Main Content:

Pagini: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 512

ORDONANTA

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #4155 : Iulie 11, 2015, 20:32:10 »

AVIZ
referitor la proiectul de Ordonanţă de urgenţă privind adoptarea unor măsuri de reorganizare la nivelul administraţiei publice centrale şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative

Analizând proiectul de Ordonanţă de urgenţă privind adoptarea unor măsuri de reorganizare la nivelul administraţiei publice centrale şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative, transmis de Secretariatul General al Guvernului cu adresa nr.40 din 18.03.2014,

CONSILIUL LEGISLATIV

In temeiul art2 alin.(l) lita) din Legea nr.73/1993, republicată, şi art46(2) din Regulamentul de organizare şi funcţionare a Consiliului Legislativ,

Avizează favorabil proiectul de Ordonanţă de urgenţă, cu următoarele observaţii şi propuneri:

"5. Semnalăm că potrivit art.II alin.(2) se poate interpreta că Secretariatul de Stat ar urma să îndeplinească funcţia de autoritate de stat exclusiv în domeniul foştilor deţinuţi politici, nu şi în celelalte domenii pentru care îndeplineşte această funcţie potrivit Hotărârii Guvernului nr.760/2003, cu modificările ulterioare. Pentru acest motiv, în funcţie de soluţia legislativă avută în vedere, este necesară reanalizarea şi, eventual, reformularea art.II alin.(2) din proiect, prin prevederea tuturor atribuţiilor pe care urmează să le îndeplinească Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în perioada 1945 - 1989."

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=14061
http://www.cdep.ro/proiecte/2014/100/20/4/cl200.pdf

Poate specifica cineva care este "...soluţia legislativă avută în vedere..." dintre observaţiile şi propunerile Consiliului Legislativ? Aceste anomaly leam semnalat si la aparitia ordonantei atunci au spus ca se reglementeaza in parlament prin amendamente

Altă dată delimitează postarea de răspunsul meu...!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4156 : Iulie 11, 2015, 20:39:15 »

AVIZ
...
CONSILIUL LEGISLATIV
...
"5. Semnalăm că potrivit art.II alin.(2) se poate interpreta că Secretariatul de Stat ar urma să îndeplinească funcţia de autoritate de stat exclusiv în domeniul foştilor deţinuţi politici, nu şi în celelalte domenii pentru care îndeplineşte această funcţie potrivit Hotărârii Guvernului nr.760/2003, cu modificările ulterioare. Pentru acest motiv, în funcţie de soluţia legislativă avută în vedere, este necesară reanalizarea şi, eventual, reformularea art.II alin.(2) din proiect, prin prevederea tuturor atribuţiilor pe care urmează să le îndeplinească Secretariatul de Stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în perioada 1945 - 1989."

Poate specifica cineva care este "...soluţia legislativă avută în vedere..." dintre observaţiile şi propunerile Consiliului Legislativ?

In baza acelei ordonate sau desfacut contractile de munca celor din fostul SSPR daca lasau atributile conform HG 760 nu puteau sai dea afara pe cei din vechiul SSPR ei sau bazat ca au sa repuna prin amendamente atributile cu rev.cea ce nu sa intimplat asa ca acum nu au competente in domeniu daca se puneau drepturile prin amendamete nici un fost angajat nu putea cere despagubire

O altă variantă:
    Pe considerentul că, instituția Consiliul Legislativ în avizul acestuia în legătură cu oservațiile și propunerile pentru OUG11/2014, face referire la funcţia secretariatului de stat ca soluție legislativă potrivit HG760/2003, soluția legislativă avută în vedere pentru funcția secretariatului de stat după schimbarea denumirii acestuia este HG563/2014. (punct de vedere)
   Unii angajați ai SSPR și-au lăsat murdar amprenta pe imaginea noastră și a instituției favorizând infracțiunea și asta o știu cu toții.
Memorat
« Răspunde #4157 : Iulie 11, 2015, 21:18:51 »

DACA SALVEZI REV.SI MILITARI SUB PLOAIA DE GLOANTE, DACA PRIMZI PE CEL CE TRAGEA IN POPULATIE, DACA COLEGI DE AI TAI SUNT RANITI CAND TRANSPORTAU DECEDATI SI RANITI SI NU TRECI DE ACEASTA PSEUDOCOMISIE?! ATUNCI CINE TRECE?! IMI POATE SPUNE CINEVA?
Memorat
« Răspunde #4158 : Iulie 11, 2015, 21:25:55 »

DACA CUCERESTI SIDIUL JUD DE PARTID SI APOI PLECI SI SALVEZI REV. SI MILITARI SUB PLOAIA DE GLOANTE. MOR CU 5 OAMENI MAI PUTIN DECAT A FOST PROGRAMAT. DACA PRINZI PE CEL CE TRAGEA IN POPULATIE SI NU TRECI DE ACEASTA PSEUDOCOMISIE CUM SE CHEAMA ASTA?
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4159 : Iulie 11, 2015, 21:29:37 »

DACA CUCERESTI SIDIUL JUD DE PARTID SI APOI PLECI SI SALVEZI REV. SI MILITARI SUB PLOAIA DE GLOANTE. MOR CU 5 OAMENI MAI PUTIN DECAT A FOST PROGRAMAT. DACA PRINZI PE CEL CE TRAGEA IN POPULATIE SI NU TRECI DE ACEASTA PSEUDOCOMISIE CUM SE CHEAMA ASTA?
        Citeste OUG 95 .
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4160 : Iulie 11, 2015, 21:33:15 »

AVIZ
...
CONSILIUL LEGISLATIV
...

Poate specifica cineva care este "...soluţia legislativă avută în vedere..." dintre observaţiile şi propunerile Consiliului Legislativ?

In baza acelei ordonate sau desfacut contractile de munca celor din fostul SSPR daca lasau atributile conform HG 760 nu puteau sai dea afara pe cei din vechiul SSPR ei sau bazat ca au sa repuna prin amendamente atributile cu rev.cea ce nu sa intimplat asa ca acum nu au competente in domeniu daca se puneau drepturile prin amendamete nici un fost angajat nu putea cere despagubire

O altă variantă:
    Pe considerentul că, instituția Consiliul Legislativ în avizul acestuia în legătură cu oservațiile și propunerile pentru OUG11/2014, face referire la funcţia secretariatului de stat ca soluție legislativă potrivit HG760/2003, soluția legislativă avută în vedere pentru funcția secretariatului de stat după schimbarea denumirii acestuia este HG563/2014. (punct de vedere)
   Unii angajați ai SSPR și-au lăsat murdar amprenta pe imaginea noastră și a instituției favorizând infracțiunea și asta o știu cu toții.

Nu incerca sa duci discutia ca nai intele am mai explicat pe fom chiar dumneavosra cum este tot raspunsu il ai in expunera de motive iar daca acei angajati au incalcat legea trebuiau deferiti justitiei dar acei angajati sau opus ilegalitatilor propuse SS si atunci sa hotarit elaborarea ordonatei au fost angajati care au spus ca ei nu vor da cu subsemnatu pentru ilegalitatile cerute de SS
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4161 : Iulie 11, 2015, 21:43:11 »

Nu incerca sa duci discutia ca nai intele am mai explicat pe fom chiar dumneavosra cum este tot raspunsu il ai in expunera de motive iar daca acei angajati au incalcat legea trebuiau deferiti justitiei dar acei angajati sau opus ilegalitatilor propuse SS si atunci sa hotarit elaborarea ordonatei au fost angajati care au spus ca ei nu vor da cu subsemnatu pentru ilegalitatile cerute de SS

Poftim aici expunerea de motive și spune ce trebuie să înțeleg...!

http://www.cdep.ro/proiecte/2014/100/20/4/em200.pdf
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4162 : Iulie 11, 2015, 22:01:36 »

Citeste primele 2 aliniate si daca nu intelegi nam ce sati fac
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4163 : Iulie 11, 2015, 22:49:10 »

Revin la observațiile și propunerile Consiliului Legislativ asupra textului(cuprins dealtfel și în expunerea de motive pentru care eşti stăruitor)... Nu vreau să emit păreri absurde, mă înţelegi, dar nu pot trece de acest Consiliu Legislativ care se ocupă cu:

"   Activitatea de avizare a proiectelor de acte normative - legi, propuneri legislative, hotărâri  şi  ordonanţe ale Guvernului - este activitatea curentă de bază a Consiliului Legislativ prin care, în mod concret, se urmăreşte realizarea următoarelor obiective principale: vezi aici http://www.clr.ro/atributii_n_12.htm.".

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4164 : Iulie 16, 2015, 14:17:15 »

Am gasit pe AVAZ ORG, https://secure.avaaz.org/ro/petition/CONSILIUL_EUROPEI_Respectarea_si_garantarea_drepturilor_castigate_prin_legea_3412004/?pv=1&fb_action_ids=504461653038043&fb_action_types=avaaz-org%3Asign, dateaza din 22 februarie a.c. si a obtinut doar 315 semnaturi. Ultimul semnatar, Catalina-Maria Hent, dar printre semnatari se afla si domnul Boaba si altii.

CONSILIUL EUROPEI: Respectarea si garantarea drepturilor castigate prin legea 341/2004

315 semnături. Hai să ajungem la 500

De ce e important
Se stopeaza hartuirea luptatorilor din Revolutia Romana din 1989

creată de
MARCELRomânia

adresată:
CONSILIUL EUROPEI
Memorat
« Răspunde #4165 : Iulie 18, 2015, 20:05:12 »

Nu se poate sa lipsesc mai mult timp fara ca sa se intample ceva neplacut? Copiati postarile cei in cauza, caci le voi sterge.
Memorat
  • mortua est
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • La intalnirea cu destinul nu poti spune absent!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4166 : Iulie 19, 2015, 10:22:47 »

Nu se poate sa lipsesc mai mult timp fara ca sa se intample ceva neplacut? Copiati postarile cei in cauza, caci le voi sterge.

Cand am sustiut ca exista cezura pe Portalul Revolutiei, dl Gheorghe Iosif a negat acest lucru, sustinand ca Domnia-Sa nu are nici o legatura cu… cenzura. Acum, subit, recunoaste acest lucru, spunand – cu subiect si predicat – ca va sterge ceea ce nu-I convine (din punctul Domniei-Sale de vedere). Tare ma tem ca, asa cum se intampla de cele mai multe ori in viaţa, ca de ce iti este frică, de aia nu scapi!  Ca “viaţa cabinetului Ponta” este aproape de exit, nu mai incape nici o indoiala. In luna august Ponta va fi trimis in judecata iar presedintele Iohannis il va suspenda pentru 45 de zile, timp in care va trebui sa-si rezolve problemele in Justitie. Si cum timp nu va mai avea, va trebui sa-si dea demisia. Ce va urma? Lesne de inteles, mai ales ca actualul Secretariat de Stat al Revolutionarilor va fi o urata amintire pentru toti cei care sunt revolutionari veritabili si care au fost deposedati de drepturile lor legitime de catre un persomaj sinistru, numit Adrian Sanda, si de catre aplaudacii sai din aripa protectoare.
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4167 : Iulie 19, 2015, 15:26:40 »

Si este normal sa stearga macar ceea ce contravine legii... Pai ani de zile, diferiti baieti au intrat aici ca sa incite la cearta zi de zi ... Ca sa nu ne intelegem intre noi, sa planeze suspiciunea, sa nu ajungem la un numitor comun... Si chiar au reusit ani de zile...
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4168 : Iulie 19, 2015, 18:39:32 »

BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA
Azi, 19 iulie 2015, discutie de pe Facebook, la https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?fref=nf

Orbulescu Mihai‎
Felicitari domnule Sanda,reusiti sa faceti curatenie in randurile revolutionarilor,timisorenii pica pe capete,in timp ce resitenii trec pe capete,ati picat revolutionari autentici si ati trecut oameni,ca nu pot sa le spun revolutionari,care nu au vazut revolutia decat la televizor.Noi cei care am fost in consiliul popular in data de 21-22 decembrie 1989,nu am vazut acolo peste 80 la suta din oamenii pe care i-ati trecut admisi,o sa va demonstram acest lucru fiindca detinem documente din aceea vreme,poate se trezesc si timisorenii din somn si ne v-om unii pt a face o curatenie reala
Iliescu Dan, Daniel Ovidiu Nicolae and 3 others like this.

Metin Cerchez un spagar securist

Orbulescu Mihai Metin,nu pot decat sa iti dau dreptate

Metin Cerchez Si noi stam ca prostii in loc sa i luam la omor unde i prindem -sa le mai fie frica de cineva in tara asta corupta!

Lacramioara Perici Aici Misule iti dau dreptate.

Alex Oprea Misule, ceea ce am facut eu si grupul DNA, intruneste ideile si dorintele timisoarenilor. Faceti si voi la fel, daca doriti va sprijin total

Alex Oprea Timisorenii cinstiti s-au trezit din somn

Alex Oprea eu centralizez toate datele cu falsii si deja moarisca macina.....

Orbulescu Mihai Alex lasa-ma cu vrajala ca sunt satul

Alex Oprea tu misule nu cred ca e cazul sa vb de vrajeala.....ceea ce voi ati zis ca faceti noi deja am facut...Am fost la DNA, nu exista nici un dosar depus de voi, am martori la asta

Orbulescu Mihai noi avem documente reale de atunci,la tipografie s-au facut toate legitimatiile cu cei care au fost inauntru

Alex Oprea stiu ca aveti documente, dar nu au ajuns unde trebuie

Orbulescu Mihai ba baiatule:)))exista numar de inregistrare

Alex Oprea exista un singur om din DNA desemnat sa se ocupe de cazul falsilor

Alex Oprea daca sti cum se numeste esti tare

Orbulescu Mihai Revolutionarii care au fost in consiliul popular s-au transformat atunci in garda 200,doar acesti oameni merita sa fie promovati

Alex Oprea corect, dar hai sa mai facem un pas. imi trimiti datele, plingerea, explicatiile si vei fi chemat la DNA

Orbulescu Mihai Alex,nu am treaba cu ce faci tu,este problema voastra ce faceti,DNA nu are nici o treaba cu astea,fiecare face ce stie si cum stie

Alex Oprea treaba ta, dar deocamdata de la voi doar povesti si nimic concret

Sorin Virgil De data asta sunt obligat sa ii dau drepatate lui Misu. Fiecare face ce poate si ce stie mai bine. Eu de exemplu ma misc cel mai bine pe Instante. grin emoticon
http://portal.just.ro/59/SitePages/Dosar.aspx...

Curtea de Apel TIMIŞOARA - Informaţii dosar
Titlul proiectului: Dezvoltarea utilizării de instrumente electronice de gestionare a procedurilor de comunicare a citaţiilor şi inserarea în cadrul portalului instanţelor a unui motor de căutare generală.
PORTAL.JUST.RO

Orbulescu Mihai Fiecare cu parerea lui,nu am treaba cu nimeni,fiecare face ce vrea si cum vrea

Alex Oprea ce timisoara, tocmai acolo s-au blocat si altii. de ce nu mergeti pe cai batatorite....

Orbulescu Mihai DNA e pentru a scoate ochii la prosti,dna nu are nici un fel de treaba cu revolutionarii

Sorin Virgil Aici te contrazic Misule. ARE. DOVEDIT. Mai mult NU am voie sa spun

Alex Oprea MA LASI, NU E ASA.....Ceea ce ai postat tu acolo e un proces civil, in contencios....adica frectie

Orbulescu Mihai Sorine,dna -u minte cum deschide gura,toate vor fi trimise la parchetul general,o sa vedeti

Sorin Virgil Alex, ai citit actiunea cand am fost la Bucuresti. Ai vazut ca NU este frectie. SSPR-ul NU a trimis intampinare ca NU a putut sa se acuze singur, asa ca a preferat sa ramana fara aparare.

Sorin Virgil Tocmai de aceea Misule am deschis inainte de a merge la Bucuresti actiune pe contencios prin care sa ii oblig pe cei din SSPR sa anuleze certificatele falsilor dovediti.

Orbulescu Mihai Gata cu expunerile pe net fiindca nu ne face decat rau si pune dusmanul in garda,nu vreau sa dau din casa,dar suntem destul de avansati,iar cu dna-u e frectie la picioru de lemn,toate,dar absolut toate vor fi trimise la parchetul general

Alex Oprea Sorine, tu le-ai dat sah mat, ai facut ceea ce nici tu nu credeai ca se intimpla. Pe civil i-ai rupt, si stii bine ca DNA abia asteapta sa vada daca depun sau nu intimpinare....Misule, nu mai trimite nimeni nimic la Parchetul General... s-a terminat cu vrajeala, te asigur .

Sorin Virgil Dupa data de 17 septembrie o sa mai vorbim. Adica dupa primul termen al procesului. Abia astept.

Alex Oprea Nu esti singurul care abia asteapta))))) Mai pune o bere la rece. Vei cistiga

Orbulescu Mihai nu ma priveste,am mai spus,fiecare face cum stie,noi marti suntem iar la parchet

Sorin Virgil Ai dreptate Alex, NU am crezut ca pot fi atata de fraieri incat sa renunte la aparare. Sti foarte bine ca prin nedepunerea intampinarii la termen, au renuntat la aparare. Adica, ii fac cum vreau eu. Si NU am facut pariu ca pierd procesul. Din contra, mi-ar fi placut sa am cu cine ma lupta.

Alex Oprea Sorine, eu cind am spus ca nu vo face intimpinare am judecat asa: am zis ca daca depun intimpinare se baga direct singuri, daca nu depun e ca si cum te ignora ....problema e ca ei nu stiu ca de fapt e o cursa

Orbulescu Mihai Din curiozitate ia faceti o cerere catre penitenciare sa vedeti unde era dumitru gheorghe in 1989 si admis de sanda ca determinant:))))))))))poate a primit invoire sa mearga la revolutie si apoi a venit inapoi:)))asta e verisorul lui alexa

Sorin Virgil Ha, ha, ha.

Alex Oprea stai ca mai urmeaza si Para,

Alex Oprea si da ma, a avut omul invoire, e ceva normal, nu?))))

Orbulescu Mihai si mai sunt vreo doi,care erau la bulau si sunt mari revolutionari acum,o familie intreaga a facut sarbatorile la felix dar sunt trecuti la consiliul popular in 89:)))unu din frati e admis,urmeaza ceilalti doi:))bravo SANDA,frumoasa curatenie:)))

Orbulescu Mihai Sanda,totusi a facut si un lucru bun,ne-a unit cam pe 80 la suta din cei care am fost in consiliu in 89,si o sa venim sa iti explicam cu acte doveditoare ca nu tine vrajeala,ma mir ca nu si-a dat seama ca doar e si el vanator:))

Alex Oprea astea toate trebuie sa ajunga la DNA.....cit o fi fost taxa de trecere?

Orbulescu Mihai Asta nu isi da seama cat e de idiot?cei pe care ia amanat nu au cert pe 42,iar cei care au lipsa obiectiv au certificat:)))deci o sa rida procurorii cu lacrimi cand o sa vada:))))

Nicoleta Natotu E kkat curatenie.De ce nu au ales varianta corecta:14-25,brevet,cert.42/1990 si cert.341/2004?din 2012 pana in 2015 faceau si mama curateniei corecte!dar au tergiversat pana in 2015,au venit cu o formula de mazilire ceea ce clar da de gandit.Ord.95 e data pt un grup de interese

Alpár-Benjámin Hamar ,, money-money-money ,, ! grin emoticon

Orbulescu Mihai Beni,3 afaceri care nu dau gres si inca se fac,1 afacerea determinantii,2 afacerea tabere pt copiii revilor si 3 afacerea cartela de metrou,garanteaza imbogatirea peste noapte si nimeni nu ia masuri

Dorin Uzun Se vor termina vreodata aceste afaceri?

Alpár-Benjámin Hamar Misule crezi cā nu stiu Huh grin emoticon

Alpár-Benjámin Hamar Din Mures e fācut LRD care în 22-25 a dormit în tulei ! E protejatul lui GVV !

Radu Maria-Ana Toti Revolutionarii au fost batjocoriti si umiliti de PSD-ISTI lui Ion Iliescu de Timisoara ,toti cei care formeaza institutul Revolutiei din Decembrie 1989
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4169 : Iulie 19, 2015, 19:00:17 »

Ce intimpinare creti sa depuna cind nu au competente in materie de rev.daca depuneau intimpinare abia atunci putea fi incriminati
Memorat
Pagini: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 512
Schimbă forumul: