Main Content:

Pagini: 1 ... 307 308 [309] 310 311 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #4620 : Septembrie 09, 2008, 22:15:48 »

Cu iliescu în frunte ce mai contează fesn. El e sezonier, e bun deocamdată că e pe funcție!
Memorat
« Răspunde #4621 : Septembrie 09, 2008, 22:50:32 »

Daca judecam astfel, as adauga si eu: ce conteaza Forumul, calendarul Gregorian sau sistemul metric? Am dorit sa lamurim o situatie si, daca a fost posibil, sa eliminam o suspiciune care, daca s-ar fi adeverit, n-ar fi fost lipsita de importanta. Concluzia se impune: ma voi implica mai putin.
Memorat
« Răspunde #4622 : Septembrie 09, 2008, 23:06:38 »

Am fost destul de bulversat de problema vicepresedintiei la B. N. R. a domnului Secretar  de Stat, acuzata vehement pe Forumul nostru - mai ales ca eu stiam cu totul altceva - incat  sa fac efortul unei treceri pe la institutie in cursul acestei dimineti. La intrebarile pe care i le-am transmis a raspuns punandu-mi la dispozitie un exemplar dintr-o nota scrisa adresata pe loc - in finalul Congresului Extraordinar din 5 septembrie - noii conduceri a Blocului National al Revolutionarilor. Nota, depusa la secretariatul Congresului, e anexata in format .jpg acestei postari. Sper ca lucrurile sunt lamurite si toata lumea edificata.
Eu tot nu sunt lamurit cum s-au tinut alegerile astea democratice, cu Fesan pe lista de propusi, Fesan prezent fiind, ales in unanimitate, Fesan prezent fiind, dupa care, Fesan dandu-si seama de incompatibilitatea functiei la SSPR cu functia de la BNR, scrie pe genunchi o nota scrisa, imediat dupa alegeri sau in timpul, si o prezinta pe forum dupa ce eu sesizez aceasta incompatibilitate si la patru zile de la redactare. Grin
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #4623 : Septembrie 09, 2008, 23:12:45 »

Si nu m-as mira ca dupa postarea de mai sus, sa apara si aceeasi nota scrisa, cu numar de inregistrare pe ea de la BNR din 5.09.2008, ziua congresului.
Sunt ferm convins acum, ca nu mai pup in veci noul certificat. Grin
Memorat

« Răspunde #4624 : Septembrie 09, 2008, 23:35:48 »

Hai sa aberam voios, domnule Doftoreanu. Ii faceti un proces de intentie gratuit domnului Fesan. Ma amestcecati si pe mine in nu stiu ce plan abscons? Sa fim seriosi. Daca nu as fi fost in sala, in tipul congresului, as fi ramas in expectativa. Problema e ca am fost acolo si sunt - implicit - martor. Fapt care obliga daca avem un minim discernamant.
« Ultima modificare: Septembrie 09, 2008, 23:37:30 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #4625 : Septembrie 09, 2008, 23:42:29 »

Daca tot va agitati atata vin si eu cu sticla incendiara intr-o mana si cu bricheta aprinsa in cealalta. Luati de la mine un Koctail Molotov din zona aniversara a "Cerbului de Aur" (care daca nu erau si serile de folclor ar fi fost un fel de ce spunea nor cu perje. Chiar. Intelectualu si ziarista sant dati disparuti si voi vorbiti de ozeneuri).
Mai Nani Nani, esti tare. De unde dracu ai pus mana pe asa un document? Asta merita sa fie pus in cartea de istorie, acolo unde Maior viseaza sa ajunga.
Uite cum un om, cercetat de altfel de catre cel pe care-l acuza atat de vehement, isi permite sa faca acuzatii in numele tau, mai Nani Nani, sau in numele tau, mai Scheianule, sau in al tau, mai Brasoveanule, sau mai Carmen21, sau in al tau, revolutionarule fara nume.
Crezi ca presedintele Maior Lazar Dorin si vicepresedinta in toate cele Aprofirei Florina ar fi facut vreo astfel de luare de pozitie impotriva sefului DNA de la Vaslui, pentru ca seful DNA de la Vaslui a avut cazuri in cercetare mediatizate si sustinute intens din sfera politicului? Crezi ca ar fi implicat Maior imaginea si cuvantul revolutionarilor daca nu era vorba despre EL si VICEPRESEDINTA LUI?
Oooo, nu. Vorba romanului: INTERESUL POARTA FESUL.
Ia deschide o lista de adeziuni la comunicatul ala, sa vedem cati sustinatori strangi.
Si mai am o indoiala: am vazut semnatura lui Maior pe sute de documente, dar documentul asta nu pare sa fie semnat de el. Nu seamana. Cred ca era plecat in ziua aia si o fi semnat vicepresedinta cu semnatura lui. Dar nu conteaza. Oricum, sunt trup si suflet.

Memorat

« Răspunde #4626 : Septembrie 09, 2008, 23:56:24 »

Hai sa aberam voios, domnule Doftoreanu. Ii faceti un proces de intentie gratuit domnului Fesan. Ma amestcecati si pe mine in nu stiu ce plan abscons? Sa fim seriosi. Daca nu as fi fost in sala, in tipul congresului, as fi ramas in expectativa. Problema e ca am fost acolo si sunt - implicit - martor. Fapt care obliga daca avem un minim discernamant.
Eu nu aberez domnule Iosif. Eu doar presupun. Eu nu am fost in sala, iar dintre cei 600 de delegati, nu s-a gasit nici unul care sa faca vreo relatare mai amanuntita. Ce sa mai spun ca nu au existat intre cei 600, macar doi-trei care sa prezinte pe forum macar doua pareri proprii. Deocamdata, nu am vazut decat parerea dumneavoastra, pe care o respect, dar nu mai gasesc nici o alta parere a vreunui invitat. Iar cu pareri si declaratii unilaterale m-am cam fript, asa ca nu va suparati daca incerc sa provoc prezentarea si a altor puncte de vedere.
Memorat

« Răspunde #4627 : Septembrie 10, 2008, 00:06:16 »

Nu atribuiti altora intentii pe care nu le puteti dovedi. Iar daca n-o sa dobanditi noul certificat, asa cum v-am mi spus, faptul vi se va datora in intregime pentru ca trebuie sa faceti un gest simplu dar esential: sa va depuneti in mod legal dosarul, conform legislatiei in vigoare, prin care sa solicitati preschimbarea vechiului certificat. Acesta este adevarul sec. Peste el, totul e fabulatie, iar ceea ce am scris aici se reduce la un sfat corect. Adica nu e o incercare de a va raspunde, ci un ajutor benevol. Puteam sa va sun (maine, desigur, nu la ora aceasta) si totul s-ar fi rezolvat fara s-i incit pe unii sa formuleze noi si noi acuztii (nu conteaza la adresa cui). Daca nu am procedat astfel este pentru ca mi se pare nedrept sa-l acuzam pe secretarul S.S.P.R. doar pentru ca da bine. Eu consider ca i se pot aduce critici intemeiate si cu o corespondenta certa in lumea reala. Atunci de ca sa inventam acuze in mod artificial? Cui foloseste. Dumneavoastra personal nu cred.
Prin urmare, va sfatuiesc sa incepeti cu depnerea unui dosar la Secretariat. Restul e ori politica, ori probleme de alta natura dar care va bruiaza interesele centrale. Cui foloseste atunci atitudinea dumneavoastra? Cu siguranta, nu persoanei dvs.
Va asigur de faptul ca sunt oameni cu situatii disperatae care ar schimba oricand locul cu al dumneavoastra, asa incomod cum il credeti acum. Imi pare teribil de rau ca Forumul nu se ocupa de problemele lor, asa cum ar fi normal. Din aceasta perspectiva si pastrand proportiile, dvs. nu sunteti decat un caz fericit.
Cu respectul pe care-l datorez oricarui revolutionar, va asigur ca nu am scris cele de mai sus de dragul cotroversei ci datorita unei intentii naturale si dezinteresate de a va ajuta. Sper ca voi fi corect inteles.
« Ultima modificare: Septembrie 10, 2008, 00:17:15 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #4628 : Septembrie 10, 2008, 00:34:00 »

Domnule Iosif,
Ma mir ca nu v-ati dat seama ca nu l-am acuzat pe domnul Fesan de intentii dubioase. Eu am postat doar pozitia oficiala pe care Maior a prezentat-o brasovenilor prin pana scribului oficial cu dubla solda, ziaristul Centu.
M-am indoit ca Maior ar fi putut gresi, asa cum ati spus dumneavoastra, ca e sigur o greseala umana. Asta, pentru ca Maior a fost acolo, a organizat totul, banuiesc ca la recomandarea lui s-a facut si propunerea pe lista a domnului Fesan, iar domnul Fesan, care e posibil sa nu stie cu cine are de-a face, probabil ca nu a reactionat din prima asa cum ar fi trebuit. posibil ca s-a trezit la realitate mult mai tarziu, dar ce folos, lipsa de reactie a domnului Fesan inainte de trecerea la vot, i-a permis lui Maior sa prezinte denaturat lucrurile, in folosul luptei pentru ingrasarea BNR-ului.
Nu il cunosc pe domnul Fesan si nu vreau sa cred ca este unul dintre cei tributari presedintelui de bloc. Vreau insa, sa-i atrag atentia ca prin nebagare de seama, poate usor sa devina tributar, sau macar cu imaginea stirbita. Au patit-o si altii mai grei.

Memorat

« Răspunde #4629 : Septembrie 10, 2008, 08:44:40 »

Fi-ți liniștiți. E Maior. Presa din București a primit comunicatele de la Ilieșiu, care  are o listă de semnături în care Costin era pe funcție. Costin n-a fost la ultiml congres și cine trbuia nu l-a lămurit și pe Ilieșiu, el necunoscând problemele revoluționarilor.
Linistinti,sau nu in fruntea BNR,nu merita nici Maior dar nici Costin.Amindoi sint niste parveniti pe spatele bietilor revolutionari!
Memorat
« Răspunde #4630 : Septembrie 10, 2008, 09:01:01 »

Bulversat sau nu ,chestia cu votul in "unanimitate a 600" de persoane este discutabila,mai ales ca pe acest forum nimeni nu sa incumetat sa ne povesteasca "din culisele " acestui "congres".Nu cred ca revolutionarii au devenit asa servili,si au acceptat tot ce a pus Maior pe "ordinea de zi" a congresului,atunci de ce au mai fost 600 de reprezentai,numai ca sa voteze in "unanimitate"
Daca functiile erau compatibile Dl. Fesan accepta functia?
Memorat
« Răspunde #4631 : Septembrie 10, 2008, 09:55:54 »

Nu o sa vedeti niciodata discutii la vedere din culisele Congresului si asta nu pentru ca s-ar afla ceva ascuns ci din alte considerente.In al doilea rind de ce mutarea BNR-ului la Bucuresti?Cine imi poate raspunde la ultima intrebare?
Memorat
  • carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4632 : Septembrie 10, 2008, 10:03:59 »

Dacă doream să-i ajutăm pe cei în situații dificile cărora nu li s-a preschimbat încă certficatul trebuia să fim consecvenți și vigilenți în urmărirea activității SSPR. Trebuia să ne opunem mai ferm la obturarea informațiilor pe sit-ul SSPR.
Ne trzim după 4 ani de preschimbare cu mai mulți impostori și cu revoluționari adevărați fără certificat, în schimb promovăm la șefii pe unii dovediți că au promovat impostura.
Memorat
« Răspunde #4633 : Septembrie 10, 2008, 10:18:58 »

Acest congres a fost facut ca sa-l reconfirme inca odata pe Maior si implicit pe Iliescu si in speranta ca Maior va mai prinde un mandat din partea PSD-lui, astfel ar cistiga imunitate parlamentata,o forma de a scapa de procesele pe rol!
Eu cred ca asta a fost interesul, impostorii niciodata nu se vor " rascula" impotriva sefului lor care a promovat impostura. Ei sint datorii fata de acesti sefi.Prin felul acesta se inchide gura revolutionailor adevarati,la un momendat iti este lehamite la tot ce se intimpla!
Memorat
« Răspunde #4634 : Septembrie 10, 2008, 13:02:03 »

Pentru Nani-Nani
"Intelectualu si ziarista sant dati disparuti si voi vorbiti de ozeneuri)".
Ziarisata nu este disparuta munceste,îti postez ultimul ei articol:
http://www.brasovultau.ro/index.php?pag=nw&id=11934&p=comentariu-groparii-municipali-un-fel-de-boschetari-.html
Comentariu: Groparii municipali, un fel de boschetari
08-09-2008
 Autor Maria Petrascu
Memorat
Pagini: 1 ... 307 308 [309] 310 311 ... 647
Schimbă forumul: