Main Content:

Pagini: [1]

Ultima încercare

Ultima încercare
« : Septembrie 17, 2014, 15:37:28 »

Către:

CONSILIUL NAŢIONAL AL SOCIETĂŢII CIVILE

În atenţia domnului Preşedinte 

Col. (r) Dr. MIRCEA DOGARU

Având în vedere situaţia tot mai grea în care se află revoluţionarii şi care se agravează cu fiecare zi ce trece, mai multe asociaţii de revoluţionari din toată ţară se alătură acțiunii de protest inițiată de către CNSC.
         Apreciem că singurul vinovat pentru nerespectarea Legii 341/2004, care afectează viaţa şi sănătatea revoluţionarilor este Partidul Social Democrat care se foloseşte în această activitate ilegală, de actualul guvern condus de cetăţeanul Ponta Victor. 
         În acest context, pentru reintrarea în legalitate propunem a fi luate și alte măsuri menite a obliga guvernul condus de către domnul prim ministru V. V. Ponta să respecte Legile statului Român.       
         Astfel în afara manifestaţiilor de protest programate începând cu data de 01 Octombrie 2014 la care înţelegem să participăm alături de toate organizaţiile membre ale CNSC şi nu numai,  venim cu propunerea ca începând cu ziua de 01 Octombrie, toţi membrii CNSC să participe până la data alegerilor la o acţiune paralelă de prezentare a adevărului despre guvernarea Ponta.
         Fiecare membru să meargă din casă în casă şi să prezinte cetăţenilor ţării noastre adevărata faţă a alianţei aflată la putere şi a celor care o susţin.
         Propunem editarea unor fluturaşi care să prezinte activitatea nocivă a USD pentru România şi pentru fiecare român în parte, în care să arătăm de asemenea pericolul alegerii în funcţia de preşedinte al României a domnului Ponta.
Pentru informaţii suplimentare sunaţi la telefon 0766.311.287

Cu deosebită stimă

Pentru: SINDICATUL  REVOLUŢIONARILOR DIN ROMÂNIA DECEMBRIE 1989

Vicepreședinte                             Secretar General
                 Paul Constantin                         Militaru Pop Horia Dragoş     

Pentru: - SINDICATUL FORȚA ROMÂNIA – 89

Președinte
                                         MĂRGINEANU VALENTIN

Pentru: ASOCIAŢIA LUPTĂTORILOR REVOLUŢIEI DIN DECEMBRIE 1989 BUCUREŞTI
                                                ALRD - 89

Preşedinte
                                             BOGDAN TUDORIŢA
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Ultima încercare
« Răspunde #1 : Septembrie 17, 2014, 18:22:47 »

Către:

CONSILIUL NAŢIONAL AL SOCIETĂŢII CIVILE

În atenţia domnului Preşedinte 

Col. (r) Dr. MIRCEA DOGARU

Având în vedere situaţia tot mai grea în care se află revoluţionarii şi care se agravează cu fiecare zi ce trece, mai multe asociaţii de revoluţionari din toată ţară se alătură acțiunii de protest inițiată de către CNSC. .................... venim cu propunerea ca începând cu ziua de 01 Octombrie, toţi membrii CNSC să participe până la data alegerilor la o acţiune paralelă de prezentare a adevărului despre guvernarea Ponta.
         Fiecare membru să meargă din casă în casă şi să prezinte cetăţenilor ţării noastre adevărata faţă a alianţei aflată la putere şi a celor care o susţin.
         Propunem editarea unor fluturaşi care să prezinte activitatea nocivă a USD pentru România şi pentru fiecare român în parte, în care să arătăm de asemenea pericolul alegerii în funcţia de preşedinte al României a domnului Ponta.

Domnule Constantin, sunt convins ca aveti sentimente  nobile fata de suferintele multora dintre noi. Sunt convins, ca membru al CNSC, ca va alaturati miscarilor de protest pentru un trai decent a intregii paturi sociale afectate de neajunsuri , DAR PANA LA A FACE POLITICA E DRUM LUNG...regret ca nu pot fi de acord cu domnia voastra in demersul de a o face noi pe analistii politici si formatorii de opinie...NU VRETI SA FACEM FLUTURASI SI IMPOTRIVA PMP SI ANC? PAI NU EI NE-AU ADUS IN ACEASTA STARE PRECARA?
V-as ruga sa nu va suparati , dar va rog sa mai reflectati la modul de manifestare pentru recapatarea drepturilor noastre si de spalarea imaginii noastre in fata societatii civile...

Cu deosebită stimă

Pentru: SINDICATUL  REVOLUŢIONARILOR DIN ROMÂNIA DECEMBRIE 1989

Vicepreședinte                             Secretar General
                 Paul Constantin                         Militaru Pop Horia Dragoş     

Pentru: - SINDICATUL FORȚA ROMÂNIA – 89

Președinte
                                         MĂRGINEANU VALENTIN

Pentru: ASOCIAŢIA LUPTĂTORILOR REVOLUŢIEI DIN DECEMBRIE 1989 BUCUREŞTI
                                                ALRD - 89

Preşedinte
                                             BOGDAN TUDORIŢA
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #2 : Septembrie 17, 2014, 18:45:29 »

Sunt deacord cu cele mentionate de Grig,nu trebuie sa fim numai impotriva psd-ului(usd-ului) trebuie sa aratam lumii intregi ca toata clasa politica este potrivnica poporului Roman.Trebuie cerut dizolvarea parlamentului si trecut la alegeri anticipate,trebuie ceruta demisia guvernului pontea si a guvernatorului de la Cotroceni.Daca facem aceste trei lucruri atunci poate vom devenii si noi credibili si vom avea suportul populatiei.
Memorat
« Răspunde #3 : Septembrie 17, 2014, 19:53:30 »

SINDICATUL  REVOLUŢIONARILOR DIN ROMÂNIA
                   DECEMBRIE 1989

Comunicat

În cursul zilei de 17 Septembrie 2014 Sindicatul nostru a publicat un comunicat prin care convocam la Protestul iniţiat de către CNSC care va începe la data de 01 Octombrie pe toţi revoluţionarii care doresc respectarea Legilor statului, mai precis respectarea Legii 341/2004 zisă şi Lege a Recunoştinţei.
         Dintr-o regretabilă eroare pentru care ne cerem scuze a apărut alături de semnăturile noastre şi cele ale:
         - domnului Mărgineanu Valentin
         Preşedinte al Sindicatului Forţa România - 89
         Şi cea a
         - Doamnei  Bogdan Tudoriţa         
Preşedinte la Asociaţia Luptătorilor Revoluţiei din Decembrie 1989 Bucureşti ALRD - 89

Ne cerem încă o dată scuze pentru această eroare                                                                                                                                   

Vicepreședinte                                   Secretar General
        PAUL CONSTANTIN                               MILITARU POP HORIA DRAGOŞ

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Septembrie 18, 2014, 01:58:33 »

Ce fel de amatori avem aici. Vai de noi!
Memorat
« Răspunde #5 : Septembrie 18, 2014, 04:08:35 »

Sa ne fereasca Domnul de revolutionarii de profesie ! Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #6 : Septembrie 18, 2014, 07:26:05 »

Sa ne fereasca Domnul de ţuţării de profesie ! Grin Grin Grin Roll Eyes Roll Eyes Cry Cry
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Septembrie 18, 2014, 14:37:20 »

V..A!
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Septembrie 18, 2014, 17:44:50 »

Sunt deacord cu cele mentionate de Grig,nu trebuie sa fim numai impotriva psd-ului(usd-ului) trebuie sa aratam lumii intregi ca toata clasa politica este potrivnica poporului Roman.Trebuie cerut dizolvarea parlamentului si trecut la alegeri anticipate,trebuie ceruta demisia guvernului pontea si a guvernatorului de la Cotroceni.Daca facem aceste trei lucruri atunci poate vom devenii si noi credibili si vom avea suportul populatiei.
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Septembrie 18, 2014, 18:36:34 »

Ca sa poti face acestea, dle Kostas, trebuie sa ai m intai suportul populatiei, sau al unei mari puteri straine. Cum nu se pune problema sprijinului strain, ramane variant sprijinului popular. Il avem? Nu. Si chiar daca l-am avea, cine sa il aiba? Dezorganizarea care ne caracterizeaza in acest moment? Go fast! Deci trebuie sa ne organizam, sa facem lucruri pt ro, sa le castigam increderea si abia apoi putem vb de cele trei pct ale dumitale.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Septembrie 18, 2014, 22:23:43 »

Bambi,corect,tocmai la asta trebuie lucrat.Dar cu cine si cu ce?
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Octombrie 01, 2015, 10:12:32 »

DOMNULE  IOSIF  IMI   CER   SCUZE   DAR   VAD  CA  OPREA  CONTINUA  SA  NE  JICNEASCA  SA NE  INJURE   SA   DENIGREZE   SI  MANIPULEAZA   DIN NOU   PE  COLEGI   II  FACE  CHIAR ... CURVA   KOSTAS    PE  MINE  IPOSTOR     ETC......  ACUM   AR   AVEA    SURSE  DIN  BNR-89   CA  AM  FACUT   TRAFIC   DE  INFLUIENTA   FALS   SI  UZ  DE  FALS IN  NUMELE  BNR-89 SI  CA  SUNT  RECLAMAT  DE  BNR-89  PE   CUMNATUL  MEU  CA  NU  ERA  IN TARA  LA REVOLUTIE   PE  VARUL  MEU  CA ERA  LA PUSCARIE      IN   TIMPUL  REVOLUTIEI  PE  COLEGI  MEI  FRUNZAVERDE    SI  SECASAN  II DENIGREAIZA  SI  JICNESTE    FACANDUI  IN FEL SI FEL  IAR   DESPRE   MINE  SI FAMILIA  MEA   ....A  AJUNS  SA  VORBEASCA  URAT  DE  FIUL  MEU    SI  DE SOTIA  MEA    EU  SI   SOTIA  MEA   AVEM    34   DE  ANI   DE  CASNICIE   AVEM   UN  DUMNEZEU  SUNTEM   CREDINTIOSI      NE  REPECTAM  FIUL    NOSTRU   ESTE  NEVAZATOR    EU  SI  SOTIA  IL  IUBIM  FOARTE  MULT   NU  AM   CERUT  AJUTOR  DECAT  DE LA DUMNEZEU PENTRU  EL.....DAR  SA   FIM  JICNITI  DE  ACEST  oprea    ESTE  PREA   DE  TOT   VA   REAMINTESC  DOMNULE   IOSIF CA  VA RESPECT  FOARTE  MULT  PENTRU  TOT CE  FACETI  PENTRU  NOI   SI   VA  ROG   SA  CERETI  PROBE  DE  LA  oprea   DACA ARE  PENTRU  TOT   CE  MINTE   SI   SA  SPUNA   SI  SURSA   CA  BNR -89    MA  RECLAMAT  PENTRU  TRAFIC   FALS   ETC  ...VA  MULTUMESC
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Octombrie 01, 2015, 16:09:33 »

DOMNULE  IOSIF  IMI   CER   SCUZE   DAR   VAD  CA  OPREA  CONTINUA  SA  NE  JICNEASCA  SA NE  INJURE   SA   DENIGREZE   SI  MANIPULEAZA   DIN NOU   PE  COLEGI   II  FACE  CHIAR ... CURVA   KOSTAS    PE  MINE  IPOSTOR     ETC......  ACUM   AR   AVEA    SURSE  DIN  BNR-89   CA  AM  FACUT   TRAFIC   DE  INFLUIENTA   FALS   SI  UZ  DE  FALS IN  NUMELE  BNR-89 SI  CA  SUNT  RECLAMAT  DE  BNR-89  PE   CUMNATUL  MEU  CA  NU  ERA  IN TARA  LA REVOLUTIE   PE  VARUL  MEU  CA ERA  LA PUSCARIE      IN   TIMPUL  REVOLUTIEI  PE  COLEGI  MEI  FRUNZAVERDE    SI  SECASAN  II DENIGREAIZA  SI  JICNESTE    FACANDUI  IN FEL SI FEL  IAR   DESPRE   MINE  SI FAMILIA  MEA   ....A  AJUNS  SA  VORBEASCA  URAT  DE  FIUL  MEU    SI  DE SOTIA  MEA    EU  SI   SOTIA  MEA   AVEM    34   DE  ANI   DE  CASNICIE   AVEM   UN  DUMNEZEU  SUNTEM   CREDINTIOSI      NE  REPECTAM  FIUL    NOSTRU   ESTE  NEVAZATOR    EU  SI  SOTIA  IL  IUBIM  FOARTE  MULT   NU  AM   CERUT  AJUTOR  DECAT  DE LA DUMNEZEU PENTRU  EL.....DAR  SA   FIM  JICNITI  DE  ACEST  oprea    ESTE  PREA   DE  TOT   VA   REAMINTESC  DOMNULE   IOSIF CA  VA RESPECT  FOARTE  MULT  PENTRU  TOT CE  FACETI  PENTRU  NOI   SI   VA  ROG   SA  CERETI  PROBE  DE  LA  oprea   DACA ARE  PENTRU  TOT   CE  MINTE   SI   SA  SPUNA   SI  SURSA   CA  BNR -89    MA  RECLAMAT  PENTRU  TRAFIC   FALS   ETC  ...VA  MULTUMESC
nu fa pe victima neobrazatule! ESTI UN MARE MAGAR. IA SPUNE CUM TE-AI DUS SA II IEI BANII FAMILIEI UNUI REVOLUTIONAR MORT, BANII DE URMASI. STIU TOT MA DESPRE TINE! SI DNA STIE TOT. ALEXA, STOP JOC, ESTI PAAAAA.
Memorat
  • buzoianul
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Octombrie 01, 2015, 17:53:34 »

Cineva ori e diversionist ori prost dintre cei 2 postaci. Scuze pentru aprecieri dar di 2014 sa postezi acum pe alt topic e chiar DIVERSIUNE.Dupa un an gasesti sa redevii pe un topic nefolosit si mai ales NEFOLOSITOT.Dute nene la SOCOLA!!!!!!!!!si mai mult sincer ma enervezi cu sustinerea ta POLITICA .Sa te ia ... daca gresesc daca nu sa ma ia pe mine.Javrelor.
Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Octombrie 13, 2015, 16:43:34 »
Memorat
Pagini: [1]
Schimbă forumul: