Main Content:

Pagini: [1] 2

ANUNTURI

• voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
ANUNTURI
« : August 18, 2013, 13:49:25 »

Pentru cei care nu inteleg reactia fiicei colegului nostru, cel care a fost Beldiman Viorel si raspunde la pseudonimul tedi, pentru a intelege reactia pe deplin  justificata intrati pe pagina 1441 din ANUNTURI si veti citi un anunt dat de diplomatul007 legat de intalnirea de la Piatra Neamt a SS Socaciu cu reprezentantii revolutionarilor din Moldova. Publica pe forum o hartie ce pare un act facut de vre-o 15 ani in urma, de o asociatia din care facea parte, cred, atat Beldiman dar si diplomatul007, pe vremea cand se faceau dosarele pe 42. Asa am inteles eu.  Si eu am fost revoltata citind acele randuri referitoare la intalnirea de la Piatra Neamt aducand acea fituica in atentia noastra ca o gaselnita ca vezi Doamne in Moldova SS s-a intalnit cu niste impostori.  Atunci tedi, Beldiman, s-a suparat rau de tot pe colegii lui si bineinteles ca i-a raspuns diplomatului. Bolnav fiind s-a mai adaugat si aceasta suparare care l-a rapus pe colegul nostru.  Personal am simtit ca explodez cand diplomatul007 a incercat sa denigreze revolutionarii moldoveni.  Probabil sunt si printre ei impostori ca peste tot, dar se va dovedi ca cei mai multi de fapt sunt chiar in inima capitatlei acolo unde a fost nucleul revolutiei si unde si eu am luat parte.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #1 : August 18, 2013, 14:47:16 »

Si pentru acest lucru trebuie sa mai deschideti inca un topic , pe langa celelelte 2 existente d3eja??
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : August 18, 2013, 14:48:49 »

[size=147pt]Domnule Iosif , va rog sa stergeti aceste 2 topicuri de ANUNTURI , nu inainte de a muta postarile  pe cel deja existent. <Multumesc.[/size]
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • tedi
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : August 19, 2013, 06:55:57 »

DOMNULE KOSTAS  VA MULTUMESC PENTRU CUVINTELE FRUMOASE CARE SPER SA MA INTAREASCA.AS DORI SA-L CUNOSC PE 007 SI SA-I EXPLIC MULTE.TATA NU A LUAT NICI PAMINT NICI SPATII COMERCIALE .A BENEFICIAT NUMAI DE ACEA INDEMNIZATIE CARE IN TOTALITATE A INVESTIT-O IN MINE.AS VREA CA OO7 SA STIE CA NOI LOCUIM IN APARTAMENT CU O CAMERA SI SINTEM DEBRANSATI DE LA CALDURA DE 10 ANI.AM PREFERAT SA STAM IN FRIG CA EU SA INVAT.DA MI-A PLACUT SA INVAT SI PENTRU ASTA PARINTII MEI S-AU SACRIFICAT.AM 25 DE ANI SI AM TERMINAT O POSTLICEALA,2 FACULTATI,ALTE CURSURI IAR ACUM SINT IN ANUL 2 LA MASTER.SPER CA TATA ESTE MINDRU DE MINE DAR IN ACELASI TIMP TRIST CA N-A REUSIT SA-MI REZOLVE CU UN SERVICIU PENTRU CA N-A AVUT RELATIILE NECESARE.NU VA SUPARATI PE MINE CA AM SCRIS TOATE ACESTEA DAR AM VRUT SA STIE SI ALTII CARE CRED CA REVOLUTIONARII O DUC NEMAIPOMENIT DE BINE CA NU-I ASA.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : August 19, 2013, 09:55:31 »

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
                     Dosar  Nr.  1/PJ/2003   ( FED. )   Încheierea  din  11.02.2003  T. B. - Secţia 3 Civilă  îndreptată prin  Încheierea  din  20.02 2003
                    (ultima modificare  Dosar  42012/3/2008 Încheierea din 19.03.2009    Congresul  din  05 septembrie 2008 )  Înregistrată
                     în Registrul Special poz. Nr. 9/18.02.2003. Sediul în Bucureşti, str. Stelea Spătaru, nr.17, sc.A, ap.2, Sector 3.                                                                   
                  Preşedinte Dorin Lazăr Maior - tel : 0732.026348 ; Tel/fax: 0268 41 02 12

Nr. 57 / 16.08.2013.

C O M U N I C A T

In atenția tuturor REVOLUTIONARILOR din ROMÂNIA

Biroul Executiv al B.N.R.-1989, convoacă de urgență toți președinții de asociații revoluționare și membrii acestora, ȋn vederea stabilirii de măsuri urgente cu privire la nerespectarea Legii nr. 341/2004. în data de miercuri 21.08.2013, începând cu orele 10.00, în faţa Guvernului, zona Muzeului Antipa.
      În acest sens rugăm pe toți REVOLUŢIONARII din ROMÂNIA să trateze cu responsabilitate această convocare participând în număr cât se poate de mare, deoarece Premierul Ponta intenționează să proroge termenul de neacordare a indemnizației și pentru anul 2014.

SECRETAR EXECUTIV
                                                                          Prof. VIOREL VERNESCU
        PREŞEDINTE BNR 1989                                                      
          zona Bucureşti & Ilfov
                LEŞU IONEL

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : August 19, 2013, 10:03:26 »

Comunicat

Asociatia "Luptatorilor Revolutionari din Decembrie 1989 Prejudiciati de (S.S.P.R.)Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Dec. 1989"

In urma aparitiei proiectului de ordonanta a ministerului de finante,prin care se intentioneaza ca si pe parcursul anului 2014 sa fie prelungite efectele legii283/2011 art.18 si 19 respectiv ordonanta 84/2012,art. 9 prin care se face referire la continuarea suspendarii indemnizatiei prevazute de legea 341/2004, luptatorilor remarcati care au contribuit decisiv la inlaturarea regimului conunist.Asociatia "Luptatorilor Revolutionari din Dec.1989 Prejudiciati de S.S.P.R. din Romania va aduce la cunostinta ca se va alatura de revolutionarii care vor participa la mitingurile de protest pentru apararea drepturilor tuturor revolutionarilor afectati de sistarea indemnizatiilor prin abuzul guvernarii precedente cat si prezente.
 Luand in considerare eventualele miscari de strada si a altor categorii sociale defavorizate,comform statutului ne rezervam dreptul de a fi solidarii cu acestia.
 De asemenea convoaca in data de 21aug.2013 ora 10 in Bucuresti,zona muzeul Grigore Antipa,toti membrii care apartin Asociatiei Revolutionarilor Prejudiciati de S.S.P.R. prezenta fiind obligatorie,comform ultimei decizii luate in adunarea generala a asociatiei.
 Se aduce la cunostinta ca toti membrii asociatiei vor purta pamblici tricolore.

Vice-Presedinte                                      Presedinte
              Neculici Mihai                                       Popescu Toni

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6 : August 19, 2013, 10:34:19 »

Vezi ca te-a pacalit Voica si ai cazut in capcana ei. Ai dat anuntul pe topicul dublura la "Anunturi", de o pagina, pe care nu-l citeste nimeni.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : August 19, 2013, 11:23:49 »

Comunicat

Asociatia "Luptatorilor Revolutionari din Decembrie 1989 Prejudiciati de (S.S.P.R.)Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Dec. 1989"

In urma aparitiei proiectului de ordonanta a ministerului de finante,prin care se intentioneaza ca si pe parcursul anului 2014 sa fie prelungite efectele legii283/2011 art.18 si 19 respectiv ordonanta 84/2012,art. 9 prin care se face referire la continuarea suspendarii indemnizatiei prevazute de legea 341/2004, luptatorilor remarcati care au contribuit decisiv la inlaturarea regimului conunist.Asociatia "Luptatorilor Revolutionari din Dec.1989 Prejudiciati de S.S.P.R. din Romania va aduce la cunostinta ca se va alatura de revolutionarii care vor participa la mitingurile de protest pentru apararea drepturilor tuturor revolutionarilor afectati de sistarea indemnizatiilor prin abuzul guvernarii precedente cat si prezente.
 Luand in considerare eventualele miscari de strada si a altor categorii sociale defavorizate,comform statutului ne rezervam dreptul de a fi solidarii cu acestia.
 De asemenea convoaca in data de 21aug.2013 ora 10 in Bucuresti,zona muzeul Grigore Antipa,toti membrii care apartin Asociatiei Revolutionarilor Prejudiciati de S.S.P.R. prezenta fiind obligatorie,comform ultimei decizii luate in adunarea generala a asociatiei.
 Se aduce la cunostinta ca toti membrii asociatiei vor purta pamblici tricolore.

Vice-Presedinte                                      Presedinte
              Neculici Mihai                                       Popescu Toni

Astăzi 19 aug. toate prefecturile din ţară au fost pichetate de mii de cetăţeni care, înt-o linişte mormântală, având asupra lor afişe pe care scria :"usl- pdl aceiaşi mizerie" au produs panică printre guvernanţi.

A.M.R.  36 de ORE
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : August 19, 2013, 11:33:26 »

Să vedeţi veselie când AMR-ul o să devină

LA SFÂNTU' AŞTEAPTĂ !!
[/color]
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : August 19, 2013, 11:39:11 »

Pt Alex 63. Pe bune? Zi cateva.

Pt Voica. Vezi ce ai facut, desteapto?
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : August 19, 2013, 11:57:34 »

d-lui bambilici:

La TOATE Prefecturile din ţară!!!!!
dar, la un moment dat, m-am trezit. Shocked Shocked Shocked

PS: măcar eu m-am trezit.

RESTUL SE PARE CĂ NU PREA CURÂND Huh Huh Huh
Memorat

• cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : August 19, 2013, 12:22:39 »

Ceea ce ISLANDA poate si Romania NU !
Sau cum boul care munceste – primeste biciul pe spinare…insa, daca ar putea vorbi – cate ar mai spune el cu LIMBA AIA MARE…!
Islanda a fost unul dintre primele state lovite de criza economică. Cele mai mari trei bănci s-au prăbușit, însă guvernul nu le-a iertat, iar apoi nici populația, chiar dacă aceasta a însemnat respingerea prin referendum, de două ori, a cererilor de compensare a pierderilor venite din Marea Britanie și Olanda. Adusă în fața Curții de Justiție a Asociației Europene a Liberului Schimb de Olanda și Marea Britanie, Islanda a câștigat procesul. Verdictul Curții a fost elogiat de Financial Times.
Nici politicienii nu au scăpat ușor în Islanda. Geir Haarde a fost primul premier din lume care a fost judecat pentru modul în care a gestionat criza economică. A fost găsit vinovat, în ianuarie 2013, de neglijență, pentru ca nu a convocat ședințe de guvern pe teme importante.
Aceasta este Islanda contemporană, un stat cu totul deosebit, căruia publicația La Tribune i-a dedicat un material ce aruncă o nouă lumină asupra modului în care cei circa 350.000 de islandezi au știut să lupte cu criza economică.
Numai noi, in Romania, asteptam ca FMI, Banca Mondiala si Uniunea Europeana sa ne dea…oare ce-ar putea sa ne dea, cand TOTI cei care au venit in Romania, au venit doar sa ia ?

RAMANI - Trageti la "jug" in continuare...!
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : August 19, 2013, 12:36:10 »

La noi - primul ministru - este judecat pentru ca a facut "bani" pentru campanie electorala din "invarteli" asa zise inginerii financiare...ce mai , ca la noi - la nimeni !
Oare de ce nu sunt HACUITI toti prim-ministriii care au facut tot felul de MAGARII pe spinarea boilor si au dat banii - impreuna cu GUVERNATORUL BNR  - unor banci din strainatate ca sa-si acopere "gaurile" facute de criza economica la ei in statele din care provin !!!
Si tot ei au facut tot felul de aranjamente - gen BECHTEL, Rosia Montana, etc( ca sunt asa de multe - ca imi trebuie doua pagini sa le scriu !)
Si acum NOI TREBUIE SA PLATIM FACTURA !!!
Cine doreste sa afle cate MAGARII s-au facut - nu trebuie sa caute in "carti" - doar in monitorul oficial ( si acolo trebuie sa iti dea "voie" ca au multe trecute la - SECRET !!!) si astfel vedeti intreg DEZASTRUL FACUT TARII !!!
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • tedi
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : August 22, 2013, 12:58:49 »

DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-I FIE TARINA USOARA.POATE O SA SE INTILNEASCA CU TATA ACOLO SUS SI O SA PUNA LA CALE O REVOLUTIE.INCET,INCET UNUL CITE UNUL SE DUC.AU SCAPAT DE VIATA ASTA TULBURE.SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE.
Memorat
  • tedi
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : August 25, 2013, 14:09:29 »

DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-I FIE TARINA USOARA. SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI INDOLIATE.
Memorat
Pagini: [1] 2
Schimbă forumul: