Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 36

Să plângem niţel !

Răspuns: Să plângem niţel !
« Răspunde #30 : August 18, 2015, 23:04:47 »

Fii bun Kobra 22 si lamureste-ma cum ne vom salva cind guvernul inainte de campania electorala din 2016 arunca cu bani in bugetari mai ceva ca Adrian Copilu' Minune la nuntile de manelisti ?
 Cind in dispretul fatis fata de popor,  marii demnitari ai Romaniei isi maresc salariile de 2,5 ori !

Si apoi dupa chermeza asta desantata dupa nenorocitele alea de alegeri din 2016 restul populatiei care NU E BUGETARA , trebuie sa platesca oalele sparte la bairam Huh

Sa fim bine-telesi PDL -ul a facut destule ticalosii , numai cind ma gindesc ca se lacomeau la 15% de la someri si vroiau sa la si de la pensionarii sub 700 lei 15% , dar n-au reusit, m-apuca nervii.

E prea mare sfidarea si neobrazarea asta pe fata si-a unora si-a altora.Macar daca reducea TVA la 19 % se mai indulcea putin viata tuturor !

Iar dupa alegeri cind se va lua prin taxe si impozite din pomenile date acum , BUGETARII vor da din maririle de salarii si pensii ( nu vor da ei dar li se va lua) iar restul populatiei de unde ? Lor cine le mareste mizeriile de salarii si pensii ?http://www.capital.ro/luni-de-ce-nu-ar-fi-rezistat-democratia.html

Memorat
« Răspunde #31 : August 18, 2015, 23:11:37 »

E o crima sa faci discriminare intre categorii de populatie !

S-au ne-am intors in comunism unde era PCR-ul si Nomenclatura activistilor de partid cu birocratia si restul populatiei amarite ?
Memorat
« Răspunde #33 : August 18, 2015, 23:16:04 »

Nu ca spun, dar vreau sa zic. Formele fara fond din campaniile electorale duc la mandate fara rost in continuare.

Memorat
« Răspunde #34 : August 18, 2015, 23:16:47 »

" Nu putem considera că încrederea in propriile forte ale guvernului este un semn de stabilitate. Există două semnale clasice ale cataclismului social care se apropie:

1. Nemulțumirea generala si puternică a populației. Nu contează in ce problema.
2. Divizarea societății, care in mod normal reprezintă o paletă mare de diverse puncte de vedere politice, în două tabere opuse, cu o încărcătură emoțională mare una fata de cealalalta.
Ambele aceste semnale sunt prezente în Rusia. Dupa parerea mea, catastrofa nu poate fi evitata.

Știu că nu voi fi auzit, dar eu totusi voi spune – avem nevoie sa nu ne mai injuram despre cine are dreptate. Pentru că nu contează. Vom putea afla mai târziu. Acum este important doar modul în care vom salva oamenii – ființele umane, indiferent de convingerile lor politice. "
Memorat
« Răspunde #35 : August 18, 2015, 23:20:04 »

Ati uitat link-ul. De unde ati citat?
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36 : August 18, 2015, 23:21:26 »

Fii bun Kobra 22 si lamureste-ma cum ne vom salva cind guvernul inainte de campania electorala din 2016 arunca cu bani in bugetari mai ceva ca Adrian Copilu' Minune la nuntile de manelisti ?
 Cind in dispretul fatis fata de popor,  marii demnitari ai Romaniei isi maresc salariile de 2,5 ori !

Si apoi dupa chermeza asta desantata dupa nenorocitele alea de alegeri din 2016 restul populatiei care NU E BUGETARA , trebuie sa platesca oalele sparte la bairam Huh

Sa fim bine-telesi PDL -ul a facut destule ticalosii , numai cind ma gindesc ca se lacomeau la 15% de la someri si vroiau sa la si de la pensionarii sub 700 lei 15% , dar n-au reusit, m-apuca nervii.

E prea mare sfidarea si neobrazarea asta pe fata si-a unora si-a altora.Macar daca reducea TVA la 19 % se mai indulcea putin viata tuturor !

Iar dupa alegeri cind se va lua prin taxe si impozite din pomenile date acum , BUGETARII vor da din maririle de salarii si pensii ( nu vor da ei dar li se va lua) iar restul populatiei de unde ? Lor cine le mareste mizeriile de salarii si pensii ?http://www.capital.ro/luni-de-ce-nu-ar-fi-rezistat-democratia.html

DRAGUL MEU CAMARAD DE SUFERINTA.
 ACEST LUCRU L-AM SPUS SI EU, PUS INTR-O FRAZA MAI PLASTICA.
 NIMENI NU DORESTE CA ROMANII SI ROMANIA SA PROSPERE.
 MARILE PUTERI CONTROLEAZA SI DIRIJEAZA ACTUALA SI VIITOAREA SITUATIE FINANCIARA SI SOCIALA A ROMANIEI, PENTRU URMATORII 50 DE ANI.
 DOAR IMPOTRIVIREA ROMANILOR MAI POATE SCHIBA ACTUALA SITUATIE.
 DAR, CUM POPORUL ROMAN NU ESTE POPORUL GREC, NIMIC NU SE VA SCHIMBA IN BINE IN URMATORII 50 DE ANI.
 CAT DESPRE "LUATUL" BANILOR DIN SALARIILE ROMANILOR, ISTORIA DIN ANUL 2010 SE VA REPETA ANUL VIITOR, DUPA ALEGERILE LOCALE.
 SA AUZIM DE BINE DRAGUL MEU CAMARAD, CA DE RAU AU GRIJA CEI CARE NE CONDUC DESTINELE.
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #37 : August 18, 2015, 23:27:00 »

S-au ne-am intors in comunism unde era PCR-ul si Nomenclatura activistilor de partid cu birocratia si restul populatiei amarite ?

DRAGUL MEU CAMARAD, CREZI CA AM DEPASIT ACEA PERIOADA?
Memorat
« Răspunde #38 : August 19, 2015, 05:39:18 »

DRAGUL MEU CAMARAD, CREZI CA AM DEPASIT ACEA PERIOADA?

Intrebarea este retorica.Cred ca stim cu totii raspunsul. Cheesy
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : August 19, 2015, 11:49:46 »

Un tablou mai cuprinzător al corupției nepedepsite din România.

Partial, sunt de acord cu dvs, domnule NVal, dar lipseste ceva din tabloul acesta... Unde sunt deschizatorii de drumuri? Si cred ca intelegeti ca ma refer la membrii PSD cu state vechi in ale coruptiei. Sunteti constient ca foarte, foarte multi mafioti si infractori din PSD nu sunt pedepsiti (inca, sper)
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : August 20, 2015, 01:42:20 »

Erau cu toții acolo, la start. Dar s-au împărțit în două găști, ca să ne poată păcăli mai ușor și pe mai mult timp.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : August 31, 2015, 21:38:42 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Septembrie 03, 2015, 01:40:31 »

E mai potivit aici, căci e unul dintre politicienii de plîns ai țării
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Septembrie 06, 2015, 00:11:17 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Septembrie 09, 2015, 09:49:23 »

Foarte smecher Johannis, mai jmecher chiar si decat plagiatorul Ponta! Fiti atenti aici http://www.stiripesurse.ro/lovitura-uria-a-pentru-klaus-iohannis-nu-el-a-scris-cartea-pas-cu-pas_953096.html

LOVITURĂ uriașă pentru Klaus Iohannis: Nu el a scris cartea Pas cu Pas

aru, RedactorPreședintele Klaus Iohannis primește o lovitură uriașă! Deși semnează ca autor al cărții ”Pas cu Pas”, se pare că nu el este autorul. Câștigătorul alegerilor prezidențiale din 2014, Klaus Iohannis, și-a lansat pe 19 noiembrie cartea „Pas cu Pas”, la Romexpo. Turnulsfatului.ro scrie că responsabil cu scrierea şi redactarea exemplarului a fost colectivul redacțional al revistei Observatorul Cultural, cartea fiind la bază un colaj de interviuri acordate de către fostul primar al Sibiului.
Informația a fost prezentată de poetul Radu Vancu, în cadrul unei emisiuni Turnul Sfatului TV din Sibiu.
"Am răsfoit-o și am constatat, mi-a fost și confirmată această constatare a mea de către doamna Carmen Mușat, directoarea Observatorului Cultural, că nu sunt lucruri noi, e de fapt un montaj din interviuri mai vechi, nu e o carte scrisă dintr-un jet. E montată în redacția Observatorului Cultural de către doamna Carmen Mușat, alături de alți admiratori ai domnului Klaus Iohannis”, a declarat Radu Vancu.
”Nu e miza ei să aibă o valoare literară. Miza ei e să aibă un vehicul pentru niște idei politice care au prins. Deci și-a făcut treaba. ”Primul pas”, a doua carte, nu am nicio idee. M-ar mira să fie tot un montaj de interviuri, pentru că nu cred că a dat atâtea interviuri, încât să poată să scoată o altă carte”, a mai spus Radu Vancu, scrie turnulsfatului.ro.

Cartea președintelui Klaus Iohannis, ”Pas cu Pas” a fost montată de către colectivul redacțional al revistei Observatorul Cultural, ea fiind la bază un colaj de interviuri acordate de către fostul primar al Sibiului. Informația a fost prezentată de poetul Radu Vancu, în cadrul unei emisiuni Turnul Sfatului TV din Sibiu, scrie turnulsfatului.ro.
”Am răsfoit-o (n.r. cartea «Pas cu Pas»”) și am constatat, mi-a fost și confirmată această constatare a mea de către doamna Carmen Mușat, directoarea Observatorului Cultural, că nu sunt lucruri noi, e de fapt un montaj din interviuri mai vechi, nu e o carte scrisă dintr-un jet. E montată în redacția Observatorului Cultural de către doamna Carmen Mușat, alături de alți admiratori ai domnului Klaus Iohannis”, a declarat Radu Vancu. El spune că deși nu are o valoare literară foarte mare, ea are un rol bine definit. ”Nu e miza ei să aibă o valoare literară. Miza ei e să aibă un vehicul pentru niște idei politice care au prins. Deci și-a făcut treaba. Primul pas, nu am nicio idee. M-ar mira să fie tot un montaj de interviuri, pentru că nu cred că a dat atâtea interviuri, încât să poată să scoată o altă carte”, a mai spus Radu Vancu.
Radu Vancu este poet, eseist și traducător, conferențiar la Universitatea „Lucian Blaga” și redactor la revistele „Transilvania” și „Poesis internațional”. Este editor coordonator al revistei „Timpul”.

TURNUL SFATULUI RADU VANCU
https://www.youtube.com/watch?v=VltlpxlCQ40
Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 ... 36
Schimbă forumul: