Main Content:

Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #570 : Ianuarie 22, 2008, 21:01:40 »

Buna seara,dragi colegi.Informatiile cu pretinsa lovire a unui sau unor revolutionari de catre domnul Secretar de Stat Puiu Fesan sunt neadevarate.Au existat in timp diverse provocari,intre care cea de ieri cand a primit o lovitura peste fata.Reactia umana,fireasca,ar fi fost ca persoana agresata-Secretarul de Stat-sa riposteze pe masura.Desi domnul Secretar de Stat Puiu Fesan are la activ ceva ani de sport si oricine l-a vazut de aproape stie cam ce musculatura are,asteptata riposta a domniei sale i-ar fi adus prejudicii majore,poate chiar i-ar fi incheiat mandatul.Probabil protestele vor intra temporar pe o panta descendenta dar chiar azi am fost avertizat,de o persoana la care tin mult si stiu ca nu vorbeste in plus,ca masinatia este mult mai mare.Mi s-a recomandat chiar sa am grija ce fac pentru ca nu mai dureaza mult.Probabil,domnul Secretar de Stat Puiu Fesan a facut "greseala" sa intre cu tancul in mafie.Inca nu cunosc amanunte dar lansez acest semnal de alarma.Nu stiu daca va fi vorba de proteste,de manipulari,de jocuri politice sau altceva insa ceva se va intampla in urmatoarea perioada.Trebuie sa-i fim aproape,indiferent daca il criticam sau il laudam.Nimeni nu-i poate contesta buna credinta si cred ca urmeaza cel mai critic moment al mandatului.Sper sa mint fara intentie dar nu mint.Urmatoarele una-doua luni vor confirma cele spuse de mine.Noapte buna!
Memorat
« Răspunde #571 : Ianuarie 22, 2008, 21:08:01 »

Multumim Dany pentru informatii
Memorat
« Răspunde #572 : Ianuarie 22, 2008, 21:44:44 »

Imi pare rau dar din ce-am vazut astazi imi da vaga impresie si sper sa nu ma insel dar se incearca debarcarea singurului om care a mai facut ceva pentru noi la SSPR,nu vreau sa laud pe nimeni.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #573 : Ianuarie 22, 2008, 22:45:58 »

ASTAZI, 22 IANUARIE 2oo8  PARTILE AFLATE IN CONFLICT DE DREPTURI -INTERESE  AU RELUAT CALEA DIALOGULUI CA SOLUTIONARE A CERERILOR LEGITIME. MULTUMESC FACTORILOR DE  DECIZIE DIN PARCHETUL GENERAL  CIT SI CELOR CARE SE VOR IMPLICA IN CONTINUARE IN SOLUTIONAREA CERERILOR  MOTIVATE LEGAL, A REVOLUTIONARILOR AFLATI IN GREVA FOAMEI. Sindicatul liber independent al Revolutionarilor din Decembrie 1989-LIGA EUROATLANTICA.
Memorat
  • VALI
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #574 : Ianuarie 22, 2008, 23:46:36 »

BUNA SEARA...Deci cererea principala a grevistilor prelungirea termenului de depunere a dosarelor,restu abureala sunt puse ca da bine.Ma intreb daca nu erau acele drepturi pt revolutionari ar mai fi avut loc aceste proteste.Sincer cred ca nu.Pana la urma ,,interesu poata fesu,,.Multi nu vor fi de acord cu mine,sa ma ierte Dzeu in 2-3 ani chiar nu au reusit sa faca rost de toate actele.Scuze daca cineva se simte jicnit.Toate au o limita,bunul simt pe care multi nu il mai au.Lideri care se bat cu pumnul in piept ca au daramat o dictatura,dar creaza ei alta.De fapt nu trebuie sa ma mire nimic traiesc in Romania...toate cele bune
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #575 : Ianuarie 22, 2008, 23:55:08 »

DOMNULE VALI: daca asta este tot ceea ce ati inteles atunci noapte buna!!!!!Lasa-i pe grevisti in pace!
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #576 : Ianuarie 23, 2008, 10:11:14 »

salut la toata lumea...continua circul...si minciunele care se spun in direct...am rugat pe cineva sa inregistreze emisiunile de la otv inca o data intrb cei de acolo reprezinta miscarea revolutionara si pe revolutionari....ar trbui sa rugam pe cei de la otv dupa ce se incheie miscarea grevistilor sa faca un ciclu de emisiuni, despre revolutie si revolutionar invitand in studio in fiecare seara sau saptamana, revolutionari din fiecare oras, care au asociatii de revolutionari.   asa ne putem balacari in direct si ar afla toata tara cine suntem noi....poate nar strica sa se sesizeze si parchetul si cu dovezile spuse si aratate in direct,sar putea face curatenie generala in randul revolutionariilor, la comisia sspr, comisia parlamentara, pentru ca sunt destui impostori, de care trebuie sa scapam, impostori care cica ne conduc si ne reprezinta....atunci o sa vedeti ca revolutionarii o sa fie mult mai uniti si ar pute interveni in folosul societatii civile...va doresc sanatate
Memorat
« Răspunde #577 : Ianuarie 23, 2008, 14:36:53 »

Si circul o sa continuie si astazi sunt foarte sigur deoarece nu o sa fie intelegere intre noi si toata lumea care ne stie si ne vede o sa ne infiereze fiecare dupa bunul plac.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #578 : Ianuarie 23, 2008, 17:28:04 »

continua emisiunea pe otv acum.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #579 : Ianuarie 23, 2008, 17:55:10 »

ce s-a lungit cu termenul de finalizare a preschimbarii certificatelor.......nu e bine  .parerea mea e ca sspr va lungi mult verificarea dosarelor.
Memorat
« Răspunde #580 : Ianuarie 23, 2008, 18:45:51 »

Fata de discutiile de ieri si alaltaieri astazi datorita prorogarii termenelor se observa ca este liniste si pace deocamdata.Bineinteles cu multumiri domnului Fesan pentru reusirea prorogarii.Multumiri aduse de protestatari.
Memorat
  • lenia
  • Vizitator
« Răspunde #581 : Ianuarie 23, 2008, 19:06:47 »

Bine v-am regasit. S-au adus acuze foarte grave, in sensul ca printre cei care au certificate preschimbate se afla numeroase persoane care au luptat contra revolutiei!!!! asta e un semna de intrebare mare cat roata carului pentru multi dintre noi. Daca ei au trecut si au luptat contra noastra, noi care am luptat contra cui??? oare... si inca asteptam sa ne verifice si paraverifice, ce incredere trebuie sa acordam comisiei care emite acele DA-uri si NU-uri cu ochii inchisi? pe ce principii se bazeaza emiterea veridictului: asta trece.. asta nu trece!!!!??? DAca cel care a luptat contra noastra a avut proba ca a luptat cu noi, noi care am spus adevarul si numai adevarul ce proba ar trebui sa le mai aducem??? Si intrebarile ar continua la nesfarsit.
Memorat
  • lenia
  • Vizitator
« Răspunde #582 : Ianuarie 23, 2008, 19:15:17 »

Si la intrebarea adresata : daca oamenii sa continue sau nu greva foamei, raspunsul a lasat de dorit. Se vedea clar ca se doreste emiterea in regim de urgenta a certificatelor preschimbate ale celor care stau si la aceasta ora, in greva. Poate ma insel, dar ... voi ce parere aveti? Si la vorbele domnului Fesan, ca unele dosare ale unor persoane care se aflau in greva foamei, sunt nereguli foate mari, in sensul ca una se declara de persoana si alta scrie in actul de la dosar, iar s-a dat la intors subiectul. Deci...Huh Ceva este putred la aceasta greva.
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #583 : Ianuarie 23, 2008, 20:45:45 »

poti foarte bine sa cureti ceva fara a murdari nimic...dar nu se doreste acest lucru pentru ca in toate asociatiile de revolutionari, chiar si de raniti sunt impostori numai ca liderii improasca cu noroi doar pe cei din alte asociatii, nu vad parul din ochiul lor....poate acum ar fi momentul sa intram si noi in greva foamei pentru legea lustratiei si pentru curatarea impostorilor din randul revolutionariilor,iar cei care au acte doveditoare sa le aduca si sa le prezinte in direct la otv....ce parere ave ti... noapte buna
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #584 : Ianuarie 23, 2008, 21:05:21 »

Nu stiu de ce nu se posteaza? Mai incerc! Guvernul a aprobat un nou termen pentru preschimbarea certificatelor...30 iunie 2009
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 647
Schimbă forumul: