Main Content:

Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 122

INVINCIBIL

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: INVINCIBIL
« Răspunde #165 : Iulie 18, 2014, 16:17:17 »

Peste trei ani, in 2010, invincibilul era deja pe cai mari!
22 dec, http://www.razvanpop.ro/blog/2010/12/22/serile-sibiului-revolutia-romana-la-sibiu

SERILE SIBIULUI - REVOLUŢIA ROMÂNĂ LA SIBIU

Astăzi, începând cu orele 18.00 vom avea ultima întâlnire din acest an ale “Seriilor Sibiului”. Pentru că este un moment important din istoria noastră, astăzi comemorăm ceea ce s-a întâmplat în Sibiu acum 21 de ani când eram în mijlocul Revoluţiei Române.

Un revoluţionar, pe numele său Nicolae Sbârcea, ne va povesti ce s-a întâmplat în acele zile la Sibiu. De asemenea, prin amabilitatea realizatorilor vom viziona filmul documentar “Sibiu`89 - Revoluţia îmbrăcată în plumbi”.

(Poate ca se recunoaste in poza din afis, poate ca ne va arata totusi dovada ca a fost acolo.)
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #166 : Iulie 19, 2014, 15:51:25 »

Roll Eyes Am impresia că invincibilul din Sibiu tocmai a fost învins și e cu atît mai rușinos cu cît a fost pus la punct de o maimuță. Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #167 : Iulie 20, 2014, 07:59:50 »

Da? E rusinos ca a fost pus la punct de o mmuta? Oare nu e m rusinos ca Omul, specia care se considera varful lantului trofic pe frumoasa planeta Pamant, se comporta ca acest prevertebrat? Sa vezi dle Duval ce-o sa m rad eu cand o sa va treziti cu min nebiped la Cultura!  Atunci sa va vad cum o sa rezistati harmalaiei mistoului din jungla. Roboti sa fiti (next level) si tot ar trebui sa va crape carcasa de rusine!

- "Nu sunt bipeda!"

- "Uite, aici m-a tinut udemereala cu cracii-n sus,
non-stop, m multe mandate la rand,
de m-am dezobisnuit sa ma m tin pe ei!"

Bravo, homo sapiens ponto-carpaticus!
Dupa curva statului, basista, ajungem la mana curvei minoritare, iredentista!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #168 : Iulie 20, 2014, 08:05:22 »

"Invincibilul" se recunoaste invins? Nici el n-o m fi biped? Ar fi singura explicatie a faptului ca nu m ajunge la pc sa raspunda intrebarilor insistente privind prezenta sa la Rev. Hermanfroditule, te dai batut? Recunosti ce esti o sbarcitura de impostor?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #169 : Iulie 20, 2014, 10:14:43 »

De la Diplomatul007 tastare:

Baza Bacoi
SBARCEA   NICOLAE ACHIM   LU   78   SIBIU   17-Dec-53   IOAN   ARISTITA    SB   STR.PASTORI NR.693   AS."SIBIU DECEMBRIE'89"

Baza Preda
SBARCEA   NICOLAE ACHIM   FD   78   SIBIU   17-Dec-53   IOAN   ARISTITA   SB   STR.PASTORI NR.693   L.N.L.V.R.D. 89  C.E.M.   

Certif reschimbate
12853   LRM-S   00717   SBÂRCEA   NICOLAE ACHIM   IOAN   ARISTITA   COM.SURA MICA   17   11   1953

CPRD

SINTEZA
ŞEDINŢEI DIN DATA DE 16.10.2007

Comisia a lucrat în plen în ziua de marţi, 16.10.2007, ora 14,00.
Ordinea de zi a fost următoarea:
1. Discutarea propunerilor Subcomisiei C.P.R.D. 1989 din data de 09.10.2007;
2. Avizarea listelor transmise de către Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor din Decembrie 1989 cu persoanele propuse în vederea acordării avizului din partea C.P.R.D. 1989;
3. Discutarea petiţiilor şi contestaţiilor depuse la Comisia Parlamentră a Revoluţionarilor din
Decembrie 1989;
4. Diverse;
La lucrările şedinţei au participat 10 parlamentari din totalul de 11 membrii ai Comisiei, astfel:
Preşedintele Comisiei Deputat Emilian Vasile Cutean, Secretarul Comisiei Deputat Niculae Mircovici, Vicepreşedintele Comisiei Senator Mihail Lupoi, Deputat Gheorghe Firczak, Deputat Anca Constantinescu, Senator Ion Vasile, Senator Doru Ioan Tărăcilă, Deputat Ioan Ţundrea, Deputat Petru Tărniceru, Senator Ilie Petrescu. Absent a fost: Senator David Gheorghe.
Din partea SSPR au fost prezenţi Secretarul de Stat domnul Nicolae Puiu Fesan şi consilier juridic doamna Mirela Popină.
Preşedintele Comisiei, deputat Emilian Vasile Cutean a prezentat ordinea de zi şi a supus-o la vot. S-a votat în unanimitate.
La punctul 1 al ordinii de zi, Preşedintele C.P.R.D. 89 a prezentat propunerile Subcomisiei C.P.R.D. 1989.
În şedinţa din data de 09.10.2007, Subcomisia CPRD 89 a verificat un număr de 5 dosare pentru care se fac următoarele propuneri:
Subcomisia CPRD 89, în urma verificării, a constatat că un număr de 3 dosare ale domnilor FROLICH ADOLF HORST, ŞOVRE CONSTANTIN şi BUCEL NICOLAE sunt complete din punct de vedere ale dispoziţiilor Legii nr. 341/2004 şi a H.G. nr. 1214/2004 cu modificările şi completările ulterioare şi propune avizarea favorabilă a acestora .
Preşedintele CPRD 89 supune la vot această propunere. S-a votat în unanimitate.
Pentru dosarul domnului DAMIAN LIVIU, Subcomisia CPRD 89 propune trimiterea la SSPR, întrucât s-a constatat că dosarul respectiv nu conţine elementele necesare preschimbării certificatului pentru calitatea solicitată, conform dispoziţiilor Legii nr. 341/2004 şi H.G. nr. 1412/2004 cu modificările şi completările ulterioare.
Pentru dosarul domnului DANTIŞ MINURLAND, Subscomisia CPRD 1989 propune verificarea acestuia în plenul CPRD 89.
Domnul Secretar de Stat al SSPR Nicoale Puiu Fesan prezintă Comisiei în vederea verificării, dosarul de preschimbare al domnului Dantiş Minurland. După analiza acestui dosar de către membrii CPRD 1989, preşedintele CPRD 1989 supune la vot acordarea avizului favorabil preschimbării certificatului pentru calitatea de Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite, conform dispoziţiilor Legii nr. 341/2004 şi H.G. nr. 1412/2004 cu modificările şi completările ulterioare.
S-a votat cu 2 voturi pentru, 2 voturi împotrivă şi 4 abţineri.
Întrucât dosarul nu a întrunit numărul de voturi necesare avizului favorabil, acesta a fost retransmis la SSPR .
La punctul 2 al ordinii de zi, Preşedintele C.P.R.D. 89 a prezentat lista transmisă de S.S.P.R. în vederea avizării şi înregistrată la C.P.R.D. 1989 sub nr. 42/686 din 09.10.2007 care cuprinde un număr de 77 persoane dintre care: 1 erou-martir, 7 urmaşi de eroi-martiri şi 69 Luptători: 5 răniţi, 2 răniţi şi reţinuţi şi 62 remarcaţi prin fapte deosebite .
Din această listă, biroul tehnic a constatat următoarele:
- 5 persoane: MICU ION, ALI SEFCHET, MITRAN LUCHIAN, OTESCU DUMITRU DOREL şi TAMAŞ VOICU sunt contestate la nivelul C.P.R.D. 1989;
- 7 persoane: ALEXE MIHAI, BUCUR NICOLETA, MARTIN IONEL, MICUŢ TRAIAN, MITULESCU GHEORGHE, SBÂRCEA NICOLAE ACHIM, CONSTANTINESCU MATILDA se presupune că ar avea la dosare tabelul semnat de domnul Mazilu Dumitru după decembrie 1989, înscris care nu reprezintă o dovadă certă a participării la revoluţie, iar toate persoanele a căror nume se află pe acele liste, trebuie să prezinte dovezi incontestabile, prin care să demonstreze faptul că se încadrează în prevederile Legii nr. 341/2004 şi a normelor metodologice de aplicare a acesteia;

În completarea datelor prezentate:

Recunoaştere şi Aviz - "AS. "SIBIU DECEMBRIE 89" SIBIU"

http://sibiudecembrie89.ro/asociatie.htm

194  Sbircea Nicolae Achim  17.11.1953  Ioan si Aristita  FD00078 12104 22.03.2007

http://sibiudecembrie89.ro/informatii.htm

194  Sbircea Nicolae Achim  17.11.1953  Ioan si Aristita  FD00078 12104 22.03.2007

Lista din 22/11/1999
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 568bis din 22/11/1999

71 SBARCEA NIC. ACHIM AS. "SIBIU DECEMBRIE 89" SIBIU 12.17.53 ARISTITA IOAN 78

http://www.sspr.gov.ro/docs/monitoare/568bis-1999.pdf

Anexa din 07/03/2000
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 100bis din 07/03/2000
prima parte - la Decretul nr. 37/2000

71 SBARCEA NIC. ACHIM AS. "SIBIU DECEMBRIE 89" SIBIU 12.17.53 IOAN

http://www.sspr.gov.ro/docs/monitoare/100bis-2000.pdf

TABEL CU CERERILE DEPUSE PENTRU PRESCHIMBAREA CERTIFICATELOR DE REVOLUŢIONAR  CONFORM LEGII 341 - 2004                

12104 SBÂRCEA I NICOLAE ACHIM 53 11 17    PERSONAL LRFD

https://web.archive.org/web/20060409191217/http://www.sspr.ro/popup/tabel_cereri.htm

SINTEZA ŞEDINŢEI DIN DATA DE 16.10.2007

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2007/sz1016.pdf

"...Secretarul de Stat domnul Nicolae Puiu Fesan..."

pag.4, "...La punctul 2 al ordinii de zi..."

SINTEZA ŞEDINŢEI DIN DATA DE 11.03.2008

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2008/sz0311.pdf

pag.7, "...– pentru 17 persoane:..."

SINTEZA ŞEDINŢEI DIN DATA DE 06.05.2008

http://www.cdep.ro/comisii/revolutionari/pdf/2008/sz0506.pdf

pag.5, "...La punctul 2 al ordinii de zi,..."
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #170 : Iulie 20, 2014, 12:19:37 »

Sugerezi ca Fesan ar fi vinovat pt ca Sbarcitura are certif de rev? Sau vrei sa-i pui conducerea aso din Hermanstadt in cap (inclusiv Fesan), ca sa-i traga un perdaf? Ms pt completare, dar te rog sa fii m explicit.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #171 : Iulie 20, 2014, 14:11:57 »

Sbarceala, nu te arati? De ce esti nepoliticos? Nu ma scoate din sarite ca-ti inrautatesti situatia! Ca sa vezi peste ce mmuta intelegatoare ai dat, iti propun sa faci un ultim gest inainte de a parasi forumul definitiv (nu-i o pierdere nici pt noi si nici pt tine, caci tot nu aveai ce cauta aici): sa postezi scuzele cuvenite pt ca ne-ai deranjat cu tupeul tau de increzut si psihopat, iar noi, cel putin eu eu (pt mine pot garanta), te lasam free, sa zburzi pe la institutiile statului dupa indemnizatii si alti cai verzi pe pereti.

PS mangerial. OleOleOle! Unde esti, la gratar?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #172 : Iulie 20, 2014, 21:43:42 »

Sugerezi ca Fesan ar fi vinovat pt ca Sbarcitura are certif de rev? Sau vrei sa-i pui conducerea aso din Hermanstadt in cap (inclusiv Fesan), ca sa-i traga un perdaf? Ms pt completare, dar te rog sa fii m explicit.

Primele două teze din mesaj mă fac să zâmbesc.
Mai mult chiar, cea de a doua îmi place.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #173 : Iulie 20, 2014, 21:58:08 »

PS mangerial. OleOleOle! Unde esti, la gratar?

Nu-i rea ideea!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #174 : Iulie 20, 2014, 22:07:35 »

N-am facut gratar, dar astazi n-a plouat si am reusit sa mancam la masa din gradina. A fost relaxant dupa atata ploaie. Te rog sa-mi spui ce crezi despre Sbarcea Invincibilul? Ma insel in privinta lui?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #175 : Iulie 20, 2014, 22:09:29 »

Eu sunt de parere ca l-a tras Iulia de maneca:
- Traci ba, ca ai ajuns ca nasul din suflet, cu cat vb m mult, cu atat te afunzi m tare!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #176 : Iulie 20, 2014, 22:16:32 »

Posibil că tăcerea lui să fie un răspuns. Asta dă frâu liber variantelor. Dar, posibil să nu poată comunica(răspunde) din varii motive.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #177 : Iulie 21, 2014, 09:19:08 »

...............................
        - tot ceea ce am citit până acum pe forum exprimă neputință, frică, slăbiciune și
          lașitate din partea colegilor
        ................................
        - cei care nu luați atitudine împotriva acestora purtați în sân o frică ancestrală
        ...............................
        - îi invit lângă mine pe cei curajoși ; vă aștept pe forum și o să developăm tot traseul de
          urmat pentru a reușii PS de evidenta.
         ................................
        - SĂ VĂ DEA DUMNEZEU CURAJ ȘI ÎNCREDERE ÎN FORȚELE VOASTRE.

Sbarciog, am urmat intocmai indictiile dtale si:
        - nici mie nu-mi plac neputinciosii, fricosii si lasii,
        - nu sunt fricos si, ca sa demo, iau atitudine impo acestora,
        - m-am prezentat pe topicul dtale ("langa mine") ca sa developam tot traseul,
        - am primit curaj si incredere in fortele mele.

Intrebare: daca am indeplinit toate conditiile, de ce stai ascuns ca cei pe care i-ai caracterizat a fi neputinciosi, fricosi si lasi?
                De ce stai ascuns?
                De ce esti las, dle Sbarcea Nicolae?
                De unde aceasta frica ancenstrala?
                Ce ai de ascuns?

Solicitare: Cine poate posta o foto a acestui las?
Memorat
« Răspunde #178 : Iulie 21, 2014, 11:23:47 »

Al dracului de curajos esti daca te ascunzi dupa un pseudonim!
 Cheesy
De cind te cauta tata shreck. Sa va imprieteniti mai bine !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #179 : Iulie 21, 2014, 12:46:47 »

Ai aflat cumva ca am  prieteni impostori? Spune-mi care si rup orice relatie cu ei. Cam la fel e si cu Boacana, decat sa fiu prieten cu un impostor ca el, m bine plec peste Atlantic. Iar critica ta e artificiala. Eu m-am inscris pe forum cu un nickname fff modest, care poate sa fie cons o autoironizare, total dif de felul in care a procedat dl Sbarcea, care si-a gasit sa-i puna topicului creat de el numele INVINCIBIL! Ok. Daca asa se cons, sa-l vedem daca face fata, daca-l duc bateriile ingamfarii sa-si sustina biografia autoinventata. N-ai citit ca e acuzat ca s-a autoinventat ca rev? Fb, acum ii verific brevetul, sa vedem cum isi justifica certiful autoinventiei!
Tentativa de Impostor, trebuie sa-ti m spun ceva. Constat ca iei apararea la tot felul de revi indoielnici. De ce o faci, din spirit de echipa? Va aparati intre voi, nu? La fel ati facut si cu ziarista de la propaganda comunista, autodeclarata anticomunista si aparata de voi in aceasta postura falsa. Va afundati in falsuri si ilegalitati tot m tare.
Memorat
Pagini: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 122
Schimbă forumul: