Main Content:

Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 51

Totul despre MAIOR LAZAR DORIN

Răspuns: Totul despre MAIOR LAZAR DORIN
« Răspunde #330 : Ianuarie 22, 2012, 16:17:13 »

Pentru ca aici este locul mai potrivit, postez ceea ce am scris la pagina 269 de la “CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI”, mai precis la adresa de pe acest forum http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.4020. Este un raspuns la o intrebare a domnului Emil, adresata intr-un post scriptum: "Actuala putere, care este potrivnica  BNR-Brasov, de ce nu sesizeaza procuratura cu privire la infractorii, pe care pretinde ca (sic) are BNR-Brasov??"

Dar a sesizat Procuratura stimate domn. Asociatia 21 Decembrie 1989 din Brasov a fost infiintata la indicatiile PDL. Va rog sa nu-l mai considerati pe actualul Secretar de Stat Costin altceva decat este, membru al principalului partid aflat la putere. Misiunea acelei noi asociatii nu a fost si nu este desconspirarea si pedepsirea impostorilor din respectivul oras, ci distrugerea principalei organizatii locale de revolutionari, despre care se stie ca se afla in special sub controlul Partidului Social Democrat. Printre membrii sunt si liberali, udemeristi sau apartinatori de Partida Romilor. Un grup semnificativ il formeaza cei care nu fac politica (partinica, caci, asa cum s-a afirmat inca din antichitatea greaca, politica face toata lumea), dar grupul celor aproximativ 60 de membrii social-democrati a reusit sa-si asigure o majoritate destul de confortabila, rareori amenintata de rasturnari de situatii. Asociatia 21 Decembri 1989 Brasov a fost infiintata la ordinele conducatorilor polului pedelist al revolutionarilor. Parchetul a fost sesizat numai in privinta impostorilor (sau nu) din asociatia veche, infiintata inca din 1990. Cred ca scopurile au fost si sunt multiple, insa principalul e destul de evident ca e acela de a inlocui actuala conducere a asociatiei si preluarea ei de catre actualul presedinte al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Brasov, domnul Ioan Demi. Abia dupa ce au ratat indemplinirea planului initial, au trecut la cel de rezerva, sabotarea asociatiei prin toate mijloacele, pana la distrugerea ei, cu scopul ca asociatia domnului Ioan Demi sa preia transfugii, santajabilii si oportunistii vechii asociatii, deci sa parvina la detinerea suprematiei pe plan local in aceasta categorie sensibila de oameni si foarte profitabila pentru cei care o controleaza in alegerile electorale. Cred ca acestea ar fi fost mai potrivit sa le scriu pe forumul brasovenilor, dar consider ca am reusit sa va convig ca actuala putere, mai intai direct, apoi via asociatia pe care si-a creat-o la Brasov, a sesizat Procuratura si isi urmeaza planul de deferire justitiei a membrilor "BNR-Brasov", cum ati precizat dumneavoastra. Nu uitati ca mascatii au descins la "asociatia lui Maior", ca au confiscat toate actele organizatiei, inclusiv computerele si suporturile informatice electronice. Asa cum a indicat domnul Demi, care s-a inscris pe forum special pentru a face propaganda acestui subiect, cf. http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=123.315, primul dosar a ajuns deja in instanta. Cred ca trebuie sa-i uram succes daca cei care vor fi deferiti justitiei de organizatia sa sunt itr-adevar impostori. Cu precizarea ca ar trebui sa-i uram acelasi succes si domnului Maior in privinta impostorilor, daca sunt cu adevarat impostori, pe care organizatia sa i-a semnalat procuraturii sau i-a chemat in istanta. Totul este politizat din pacate. Fac o singura remarca. In timp ce Asociatia 21 Decembrie 1989 Brasov "lucreaza" pe ocolite, adica prin "autosesizarea" Parchetului, cealalta actioneaza direct, facand plangeri impotriva celor pe care-i considera impostori. Comparati cele doua cazuri cunoscute deja, cel al lui Mihail Tarba, cu cel al lui Bercea Ion-Marian si o sa va edificat ca opinia mea e confirmata de ceea ce se intampla in realitate.
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
« Răspunde #331 : Ianuarie 22, 2012, 18:45:04 »

Pentru ca aici este locul mai potrivit, postez ceea ce am scris la pagina 269 de la “CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI”, mai precis la adresa de pe acest forum http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=503.4020. Este un raspuns la o intrebare a domnului Emil, adresata intr-un post scriptum: "Actuala putere, care este potrivnica  BNR-Brasov, de ce nu sesizeaza procuratura cu privire la infractorii, pe care pretinde ca (sic) are BNR-Brasov??"

Dar a sesizat Procuratura stimate domn. Asociatia 21 Decembrie 1989 din Brasov a fost infiintata la indicatiile PDL. Va rog sa nu-l mai considerati pe actualul Secretar de Stat Costin altceva decat este, membru al principalului partid aflat la putere. Misiunea acelei noi asociatii nu a fost si nu este desconspirarea si pedepsirea impostorilor din respectivul oras, ci distrugerea principalei organizatii locale de revolutionari, despre care se stie ca se afla in special sub controlul Partidului Social Democrat. Printre membrii sunt si liberali, udemeristi sau apartinatori de Partida Romilor. Un grup semnificativ il formeaza cei care nu fac politica (partinica, caci, asa cum s-a afirmat inca din antichitatea greaca, politica face toata lumea), dar grupul celor aproximativ 60 de membrii social-democrati a reusit sa-si asigure o majoritate destul de confortabila, rareori amenintata de rasturnari de situatii. Asociatia 21 Decembri 1989 Brasov a fost infiintata la ordinele conducatorilor polului pedelist al revolutionarilor. Parchetul a fost sesizat numai in privinta impostorilor (sau nu) din asociatia veche, infiintata inca din 1990. Cred ca scopurile au fost si sunt multiple, insa principalul e destul de evident ca e acela de a inlocui actuala conducere a asociatiei si preluarea ei de catre actualul presedinte al Asociatiei 21 Decembrie 1989 Brasov, domnul Ioan Demi. Abia dupa ce au ratat indemplinirea planului initial, au trecut la cel de rezerva, sabotarea asociatiei prin toate mijloacele, pana la distrugerea ei, cu scopul ca asociatia domnului Ioan Demi sa preia transfugii, santajabilii si oportunistii vechii asociatii, deci sa parvina la detinerea suprematiei pe plan local in aceasta categorie sensibila de oameni si foarte profitabila pentru cei care o controleaza in alegerile electorale. Cred ca acestea ar fi fost mai potrivit sa le scriu pe forumul brasovenilor, dar consider ca am reusit sa va convig ca actuala putere, mai intai direct, apoi via asociatia pe care si-a creat-o la Brasov, a sesizat Procuratura si isi urmeaza planul de deferire justitiei a membrilor "BNR-Brasov", cum ati precizat dumneavoastra. Nu uitati ca mascatii au descins la "asociatia lui Maior", ca au confiscat toate actele organizatiei, inclusiv computerele si suporturile informatice electronice. Asa cum a indicat domnul Demi, care s-a inscris pe forum special pentru a face propaganda acestui subiect, cf. http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=123.315, primul dosar a ajuns deja in instanta. Cred ca trebuie sa-i uram succes daca cei care vor fi deferiti justitiei de organizatia sa sunt itr-adevar impostori. Cu precizarea ca ar trebui sa-i uram acelasi succes si domnului Maior in privinta impostorilor, daca sunt cu adevarat impostori, pe care organizatia sa i-a semnalat procuraturii sau i-a chemat in istanta. Totul este politizat din pacate. Fac o singura remarca. In timp ce Asociatia 21 Decembrie 1989 Brasov "lucreaza" pe ocolite, adica prin "autosesizarea" Parchetului, cealalta actioneaza direct, facand plangeri impotriva celor pe care-i considera impostori. Comparati cele doua cazuri cunoscute deja, cel al lui Mihail Tarba, cu cel al lui Bercea Ion-Marian si o sa va edificat ca opinia mea e confirmata de ceea ce se intampla in realitate.[
[/size]
bba gaozarule ce te tot bagi unde nuti fierbe oala  dute la lingaii tai de blide acre portocalii si amesteca acolo ca..atul ca aici la brasov avem noi grija de noi  daca tie dor de ros oase in cimitirul de pe calea poieni sunt  chiar proaspete a  ficei partidului le gasesti acolo (maria patrascu) Shocked
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
« Răspunde #332 : Ianuarie 23, 2012, 10:32:29 »

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=ultima_ora&p=ultora_local&s_id=108838

Bătăuşii lui Maior au agresat un ziarist la protestul din Piaţa Sfatului

Maior face şi liste cu participanţii la protestele din Braşov, pentru ca de data să se ştie exact ,,cine a luptat,, nu ca la Revoluţie

Un nou protest în Piaţa Sfatului a adunat în această seară cam 200 de participanţi, majoritatea revoluţiinari. Manifestaţia este dirijată, ca şi pînă acum, de şeful revoluţioanarilor ALRUE, Dorin Lazar Maior. În această seară, doi dintre oamnii lui Maior l-au agresat pe ziaristul Adrian Popescu, corespondent al publicaţie Gândul, doar pentru că acesta a încercat să fotografieze tabelul cu semnături pe care protestatrii conduşi de Maior le strîng pentru demiterea preşedintelui Băsescu. Reporterul a fost lovit în picior şi în umăr. Ca de fiecare dată cînd oamenii lui sînt implicaţi în incidente cu violenţe, Maior spune că nu ştie cine sînt agresorii.
De fapt, tabelul cu semnături s-a tranformat într-o "proclamaţie morală", făcută de Asociaţia revoluţionarilor cu certificate de remarcaţi a lui Dorin Lazăr Maior, pentru ca să existe o evidenţă a celor care au participat la protestele de stradă, ca să nu fie confuzii ,,ca la Revoluţie".
Proclamaţia morală cuprinde 10 puncte, în care se cer demisia Guvernului Boc, a preşedintelui Traian Băsescu şi se militează pentru organizarea de alegeri anticipate.
UPDATE/ În jurul orei 19.00, protestatarii au părăsit Piaţa Sfatului.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #333 : Ianuarie 23, 2012, 13:05:07 »

Inseamna ca nu se vor mai alatura si alti brasoveni. Daca face tabele, omoara demonstratiie, ridiculizaza protestul. Mare bou!
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #334 : Ianuarie 23, 2012, 14:19:24 »

ba maimuta preistorica ce cauti tu aici sa manci ca...at dute la mitici tai si manca cat poti lasane pe noi din brasov sa ne rezolvam problemele asa cum credem noi cu cuvinta sau esti portocaliu de a lui costin? si te bagi in seama cu noi cu japca lasane si dute dete!!!!!
 Roll Eyes
Memorat

« Răspunde #335 : Ianuarie 23, 2012, 14:44:06 »

Aoleuuu, săraca limbă română, geme sub degetele tale Cheesy

ba maimuta preistorica ce cauti tu aici sa manci ca...at duteDu-te
la miticii tai si manca cat poti lasaneLasa-ne pe noi din Brasov sa ne rezolvam problemele asa cum credem noi cude cuviinta sau esti portocaliu de a lui Costin? si te bagi in seama cu noi cu japca lasaneLasa-ne si duteDu-te deteDa-te!!!!!
 Roll Eyes
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #336 : Ianuarie 23, 2012, 14:52:57 »

Ups! Cer scz pt ca si eu am o greseala! La multi ani!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #337 : Ianuarie 23, 2012, 23:28:06 »

ba maimuta preistorica ce cauti tu aici sa manci ca...at dute la mitici tai si manca cat poti lasane pe noi din brasov sa ne rezolvam problemele asa cum credem noi cu cuvinta sau esti portocaliu de a lui costin? si te bagi in seama cu noi cu japca lasane si dute dete!!!!!
 Roll Eyes
Preistoric sau nu si desi ma injuri, Maior sau altcineva a sesizat pericolul si a scos alta org in fata. Am citit la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.5475 convocarea:

ASOCIATIA PROTESTATARILOR IANUARIE - 2012
BRAȘOV, PIAŢA LIBERTĂŢII-SFATULUI

CONVOCARE

ASOCIATIA PROTESTATARILOR IANUARIE - 2012, din Brașov, vă invită  în data de 24 ianuarie 2012, la conferinţă de presă extraordinară la sediul BNR 1989-Romania, str.Gheorghe Baritiu nr.1,  orele 11.00 .
 Vă aşteptăm.

Reprezentant,
                        Liviu MATEESCU

23.01.2012

« Ultima modificare: Ianuarie 23, 2012, 23:29:42 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #338 : Ianuarie 24, 2012, 18:17:19 »

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Proteste_prin_cantec_si_poezie-astazi-la_Brasov_0_633536735.html
Proteste prin cântec şi poezie, de Ziua Unirii, la Braşov. Vezi imagini live aici
Memorat
« Răspunde #339 : Ianuarie 24, 2012, 18:21:52 »

K2,
De ce ai publicat aici articolul?
Maior nu a fost in Piata Sfatului, pentru ca l-am vazut in Bucuresti.
Si totusi, uite ce multa lume s-a adunat azi acolo.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #340 : Ianuarie 24, 2012, 18:28:33 »

K2,

Din greseala( trebuia la diverse), a fost multa lume,dar stii de ce Grin ( au lipstit marii rev)
Maior vrea sa devina director la TVR Cheesy
Memorat
« Răspunde #341 : Ianuarie 24, 2012, 18:43:01 »

http://steagulrosu.wordpress.com/2012/01/16/despre-dorin-lazar-maior-si-un-apel-catre-ultrasii-brasoveni/
http://observator.ro/mitingul-organizat-de-sncmd-s-a-incheiat-128989.html
La rândul său, Dorin Lazăr Maior a afirmat că s-a cerut demisia conducerii TVR, ‘pentru că ei nu relatează obiectiv ceea ce se întâmplă în această ţară şi urmăresc tot felul de interese oculte’.

La B1 TV de ce nu s-a dus?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #342 : Ianuarie 24, 2012, 21:51:03 »

ARE TOT TIMPUL,DAR CRED CA ACOLO O SA FIE MAI RAU.
Memorat
« Răspunde #343 : Ianuarie 26, 2012, 00:13:22 »

K2,

Am aflat explicatia. La mitingul si marsul organizat impreuna cu militarii in Bucuresti au fost putini brasoveni. Majoritatea au ramas in oras ca sa asigure, ca de obicei, nucleul de baza in jurul caruia se aduna ceilalti brasoveni ca sa protesteze. Va recomand un link, o inregistrare din Piata Sfatului din Brasov, in care puteti sa vedeti ce atmosfera deosbita stiu sa creeze cei care participa la actinile revolutionarilor de acolo. Chiar merita sa vedeti inregistrarea de la http://www.youtube.com/watch?v=_zFcGBxWM_U.
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #344 : Ianuarie 26, 2012, 20:41:43 »

banutoiule esti cel mai mare lingau de blide acre pe care l-am cunoscut in viata mea!!!!! tu si cu gasca ta MARIES , COSTIN  SI ANTURAJUL tau vor fi cei mai vinati oameni pt. ca, ciuma asta portocalie e pe moarte si dupa aia cred ca e mai bine sa dispari din tara ca lumea va uraste, si foarte bine ca meritati sa o luati pe cocoasa, dar in cel mai fericit caz la jilava mai sunt locuri, si acolo veti fi fetite numai bune de f...t in cu...rr! de ce voi reprezentati bnr-ul nu ati venit in piata sa strigati si voi alaturi de camarazi sau colegi? va spuneu de ce "CINE SEAMANA VANT CULEGE FURTUNA"  va e frica jegosilor de glasul colegilor si va ZIC PT: ULTIMA DATA SLUGILOR SI FABRICANTILOR DE CERTIFICATE  IESI AFARA JAVRA ORDINARA !!!!!! din cauza voastra au ramas mii de colegi fara bucata lor de paiine si vor ramane pe drumuri din cauza voastra javrelor ordinare afara cu voi!!

BANUTOIU-LE TOT O JAVRA ORDINARA VEI RAMANE SI O JIGODIE CU DOUA FETE CAT DE CURAND VOI DA PUBLICITATI CATI REVOLUTIONARI AI FACUT TU PE BANI NU AI COLOANA VERTEBRALA DUPA CADEREA DICTATURII PORTOCALII  VEI AVEA ASIGURAT UN LOC LA JILAVA SI VEI FI O FETITA MINUNATA!!!!
Memorat

Pagini: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 51
Schimbă forumul: