Main Content:

Pagini: 1 [2]

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #15 : August 25, 2013, 15:33:59 »

IN MEMORIA CAMARADULUI DORIN VACARU

IN 90 IMEDIAT DUPA REVOLUTIE, DUPA CE AM TRECUT CU BINE ACELE ZILE DE FOC AM HOTARIT CU CAMARADUL DORIN VACARU SA IESIM DIN TARA SA VEDEM SI NOI LUMEA, CUM BANI NU PREA AVEAM AM LUAT O EXCURSIE IN POLONIA DUPA CARE AM TRECUT DOUA FRONTIERE CA SA AJUNGEM IN BELGIA, GINDUL NOSTRU ERA PORTUL ANVER DUPA CARE CANADA. SI ACUM O SA VA POVESTESC O INTIMPLARE DE MARE CARACTER A LUI DORIN. DUPA CE AM MERS VREO 70 DE KM PRIN PADURE AM AJUNS LA RIUL ODER, ERAM 12-13 PERSOANE CARE VROIAM SA TRECEM RIUL, AM TRECUT TOTI ODERUL INOT LA NEMTI IAR PE MALUL CELALALT RAMASESE UN OM INTRE DOUA VIRSTE CARE NU PREA STIA SA INOATE, IL CUPRINSESE DISPERAREA DAR CALE DE INTOARCERE NU MAI ERA. DORIN S-A INTORS DUPA EL SI CU MARE GREUTATE PUNINDU-SI VIATA IN JOC, L-A TRECUT RIUL CU 20 DE METRI MAI JOS INTRUCIT APA CURGEA REPEDE. OMUL DE BUCURIE A VRUT SA-I DEA DIN PUTINUL CARE-L AVEA 100 DE MARCI, DORIN A REFUZAT, A SPUS DOAMNE AJUTA, DUPA CARE S-AU FORMAT MICI GRUPURI, NOI PLECIND IN DRUMUL NOSTRU EI IN DRUMUL LOR.

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA IN PACE !
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16 : August 25, 2013, 21:56:34 »

Dumnezeu sa-l odihneasca pe revolutionarul Dorin Vacaru.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #17 : August 25, 2013, 22:13:00 »

Odata spusa formula prin care ne rugam pentru sufletul celui plecat dintre noi, sa revenim la felul in care o facem. Si am sa-ti fac un singur repros, dle tata shreck, nu de de dragul de a te contra, ci pentru ca esti neatent si nepoliticos cu memoria celui disparut si pentru a invata si altii sa nu procedeze astfel. Ai fost neatent pentru ca nu ai postat aceast In memoriam la adevaratul topic de anunturi, cel de fata fiind facut prosteste de Voica. Daca nu ai postat la topicul pentru brasoveni, inseamna ca ai intentionat sa aduci cazul decesului revolutionarului brasovean la cunostinta tuturor revolutionarilor, din intreaga tara. Numai ca ai nimerit (caci sper ca n-a fost ceva intentionat) pe topicul "Anunturi" creat de Voica, un topic de doua pagini, nu pe cel vizitat si folosit intens de toti utilizatorii, cel de 1530 de pagini scrise pana in acest moment. Imi pare rau ca sunt critic intr-o asemenea conjunctura, dar consider ca e mai important sa corectam greselile de acest fel, tocmai din respect pentru cel decedat. Deci muta aceasta postare acolo unde trebuia facuta de la inceput.
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #18 : Septembrie 15, 2013, 15:11:41 »

asa, asa........fa odine! ce-i cu debandada asta!!!?
Memorat
« Răspunde #19 : Noiembrie 29, 2013, 20:27:44 »

PRIETENE DRAG, Tibi Porje !
Cu surprindere si, firesc, curiozitate indreptatita am aflat din rechizitoriul instantei care il judeca pe fostul SS al SSPR, George Costin, ca va beneficia de CLEMENTA pentru "colaborarea sincera si onesta" cu organele de ancheta "dand in gat" adica "turnand" peste 1000 (o mie)de "falsi revolutionari", doar o mica parte din cei carora le-a facut Dosare si le-a eliberat Certificate de Luptator Cu Merite Deosebite, si care dupa parerea mea, a nostra, au "calitatea de COMPLICI" ai susnumitului SS al SSPR. Desigur, suntem nu numai curiosi, ci chiar interesati sa aflam, cat mai repede, numele acestora, care aduc GRAVE PREJUDICII DE IMAGINE ADEVARATILOR REVOLUTIONARI ! In egala masura suntem sincer indignati de solutia amintita in acel rechihizitoriu, adevaratul FAPTUITOR si TAINUITOR, a unor grosolane incalcari de legislatie, George Costin, sa beneficieze de clementa in temeiul Art. 16 din Codul de Procedura Penala !
Memorat
Pagini: 1 [2]
Schimbă forumul: