Main Content:

Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #495 : Ianuarie 19, 2008, 22:46:33 »

Pentru cei care cititi acest Portal: SITUATIA GREVISTILOR FOAMEI ESTE DISPERATA!  NU II LASATI SA MOARA! Nici eu si nici Alianta Civica nu exageram cu nimic!  PUIU FESAN NU FACE ALTCEVA DECIT SA MINTA PE POSTURI DE TELEVIZIUNE  si RADIO  SI SA INCITE; NU EL,care are un CERTIFICAT DE RETINUT SI SUNT DOVEZI IN ACEST SENS,  A DEVENIT PRIN FUNCTIA CARE O , ARE MORALUL REVOLUTIEI SI AL REVOLUTIONARILOR!  VENITI LA BUCURESTI, LA CELE DOUA LOCATII:Palatul National al Copiilor si Institutul Revolutiei Romane si va veti convinge cu ochii dumneavoastra, de adevarul adevarat despre Grevistii Foamei!  SUNTEM ALATURI DE EI SI IMPREUNA CU EI, INDIFERENT DE CITE AMENINTARI PRIMIM NOI LIDERII SAU FIECARE DIN GREVISTI. Dumneavoastra hotariti daca DORITI  SA FITI,SAU NU, ALATURI DE EI. (Marilen:miine este zi nelucratoare;ti-a trecut raceala ca tu esti din Bucuresti.La Palatul Copiilor si Institut oamenii sunt toti raciti; ce zici de asta,dupa atita timp.)  TACEREA NOASTRA POATE NASTE MONSTRI. TREZITI-VA REVOLUTIONARI CIT TIMPUL INCA,MAI ESTE DE PARTEA NOASTRA!  NU MIZATI PE FAPTUL CA "AVEM" CERTIFICATE SAU CA LE OBTINETI SI PE ALTA CALE.  POT SA SPUN CA,DUPA CE AU SPUS LA TELEVIZIUNE,DESPRE PRESEDINTI, FESAN SI CUTEANU(ambii cu functii de conducere in asociatii) S_AR SOLUTIONA CERERILE DE PRESCHIMBARE DACA LE DONATI CITE 10% in CONTURILE PE CARE LE VOR COMUNICA ULTERIOR PRIN PRESEDINTI AGREATI DE EI; ASTA AM INTELES DIN CE AU SPUS LA COSMOS TV.  RUSINE! RUSINE SA LE FIE!  LOR SI CAMARILEI AGREATA DE EI!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #496 : Ianuarie 19, 2008, 22:49:07 »

LUNI LA ORA 9 AM AFLAT CA LA SSPR VA AVEA LOC SEDINTA COLEGIULUI REVOLUTIONARILOR LA CONVOCAREA SECRETARULUI DE STAT.  CE STITI DESPRE ACEASTA INTILNIRE,CAMARAZI CARE CITITI ACEST PORTAL.
Memorat
« Răspunde #497 : Ianuarie 20, 2008, 00:07:56 »

DUMINICA , ADICA AZI,LA ORELE 12,OO LA PALATUL COPIIILOR DIN BUCURESTI VA FI CONFERINTA DE PRESA.PARTICIPA PRESA SCRISA SI TELEVIZIUNILE.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #498 : Ianuarie 20, 2008, 10:41:41 »

LUNI LA ORELE 12.00 ESTE INTRUNIREA B.N.R-lui, CU PRESEDINTII ASOCIATIILOR DE REVOLUTIONARI,.. STITI CEVA DESPRE ACEASTA INTRUNIRE D-na MARIA PETRASCU.?
Memorat
« Răspunde #499 : Ianuarie 20, 2008, 11:29:25 »

SERVUS CITIRON, CRED CA VA FI LA GUVERN DAR TREBUIE SA VERIFIC. POATE STIU MAI BINE MRILEN SAU DANY. MAI VB. AZI.
Memorat
« Răspunde #500 : Ianuarie 20, 2008, 11:33:39 »

SERVUS CITIRON, INTRUNIREA DESPRE CARE SPUI CRED CA VA FI LA GUVERN. POATE MARILEN SAU DANY STIU MAI MULTE.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #501 : Ianuarie 20, 2008, 12:17:20 »

multumesc tare mult d-na Maria, succese si o zi cat mai buna..!
Memorat
« Răspunde #502 : Ianuarie 20, 2008, 17:34:54 »

SCUZE CITIRON. INTALNIREA DE LUNI ARE LOC LA ORA 9.00. LA GUV. LA SSPR. CU TOTI PRES. DE ASOCIATII.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #503 : Ianuarie 20, 2008, 23:10:19 »

CHIAR NU INTERESEAZA PE NIMENI STAREA DE SANATATE A GREVISTILOR FOAMEI? CHIAR NU SUNTETI INTERESATI DE SOARTA ACESTOR COLEGI AI NOSTRI?   MA SURPRINDE TACEREA VOASTRA, A CELOR CARE SCRIETI MULTE PE ACEST PORTAL DAR ATUNCI CIND APAR,SITUATII SINONIME CELOR DIN ZILELE LUI DECEMBRIE 1989 NU MAI SIMTITI CE INSEAMNA SOLIDARITATEA! VENITI SA II VEDETI CU OCHII VOSTRI,LA PALATUL NATIONAL AL COPIILOR SI INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE!  INVIT PE ACEASTA CALE SI FACTORII DE DECIZIE DIN GUVERNUL ROMANIEI SI PARLAMENTUL ROMANIEI CA FACTORI PRINCIPALI RESPONSABILI!  Va doresc  o noapte buna si sa visati cum viseaza grevistii foamei,zi si noapte in orice ora! CINE NU A FACUT GREVA FOAMEI NU STIE CE INSEAMNA ASTA.
Memorat
  • CaluCC
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #504 : Ianuarie 21, 2008, 03:13:27 »

Fratilor atat am sa va spun astazi "IESITI AFARA NU-I LASATI SA MOARA"
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #505 : Ianuarie 21, 2008, 06:43:21 »

Dane cred nu se cunosc multe detalii despre aceasta greva ,de aceea nu putem avea o opinie sau nu putem lua o atitudine. ti-am pus niste intrebari ..de 2 ori am postat intrebarile.tu eviti raspunsurile ..nu noi cei care postam evitam sa ne spunem parerea. am citit invitatia ta de a veni la Palatul copiilor. dar am citit-o prea tirziu .
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #506 : Ianuarie 21, 2008, 06:46:48 »

mai precizez un aspect: atita timp cit orice forma de protest este condusa de Costin sau de Maior..nu cred in ea. cred in disperarea oamenilor,in nevoile lor..dar de cite ori acesti oameni isi leaga actiunile sau numele lor de Costin sau Maior pt mine e ceva dubios.revin la rugamintea de a posta raspunsurile la intrebarile postate de mine. multe din nemultumirile protestatarilor vor fi atunci cunoscute.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #507 : Ianuarie 21, 2008, 06:55:12 »

Te rog din suflet Dane nu lasa sa se intimple vreo tragedie. nu va folosi la nimic moartea cuiva.poate doar acelora care nu le merita sacrificiul. cred ca daca se mai incearca calea dialogului sint mai in cistig. cRED CA tarie in bunele intentii ale lui Puiu Fesan dintr-un simplu motiv: de ce sa puna bete in roata? la ce-i foloseste? e tot revolutionar,chiar daca functia pe care o detine e una politica. si sper sa nu fiu acuzata ca sint subiectiva. nu-l cunosc personal si nu l-am vazut personal niciodata pe Puiu Fesan.daca aveti probe concrete cu ceea el face sau nu face pt revolutionari..posteaza-le. vorbele nu sint indeajuns.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #508 : Ianuarie 21, 2008, 10:34:05 »

am inteles ca astazi este o sedinta la sspr. dar nu am fost chemata de nimeni...de ce nu suntem toti chemati la aceste intalniri...sunt chema ti doar cei agreati de ei... bucur alt retinut ca si fesan , macar fesan nu a cerut noul tip de certificat de retinut, el a terminat dreptul si stie ce inseamna fals si uz de fals . noi am veni la bucuresti , sustinem ceea ce fac grevistii dar nu prea stim cum sai ajutam. eu de exemplu nu pot sta mai mult de o zi pentru ca am copilul bolnav si de ingrijirea si regimul lui conteaza vindecarea are doar 15 ani si mai trebuie sa mearga si la liceu...daca este nevoe de o sustinere materiala fac imediat o cheta si trimitem banii acolo unde spuneti...trebuie sa plesneasca buboiul am iesit in strada pentru adevar dreptate, si onoare nu ca javrele sa se imbogateasca pe spinarea amaratilor de revolutionari autentici,curatenie intre revolutionari asta cerem si noi de mult...si aici la sibiu sunt o multime de facuti revolutionari pe pile... ca peste tot dealtfel...sa ne ajute dumnezeu sa scapam de impostori si sa ducem miscarea si spiritul revolutiei mai departe. sa putem spune cu mandrie... si eu am pus umarul la cadera comunismului...depinde de noi ce democratie dorim sa construim mai departe...sanatate t5uturor...
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #509 : Ianuarie 21, 2008, 13:52:39 »

Subscriu si eu la cele spuse de d-na Marilena si Iulia,..imi doresc din tot sufletul sa nu se intample ceva grav cu bietii colegi revolutionari aflati in greva foamei,.Dumnezeu sa ne fereasca de asa ceva.! ne va bate dumnezeu si in mod special pe aia care ii mani****aza,..eu cred in calea cea dreapta al adevarului,.si sper ca va iesi cat de curand la lumina,..doamne ajuta-ne.!
Memorat
Pagini: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 647
Schimbă forumul: