Main Content:

Pagini: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 70

PROBE SI DOCUMENTE

• un urmas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: PROBE SI DOCUMENTE
« Răspunde #810 : Noiembrie 09, 2013, 20:47:27 »

Citat din mesajul lui: un urmas IEŞIREA ÎN STRADĂ A CELOR ADEVĂRAŢI PENTRU ..IMAGINEA NOASTRĂ..
[/quote

Buna seara. Inteleg ca sinteti urmas al unui revolutionar decedat in decembrie 1989. Vi s-a trimis in scris vreo explicatie in care sa se mentioneze faptul ca urmasilor nu li se acorda indemnizatia din cauza existentei impostorilor? Ati facut vreo intrebare catre institutiile abilitate a va raspunde, in acest sens? Ati primit vreun raspuns oficial?
DA,AM SOLICITAT RĂSPUNSURI LA TOATE INSTITUŢIILE ABILITATE, M-AM LUPTAT CU ELE ÎN JUDECĂTORII. RÎSPUNSUL A FOST SIMPLU ŞI CLAR....Persoanele prevăzute la art. 4.4 ..............De aceleaşi drepturi...........şi copii urmaşi.................NU SE ACORDĂ. CE SĂ MAI ZIC, DIN CAUZA JIGODIILOR, NOI URMAŞII NU PRIMIM DREPTURILE. LA PUŞCĂRIE CU CORIGENŢII.
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
« Răspunde #811 : Noiembrie 09, 2013, 21:08:00 »

Nu m-am facut inteleasa suficient. Accentul era pe "din cauza impostorilor". S-a mentionat acest lucru in vreunul din raspunsurile primite de dv? Ati putea scana si posta raspunsul primit (acoperind sau stergind datele dv de identificare)?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #812 : Noiembrie 09, 2013, 21:36:03 »

Urmasule mie personal chiar imi pare rau de toti care ne aflam in aceeasi oala si suferim din cauza aceste indemnizatii,dar,hai sa-ti spun eu unde a gresit(?)legiuitorii(?) si cred ca multi o sa-mi dea dreptate.
Acesti legiuitori(?) au luat articolul din legea pensiilor si la aplicat si  urmasilor revolutiei cand de fapt putea sa-i dea o alta interpretare.Si cum la noi romanii legile sunt interpretate dupa ureche........ Daca ai sa cauti ai sa vezi c-o sa-mi dai dreptate.Este mai usor in acest moment ca sa scape de gura lumii se dea in fundul impostorilor in loc sa-si recunoasca greseala si s-o  indrepte.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #813 : Noiembrie 09, 2013, 22:27:39 »

Boacana, Semi Demi, andere, brasovenilor, ne lasati sa vb singuri pe topicul vostru?
Memorat
« Răspunde #814 : Noiembrie 10, 2013, 10:34:43 »

Daca numai acum ti-ai dat seama e trist Grin
Mai bine cauta alt topic. Aici noi venim cu probe indubitabile. Tu cu ce ai venit?
E veche ciorba. Iar vrei s-o încălzesti? E acra Cheesy
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #815 : Noiembrie 10, 2013, 10:44:29 »

Eu am primit cand am primit doc de m sus si nu le-am vazut afisate la un loc niciodata. Dioplomatul spune ca sunt la seseperea toate, toate. Tu crezi ca le postez ca atac la Boacana? As, e atac la conducerea seseperelei, care cere mereu, cu insitenta si deplasari in teritoriu, adica cu f multa cheltuiala, sa-i indicam impostorii, ba chiar sa ne turnam intre noi, dar nu face nimic cu dovezile primite. Daca nu ai inteles, ai o zi libera inainte, timp suficient pt meditatie.
Memorat
« Răspunde #816 : Noiembrie 10, 2013, 10:58:01 »

UITE CA M-AI AGATAT! DAR PINA IMI DAI DE UMFLATURI, SA-TI RASPUND TIE SI LACHITELOR CARE PUN BOTUL INTENTIONAT LA CE PREZINTI MATALE, ADICA NISTE FALSURI ORDINARE. DE CINE AU FOST FACUTE SI IN CE SCOP? INTREABA-TE, SAU INTREABAL PE PROCURORUL DIN COMISIE CARE A FOST LA BV CU ANI IN URMA. LA MINE IN DOSAR NU SE AFLA ASEMENEA MIZERII! AI INTELES COAIE BAMBILICI, DE AI NU SE SESIZEAZA SSPRAUA SAU CPRDEAUA CUM ITI PLACE SA LE ZICI! CAPISCI URMASU? NU TE MAI DA CU CURU DE PAMINT CA VINE MOMENTUL ADEVARULUI CU CARTILE PE MASA! E PLINA TARA DE COPY PASTE-URI SI FALSURI, ASA CA IA DE LA MINE UN MARE IGNORE, ANCHETATORE!!!
Memorat
« Răspunde #817 : Noiembrie 10, 2013, 11:08:14 »

Eu am primit cand am primit doc de m sus si nu le-am vazut afisate la un loc niciodata. Dioplomatul spune ca sunt la seseperea toate, toate. Tu crezi ca le postez ca atac la Boacana? As, e atac la conducerea seseperelei, care cere mereu, cu insitenta si deplasari in teritoriu, adica cu f multa cheltuiala, sa-i indicam impostorii, ba chiar sa ne turnam intre noi, dar nu face nimic cu dovezile primite. Daca nu ai inteles, ai o zi libera inainte, timp suficient pt meditatie.

Asta-i impresia ta. 007 poate spune multe. Eu stiam altceva. CPRD a intrat în posesia lor. De acolo s-au facut scapate cu dedicatie. Eu am ajuns la alta concluzie care este mai rezonabila. Impostorii sunt cei care s-au autentificat dupa o anumita data. Este mult mai simplu de întocmit, cu probe, o lista a autenticilor. Mult mai simplu. Cei care o pot face, s-o faca, daca vor. Daca nu, nu Wink
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #818 : Noiembrie 10, 2013, 14:31:35 »

007 stia de la seseperea de ele, inseamna ca au ajuns si acolo. Si m stia ca le-a dus pedofilul, deci nu ca ar fi ajuns de la ceperedea. O fi turnat peste tot turnatorul. Dar parca tu ai dat info ca pedofilul i-a dat lui Boacana Ignorantul (el a spus ceva de ignor, nu eu) declaratie de martor. Deci am f mari semne de indoiala in privinta meritelor deosebite ale lui Boacana Ignorantul in Rev. Am m spus, am vazut actul de la CNSAS, el nu poata fi acuzat ca ar fi fost info al secu, de aceea am si postat doc. Dar un doc de urmarit inainte de Rev, nu poate fi de folos pt obtinerea certif de luptator cu merite deosebite si eu cred ca Boacana Ignorantul o fi cascat si el gura pe acolo, atent sa nu-l ia de urechi vreun secu. Dar daca apari intr-o poza din multime, nu e o fapta deosebita, inseamna ca ai drept la certif de participant. Pt cel de lupator ai nevoie de fapte deosebite, plus dovedirea lor. Cu dusul painii si al apei minerale tot participant esti. Si daca declaratiile de martori pe care le ai la dosar provin de la tipi f dubiosi, sau chiar dovediti ca au fost de partea cealalta a baricadei, nu poti fi ceva f dif.
In cazul prezentat, dovezile sunt la seseperisti, cei care sustin ca fac ordine, dar nu se intampla nimic de multi ani si pe timpul m multor mandate de SS, a m multor puteri. Ai vazut cazul de la Lugoj. Boanca (nu Boacana, atentie) a depus toate plangerile, toate dovezile, dar nu se intampla nimic. De ce? Pt ca tiganul are pile la III si se uda toti cand afla cine-l sustine. Nici Cost-in sau Ma-lesi nu au reusit nimic in privinta lui, ceea ce ma face sa cred ca exista si acolo un acord tacit intre mafioti. Aceasta vreau sa dovedesc, ca marii fabricanti sunt intelesi intre ei, ca seseii sunt mana in mana cu ceperedeii si, impreuna, salveaza merau de la puscarie liderii mafiei certif de rev. Ei nu aplica legea, ci lupta cu ea, ca sa-i acopere, deci sa-i protejeze pe impostori.
Cu cine lupta ministri ss, deputatii si senatorii ceperedisti? Nu cu infractorii, ci cu adevaratii revi. Pe cine au lasat ei fara indemnizatii? Pe luptatori si pe urmasi, nu pe impostori, pt ca impostorii oricum nu aveau dreptul la nimic. Pana nu se va intelege aceasta nu vom rezolva nimic. Tot ce a respins timp de m multi ani comisia in mandatul lui Fesan, a trecut Coruta-Nicolescu-Costin. De ce? Pt a coplesi numeric, definitiv, luptatorii cu impostorii. Numai asa si-au putut permite sa incalce legea, suspendand indemnizatiile si diminuand alte drepturi, Practic, K, batandu-si joc de luptatorii Rev din Dec `89. Toti SS si toti parlamentarii CPRD, dar si de la alte comisii, sunt cipatii securistilor, teleghidati de ei. Asa a reusit Securitatea sa ne invinga. Si-a bagat cu forta oamenii printre noi, apoi s-a folosit de ei ca sa ne loveasca cu presa lor si sa ne dezbine. Da, sa ne dezbine pe cei adevarati. Acum sunt beti de fericire. De ce crezi ca au avut grija ca oricarei reduceri de drepturi, taieri, sau jicniri aduse nua, sa le corespunda o majorare a salariilor sese, jandarmilor, o sporire a pensiilor secu, sau, cum s-a intamplat cand au decis sa nu returneze nici in 2014 indemnizatiile luptatorilor, au inventat indemnizatii noi pt secu din min de externe, trimisi in tari straine sub acoperire de diplomati? Totul a fost facut dupa un plan unic si exe la comanda unica, indif ce putere politica a fost la conducerea tarii.
Material si ca imagine publica, ne-au invins secu si comunistii. Le-au trebuit 22 de ani ca sa reuseasca, dar au reusit. Insa nu sunt multumiti numai cu atat. Acum vor sa ne invinga si moral. Vor sa aplice lectiile pe care le-au invatat, metodele pe care le-au inventat si le-au perfectionat in timpul comunismului, vor sa aplice "reeducarea" din puscaria de la Pitesti impotriva noastra, chiar daca suntem liberi. Ne vor invinsi moral, ca neamul romanesc sa nu-si m poata reveni niciodata. Sa-l poata exploata cum vor, sa-si paota bate joc de el, sa-l silueaca, sa-l sodomizeze si sa-l asasineze cand vor si cum vor. Pt asta trebuie ca luptatorii din `89 sa fie transformati in bataia de joc a ro, sa fie dati ca exemple negative peste tot, in orice conjunctura, de oricine si m ales de poaporul simplu. Cand se va ajunge la acel nivel, ro sunt anihilati total dpdv moral. Atunci se va putea face orice cu ei, impotriva lor, caci nu vor m avea lege morala, deci nici suflete de salvat. Va fi triumful diavolului.
Imi pare rau Nor ca n-am m putut tine asta pt cand decideai tu si ca i-am dat drumul asa. Dupa parerea mea, e timpul sa spunem adevarul pana la capat.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #819 : Noiembrie 10, 2013, 15:05:49 »

doresc să fac o completare la postarea colegului "bambilici" ( sper că nu se va supăra )

aşadar acesta spunea că:

"marii fabricanti sunt intelesi intre ei, ca seseii sunt mana in mana cu ceperedeii si, impreuna, salveaza merau de la puscarie liderii mafiei certif de rev. Ei nu aplica legea, ci lupta cu ea, ca sa-i acopere, deci sa-i protejeze pe impostori.
Cu cine lupta ministri ss, deputatii si senatorii ceperedisti? Nu cu infractorii, ci cu adevaratii revi."

indiferent dacă ştiu sau nu unii de alţii, TOŢI aceia care au "fabricat" certificate, indiferent dacă sunt preşi sau funcţionari ai statului SE APĂRĂ, ÎN PRIMUL RÂND, PE EI ÎNŞIŞI!!!

TOŢI SUNT  P U Ş C Ă R I A B I L I !!!

culmea este că TOT EI SUNT "CHEMAŢI" SĂ FACĂ ( vezi Doamne )

C U R Ă Ţ E N I E !!!!

păi cum dracu?  SĂ SE "BAGE" SINGURI LA ZDUP?Huh?

CONCLUZIA:

cea pe care o tot repet: "dosariada" sau "curăţenia" sau cum drak o etichetează "mai-marii" psd-pdl-pnl ( aceiaşi mizerie )
  nu e decât PRAF ÎN OCHII FRAIERILOR ( recte: NOI !!)

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #820 : Noiembrie 10, 2013, 18:07:14 »

BAMBILICI, SAU CUM TE-OI NUMI, AMALIZA FACUTA DE TINE CU ACORDUL AGENTILOR SAU FARA ACORDUL LOR ARATA PERSONALITATEA OMULUI CARE NU ARE TREABA CU REVOLUTIA SI NICI IN SINGE LUPTA ANTICOMUNISTA. PUNEREA PERSOANEI MELE IN CONTEXTUL MANIPULATOR DE IMPOSTURA INTRE MINE SI TIGANUL DE LA LUGOJ, ARATA CLAR FELUL DE GINDIRE BOLSEVICO-SECURIST DE A AMESTECA LUCRURILE, N-O SA STAU SA EXPLIC CAM CITI INFORMATORI ERAU IN ROMANIA INAINTE DE 89, CA LA EI TE REFERI IN CEEA CE MA PRIVESTE. CE MISIUNE AU AVUT ACESTIA INAINTE DE REV, IN TIMPUL REV SI DUPA REV, EU UNUL AM TRECUT PRIN ACESTE TREI ETAPE DIN POSTURA DE URMARIT AL SECURITATII SI CUM TOT CE E BUN IN TARA ASTA TREBUIE SA DISPARA, MAI TREBUIE SA FIM LUATI SI LA TINTA.

"NU JUDECATI OAMENII DUPA CEI CU CARE SE ADUNA
 SI IUDA AVEA AMICI IREPROSABILI"
                      ERNEST HEMINGWAY

"ESTE BINE SA FI SINGUR DECIT INTR-O COMPANIE PROASTA"
                         GEORGE WASHINGTON

ASTA AM FACUT NOI CEI CARE AM PLECAT DIN AS ALRUE SI AM INFIINTAT AS.21 BV.
MIINE 11 NOIEMBRIE 2013, O SA VEDETI CA AM AVUT DREPTATE.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #821 : Noiembrie 10, 2013, 20:09:22 »

Esti un mare bou, bambilici. De ce a trebuit sa postezi mesajul acesta acum si aici? Ti-am spus ca e prea important ca sa-l folosim pe tinte de carton. Nu-mi vine sa cred ca ai facut asta.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #822 : Noiembrie 11, 2013, 01:30:26 »

(...)
De ce crezi ca au avut grija ca oricarei reduceri de drepturi, taieri, sau jicniri aduse nua, sa le corespunda o majorare a salariilor sese, jandarmilor, o sporire a pensiilor secu, sau, cum s-a intamplat cand au decis sa nu returneze nici in 2014 indemnizatiile luptatorilor, au inventat indemnizatii noi pt secu din min de externe, trimisi in tari straine sub acoperire de diplomati?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #823 : Noiembrie 11, 2013, 01:34:40 »

Daca nu le-au marit in vremuri grele, nici nu le-au micsorat, asa cum au patit romanii de rand.
Deci le-au pastrat la fel de mari, ei fiind o casta, casta privilegiatilor.

Memorat
« Răspunde #824 : Noiembrie 12, 2013, 08:44:18 »
Memorat
Pagini: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 70
Schimbă forumul: