Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 39

Razboi in Europa

Răspuns: Razboi in Europa
« Răspunde #30 : Mai 01, 2014, 18:27:13 »

Toata lumea pare preocupata de ceea ce se intimpla in parte de rasarit a continentului.
       Eu, aflindu-ma (cum bine stiti cu totii) in Italia, ma preocupa perceptia italienilor despre  problema pusa in discutie, si iata ce am constatat:
     - italienii se afla intr-o dilema cu un raspuns greu de aflat; pentru ca este dificil sa raspunzi la astfel de intrebari existentiale (daca cineva are nevoie de traducere, sa ma atentioneze):

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Mai 01, 2014, 19:15:54 »

Eu vreau la mijloc dar sa nu se aplice zicala;intre doua nu te ploua dar nici bine nu-ti este.
Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #32 : Mai 01, 2014, 19:50:50 »

Torturi si executii in Ucraina - www.youtube.com/watch?v=XlliQ1l7zq0&feature=youtu.be. Acesta este raspunsul meu pentru el.

Domnule fost deputat, cred că nu ați vizizionat inregistrarea cu execuțiile criminale de la această adresă, căci nu pot să înțeleg cum altfel ati fi putut posta femei aproape goale si glume în cadrul unei discuții despre evenimente tragice, așa cum este cea de față.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Mai 01, 2014, 20:17:41 »

Toata lumea pare preocupata de ceea ce se intimpla in parte de rasarit a continentului.
       Eu, aflindu-ma (cum bine stiti cu totii) in Italia, ma preocupa perceptia italienilor despre  problema pusa in discutie, si iata ce am constatat:
     - italienii se afla intr-o dilema cu un raspuns greu de aflat; pentru ca este dificil sa raspunzi la astfel de intrebari existentiale (daca cineva are nevoie de traducere, sa ma atentioneze):

Adriane, spune-mi unde-s mandrele ca-mi iau un liber scurt cat sunt de crestin ! Cheesy
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • tornado
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Mai 01, 2014, 20:37:16 »

Colegi, inainte de a glumi vizionati filmul despre ororile din Ucraina. Personal, abia am putut manca ceva abia azi, dupa ce am vazut filmul ieri. Ma tem ca se urmareste aruncarea in aer a zonei, dupa modelul conceput, initial, de Germania nazista. Nu este mana ruseasca aici. La ce institutii de forta are Ucraina, fie ea si ravasita de ultimele evenimente, asemenea executii ar fi cel mult cazuri izolate cu vinovati prinsi sau pe cale de a fi prinsi. Nici nu s-ar pune problema postarii crimelor pe net. Criminalii par profesionisti. Priviti nodul spanzuratorii, pe care n-am avea habar niciunul sa-l facem, priviti sectionarea gatului cu o precizie de chirurg. Ceva pute rau. Nu mai vreau sa ma gandesc. Vizionati filmul.
Memorat
« Răspunde #35 : Mai 01, 2014, 21:45:40 »

Torturi si executii in Ucraina - www.youtube.com/watch?v=XlliQ1l7zq0&feature=youtu.be. Acesta este raspunsul meu pentru el.

Domnule fost deputat, cred că nu ați vizizionat inregistrarea cu execuțiile criminale de la această adresă, căci nu pot să înțeleg cum altfel ati fi putut posta femei aproape goale si glume în cadrul unei discuții despre evenimente tragice, așa cum este cea de față.
       ............................

Colegi, inainte de a glumi vizionati filmul despre ororile din Ucraina. Personal, abia am putut manca ceva abia azi, dupa ce am vazut filmul ieri. Ma tem ca se urmareste aruncarea in aer a zonei, dupa modelul conceput, initial, de Germania nazista. Nu este mana ruseasca aici. La ce institutii de forta are Ucraina, fie ea si ravasita de ultimele evenimente, asemenea executii ar fi cel mult cazuri izolate cu vinovati prinsi sau pe cale de a fi prinsi. Nici nu s-ar pune problema postarii crimelor pe net. Criminalii par profesionisti. Priviti nodul spanzuratorii, pe care n-am avea habar niciunul sa-l facem, priviti sectionarea gatului cu o precizie de chirurg. Ceva pute rau. Nu mai vreau sa ma gandesc. Vizionati filmul.
       Ce oameni seriosi, si...patrunsi!!! Ce texte mobilizatoare...Si, mai ales, cita documentare...
       (Motto: "Un om respectabil arunca o piatra in balta. Dupa aceea, zece domni - la fel de (daca nu si mai...) respectabili, se arunca in balta pentru a descoperi si scoate piatra...)
       Domnilor "viasat" si "tornado",
       Problemele create de ambitiile dominatoare ale Rusiei sint serioase si (din pacate) nu sint noi.
       La fel ca si problemele create de alt "stapin mondial", pe numele lui: Statele Unite ale Americii.
       Si, de-ar fi doar aceste doua state...
       Insa nu problemele create de Rusia si SUA doresc sa le comentez, ci problema d-voastra, domnilor "viasat" si "tornado". Pentru ca aveti cel putin o problema.
       Intrucit d-l "viasat" a postat linck-ul cu imaginile respective, si intrucit (dupa ce a vizionat filmul) d-l "tornado "nu mai vrea sa se gindeasca", ma adresez doar d-lui "viasat":

- D-le "viasat", te rog sa-mi prezinti unu-doua argumente pentru care d-ta crezi ca imaginile din filmul discutat prezinta fapte reale, ca faptele prezentate se intimpla in Ucraina si ca ele reprezinta torturi si executii reale.
      Altfel, d-le "viasat", doresc sa va prezint punctul meu de vedere in legatura cu urmatoarea fraza pe care ati avut amabilitatea sa mi-o adresati:
       "... nu pot să înțeleg cum altfel ati fi putut posta femei aproape goale si glume în cadrul unei discuții despre evenimente tragice, așa cum este cea de față."
     - faptul ca d-voastra "nu  puteti sa intelegeti" desi poate fi un eveniment, nu este la fel de tragic ca si "problema Ucrainei";
     - faptul ca pe Pamint se nasc oameni, desi este un eveniment (de fiecare data), el nu este (in sine) o tragedie, ba din contra. Tragedia se intimpla doar atunci (sau, mai ales) cind oamenii dau de "gustul puterii"...
     - insa nu doar "gustul puterii" ii face pe (unii) oameni sa creeze probleme si evenimente, uneori tragice, ci si modul in care acestia se raporteaza la alte situatii si evenimente, devenind cel putin intoleranti.
      Pe scurt, d-le "viasat", vreau sa spun ca pe oameni "ii mina-n lupta" (oricare ar fi aceasta) doar interesul.
      Aceasta fiind spusa, interesul meu in legatura cu postarea discutata de d-ta a fost acela de a demonstra ca in comentarea oricarei situatii (care uneori poate fi o tragedie) exista  si o parte frumoasa, iar incrincenarea nu foloseste la nimic. Mai ales ca azi este o zi de sarbatoare...Avem suficiente alte zile pentru a ne razboi, iar daca oamenii, in deciziile lor zilnice, ar lua in calcul doar "frumosul" ar avea parte de foarte putine evenimente tragice...
      Pina cind imi vei raspunde la solicitarea subliniata, iti adresez un indemn foarte la moda in Italia:
    - "Vai via!, d-le "viasat"...

Memorat
« Răspunde #36 : Mai 01, 2014, 21:51:34 »

Da' talentat la calambururi mai sunteti dle Pitca ! Cheesy
Memorat
« Răspunde #37 : Mai 01, 2014, 22:26:17 »

Da' talentat la calambururi mai sunteti dle Pitca ! Cheesy

..........................
       @ "florin1989"
         Multumesc pentru apreciere dar "calamburul" era lectie obligatorie la cursul de "...culturalizare la locul de munca - cursul scurt pentru PCR!"...Vezi daca ai lipsit?!?! Ai ajuns sa te miri de priceperea altora...
       Dar, vezi, nu uita:
     - Te-am scos la tabla, la cursul despre idei...despre ideiile matale, alea personale, pe care voiai sa le discuti cu mine...

Memorat
« Răspunde #38 : Mai 01, 2014, 22:50:17 »

Pentru o mai mai nunantata apreciere a diverselor fotografii si filme care sunt folosite pentru a face cunoscute asemenea evenimente nefericite, revoltatoare, puternic emotionante, ve invit sa vedeti si filmul "Pozele care au pacalit lumea" - www.youtube.com/watch?v=p7M8L6Zj8Fg&list=UUYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg.
Memorat
« Răspunde #40 : Mai 02, 2014, 09:51:39 »

http://adevarul.ro/international/europa/vocea-rusiei-loveste-nou-romania-nu-rezista-mai-30-minute-fata-unui-razboi-1_5363289f0d133766a8486395/index.html

„Vocea Rusiei“ loveşte din nou: România nu rezistă mai mult de 30 de minute în faţa unui război

Memorat
« Răspunde #42 : Mai 02, 2014, 09:54:22 »

http://adevarul.ro/international/europa/vocea-rusiei-loveste-nou-romania-nu-rezista-mai-30-minute-fata-unui-razboi-1_5363289f0d133766a8486395/index.html

„Vocea Rusiei“ loveşte din nou: România nu rezistă mai mult de 30 de minute în faţa unui război

E suficient pina la interventia fortelor NATO din Europa si Turcia ![/b][/size][/color]
Memorat
« Răspunde #43 : Mai 02, 2014, 10:07:47 »

Cred ca cel mai bun Regiment al nostru ar fi Hackeri Romani, daca s-ar mobiliza Smiley Smiley
Memorat
« Răspunde #44 : Mai 02, 2014, 10:13:07 »

http://www.stiripesurse.ro/rusia-confirma-teoria-noricai-nicolai-romania-nu-rezista-30-de-minute-intr-un-razboi/

Rusia confirma teoria Noricai Nicolai: Romania nu rezista 30 de minute intr-un razboi
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 39
Schimbă forumul: