Main Content:

Pagini: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

• grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #615 : Ianuarie 24, 2008, 20:36:46 »

Buna seara tuturor! Am stat suficient in expectativa...vad ca aproape nimic nu s-a schimbat in comportamentul comunicativ al forumistilor. Multi, chiar impresionant de multi , dintre cei vechi nu mai sunt prezenti, dovada ca ¨latratul¨ (scuzati comparatia) unul la altul nu este benefica. Oameni buni , linistiti-va! Guvernantii, oriunde ar fi ei , fac ceea ce vor, chiar si in democratia autentica - daca exista undeva cu adevarat- suntem la mana lor, din toate punctele de vedere. Proasta getiune a tarii incepe sa-si arate roadele. BRD este in impas  dar sustine ca are suficienta masa monetara in cazul retragerii depozitelor, BCR va urma cu un comunicat asemanator dupa care si celelalte banci. REALITATEA VA VI ALTA! Nu numai ceea ce se intampla cu noi ar trebui sa ne intereseze! M-am bucurat astazi cand am vazut ca multi dintre voi sunt animati de un spirit PATRIOTIC , atata vreme cat ati vorbit de ADEVARATUL PRINCIPE, DOMNUL NOSTRU CUZA! Rolul revolutionarilor nu s-a terminat in 1990, dupa instaurarea democratiei de jungla in Romania. Multi dintre noi s-au limitata doar in a accepta unele drepturi oferite pe tava de nistye politruci manipulanti , doar pentru a avea de partea lor viitoarele masini de vot. Acum cand unii dintre noi nu le mai au se perpelesc de mama focului. Nu-i normal...legea este lege, si pana la proba contrarie ca ea ar fi in promulgata si pusa in practica , calcand peste niste norme internationale, care lezeaza drepturile omului, samd, trebuie sa o respectam, chiar daca vor da alte termene pana in 2010. Problema este ca ar trebui sa le cerem, noi cei fara noul certificat, pana la dovedirea impostoirilor dintre noi, sa beneficiem de toate drepturile ce recurg din Legea recunostintei, atata vreme ce tittlul de Luptator cu merite deosebite, Ranit si ce titluri mai sunt, nu ne-au fost retrase de nimeni. Deci vechiul certificat ar recunoastrea statului roman prin publicarea lui in Monitorul Oficial si sustinut prin semnatura sefului de stat pe Brevet. Mai reflecati...la viitoarele acvtiuni pe care ar trebui sa le indreptam spre factorii decizionali. Suntem , majoritatea, maturi in ganduire, multi intelectuali, si foarte multi cunoscatori ai legislatiei.
Sa auzim de bine.
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #616 : Ianuarie 25, 2008, 00:41:50 »

Pt.domnul Grig:Intradevar asa ar trebui sa beneficiem de drepturi dar cine sa ne bage in seama?Ei isi fac legi doar pentru burta lor iar noi tragem ponoasele.
Memorat
  • contra
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #617 : Ianuarie 25, 2008, 08:27:22 »

vorbe frumoasesa traiasca copilu da cand creste mare si intreba alo asta e societatea pe care voi ati construito pt mine HuhHuh? atunci raspuns sa vad !!!!!!!!
Cusa ne-a facut Unirea! A dat neamului prezenta,  Dorobantii ne-au dat vietii  Pentru veci independenta!  2. Mai nainte,Mihai Voda  Ce de nimeni biruit  A luptat si intr-o tara  PE TOTI FRATII NE-A UNIT! 3.  NOI COPII ROMANIEI   STIM CE-AVEM DE APARAT!  SI JURAM LA TOTI STRAMOSII  SA PASTRAM CE NE-ATI LASAT!   Serban Eduard Ionut,Ploiesti
[/color]
Memorat
  • lenia
  • Vizitator
« Răspunde #618 : Ianuarie 25, 2008, 09:08:45 »

Bine ati revenit domnule grig. Incepe sa se intregeasca echipa. Adevarul este ca aceasta prorogare nu face decat sa ne prelungeasca agonia. Daca pana acum mai aveam o speranta ca lucrurile se vor misca un pic mai repede.... Parerile sunt impartite. Unii spun ca e binevenita aceasta prorogare, altii nu. Intrebare: Daca si in perioada acestei prorogari de termen, cei in cauza nu-si vor putea completa dosarul, ce facem? la anul cerem iar o noua prorogare?  iar scandaluri, iar greva, iar noi termene? unde ajungem in aceasta situatie? eu cred ca trebuia ceruta finalizarea tuturor dosarelor si emiterea certificatelor intr-un termen cat mai scurt. Nicidecum o prelungire a prelungirii. Sa auzim numai de bine!
Memorat
« Răspunde #619 : Ianuarie 25, 2008, 09:14:02 »

Buna dimineata.Cand un grevist al foamei e dispus sa ajunga intr-o situatie critica,dupa parerea mea merita toata atentia.Fie ca are sau nu dreptate,omul acela chiar crede ca are si in cateva cazuri chiar asa a fost.Referirea mea este la comentariile noastre.Dosarul poate sa treaca,poate sa nu treaca,asta e o alta problema.Privind din interiorul locului pe unde se analizeaza dosarele,am ajuns la concluzia ca prorogarea este necesara.Am fi nedrepti noi,cei care avem certificate,sa privim cum aproape o mie de colegi cu avize de la Schmutzer nu trec din cauza ca Liga nu este recunoscuta si ei habar nu au,ar fi la fel de nedrept ca nenumaratii revolutionari care habar n-aveau de vrafurile de falsuri depuse de presedinti in dosarele lor,dupa ce au aflat sa nu mai aiba posibilitatea sa depuna documente reale,mai existau si la data depasirii termenelor dosare netrecute prin comisie din cauza presedintilor,adica exact acele persoane care probabil n-au avut nici bani de cotizatie si multe alte situatii in care unii colegi ar fi fost dezavantajati.In privinta indemnizatiilor,acum cateva zile m-am plimbat o jumatate de ora cu un coleg de-al nostru si prieten,printr-o zona cu viloaie din spatele guvernului.M-am oprit in fata uneia care stiu ca apartine unui ticalos,fost ofiter de securitate,actualmente patron.I-am aratat cu tristete la cine trebuie sa se caciuleasca revolutionarul pentru a lua un salariu sa-i pazeasca poarta,pe un salariu de mizerie.Nu e drept.Si cei cu venituri mici au dreptul la respect din partea unei societati in care javrele s-au cocotat pe crucile din decembrie,si-au umplut buzunarele si ne scuipa de sus,ne dispretuiesc,ne umilesc.Daca tot ne-au furat idealurile,macar societatea LOR sa-i ajute pe revolutionarii amarati.Mergeti la Mogosoaia sa vedeti cati revolutionari si-au luat pamanturi si au construit vile de lux pe asa-zisele facilitati destinate noua dar la care nu avem acces si cati porci cu epoletisi si cizme patate de sange ,beneficiari de certificate.Acum va trebui,dupa parerea mea,sa ne unim cu adevarat pentru ca orice guvern care ar indrazni sa ne fure,sa-si semneze prin acest act caderea si compromiterea.Dar nu uniti sub patronajul cine stie carui spagar,nu neaparat intr-o structura asociativa de tipul societate,fundatie sau sindicat ci sa fim aproape,sa comunicam,sa ne sprijinim reciproc,cu alte cuvinte sa strangem randurile.Sa aveti o zi cat mai frumoasa!
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #620 : Ianuarie 25, 2008, 10:32:24 »

buna ziua, intru totul de acord cu dl. purec n ar mai trbui sa lasam pe nimeni dintre cei patati sa ne reprezinte indiferent ca sunt presedinti lord, cord, sau bnr....lumea care ii cunoaste acuza toti revolutionarii adevarati ca fiind impostori, ar trbui sa facem o singura formatiune politica numita poate miscarea revolutionara , care sa se implice in toate structuriile statului de drept si care sa continuie miscarea din decembrie 89...iar toti membri ai acestei miscari sa fie revolutionari autentici pe care sa nu i poata contesta nimeni niciodata.....este parerea mea...o zi buna tuturor... Kiss Kiss Kiss
Memorat
  • temesan
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #621 : Ianuarie 25, 2008, 14:06:47 »

Pacat…pacat..de sangele varsat!!!!
Asa strigam ori de cate ori societatea,dar mai ales cei ce ne conduc,lucreaza impotriva idealurilor marete pe care n-i le-am inchipuit si strigat in strada in Decembrie 1989.Dar ce sa mai spunem acum,cand noi insine,prin reprezentati autoproclamati si expirati,ne intoarcem unii impotriva celorlalti.
Am reusit sa facem din procesul de asanare morala a Miscarii Revolutionare,de separare de gunoaie,un mare circ,o impresionanta mascarada,demna de o alta cauza,un spectacol jalnic cu actori de mahala,care pentru a iesi in fata opiniei publice,sunt in stare de orice…chiar si de ingroparea Miscarii in mlastina urat mirositoare a interesului meschin…e vorba aceea,sunt in stare sa se razbune pe nevasta,taindu-si ..organul!!
Nu mai insist in motivarea actului lor..fiecare cu ce-l doare..Maries se vede deputat,Costin secretar de stat,Perju,e modest,da sa se stie…altii cu visele lor..Nimeni nu se mai gandeste la cei Adevarati,carora le este jena sa mai dea ochii cu prietenii,iar in ziua cand postasul le aduce cuponul cu indemnizatia mult meritata,lasa privirea in jos chiar si in fata lui..Oare nu putea fi altfel?..oare a murit in noi si ultima farama de speranta ca lucrurile nu se vor opri aici si ca cei ce ne-au adus in halul acesta odata si odata sa plateasca?
Cand oare se va tine un Congres al Revolutionarilor la care sa se inghesuie media,de sa-si rupa hainele,politicienii sa se sfasie intre ei pentru a apuca un loc in primele randuri?
Cand vom promova in Parlament oameni din randul nostru,care inainte de a fi membrii in alt partid,sa vina in fata noastra sa jure ca vor lucra numai pentru noi mai intai?..si daca nu va putea,sa plece lasand locul altuia mai puternic?
Cand nu va mai conta din ce oras suntem,din ce asociatie si din ce partid politic facem parte,sau ce religie imbratisam?
De ce nu avem toate aceste lucruri,sau macar o zecime din ele?Cine se face oare vinovat de stigmatizarea noastra in profitori si oportunisti?
Eu cred ca astazi acestia ne sunt calaii,dar inca nu suntem legati total de maini si de picioare…se mai poate face ceva.
Toata aceasta mascarada cu grevistii lustratiei,a uninominalului si a ..incalzirii globale,trebuie sa ne aduca si noua satisfactie,sa ne bucuram de roadele actiunii lor,asa cum sunt “convins ca si ei se bucura”…Vreti prorogare?..Bun..nu pana in 2009,daca vor pana in 2019!!!..Comisia poate lucra linistit,fara presiune..Dar daca nici acum Secretarul de Stat,Fesan sau cine l-o mai urma,Comisia Parlamentara actuala si viitoare nu v-a demasca pe cei ce au facut dosare la greu pe fals,pe cei care au profitat de drepturi illegal,pe cei care prin fals si minciuna,coruptie si inselaciune au luat locul-in Monitoare si erate –unor Revolutionari adevarati,atunci chiar vom muri cu toti in umilinta.
In numele unor Revolutionari,integrii,de care o sa mai auziti,va solicitam domnule Secretar da Stat sa lasati preschimbarea in seama Comisiei guvernamentale dedicandu-va tot timpul desconspirarii celor ce ne-au adus in halul acesta,vrem sa curga lacrimi si sange de durere ca trebuie sa dea inapoi ce au luat pe nedrept,vrem sa vada o tara intreaga impostorii,cum arata la fata,sa le stim numele,averile,conturile,modul diabolic in care au procedat,TOT…si sa plateasca ei si familiile lor pentru raul ce l-au facut,oricine ar fi acestia.
Pana nu ve-ti face toate acestea,o sa ramaneti un la fel de anonim functionar de stat,ca multi altii.
Asta asteapta cetatenii acestei tari,FAPTE..Noi la fel.
Celor vizati de toate acestea,le transmitem astazi doar…ca suntem cu ochii pe voi,netrebnicilor!
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #622 : Ianuarie 25, 2008, 19:52:10 »

ORDONANTA pentru prorogarea unor termene prevazute in Legea recunostintei fata de eroii martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei Romane din Decembrie 1989 nr.341/2oo4 a fost publicata in Monitorul Oficial al Romaniei,Partea I a nr.56/24.I.2oo8 Numarul Ordonantei:1 din 23 ianuarie 2oo8 Art I. Termenul prevazut al art.9 alin (1) din legea recunostintei fata de eroii martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei din Decembrie 1989 nr.341/2oo4,publicata in Monitorul Oficial al Romaniei,Partea I nr.654din 2o iulie 2oo4 cu modificarile si completarile ulterioare,se proroga pina la data de 3o iunie 2oo9 inclusiv. ART II-Termenul final de solicitare a preschimbarii certificatelor doveditoare a calitatii de revolutionar si de depunere a documentelor solicitate pentru completarea dosarelor de preschimbare a certificatelor de revolutionar,in vederea indeplinirii conditiilor stabilite prin lege,este 31 decembrie 2oo8.  ARTII-Prezenta ordonanta intra in vigoare la 3 zile de la data publicarii in Monitorul Oficial al Romaniei,Partea I.   PRIM MINISTRU, CALIN POPESCU TARICEANU   Contrasemneaza  SSPR,Puiu Nicolae Fesan, secretar de stat Bucuresti,23 ianuarie 2oo8. Nr.1
Memorat
  • iulia
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #623 : Ianuarie 25, 2008, 20:48:13 »

Shocked :oas dori sa se  creeze  un subiect nou...DEMASCAREA IMPOSTORIILOR...ce spune ti dl. administrator... Shocked Shocked
Memorat
« Răspunde #624 : Ianuarie 26, 2008, 00:31:34 »

Ce sa spun... ca mai sunt doua subiecte care contin cuvantul dezvaluire si, in consecinta, ar trebui sa se ocupe de asa ceva. Dar, daca DEMASCAREA IMPOSTORIILOR vi se pare foarte important, puteti sa-l creati chiar dvs. Daca nu reusiti, va ajutam noi.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #625 : Ianuarie 26, 2008, 15:41:20 »

SIFONARI SI TURNATORI DIN TOATE ASOCIATIILE:UNITI-VA IN JURUL LUI ALEXANDER 2oo6 SI TOVARASUL NERETINUT.  Vine vine primavara si art 8 den legea 341 se va aplica; incep sa va inteleg disperarea mult iubiti si stimati sifonari Carati-va dintre noi cit timpul mai este de partea voastra. iulia:las-o mai moale ca si tu esti in situatia NERETINUTULUI. o duminica placuta cada nu cumva,la unii v-am stricat-o deja!
Memorat
« Răspunde #626 : Ianuarie 26, 2008, 18:11:07 »

DOMNULE PERJU, ATI LANSAT O ACUZA LA ADRESA IULIEI. CRED CA AR FI CORECT CA DUPA AFIRMATIA DVS. "....STI TU ESTI IN SITUATIA NERETINUTULUI" SA VENITI SI CU DEMONSTRATIA. ALTFEL CADETI IN DERIZORIU. NU E NICI CORECT, NICI BARABATESTE! FARA SUPARARE!
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #627 : Ianuarie 26, 2008, 20:41:35 »

SIFONARI SI TURNATORI DIN TOATE ASOCIATIILE:UNITI-VA IN JURUL LUI ALEXANDER 2oo6 SI TOVARASUL NERETINUT.  Vine vine primavara si art 8 den legea 341 se va aplica; incep sa va inteleg disperarea mult iubiti si stimati sifonari Carati-va dintre noi cit timpul mai este de partea voastra. iulia:las-o mai moale ca si tu esti in situatia NERETINUTULUI. o duminica placuta cada nu cumva,la unii v-am stricat-o deja!
Domnule Perju,cititi forumul vechi si veti afla adevarul despre certificatele de retinuti din Sibiu (cele 33). IULIA NU ARE CERTIFICAT DE RETINUT,chiar ea a fost prima care a scris pe forum despre cele 33 de certificate,si dupa aceia am scris eu si ceilalti Sibieni.acel tabel are o istorie intortocheata,si s-a- facut in urma grevei foamei.Dar comisia de la acea data a eliberat certificate de retinuti,doar ca sa opreasca greva,(iulia nefiind in greva)si in scurt timp s-a redeschis legea si am primit cu totii certificate de remarcati (asa cum trebuia de la inceput).
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #628 : Ianuarie 26, 2008, 21:23:06 »
Memorat
  • contra
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #629 : Ianuarie 26, 2008, 21:52:47 »

DAN PERJU EXPLICA CE INTELEGI PRIN TURNATORI SI SIFONARI Huh? REV CARE SAU SATURAT SA VADA ACEASI PRESEDINTI CORUPTI IMBRLIGATORI SI INSTIGATORI LA VIOLENTA !!!!!! TIMP DE 18 ANI   OAMENI CARE SA U ALES PE VIATA SA FACA MISTO DE TOATA LUMEA RECTE (REV) AI SPUSO SI LA SUSPENDAREA PRESEDINTELUI (CITITI VECHIUL FORUM ) PENTRU TINE NU EXISTA DECAT ARTICOLU NESIMTIT PERVERS DACA TE LASI DE PRESEDENTIE POATE DEVI AVOCAT SA U EXPERT IN ALTE ALEA SAU PUR SI SIMPLU MURITOR DE FOAME NESIMTITULE
Memorat
Pagini: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 647
Schimbă forumul: