Main Content:

Pagini: 1 ... 297 298 [299] 300 301 ... 647

Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #4470 : August 30, 2008, 19:03:14 »

Deja cam suna a "campanie electorala" in favoarea SSPR atentie "somnul naste monstrii" si ei vegheaza la " linistea noastra"
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4471 : August 30, 2008, 19:07:19 »

In mare parte ai dreptate. Sunt de acord! Dar, stii prea bine ca mai intotdeauna exista un dar, firescul si normalitatea nu ne prea caracterizeaza. Constientizezi ca democratia se cladeste prin contradictie, dialog constructiv, realitati recunoscute si acceptate la asa zisa masa a compromisurilor. Calirea se face la cald sau la rece! Dar, cand nesimtirea unora se ridica la rang de arta ce-as putea sa mai complectez?
Ce crezi intr-o societate normala s-ar mai pune problema unor afirmatii, zvonuri sau realitati? Nu!
Criza morala in care ne balacim de atata amar de vreme este concretizata, chiar cronicizata!
Motivele le stii prea bine!
Era sa uit! Cu moralitatea si verticalitatea cum stam?
Numai de bine!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
« Răspunde #4472 : August 30, 2008, 19:21:11 »

Ma tot intreb: daca toate discutiile noastre sunt simple zvonuri, daca acuzele nu au nici o baza reala, daca nu exista dovezi care ar putea fi descoperite de cei in drept sa o faca, de ce naiba nu ne dau impostorii in judecata pentru calomnie?
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #4473 : August 30, 2008, 19:29:11 »

Era sa uit! Cu moralitatea si verticalitatea cum stam?

Inrebarea imi este adresata?
« Ultima modificare: August 30, 2008, 19:30:32 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #4474 : August 30, 2008, 19:35:52 »

În general pe acest forum nu sa practicat "zvonistica" majoritatea postarilor au fost sustinute cu documente,articole din ziare,marturii.......sau poate trebuie sa ne cerem scuze la impostori,si sa ne facem ca nu vedem coruptia?
Unde este spiritul civic si idealurile care ia scos in strada pe revolutionari?
Poate ca toate acestea sau transformat intr-un simplu "carton" si niste drepturi?
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4475 : August 30, 2008, 19:45:02 »

Intr-un dialog, din cate stiu, persoanele implicate sunt excluse! Atunci?
Nu mi se permite sa generalizez? Am facut referire la societatea romana! Suntem toti vizati!
Cand nu dispui de-o fundatie solida, suprastructura ce incerci ulterior s-o pui in opera se v-a imploza, cum de altfel ai inceput sa constati.
De bine!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4476 : August 30, 2008, 19:47:09 »

Lupul moralist Grin
Urmariti filmuletul din link-ul urmator(pina la capat),si veti vedea cit de mult tine Fesan la revolutionari.

http://www.dailymotion.com/video/x4v8lf_fesan-puiu-nicolae-la-cosmostv-part_news

http://ranitii-revolutiei-sibiu.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=2
Memorat
« Răspunde #4477 : August 30, 2008, 19:57:45 »

În general pe acest forum nu sa practicat "zvonistica" majoritatea postarilor au fost sustinute cu documente,articole din ziare,marturii.

Tocmai aceasta afirmam: dl. Fesan nu se referea la Forum. E surprinzator cum discutam in contradictoriu fara motiv.
Memorat
« Răspunde #4478 : August 30, 2008, 20:02:58 »

Nu as merge nici pana la a afirma ca Forumul nostru este ocolit de fenomen si ca nu se lanseaza sau vehiculeaza zvonuri. N-ar fi real. Cred ca, de cele mai multe ori, e vorba de neintelegeri sau deductii facute sub influenta unor idei dominante sau ranchiune personale.
Memorat
« Răspunde #4479 : August 30, 2008, 20:05:03 »

Foarte interesante siscutiile astea de pe CosmosTV cu fesan. Vedeti ca sunt mai multe seriale. La un moment dat, moderatoarea arata si o fotografie de la revolutie, falsificata grosolan, cu fete de impostori adaugate in multime. Merita sa vedeti. Ma intreb daca impostorii aia si-au luat cartonul.
http://www.dailymotion.com/related/x4v8lf_fesan-puiu-nicolae-la-cosmostv-part_news/video/x4vza1_fesan-puiu-nicolae-la-cosmostv-part_news?from=rss
Memorat

• carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4480 : August 30, 2008, 20:23:30 »

Poți să ai oricâte dovezi despre corupție și impostori. Nu contează. Depinde ai cui sunt. Fesn este un reprezentant al revoluționarilor pe  i-a denigrat tot timpul și are alături oameni dovediți de corupție și nu a luat nici o măsură.
Memorat
« Răspunde #4481 : August 30, 2008, 20:33:45 »

Cum puteti sa spuneti asa ceva Doamna? Aveti dovezi pe care sa le prezentati si aveti curaj sa faceti o plangere in acest sens? Daca nu, va rog sa nu mai lansati zvonuri fara temei, care nu dau bine in fata poporului. Nu ati vazut ce s-a convenit la Brasov intre domnul Fesan si domnul Maior? Va rog sa va aliniati, pentru binele nostru si in apararea cartonului dupa care alergam. Grin
Memorat

• carmen21
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4482 : August 30, 2008, 20:45:49 »

Am, dar degeaba, nu demult a fost un control cu mascați la SSPR, dar s-a pus batista pe țambal. Noi ne străduim demult să scoatem corupții, dar nu ne merge. Și azi s-a întrunit o comisie de disciplină, au mai fost vreo 2 si anul trecut. Corupții sunt tot acolo, și sunt reprezentați și pe la Congresul din care nu facem parte.
Memorat
« Răspunde #4483 : August 30, 2008, 21:01:43 »

Am, dar degeaba, nu demult a fost un control cu mascați la SSPR, dar s-a pus batista pe țambal. Noi ne străduim demult să scoatem corupții, dar nu ne merge. Și azi s-a întrunit o comisie de disciplină, au mai fost vreo 2 si anul trecut. Corupții sunt tot acolo, și sunt reprezentați și pe la Congresul din care nu facem parte.
Interesant,dar sigur ca nimeni de la SSPR nu a fost sanctionat,sau trimis în justitie?
Memorat
« Răspunde #4484 : August 30, 2008, 21:03:31 »

Am dat informatiile din paginile anterioare pentru ca au fost cerute de mai multe ori si pentru ca nimeni nu a venit cu informatii concrete. Fiind vorba de Brasov si de un eveniment la care am fost prezent, am considerat ca e de datoria mea sa ofer cel putin un minim de informatii despre cele discutate la sediul revolutionarilor brasoveni. Dar constat ca spusele mele au fost percepute sub influenta unor aprehensiuni sau idei care nu mai permit o comunicare simpla, ci doar una conditionata. Daca inceputul celor catorva fraze ar fi avut inclus unul dintre cuvintele "nenorocitul", "borfasul", "coruptul" sau "impostorul" (sau pe toate), cu referire la unul dintre personajele amintite, la alegere, nu conteaza care (si totusi, ma tem sa opteze careva pentru dl. Arsene), sunt convins ca as fi fost perceput mult mai "convenabil". Lipsa partizanatului sa fie cea care deranjeaza, sau un presupus partizanat? Nu stiu si nici nu cred ca aflarea raspunsului ar ajuta cine stie ce.
« Ultima modificare: August 30, 2008, 21:07:29 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 ... 297 298 [299] 300 301 ... 647
Schimbă forumul: