Main Content:

Pagini: 1 [2]

PROTEST LA POARTA PSD IN KISELEFF 10

Răspuns: PROTEST LA POARTA PSD IN KISELEFF 10
« Răspunde #15 : Martie 24, 2014, 21:09:53 »

CATEVA RUGAMINTI PE CARE I LE-AM ADRESAT LUI DUMITRU DINCA SI RASPUNSUL SAU : Iliescu Dan Da, eu cred ca trebuie sa dam curs invitatiei lui Dumitru Dinca, dar in saptamana care urmeaza voi propune incheierea unui pact intre toate organizatiile de de revolutionari (pe care le rog sa inteleaga aceasta chemare disperata) din care sa rezulte ca renunta la sustinerea partidelor polirice, urmand ca astfel sa desfasoare activitati numai si numai in interesu si realizarea unitatii tuturor revolutionarilor, a drepturilor lor si ale intregului popor, iar acei revolutionari care fac parte din diversele partide politice sa nu mai aiba sustinerea noastra ( sau mai bine zis sa nu se mai laude cu sustinerea noastra) printr-o declaratie publica.

Comanita Adrian Da multa dreptate aveti , este mai mult decat un simplu protest .
Este o lupta pentru reforma iar Opozitia civica, in pofida diversionistilor si a reactiunii politice, va aparea .; pentru ca in tara nu exista putere si opozitie ci doar o masa amorfa de interese, costumata politic, pentru a simula democratia si statul de drept.
Este raspunsul pe care Noi, ca parte deplina a societatii civile, avem obligatia sa il dam .
Avem datoria sa dam un semnal clar.

Iliescu Dan @ Dumitru Dinca te rog din suflet, gandeste-te bine ca este momentul sa realizam unitatea mult dorita, dar fara sa mai facem jocul niciunui partid politic. Daca ai timp poate poti pregati si un material in acest sens. CU ALTE CUVINTE VA ROG PE VOI TOTI REVOLUTIONARI SA RAMANEM NOI SI POPORUL DE O PARTE A BARICADEI IAR DE CEALALTA PARTE SA RAMANA PARTIDELE POLITICE SI LINGAI ACESTORA.

Dumitru Dinca Cred ca din materialul pe care l-am postat reese clar ca revolutionarii nu mai trbuie sa faca jocurile nici unui partid, indiferent de doctrina pe care oafiseaza. Noi trebuie sa devenim cea mai importanta componenta a SOCIETATII CIVILE.

Iliescu Dan NUMAI O POZITIE ABSOLUT TRANSANTA DE RENUNTARE LA CEA MAI NE-INSEMNATA COCHETARE, AFINITATE SI RESPECTIV INREGIMENTARE POLITICA, POATE CONDUCE LA MULT DORITA UNITATE A REVOLUTIONARILOR. - FARA PARTIDE POLITICE !

Iliescu Dan Ganditi-va , sambata 29 martie putem realiza doua lucruri marete. NU AVEM NEVOIE DECAT DE TRANSPARENTA SI DE LOIALITATE PENTRU MISCAREA NOASTRA.
Memorat
Răspuns: PROTEST LA POARTA PSD IN KISELEFF 10
« Răspunde #16 : Martie 28, 2014, 09:22:10 »

Actiunea de protest  continua  IN ZILELE DE 31 MARTIE 2014  SI URMATOARELE, incepind cu orele orele 9,00   si se va desfasura zilnic,  pe o perioada de minim 30 zile sens in care solicitam perfectarea protocolului organizatoric pentru perioada 31 martie-6 aprilie 2014

1.) Abrogarea art 18 si 19 din LEGEA 283/2011 -legea austeritatii

2)   Abrogarea in totul sau in parte a OUG 84 din 12.12.2012 in sensul abrogarii art 9 si completarea art 10 prin introducerea unui aliniat care sa include reluarea platilor indemnizatiilor reparatorii in mod nediscriminatoriu,beneficiarilor Legii Recunostintei nr.341/2004;

3.) Repunerea in plata a persoanelor prevazute in OUG 53/2010
4.)   Reluarea imediata a platilor indemnizatiilor reparatorii pentru persoanele prev la art 4 alin 4 din legea 341/2004 suspendate nemotivat,prin prev art 18 si 19 din legea 283/2011prelungita si in 2013 prin prevederile art 9 si 10 din OUG 84/2012;
5.)Stoparea oricaror actiuni de hartuire legislativainitiate de SSPR sau terte forte politice
.Stabilirea clara a rolului si atributiilor SSPR: DESFIINTAREA SECRETARIATULUI DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR --
  http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=439

""" 
URMARE A AFLARII ADEVARULUI CELOR DISCUTATE DE CEI PREZENTI LA INTILNIREA CU PONTA

1. PONTA A SPUS ASA : DACA NU REZOLVATI PROBLEMA IMPOSTORILOR IN TREI LUNI SCHIMB LEGEA SI NU MAI DAU NIMANUI NIMIC
2. ASTAZI ERA PREGATITA ORDONANTA DE DESFIINTARE A SSPR DAR IN URMA INTILNIRII EA NU A MAI FOST INTRODUSA LA GUVERN
3. VICTOR SOCACIU ESTE PASTRAT ACOLO CA SA NU REZOLVE PROBLEMA SI DESI PONTA DECLARA CEEA CE AM SCRIS LA PCT1, PE DE ALTA PARTE ARE MISIUNE TOT DE LA PONTA SA NU REZOLVE PROBLEMA
4. PENTRU ARIPA PONTA DIN PSD PREZENTAM UN PERICOL DEOARECE SUNTEM SUSTINUTI DE ION ILIESCU CARE E SCOS DIN CARTI.
5. STIU SI CE S+A DISCUTAT REFERITOR LA ASTA CU CODRIN STEFANESCU
6. INTENTIA DE A NE SUPRIMA DREPTURILE ESTE EXTREM DE CLARA SI DACA NU FACEM CEVA E JALE
7. PONTA ESTE MAINE LA PITESTI, ASA CA SO PE EL.
8. PRESEDINTII PESEDISTI VOR INCERCA SA MA DISCREDITEZE DUPA ACEST MESAJ SI VA VOR INFORMA DOAR PARTIAL. EU CRED CA TREABA E CLARA
9. ION ILIESCU E TRAS PE LINIE MOARTA.
10. LA ARESTARI URMEAZA MARIAN OPRISAN SI RADU MAZARE
(asta ca sa nu creada Ponta ca nu stiu ce face)
sursa absolut sigura din interior

CE SA INTIMPLAT LA 21 martie 2014 stiti bine!
Ponta@ SOCACIU AU DESFIINTAT PRACTIC SSPR!
URMEAZA:....programul complet. anularea legii 341"""
Memorat
Pagini: 1 [2]
Schimbă forumul: