
Sa mai si radem de ei domnule Jean. Sa mai si radem ca altfel o luam razna. Nu stiu cum au rezistat atatia ani cei carora le-au impuscat membrii ai familiei. Nu au avut parte de nici un pic de dreptate. Si asta an dupa an aproape douazeci de ani. Sa fi sanatos si sa razi cat mai des. Mie imi prieste la sanatate.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4532 : Septembrie 04, 2008, 14:32:36 »

Ai dreptate doamna. Parca avea un numar de telefon. Il daduse pe forum. Mai sti pe unde e postat sau il ai notat? Sa-l dam lui Brasoveanul s-o sune el. As da jumatate din prima de azi pentru o inregistrare a convorbirii aleia. Daca e mai lunga de zece secunde.
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4533 : Septembrie 04, 2008, 14:38:05 »

Gata. Daca a pus administratoru anuntu congresului pun si eu invitatia ca inseamna ca e eveniment public. Nu ma intrebati de unde o am. Omu din Brasov vrea sa urmareasca linistit Cerbul de Aur fara sa fie deranjat de intrebari indiscrete sau reprosuri.
He he! Am cinci stele si sant Hero Member deci am dreptu sa ma autocitez.
Ce mai stiti de congres. Daca vor semna mai multe certificate si trece si al meu: e unu bun. Daca il fac pe Maior General si eradicheaza foametea din Africa (da fara sa-mi preschimbe apoi certificatu): e unu prost. E clara pozitia mea. Da? Bun. Am vrut sa o stiti dinainte.[/size]
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4534 : Septembrie 04, 2008, 14:45:23 »

Daca iau azi prima nu pot sa ii cer maine liber lui sefu. Deci nu voi merge la congres cu toate ca e la noi. Ce pot sa fac e sa va spun ca astazi Maior Dorin Lazar a fost la Iliescu Ion in audienta. Sfat de taina neamule. E clar ca Ilici ramane presedinte de onoare la benere spre disperarea noastra si linistea lui. Benereu se pesedizeaza cu acte in regula in timp ce restul se basescizeaza. Politica pe apucate neamule. In conditiile astea parca as intra si eu in politica. Am auzit ca exista un partid verde. Cica sant disciplinati si au voie sa poarte arme de vanatoare si in oras. Ma duc la ei si ma apuc de ecologizarea junglei urbane. La Bucuresti e de lucru serios. Prind pensia pana sa termin treaba.
Memorat
« Răspunde #4535 : Septembrie 04, 2008, 15:01:04 »

Bine ca ai revenit la oile noastre" Congresul" si Maior ramîne pe fonctie sau nu?
Eu sper sa bata un vint de înoire la BNR ,fara Maior,Iliescu,Costin Maries,oameni noi," fara pete" ca sint destui " dalmatieni" în BNR! Grin
Ce crezi?
Memorat
« Răspunde #4536 : Septembrie 04, 2008, 15:18:39 »

Da chiar lucreaza (sau lucra... marog) langa firma ta? Si sustii ca n-o cunosti domnule patron? Pai zice lumea ca a facut interviuri cu toti revolutionarii. Cu tine nu?
TVS si MAROMA sunt pe aceeasi strada. Una intr-un capat, cealalta in celalalt capat. Spune-mi tu Nani Nani daca cunosti toata populatia care lucreaza pe o raza de 500 m in jurul firmei la care muncesti tu.
Plus ca nu am afaceri cu TVS-ul, foarte rar ma uit la TVS si asta doar la stiri, fite de vedeta revolutionara n-am avut niciodata, asa ca nu mi-a luat nimeni vreun interviu. Plus ca Maria s-a ocupat de prezentarea Revolutiei de la Brasov si nu despre Inter sau CC. Eu nu stiu decat din auzite despre ce a fost aici. Prima comunicare am avut-o pe forum la IMPOSTORII SI CONTRAFACUTII, cand voia sa ma faca arsice dupa pagina 20. Grin
Asa ca nu te mira ca nu am cunoscut-o in carne si oase. Acum, ca i-am vazut poza pe net, cred ca as recunoaste-o.
Pe de alta parte, daca te uiti pe forum in urma, vezi ca atunci cand era prezenta, era mai multa animatie. Era ca o strada cu doua sensuri. Acum, a ramas o strada cu sens unic cu exceptia riveranilor. Grin
Eu cred ca si Kronstadt ii simte lipsa. Razboiul e o arta, dar ca sa te poti exprima, e nevoie sa ai un combatant serios cu care sa te lupti.
Acum, iar o sa zica Brasoveanul ca nu mai am discernamant. Grin
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #4537 : Septembrie 04, 2008, 15:20:16 »

Bine ca ai revenit la oile noastre" Congresul" si Maior ramîne pe fonctie sau nu?
Eu sper sa bata un vint de înoire la BNR ,fara Maior,Iliescu,Costin Maries,oameni noi," fara pete" ca sint destui " dalmatieni" în BNR! Grin
Ce crezi?

Crezi ca e vreunul invitat la congres? Doamne ajuta.
Memorat

« Răspunde #4538 : Septembrie 04, 2008, 15:38:02 »

"Eu cred ca si Kronstadt ii simte lipsa. Razboiul e o arta, dar ca sa te poti exprima, e nevoie sa ai un combatant serios cu care sa te lupti".
 Da fii sigur duc lipsa insultelor nefondate ale ei,dar din partea mea ,poate sa se exprimea cind vrea pe forum,totul se construieste pe exprimare si pe idei,chiar daca sint ele si contradictorii!
Dar mie acum totul imi pare o diversiune,de ce sa discutam de Maria si nu de Maior,fiindca miine este congresul?
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4539 : Septembrie 04, 2008, 15:59:09 »

Bravo Kronstadt 2! E o diversiune facuta de Brasoveanul. Maine ma lupt cu el. Acum nu am timp ca am luat banutii si plec la cumparaturi. Deseara vin ai mei din vacanta si vreau sa le fac o surpriza placuta.
Memorat
« Răspunde #4540 : Septembrie 04, 2008, 16:04:10 »

Eu nu mai spun nimic de Maior, ca-mi sare imediat careva in beregata ca sunt ranchiunos si-l nedreptatesc. Faceti-o voi ca are efect mai bun. Eu ma pastrez pana dupa congres.
Prefer sa plec acum la un gratar si-o bere.
Nani Nani, o sa beau o bere si pentru tine.
Kronstadt, mai tii minte ce frumos sfaraie mititeii pe gratar pe la noi?Grin
Memorat

« Răspunde #4541 : Septembrie 04, 2008, 16:13:29 »

Si pe la noi în Kronstadt (adica Brasov) sfarie tot asa de frumos Grin
Pai Nani-Nani mergi sau nu la Cogres sa te lupti cu Brasoveanul, stii cine este?
Memorat
  • Nani Nani
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4542 : Septembrie 04, 2008, 16:13:53 »

Dar stiti ce? Nu mai mizati pe nu stiu ce schimbari. Maior daca va fi schimbat va fi schimbat de unu de calibru lui Cutean. Adica tot cu procese de coruptie la activ si scandaluri deastea. Clica actuala va pastra controlu. Il vor scoate pe Maries si Costin din carti si inca pe cativa din ai lor si gata congresu. Ete fenta! Cine credeti ca va avea curaj sa se scoale in doua picioare si sa ia o pozitie verticala si sa zica: Ma propun pe mine. De ce? Pentru ca domnii de la prezidiu sant toti corupti sau incapabili. X are en procese pe rol. Y e divortat in urma unui scandal de adulter si a fost prins facand sex cu secretara in parcul din fata casei ei. Z se stie ca a traficat certificate. Ma propun pe mine pentru ca nu am facut nimic din astea si pentru ca sant hotarat sa: pun mana in gat sesepereului sa preschimbe certificatele pana la vacanta parlamentara din primavara viitoare. Sa dau statu in judecata daca nu incepe procesu asasinilor din 1989 pana la sfarsitul anului. Sa apelez la instantele internationale incepand cu intai ianuarie 2009 daca nu se va face nimic pe plan national. Voi face o cheta printre revolutionari ca sa ridic o biserica in memoria eroilor nostrii si voi initia si finaliza un proiect pentru o casa de odihna pentru pensionarii nostrii cu bani de la uniune.
Bai! Vedeti voi unu care sa faca asta? Eu nu. Hai sa ne calmam si sa ne gandim cum ne facem socotelile (am luat prima si acum la asta ma duce gandu) ca sa putem sa ne organizam in lumea reala. Aia pe care de fapt o stim cu totii. Cei care merg acolo sa dea un semnal pe aici. Maine seara intru sa aflu nouatile. Bafta la toata lumea.
Memorat
« Răspunde #4543 : Septembrie 04, 2008, 16:22:01 »

Bingo se adevereste oare ce am auzit pe DDTV ca locul lui Maior îl va lua Cutean? Macar asta este revolutionar,parca el are numai un proces nu de ordinul zecilor ca Maior, si calitatea lui de revolutionar nu a contestato nimeni dar tot PSD este si tot omul lui Iliescu!
Memorat
« Răspunde #4544 : Septembrie 04, 2008, 18:55:41 »

Sinteti dusi rau. Cum sa lupte cu mine la congres. Nu voi merge acolo si nu fac patre din delegatie. Chiar asa, cum sa luptam intre noi cand acolo vor fi destui care merita condamnari pe viata. Nici cu Doftoreanu nu am sa mai conversez prea mult ca e suparacios si crede ca-l atac. Dar mai am sa-i pun o intrebare. Pe lista rusinii au mai aparut nume noi sau comentarii la cele care erau?
Memorat
Pagini: 1 ... 301 302 [303] 304 305 ... 647
Schimbă forumul: