Main Content:

Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #510 : Ianuarie 21, 2008, 14:08:55 »

Cred si trebuie sa fim cat mai corecti si realisti, aici ma refer la dl. secretar de stat N.Puiu Fesan, care este un om corect si onest cu multa verticalitate si  tenacitate, demn si capabil sa gestioneze aceste probleme dificile din ultima perioada..cu toate piedicile care i se pun din partea rivalilor politici..! Dupa cate cunosc, din informatiile facute publice, detinute de toti forumistii, secretarul de stat dl. N.Puiu Fesan in acest rastimp destul de scurt de la numirea sa in aceasta functie, a facut un pic de ordine in bunul mers al treburilor in sspr, a descoperit mai multe nereguli care au fost deja facute publice, a verificat si supus plenului Comisiei de validare pt. preschimbarea certificatelor in conformitate cu Legea 341/2004, cel mai mare numar de dosare in comparatie cu ceilalti secretari de stat din 2004, pana in prezent.drept pentru care merita felicitarile noastre, deasemeni ii doresc multa putere de munca si sanatate, in finalizarea cu responsabilitate a prerogativelor legii 341/2004.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #511 : Ianuarie 21, 2008, 16:24:05 »

STIRI DE ULTIMA ORA DIN BUCURESTI DE LA PROTESTUL REVOLUTIONARILOR:  DOI REVOLUTIONARI IN GREVA FOAMEI AU FOST LOVITI DE SECRETARUL DE STAT AL SSPR;  UNUL DINTRE EI A FOST INTERNAT DE URGENTA LA SPITALUL MUNICIPAL SI SE AFLA IN STARE FOARTE GRAVA!  CEI DOI S-AU PREZENTAT LA INTILNIREA DE LA GUVERN FIIND PRESEDINTI DE ASOCIATII DE REVOLUTIONARI.   CU TOATE CA A FOST INVITAT, secretarul de stat sibianul PUIU NICOLAE FESAN REFUZA SA ANGAJEZE DIALOCUL CU GREVISTII FOAMEI!!!! CE AVETI DE SPUS,CAMARAZI DE REVOLUTIE?   Actiunea de protest continua atit la Palatul National al copiilor cit si la Institutul Revolutiei Romane.  Nici astazi, guvernul condus de liberalul CALIN POPESCU TARICEANU  NU ARE INTENTIA DE A ANGAJA DIALOGUL!Atit acum!
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #512 : Ianuarie 21, 2008, 17:09:09 »

Dane,daca se adevereste ca secretarul Fesan a lovit pe cei doi revolutionari,atunci are o mare problema si cred ca a puso de un dosar penal,daca cei doi grevisti nu pot dovedii ca au fost loviti de Fesan,atunci anuntul tau poate fi luat ca si calomnie,pentru a ne face o parere mai clara te rog sa dai mai multe detalii despre acest caz rarisim.
Le doresc sanatate tuturor celor din greva foamei,si sper sa obtina tot ce este legal in favoarea lor ca revolutionari!
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #513 : Ianuarie 21, 2008, 19:55:39 »

Unul din revolutionarii aflati in greva foamei, la Brasov, a fost internat de urgenta

La Brasov, unul dintre cei 90 de revolutionari aflati de cinci zile in greva foamei pentru urgentarea preschimbarii certificatelor a fost internat de urgenta cu putin timp in urma la Spitalul Judetean. Virgil Frincu, in varsta de 53 de ani, acuza probleme cardiace. In context, presedintele executiv al Asociatiei `Brasov-Decembrie 1989`, Vasile Mardare, anunta ca actiunea de protest continua.
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • VALI
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #514 : Ianuarie 21, 2008, 20:03:52 »

BUNA SEARA ...Cu parere de rau o spun ,sustin cele spuse de Marilen ,Costin si Maior nu mai au de mult credibilitate.Pacat ca atras in jocul lor murdar si pe amarati care fac greva foamei,uni din ei poate chiar intr-o situatie disperata.Am facut si eu greva foamei 6 zile stiu cum e ,Stiti cine a beneficiat de pe urma ei;binenteles presedintele asociatiei,vicele si inca doi amici de ai lor ,toti 4 pensionati pe caz de boala jucau toata ziua table si beau bere la asociatie,Ei sau considerat cei mai reprezentativi si deci ei au beneficiat.Eu si restul ne-am ales cu o gastrita .Ami pare sincer rau de bieti oameni isi distrug sanatatea, multi dintre ei vor avea beneficiile pe care le-am avut eu si colegi mei,cu exceptia celor 4.Dl PERJU apreciez sincer impicarea dv.v-am cunoscut personal si stiu ce fel de om sunteti,din pacate alti fac cartile. Eu personal(sa de domnul sa gresesc)nu vad decat o masa de oameni amarati si disperati, manipulati si expoatati acum exact ca in 89 cad Iliescu ne chema sa aparam Televiziune de teroristi,a vazut cineva un terorist.daca da unde sunt?.Cine a beneficiat de pe urma revolutiei in 89 ,Iliescu si Co,cine va beneficia acum Costin,maior si Co.Imi pare rau asa vad eu lucrurile.Le doresc multa sanatate tuturor.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #515 : Ianuarie 21, 2008, 20:29:04 »

BUNA SEARA STIMATI COLEGI SI OAMENI DE BUNA CREDINTA.!..DUPA CATE  AM  INTELES EU, VIZIONAND SI EMISIUNEA DE LA O.T.V,.DL. SECRETAR DE STAT A FOST IMBRANCIT SI LOVIT DE CATRE NISTE  REVOLUTIONARI..CHIAR IN INCINTA INSTITUTIEI..! CINE DETINE ADEVARUL SI CUNOASTE AMANUNTE  DESPRE ACEST INCIDENT...SA NE INFORMEZE SI PE NOI.!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #516 : Ianuarie 21, 2008, 20:43:30 »

VALI, SUNT DE ACORD CU TINE,.SUSTIN PROTESTUL REVOLUTIONARILOR CORECTI SI ONESTI,.CARE-SI CER DREPTURILE PE BUNA DREPTATE.!.DAR NU SUNT DE ACORD CU MANI****REA SI EXPLOATAREA LOR,..IN INTERESUL CELOR CARE I-SI DORESC SCAUNE SI FUNCTII..!.URASC IMORALITATEA.!.SI ACEST GEN DE POLITICA..MURDARA.!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #517 : Ianuarie 21, 2008, 21:00:55 »

TOTODATA SOLICIT GREVISTILOR FOAMEI SA RENUNTE DE URGENTA LA ACESTA FORMA EXTREMA DE PROTEST., CARE ESTE TOTALMENTE IN DEFAVOAREA LOR SI A NOASTRA IN GENERTAL, DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE.! MULTA INTELEPCIUNE OBIECTIVITATE SI RESPONSABILITATE DIN PARTEA CELOR CARE GESTIONEAZA ACEST PROTEST.!
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #518 : Ianuarie 21, 2008, 21:10:22 »

MULTA RABDARE, SPERANTA SI CREDINTA IN DUMNEZEU TUTUROR CELOR CARE ISI RISCA SANATATEA SI CHIAR VIATA.! VA DORESC INSANATOSIRE GRABNICA SI DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE.!.,..DOAMNE AJUTA-NE..!. MULTA SANATATE TUTUROR.!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #519 : Ianuarie 21, 2008, 21:49:47 »

VALI, SUNT DE ACORD CU TINE,.SUSTIN PROTESTUL REVOLUTIONARILOR CORECTI SI ONESTI,.CARE-SI CER DREPTURILE PE BUNA DREPTATE.!.DAR NU SUNT DE ACORD CU MANI****REA SI EXPLOATAREA LOR,..IN INTERESUL CELOR CARE I-SI DORESC SCAUNE SI FUNCTII..!.URASC IMORALITATEA.!.SI ACEST GEN DE POLITICA..MURDARA.!
STIMATE DOMN: ADEVARATA VICTIMA A AGRESIUNII SECRETARULUI DE STAT A FOST INTERNATA LA SPITALUL MUNICIPAL URMIND CA IN CITEVA ZILE SA SUPORTE O INTERVENTIE CHIRURGICALA.  FANTASTIC NE MAI MINT ORDINARII DE COMUNISTI,ASTAZI CU FUNCTII DE CONDUCERE IN SSPR.  Singurul salut ce mai adresez unui astfel de om se reduce la cuvintul RUSINE! Domnule Secretar de Stat!
Memorat
  • temesan
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #520 : Ianuarie 21, 2008, 21:50:15 »

Domnule Dan Perju,ati fost dumneavoastra azi,21 ianuarie 2008 martor OCULAR la incidentul petrecut la poarta D a portii guvernului Romaniei?..pentru ca numai in aceste conditii ,cred,un responsabil poate face asemenea declaratii..Inainte sa va spun de ce va intreb,va rog sa va ganditi bine cum raspundeti...
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #521 : Ianuarie 21, 2008, 21:53:41 »

BUNA SEARA STIMATI COLEGI SI OAMENI DE BUNA CREDINTA.!..DUPA CATE  AM  INTELES EU, VIZIONAND SI EMISIUNEA DE LA O.T.V,.DL. SECRETAR DE STAT A FOST IMBRANCIT SI LOVIT DE CATRE NISTE  REVOLUTIONARI..CHIAR IN INCINTA INSTITUTIEI..! CINE DETINE ADEVARUL SI CUNOASTE AMANUNTE  DESPRE ACEST INCIDENT...SA NE INFORMEZE SI PE NOI.!
.Stimate domn: VICTIMA AGRESIUNII SECRETARULUI DE STAT A FOST INTERNATA LA SPITALUL MUNICIPAL URMINS A SUPORTA ZILELE URMATOARE O INTERVENTIE CHIRURGICALA COMPLEXA>Nu pot sa nai spun comunistului de ieri, astazi secretar de stat decit: RUSINE!!!!Probabil, in curind voi fi din nou interzis pe portal.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #522 : Ianuarie 21, 2008, 22:02:01 »

Domnule Dan Perju,ati fost dumneavoastra azi,21 ianuarie 2008 martor OCULAR la incidentul petrecut la poarta D a portii guvernului Romaniei?..pentru ca numai in aceste conditii ,cred,un responsabil poate face asemenea declaratii..Inainte sa va spun de ce va intreb,va rog sa va ganditi bine cum raspundeti...
  CIND MANTAUA DOMNEASCA ESTE DIN PIELE DE OAIE; ATUNCI JUDECATORII,FITI SIGURI CA DESPOAIE; ATITA TIMP CIT UN NERETINUT DETINE CERTIFICAT DE RETINUT  SI JUDECA SI IMPARTE DREPTATEA,CRED CA ESTI DE ACORD CA ADEVARUL ESTE DE PARTEA CAMARAZILOR NOSTRI DIN REVOLUTIE SI NU DE PARTEA  COMUNISTILOR DE IERI,AJUNSI DIN NOU ASTAZI SA CONDUCA SSPR. Nu va mai lasati mintiti de putere  CAMARAZI REVOLUTIONARI.  COMUNISTII DIN SSPR IN FRUNTE CU SS ISI BAT JOC DE NOI SI NU ESTE PRIMA DATA. STITI CUMVA CINE DADEA ORDINE DE ARESTARE A REVOLUTIONARILOR,CU LEGITIMATIA DE SS IN MINA?  STITI CINE A ORDONAT RESTRICTIONAREA PARTICIPARII PRESEDINTILOR,LA SEDINTA COLEGIULUI CONSULTATIV?   STITI CINE A INTRAT LA DISCUTII SI CE GRUPURI CLIENTELARE REPREZINTA?   TREZITI-VA REVOLUTIONARI CIT TIMPUL,MAI ESTE INCA DE PARTEA VOASTRA.CIT INCA NU ESTE PREA TIRZIU.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #523 : Ianuarie 21, 2008, 22:10:19 »

pe zi ce trece m-i se confirma banuiala ca cei aflati in greva foamei sint manipulati.nu am vazut emisiunea de la otv si nu am putut veni azi la sedinta de la guvern. dar  sa le fie rusine tuturor acelor care se dau la acte de violenta. si aceia n-au fost grevistii foamei..ci cei care-i manipuleaza. de fapt  acest razboi este cu secretarul de stat. de ce? oare de ce? pt ca la nivelul comisiei sspr unele dosare sint respinse sau aminate. iar presedintii de asociatie doresc o alta ordine de avizare a dosarelor. pt ca  au alte interese..eu asa cred. sa fie doar orgoliu nemasurat la mijloc sau si interese financiare. sint de acord cu urgentarea preschimbarii certificatelor a acelor dintre noi care sint f gravi bolnavi..sau au o situatie f grea .dar nu pot intra 5000 de dosare intr-o noapte. inversunarea cu care este atacat Puiu Fesan ma face sa cred ca domnul ministru n-a putut fi manipulat. si de aici intreg razboiul.si de fapt asta este si miza grevei. nicidecum aflarea adevarului....bla..bal..bla..bla... inca o data fac apel ca aceia dintre noi care sint f grav bolnavi sau au o situatie de sanatate sau locattiva f grea sa le fie preschimbat cu prioritate certificatul. restul ..la munca. cum se poate ca barbati de 50 ani,sanatatosi sa stea si sa cerseasca acest certificat? cum e posibil tot acest circ? daca cineva are probe clare si certe ca ministrul sau Emil Cutean le pune bete in roata si nu isi pot intra in drepturi sint alaturi de ei...dar pt simplul motiv ca inca nu s-au preschimbat toate certificatele..astea sint motive de manipulare.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #524 : Ianuarie 21, 2008, 22:13:30 »

Dane ,tu esti un om destept. mai putina patima. o sa vina rindul tuturor la comisie.nu poti sustine o greva a foamei care poate duce la evenimente tragice sau violente,cum zici ca a avut loc azi.chiar ne facem in asa hal de ris?
Memorat
Pagini: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 647
Schimbă forumul: