Main Content:

Pagini: 1 ... 339 340 [341] 342 343 ... 512

ORDONANTA

Răspuns: ORDONANTA
« Răspunde #5100 : Noiembrie 22, 2015, 12:06:36 »

Remus degeaba postati ceea ce scrie la legi nationale si internationale,ce trebuie sa se respecte candla noi totul se face pe dea-ndoaselea.Si cum Dumnezeu vrei tu sa se respecte legea 341 cand tocmai reprezentantii revolutionarilor prin tacereile,semnaturile si stampilele lor au dat si inca dau voie la tot felul de interpretari.Cinsit vorbind in afara de Grupul de la Parlament si Maries am mai sarit in sus la aflarea vestii ca Dosarul Revolutiei a fost clasat?Toti au tacut care cumva sa nu deranjeze cand de fapt cu totii trebuiam sa fim in strada.
TACEREA INCARDUIRII CRIMA.
 au tras soldatii la ordinile defectuoase ale comandantilor.
au tras din  cei ce detineau arme, legal sau ilegal...si ereau
Au tras penttu indimidare....cine?  securistii, din nomenclatura...poate au tras si ca sa faca teatru, panica , aparenta de razboi. ARMATA  a inventat dusmani nevazuti si inexidtenti, deccare chipurile ne aparau. Sigur au teas tot felul de spioni, la degringolada fara noima sau sens profitand de haos .

INTREB , DIN CURIOZIRATE AU AJUNS  STUDENTII , ELEVII,   STRAINI  IN CONSILIUL CJ-DOLJ? EREA TREABA LOR SA AJUNGA ACOLO?

Cine a facut o investigatie  a implicarii ,,studentimii"  straine de cauza in evenimentele?

criminali sunt multi si de toate specimenele si au dat aparenta crimei perfecte.
Acum  se reitereaza la fel,  la "COLECTIV" .

CRIMINALUL NECUNOSCUT-CUNOSCUT...REGIMUL CORUPT!

SI INCA UN MOMENT PENTRU A REITERA SCHIMBAREA. ACUM DEPINDE IN MANA CUI PICA PUTEREA SI PE CE PRINCIPII SE VA MERGE.

Si mai cred ceva...nu toate revolutiile au  eroi mai multi ca profitori.

Cand se va gasi criminalul -criminalii  de la "Colectiv", atunci se vor afla si criminalii din Revolutie.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5101 : Noiembrie 22, 2015, 12:25:08 »

SECRETARIATUL    DE  STAT   A   FOST    INFIINTAT   DE  GUVERN    LA  CEREREA   NOASTRA    A   REVOLUTIONARILOR   IN     SEMN     DE  RECUNOSTINTA   SI    DATORIE Huh PE  CARE  O  AVEAU     FATA   DE   NOI    A  FOST  INFINTAT   PENTRU   CA  NOI   REVOLUTIONARII  SA  FIM   AJUTATI    A  FOST   INFIINTAT  CA  SA    PUTEM    REZOLVA   PROBLEMELE   NOASTRE. ATUNCI   DE CE  DORITI   SI  CERETI  SA  FIE  DESFINTAT   .  SECRETARIATUL    AR  TREBUI     SA  LUCREZE  PENTRU    NOI    PENTRU   RECUNOSTINTA   SI  BINELE  TUTUROR   REVOLUTIONARILOR ....PENTRU DATORIA    CARE   O  AU    FATA  DE  NOI     SI  URMASII    NOSTRI   . ASTA  TREBUIE  SA  CEREM   ..............NU   DESFINTAREA .     
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5102 : Noiembrie 22, 2015, 12:33:48 »

Dl. colaborator puteti sa propune-ti tot ce dorti dar in primul rind trebuie sa fiti de acord ca revolutionari trebuie verificati de CNSAS!

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.msg1591#msg1591

colaborator
    Sr. Member
    Conectat Conectat
    Vezi Profilul Adresa de email Mesaj personal (Conectat)

Citat

Răspuns: Dezvaluiri despre Revolutia Romana din 1989
« Răspunde #956 : Februarie 19, 2008, 13:45:31 »
MA ADRESEZ ADEVARATILOR REVOLUTIONARI!
Personal nu stiu cine este D-l Mircea Bucur dar nu sunt de acord cu verificarea
REVOLUTIONARILOR de catre CNSAS deoarece titlul de REVOLUTIONAR nu constitue nici FUNCTIE si nici DEMNITATE conform legii TICU si pentru care se cere verificare.
Consider ca legea 42/1990 a stipulat corect la ART 8.conditia de a fi revolutionar
Adevaratii participanti la revolutie au stat in fata gloantelor si nimeni nu intreba in stanga si dreapta daca este sau nu colaborator al securitati si sa-l trimita acasa sa stea in fata televizorului Cred ca sunteti de acord ca instanta trebuie sa decida daca a fost de partea revolutiei sau NU si nimic mai mult.CE facem acum trebuie sa verificam si veteranii de razboi etc.Cum ramane cu PACEPA unde il incadram ce unitate de masura folosim deoarece daca ati vazut fisa de inventar la plecarea din tara nu era un AMARAT si cu toate acestea l-am ALBIT.
Sunt multe exemple si nu vreau sa plictisesc.
Multumesc!

DA ABSOLUT TOTI TREBUIESC VERIFICATI DE CNSAS.ASA ESTE CORECT!
Memorat
« Răspunde #5103 : Noiembrie 22, 2015, 12:47:26 »

SECRETARIATUL    DE  STAT   A   FOST    INFIINTAT   DE  GUVERN    LA  CEREREA   NOASTRA    A   REVOLUTIONARILOR   IN     SEMN     DE  RECUNOSTINTA   SI    DATORIE Huh PE  CARE  O  AVEAU     FATA   DE   NOI    A  FOST  INFINTAT   PENTRU   CA  NOI   REVOLUTIONARII  SA  FIM   AJUTATI    A  FOST   INFIINTAT  CA  SA    PUTEM    REZOLVA   PROBLEMELE   NOASTRE. ATUNCI   DE CE  DORITI   SI  CERETI  SA  FIE  DESFINTAT   .  SECRETARIATUL    AR  TREBUI     SA  LUCREZE  PENTRU    NOI    PENTRU   RECUNOSTINTA   SI  BINELE  TUTUROR   REVOLUTIONARILOR ....PENTRU DATORIA    CARE   O  AU    FATA  DE  NOI     SI  URMASII    NOSTRI   . ASTA  TREBUIE  SA  CEREM   ..............NU   DESFINTAREA .     

se vedevca odata  cu punerea cozi la sspr s-a transformat in organ de represiune , umilire , haituire  si mai grozava influenta negativa din partile obscure ale mintii unora. Daca este o nototietste  poti veni si mai tsrziu la Revolutie de fuga lui  Ceausescu...hai   sa fim seriosi...rotl acela de aparator a disparut.. Daca avea rol aparator nu se ajungea la discutiile care su loc pe aici...trafic de influenta samd...  AR TREBUI SA REVINA LA ROLUL INITIAL...DAR CA ORICE PERSOSNA ...SE NASTE,  CRESTE , TRAIESTE SE IMPLINESTE SI INCET,  INCET,  PIERE.  NU CRED CA E CAZUL SI MOMENTUL  PIEIIRII LUI. ATAT TIMP CAT SUNT REVI IN  VIATA   SI  VOR FI  INTODEAUNA   EROI. ASA CA ...
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5104 : Noiembrie 22, 2015, 13:55:21 »

Propun sa iesim in strada sa cerem desfiintarea acestui SECRETARIAT
ACEST SECRETARIAT LEGAL NU ARE ATRIUTI IN MATERIE DE REV.
Memorat
  • Lugojanca
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5105 : Noiembrie 22, 2015, 14:14:05 »

Propun sa iesim in strada sa cerem desfiintarea acestui SECRETARIAT
ACEST SECRETARIAT LEGAL NU ARE ATRIUTI IN MATERIE DE REV.

Acest secretariat este incomplet. Degeaba nu mai e SSPR si a devenit SSMLIRC, degeaba a inclus la grămadă revolutionarii laolalta cu brasovenii din 1987, cu minerii din Valea Jiului din 1977 si cu veteranii anticomunisti. Daca nu le-a inclus si pe FETELE DE LA APACA si urmasii FANTOMEI DE LA OPERA ( timisoreana), totul e DEGEABA ! SSMLIRC  e o smârcaiala penibila a creatorului tradator sanda.
Memorat
« Răspunde #5106 : Noiembrie 22, 2015, 14:44:08 »

DESI INDEPLINESC TOATE CONDITIILE PENTRU PENTRU LUPTATOR DETERMINANT INCA NU MA REGASESC PE LISTELE S.S.P.R._ULUI! LANGA MINE AU MURIT OAMENII PE UNI I_AM REUSIT SA_I SALVEZI PE ALTI NU. FORTAREA IN SEDIUL P.C.R. NEAMT CAT SI PLECAREA SPRE BUCURESTI IN ZILELE LUI DEC89 MA INDREPTATESC SA CER INSTITUTIEI SSPR_LUI acordarea acestui certificat. LA TELEFON MI S-A SPUS CA SE VOR ANALIZA DOSARELE DIN BUZAU.DIN 22DEC PANA PE 04.01.90 AM STAT INTRE GLOANTE.DOSAR NR 1447 DIN 21.03 2015
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5107 : Noiembrie 22, 2015, 16:04:20 »

Colaboratorule sspr-ul este desfiintat,nu mai este,acum titularii ss...... sunt cei care au luptat impotriva comunistilor din 1945 pana in 1989 si a cu-i vrea muschii politicienilor numai al nostru nu-i.
Vrei desfiintarea acestei institutii?cine te asculta oare?

NNA,Trebuiau verificati de mult toti detinatorii de orice fel de certificate de revolutionar dar cum inca mai sunt ciripitori printre noi.............

Artagosule sa dea Dumnezeu sa te regasesti pe una din listele cu admisi dar ia te rog in calcul si parte goala a paharului,nu de alta dar dupa cum se vedefoarte multi sunt picati chiar daca indeplinesc conditiile din plin.Exeplu poate fi camarazii nostrii din Craiova de la avioane si nu numai.

Willy pentru ce sa mai tii o institutie care deserveste pe ori cine numai pe cei care trebuie nu deserveste?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5108 : Noiembrie 22, 2015, 17:02:29 »

DESI INDEPLINESC TOATE CONDITIILE PENTRU PENTRU LUPTATOR DETERMINANT INCA NU MA REGASESC PE LISTELE S.S.P.R._ULUI! LANGA MINE AU MURIT OAMENII PE UNI I_AM REUSIT SA_I SALVEZI PE ALTI NU. FORTAREA IN SEDIUL P.C.R. NEAMT CAT SI PLECAREA SPRE BUCURESTI IN ZILELE LUI DEC89 MA INDREPTATESC SA CER INSTITUTIEI SSPR_LUI acordarea acestui certificat. LA TELEFON MI S-A SPUS CA SE VOR ANALIZA DOSARELE DIN BUZAU.DIN 22DEC PANA PE 04.01.90 AM STAT INTRE GLOANTE.DOSAR NR 1447 DIN 21.03 2015

Data de 21.03.2015 este în perioada de Weekend, respectiv sâmbătă...!
Memorat
  • Marius
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5109 : Noiembrie 23, 2015, 16:23:31 »
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5110 : Noiembrie 23, 2015, 18:19:37 »

ALARMA  FALSA:
  CITA  AGITATIE,           CITE  ALARME  FALSE,
MULTI  SE  AGITA  COPILARESTE  FARA  NICI  UN  REZULTAT.
STRATEGII  COPILARESTI,  JOCUL  DE-A  RAZBOIUL,  PE  LA  VIRSTA  DE  10  ANI.
CU  ASTFEL  DE  JOCURI  NU  FACETI  ALTCEVA, DECIT  SA  TRAGETI  INAPOI   INITIATIVELE  BUNE  CARE  SE  BAZEAZA  PE  LEGALITATE.
FITI  ODATA  SERIOSI  CA  RIDE  LUMEA  DE  NOI  SI  DE  GINDIREA  NOASTRA.
 LASATI  OAMENII  SERIOSI,  CARE  STIU  SA  NE  REPREZINTE  SA  VORBEASCA  LA  NIVELUL  UNDE  TREBUIE  SI  SA  DEZBATA  CU  ARGUMENTE  IN  SPIRITUL  LEGII  PROBLEMELE  REVOLUTIONARILOR.

HAIDETI  SA  GINDIM  INTELIGENT  SI  CONSTRUCTIV.
p/s ( cind  va  prezentati  la  un  interviu  ce faceti  prima  data?)
-   Va  expuneti  calitatile  dumneavoastra  si  ce  puteti  face?  sau,
-   Intrebati  care  este  salariul  pentru  postul  care  ti  se  ofera.

NU  CUMVA  AICI  GRESIM  NOI?
Memorat

Petre,
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5111 : Noiembrie 23, 2015, 20:48:42 »

Marius cum Dumnezeu sunt 5100 cereri verificate cand 5mii si cateva sute au fost inregistrate la sfarsitul perioadei de depunere.Hai sa mai punem inca 1mie pentru orasele primite dupa,cum ar fi;Buzau,Braila,Craiova.Doar in localitatile de care vorbim nu sunt revolutionari cu miile.
Memorat
« Răspunde #5112 : Noiembrie 23, 2015, 21:23:27 »

Marius cum Dumnezeu sunt 5100 cereri verificate cand 5mii si cateva sute au fost inregistrate la sfarsitul perioadei de depunere.Hai sa mai punem inca 1mie pentru orasele primite dupa,cum ar fi;Buzau,Braila,Craiova.Doar in localitatile de care vorbim nu sunt revolutionari cu miile.
http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=526
COMUNICAT  - CERERI  DEPUSE - ROL DETERMINANT - Lista Finala

Până la data de 12.05.2015 au fost înregistrate un număr de 6546 cereri  depuse de solicitanţi în vederea obţinerii noului certificat care atestă titlul de Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989 – Luptător cu Rol Determinant;
    Cererile vor fi analizate de către membrii comisiei ÎN ORDINEA DEPUNERII lor – FĂRĂ EXCEPŢIE;
    REZULTATELE obţinute în urma soluţionării cererilor de către comisia constituită la nivelul Secretariatului de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989, vor fi postate periodic pe siteul instituţiei;

Pentru a vizualiza CERERILE ÎNREGISTRATE până la 12.05.2015, daţi click pe fişierul ataşat....

Vezi fisierul atasat

http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/526_comunicat.pdf
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5113 : Noiembrie 23, 2015, 21:42:43 »

Multumesc Kronstadt,deci am fost cu putin pe langa.Intrebarea este cum se face ca sunt 5mii o suta verificate iar daca socotesti cei admisi,respinsi si amanati nu dau suma asta.Chiar ca ma face curios si-am sa socotesc babeste sa vad daca este cum se spune.
Memorat
« Răspunde #5114 : Noiembrie 23, 2015, 22:02:00 »

Nu am de gind sa numar,nu am rabdare!
Memorat
Pagini: 1 ... 339 340 [341] 342 343 ... 512
Schimbă forumul: