Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4]

Probe în instanţă contra anulării certificatelor de revoluţionar

• gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Probe în instanţă contra anulării certificatelor de revoluţionar
« Răspunde #45 : Septembrie 23, 2013, 15:15:05 »

Este interesant ceea ce a postat domnul IULIAN DOFTOREANU la ANUNTURI, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.23985:
Buna ziua,va deranjez pentru a va ruga ceva.Ieri i-am scris un mesaj si domnului Maries (pe Facebook-ul Asociatiei dumnealui),eu personal nu prea ma descurc cu internetul,de aceea apelez si eu la cine cred ca ar putea face ceva in legatura cu ce va voi explica.Am vazut numele dumneavoastra pe unde am mai intrat pe net legat de problema revolutionarilor.Vreau sa scrieti dumneavoastra pe Portalul Revolutiei ce va voi spune (pentru ca eu nu ma pricep sa intru acolo).I-am scris si Domnului Mioc si acesta m-a sfatuit sa spuna sotul meu care este problema la SSPR.O sa faca asta dar asta imi da senzatia ca ma plang lupului ca mi s-a mancat oaia.Pantru ca problema este legata de SSPR,de erori voite sau nevoite.Dupa ce va voi explica veti intelege de ce eu tind sa cred ca erorile sunt voite.Sa va explic:Vreau sa scrieti dumneavoastra pe Portalul Revolutiei ca SSPR-ul a omis sa treaca un Monitor in tabelul lor cu Monitoare (ma refer la cele cu Propuneri de acordare titlu si cele cu Conferire titlu).Deci exista 3 Monitoare cu propuneri de acordare titlu:568 bis/22.11.1999 partea1;568 bis/22.11.1999 partea2 si MO nr.399 bis25.08.2000 (cu Completare la listele cuprinzand Propuneri acordare titlu).Acum sa ne uitam la monitoarele unde exista Conferirea titlului:TOTI cauta in M.O. 100bis /07.03.2000.Partea 1 si 2.Ei aici e PROBLEMA ca cei din MO 399 bis /25.08.2000 nu au cum sa existe in MO 100bis/07.03.2000 pentru ca acesta a fost emis cu 5 luni inainte ca acestia sa fie propusi.Deci logic nu puteau sa aiba intai conferirea si apoi sa fie propusi? Uitati-va la data emiterii lor!Cei de la SSPR au omis sa treaca monitorul cu CONFERIREA titlului pentru cei din MO 399 bis.Aceasta conferire se gaseste in MO al Romaniei partea1,nr648 /12.12.2000(firesc dupa propunere pentru acordare titlu) Va scriu link-ul unde l-am gasit :  http://mo.0n.ro/2000/648.pdf. Acest Monitor eu l-am gasit dupa o saptamana de catari pe net ,dar nu stiu cum sa fac sa ajunga acolo unde ar trebui sa existe ,la SSPR.Cred ca intentionat nu a fost pus din urmatoarele motive:Eu cautam numele sotului meu (are ambele Certificate+ Brevet),aparand cu dosar deschis de SSPR.Ne-intelegand care este motivul deschiderii dosarului am incercat sa descifrez singura misterul (joi merge la SSPR si vreau sa le dau ,, mura in gura" ce au gresit ).AM DESCOPERIT CA:IN MO568 bis22.11.1999 partea2 unde ar fi trebuit sa fie in ordine cronologica acest numar LIPSESTE (eu stiam asta,dar e important sa tineti minte ca acest numar de certificat lipseste );lipseste pentru ca se afla in MO partea1,nr.399bis/25.08.2000,la  completare la listele cuprinzand acordare titlu.Deci sotul meu apare in MO partea 1,n 399bis/25.08.2000 la nr criteriu:114.Cautand pe Monitoarele de la SSPR,la MO nr.100 bis/07.03.2000,partea 2 (fiind doar DOUA MO cu conferirea titlu), am avut o mare surpriza .APARE  un domn din DEVA cu acelasi numar de certifificat ca al sotului meu.Domn care nu apare in nici unul din cele trei Monitoare la PROPUNERI pentru acordare titlu .DE aceea v-am atentionat sa tineti minte ca acest numar lipsea de la MOnr568 bis/22.11.1999,pentru ca daca acest domn ar fi fost PROPUS vreodata ar fi APARUT acolo unde este nr lipsa .Dar toate aceste monitoare fiind la VEDERE s-ar fi sesizat doua numere identice de certificat cu doua nume diferite ;Astfel OMITIND sa treaca MO.partea1 nr648/12.2000.nu apar doua numere identice  cu alt nume.ASa ca domnul din deva nu apare PROPUS dar apare ca i sa CONFERIT titlu ,iar sotul meu apare doar propus pentru ca Monitorul cu ,Conferirea titlului este ascuns de cei de la SSPR.Acest monitor in care se afla ,,Conferirea "sotului meu se afla in link-ul pe care vi l-am scris mai nainte.Mi-as dori sa ii pot intreba pe cei de la SSPR de ce doar sotului meu i s-a deschis dosar ,de ce nu si domnului de la Deva care nu figureaza propus in nici un Monitor cu propuneri?De aceea va rog faceti tot posibilul  sa apara acest Monitor pe Portalul Revolutiei.Sunt foarte multi revolutionari  in MO partea1,nr 399bis si tare mi-e teama sa nu aiba toti cate o dublura care sa apara cu conferire titlu dar fara sa fie propusi.Sper ca aveti rabdare sa cititi ce am scris si ca ma puteti ajuta si va multumesc anticipat!Va pot da si nr certificatului,daca vreti sa vedeti sa va fie mai usor:15656.
PRIMA DATA AR TRBUI CLARIFICAT CINE ESTE DANIEL SI CINE ESTE ALEXANDRU PENTRU DOAMNA RESPECTIVA SI PE URMA SE POT CLARIFICA MULTE ASPECTE

Un domn a postat pe Portal ,,cine este Daniel si cine este Alexandru ?''.Daniel este fratele sotului meu ,Sotul meu trebuia sa figureze cu cateva nr de certificat mai sus.decat el ,dar nu stiu de ce sotul meu si alti colegi de-ai lui din asociatie au fost trecuti in urmatorul monitor cu propuneri (nu-mi mai amintesc de atunci),v-am spus acest lucru ca sa intelegeti sa nu faceti confuzie ca acel domn de pe portal.
EI BINE DANIEL APARE CU CERTIFICAT PE 42 IN MO 568BIS SI CU BREVET IN MO 100BIS IAR ALEXANDRU APARE CU O PROPUNERE IN MO 399 DE INLOCUIRE IN MO 100 LUCRU INPOSIBIL CA NU APARE CU CERTIFICAT SE PARE ACELE CIFRE (15656,15025) CE APAR CA REPERE IN MO  SUNT NUMERE DE ORDINE SI TOTUS IN MO 467 APAR AMINDOI CU CERTIFICAT SAR PUTE SA FIE PROBLEME LA REVERIFICARE CU ALEXANDRU
TOCMAI CE BANUIAM LIPSA CERTIFICATULUI PE 42 SI A BREVETULUI PENTRU PRESCHIMBARE : MACRIDIS ALEXANDRU    27973/3/2013    13.08.2013    22.08.2013    BUCURESTI
Iulian Doftoreanu (14.54): sotul a avut certificat pe legea 42?

Doamna (15.00): DA, are certificat pe legea 42 si pe legea 341,are si brevet.De aceea nu intelegeam care e problema cu dosarul la Tribunal.
Bine ca figureaza si la erate monitorul de care spun ca lipseste:648/12.12.2000

Doamna (15.38)
Certificatul este eliberat pe:08.05.1997.Si la Brevet scrie Prin Decretul Nr.37/26.02.2000.
Iar cel pe L341  pe14.09.2009.

PROBABIL NU SA TINUT CONT DECIT DE CELE DOUA MONITORE (568 SI 100 ) CUM NE FIGURIND IN ACESTEA SI NUMAI IN ERATA CARE NU IESTE CLARA LAU PROPUS SPRE ANULARE SINGURA SOLUTIE ESTE SA SE PREZINTE LA SSPR CU CERTIFICATUL PE 42 SI CU BREVETUL IN ORIGINAL PRECUM SI CU PAGINILE DIN MONITORUL OFICIAL UNDE FIGUREAZA CU ACORDAREA CERTIFICATULUI PE LEGEA 42 PRECUM SI A BREVETULUI SI DACA ESTE IN REGULA MAI MULT CA SIGUR CA SE VA FACE DEMERSURILE NECESARE PENTRU REMEDIEREA ERORI IN PREALABIL FACETIVA O PROGRAMARE CA SA NU MERGETI DE POMANA PINA ACOLO
Memorat
Răspuns: Probe în instanţă contra anulării certificatelor de revoluţionar
« Răspunde #46 : Septembrie 23, 2013, 17:08:09 »

ACTE NECESARE LA SSPR PT CLARIFICAREA SITUAŢIEI, PT A NU AJUNGE ÎN INSTANŢĂ:
   -Copie buletin
   -Copie Certificat de Naştere(la probleme de nume)
   -Copie CERTIFICAT 42
   -Copie BREVET
   -Copie CERTIFICAT 341
   -Poziţia în M.O. 40,41 din 93, sau 100 bis
   -Cerere tip (SSPR)
  Pt alte neclarităţi sunaţi la SSPR sau să vă duceţi acolo!
 ATENŢIE !!! Program cu publicul LUNI-MARŢI 10-14

Memorat
Pagini: 1 2 3 [4]
Schimbă forumul: