Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11

ASTROLOGIE

• Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
Răspuns: ASTROLOGIE
« Răspunde #45 : Iunie 13, 2016, 20:49:51 »

STIMATA  Doamna,

LILIANA   COJOCARU.

VA  MULUMESC,  PENTRU  INTENTIA  DE  A  MA  AJUTA  SA-MI   GHICITI  VIITORUL  IN  STELE.
 EXISTA  O  ZICALA  ROMANEASCA.  ”NU  MAI  VINDETI  VRABIILE  DE  PRIN  COPACI””
   EU  NU  REGASESC  ADEVARUL  ISTORIC;  TRAIT,  VAZUT,  ACOLO  UNDE  AM  PARTICIPAT  SI  ACTIONAT  SI  PENTRU  CARE  SUNT  PROSTIT  IN  FATA  DE  FEL,  DE  FEL  DE  INDIVIZI  SI  PUTETI  CREDE,
  CA  POT  FI  PROSTIT  SA  MAI  CRED  SI  IN  STELE?
                                                                                            HAI  SA  FIM  SERIOSI!
Memorat

Petre,
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #46 : Iunie 13, 2016, 21:56:53 »

De ce, a fost gresit?
      O.U.G.   95/2004
Art  3.   Alin.   (5)
 De prevederile prezentei Legi nu beneficiază Luptătorii cu Rol Determinant şi Luptătorii Remarcaţi prin Fapte Deosebite care în decembrie 1989 au acţionat ca angajaţi, în exercitarea sarcinilor de serviciu.
   ANGAJATI;   unde?  toti  aveau  serviciu, nu?
Memorat

Petre,
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #47 : Iunie 13, 2016, 23:57:02 »

ASTROLOGÍE f. Pseudoștiință care pretinde a prezice viitorul după poziția și mișcarea aștrilor.
https://dexonline.ro/definitie/astrologie

PSEUDOȘTIÍNȚĂ  s. f. Falsă știință, pretinsă cunoaștere a realității[/i].[/size]
https://dexonline.ro/definitie/pseudo%C8%99tiin%C8%9B%C4%83

o prosteală destinată fraierilor dispuşi să creadă orice abureală, folosită în general pentru a obţine bani de la aceştia.

Pe acest forum însă ea nu este altceva decât o perdea de fum destinată să .....  Huh
  să   C E ??  stimată doamnă !!

aştept cu interes maxim un răspuns !
Nu este o abureala mai mare decât oricare ştiinţă.  Ce astăzi este valabil, în  știință  poate fi răsturnat sau completat  în viitor.
AM CERUT EU BANI? SI APOI PRIN ORICE MUNCA SE OBȚIN BANI. Dacă este cerere este și oferta , same.
Ce este rău că pe internet , ca și în viața de altfel când  dai ce ai mai Bun ,este imposibil sa nu găsești din cei ca tine, care se întreabă dacă faci aia pentru vreun interes. Fac ăsta cam pentru ce am făcut la Revoluție , cu același interes. Adică ca evoluam ca ființe, ca societate...

Studiezi cumva fizică cuantică?  Nu!  Cunoști ceva de acolo?  Pentru tine ca și pentru mulți este ceva  doar din vis ca sa cunoști.  Așa  și cu astrologia. Unii cunosc , alții  invată, alți nu au nici un gând,  alții spun ca e fals ca vulpea care zice ca strugurii sunt acrii pentru ca nu ajunge la ei.

Doamna, ati reusit sa ma scoateti din indiferenta cu care priveam acest topic (recunosc ca am obiceiul sa ma uit la cele mai recente postari, indiferent de topic)! Aducerea stiintei la nivel de "abureala" si compararea astrologiei cu fizica cuantica sunt cele mai mari trasnai pe care le-am auzit vreodata! Apropo, dumneavoastra studiati fizica cuantica?
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48 : Iunie 14, 2016, 01:04:07 »

Poate pe cuantatica!
Guantanamera - Quanta na mera
https://www.youtube.com/watch?v=1-8zai_pnIw

Memorat
« Răspunde #49 : Iunie 14, 2016, 01:13:51 »

ASTROLOGÍE f. Pseudoștiință care pretinde a prezice viitorul după poziția și mișcarea aștrilor.
https://dexonline.ro/definitie/astrologie

PSEUDOȘTIÍNȚĂ  s. f. Falsă știință, pretinsă cunoaștere a realității[/i].[/size]
https://dexonline.ro/definitie/pseudo%C8%99tiin%C8%9B%C4%83

o prosteală destinată fraierilor dispuşi să creadă orice abureală, folosită în general pentru a obţine bani de la aceştia.

Pe acest forum însă ea nu este altceva decât o perdea de fum destinată să .....  Huh
  să   C E ??  stimată doamnă !!

aştept cu interes maxim un răspuns !
Nu este o abureala mai mare decât oricare ştiinţă.  Ce astăzi este valabil, în  știință  poate fi răsturnat sau completat  în viitor.
AM CERUT EU BANI? SI APOI PRIN ORICE MUNCA SE OBȚIN BANI. Dacă este cerere este și oferta , same.
Ce este rău că pe internet , ca și în viața de altfel când  dai ce ai mai Bun ,este imposibil sa nu găsești din cei ca tine, care se întreabă dacă faci aia pentru vreun interes. Fac ăsta cam pentru ce am făcut la Revoluție , cu același interes. Adică ca evoluam ca ființe, ca societate...

Studiezi cumva fizică cuantică?  Nu!  Cunoști ceva de acolo?  Pentru tine ca și pentru mulți este ceva  doar din vis ca sa cunoști.  Așa  și cu astrologia. Unii cunosc , alții  invată, alți nu au nici un gând,  alții spun ca e fals ca vulpea care zice ca strugurii sunt acrii pentru ca nu ajunge la ei.

Doamna, ati reusit sa ma scoateti din indiferenta cu care priveam acest topic (recunosc ca am obiceiul sa ma uit la cele mai recente postari, indiferent de topic)! Aducerea stiintei la nivel de "abureala" si compararea astrologiei cu fizica cuantica sunt cele mai mari trasnai pe care le-am auzit vreodata! Apropo, dumneavoastra studiati fizica cuantica?

Am studiat fizică atât cât mi-a permis timpul  si nivelul studiilor . Și nu ăsta era ideea. Tu ai studiat astrologia?
Denumirea ASTROLOGIE arata  ca  domeniului  ESTE TOT O STIIINTA! Apoi are finalitate și aplicabilitate, metode , same.  Faptul  cineva nu vrea el sa înțeleg domeniul , e treaba lui nu a mea.
Memorat
« Răspunde #50 : Iunie 14, 2016, 05:31:02 »

Astrologie

Versiune anonimă, colorată manual, a gravurii în lemn realizată de Camille Flammarion, în (1888).
Astrologia (din greacă: άστρον astron: stea, și λόγος logos: știință, teorie, studiu) înglobează un ansamblu de cunoștințe, tradiții și credințe, structurate, din punct de vedere geografic, în sisteme care acordă importanță și semnificație raporturilor ce se nasc din pozițiile relative ale corpurilor cerești și a altor detalii legate de acestea (semne zodiacale, case). Se presupune că aceste raporturi astrale ar cuprinde semnificații utile pentru interpretarea personalității a omului. Un practicant al astrologiei este numit astrolog.

Astrologii cred că mișcările și pozițiile corpurilor cerești influențează direct viața de pe Pământ sau corespund unor evenimente din viața umană. [1] Astrologii moderni definesc astrologia ca pe un limbaj simbolic,[2][3][4] un fel de artă sau o formă de divinizare.[5][6] În ciuda diferențelor de opinii, majoritatea astrologilor sunt de acord că poziționările corpurilor cerești folosesc la interpretarea evenimentelor trecute și prezente precum și la prezicerea viitorului. Comunitățile științifice consideră astrologia o pseudoștiință sau o superstiție.

Deci comunitatea ,,stiintifica" care habar nu are  de altceva, decât de  mintea lor ,își da cu părerea și numește Astrologia  superstiție. .. Cheesy  IAR ASTROLOGIA SUNT O GRAMADA DE ABSOLVENȚI DE TOT FELUL DE DISCIPLINE ,,STIINTIFICE"  SI NUNUMAI.
ESTE ADEVĂRAT  CUNOSTIINTELE  GENERAL DE ASTROLOGIE SUNT ATAT DE IMPORTANTE  IN CAT CAZUL ÎN MAMA UNOR NENOROCIȚI  POT FACE EXTRAȘI DE MULT RĂU,  CAM ASA CUM A FACUT ENERGIA ATOMICA... MAI BINE SA NU CUNOASTEȚI , SA LEI SE IN CALCAT CA MINTEA ACEST OR GENOCID DE OAMENI, LIPSIȚI DE SUFLET  ,BUN GENERATORI  DE  SUFERINȚĂ!
Memorat
« Răspunde #51 : Iunie 14, 2016, 05:49:53 »

Deci comunitatea ,,stiintifica" care habar nu are  de altceva, decât de  mintea lor ,își da cu părerea și numește Astrologia  superstiție. .. Cheesy  IAR ASTROLOGII    SUNT O GRAMADA DE ABSOLVENȚI DE TOT FELUL DE DISCIPLINE ,,STIINTIFICE"  SI NU  NUMAI.
ESTE ADEVĂRAT  CUNOSTIINTELE  DE ASTROLOGIE SUNT ATAT DE IMPORTANTE  INNCAT CAZUTE ÎN MAMA UNOR NENOROCIȚI  POT FACE ATAT DE MULT RĂU,  CAM ASA CUM A FACUT ENERGIA ATOMICA...
MAI BINE SA NU CUNOASTEȚI , CEI CARE NU    AVETI   CREDINȚA  ȘI  BUNATATE.
 ACESTI DE OAMENI, LIPSIȚI DE SUFLET  ,BUN GENERATORI  DE  SUFERINȚĂ  POT FOLOSI ACESTA PENTRU ,,BINE LE LOR"!

DE ACEEA NU VOI SPUNE CUM AM AJUNS LA ACESTA CALCULE. 
Este de ajuns  ca aflați lucruri care sunt cu totul speciale.
Dacă sunt controverse în încadrarea ca luptător dintr-o anumita categorie , măcar prin acest calcul aflați dacă ați fost sau nu nedreptățiți.
Adevărat față   de un impostor , care si-a fabricat  alura , nu va puteți compara, dar fata de cei reali  va puteți compara.
Cei ce si-au fabricat dosarul ,  configuratia da ca ei trebuia sa primesc aceasta recompensa , unii , iar alții ca folosind înșelăciunea au reușit.  Nu va comparați sper cu aceștia! Fiecare își va lua plata și  atenție toate sunt în voia lui Dumnezeu , nu va mai încrâncenați.

Memorat
« Răspunde #52 : Iunie 14, 2016, 07:43:45 »

Deci comunitatea ,,stiintifica" care habar nu are  de altceva, decât de  mintea lor ,își da cu părerea și numește Astrologia  superstiție. .. Cheesy  IAR ASTROLOGII    SUNT O GRAMADA DE ABSOLVENȚI DE TOT FELUL DE DISCIPLINE ,,STIINTIFICE"  SI NU  NUMAI.
ESTE ADEVĂRAT  CUNOSTIINTELE  DE ASTROLOGIE SUNT ATAT DE IMPORTANTE  INNCAT CAZUTE ÎN MAMA UNOR NENOROCIȚI  POT FACE ATAT DE MULT RĂU,  CAM ASA CUM A FACUT ENERGIA ATOMICA...
 ACESTI DE OAMENI, LIPSIȚI DE SUFLET  ,BUN GENERATORI  DE  SUFERINȚĂ  POT FOLOSI ACESTA PENTRU ,,BINE LE LOR"!

Dacă sunt controverse în încadrarea ca luptător dintr-o anumita categorie , măcar prin acest calcul aflați dacă ați fost sau nu nedreptățiți.
Adevărat față   de un impostor , care si-a fabricat  alura , nu va puteți compara, dar fata de cei reali  va puteți compara.
Cei ce si-au fabricat dosarul ,  configuratia da ca ei trebuia sa primesc aceasta recompensa , unii , iar alții ca folosind înșelăciunea au reușit.  Nu va comparați sper cu aceștia! Fiecare își va lua plata și  atenție toate sunt în voia lui Dumnezeu , nu va mai încrâncenați.

Biata muiere ......e plecata cu cercul si nu de azi de ieri .Singuratatea si menopauza  produc nebanuite efecte ajungand pana la descoperirea impostorilor din revolutie in miscarea constelatiilor. De aici si pana la a teroriza un forum al revilor ,nu a fost decat un simplu act de vointa  .Nu i-ati apreciat vaietele esecului cu posul de radio........v-ati aranjat de Zodiac.
Nu stiu de ce a fost varat Dumnezeu  in toate astea stiind ca "astrologia " nu se impaca cu cuvintele Mantuitorului .Pe scurt .......Madam e plecata cu cercul (zodiacal ) nu de azi de ieri ......si de scapat nu scapati ! Grin
Memorat
« Răspunde #53 : Iunie 14, 2016, 08:29:34 »

Biata muiere ......e plecata cu cercul si nu de azi de ieri .Singuratatea si menopauza  produc nebanuite efecte ajungand pana la descoperirea impostorilor din revolutie in miscarea constelatiilor. De aici si pana la a teroriza un forum al revilor ,nu a fost decat un simplu act de vointa  .Nu i-ati apreciat vaietele esecului cu posul de radio........v-ati aranjat de Zodiac.
Nu stiu de ce a fost varat Dumnezeu  in toate astea stiind ca "astrologia " nu se impaca cu cuvintele Mantuitorului .Pe scurt .......Madam e plecata cu cercul (zodiacal ) nu de azi de ieri ......si de scapat nu scapati ! Grin

Cercul zodiacal este pictat în bisericile ortodoxe și nu de azi de ieri, burada!

Poate ai ceva de ascuns despre tine ..Nu am apucat sa mă ocup de tine, de Îți este frica de atâta lucru...curajosule!
Nu mai duce tu în eroare lumea , facantu-te atât știutor!

Radioul din Craiova , a fost ca multe alte obiective vital, nu mai face tu pe știutor de ...nimic!

Faptul ca te iei de starea mea , vârsta mea , dă  adevarata ta față. Numai un om rău face așa ceva! SI  ..că  .terorizez ...hai fi serios,  fata de tine   sunt copil mic...

Memorat
« Răspunde #54 : Iunie 14, 2016, 08:41:53 »

Un profil de .10.. ☆ numarati-le ., la prima citire. Recunoaste-ți personajul...

Soare - Simbol Sabian 280
Un albatros hranindu-se din mana unui marinar.

Luna - Simbol Sabian 140
Indieni americani executa un ritual inchinat soarelui.☆

Mercur - Simbol Sabian 278
Pasarele in casa, cantand fericite.

Venus - Simbol Sabian 277
Un profet invaluit vorbeste, intarit de puterea unui zeu.☆

Marte - Simbol Sabian 224
Lucratori de la telefoane instaland cabluri noi.☆

Jupiter - Simbol Sabian 52
Un porumbel alb zburand peste ape framantate.☆

Saturn - Simbol Sabian 240
Copii in costume de halloween, facand diverse pozne.

Uranus - Simbol Sabian 189
Trei valoroase tablouri vechi intr-o sala speciala a unei galerii de arta.☆

Neptun - Simbol Sabian 242
Oceanul acoperit cu creste de spuma.

Pluton - Simbol Sabian 184
Un grup de tineri sezand in jurul unui foc, in comuniune spirituala.☆

NN - Simbol Sabian 325
Un fluture cu aripa dreapta mai perfect formata.

Lilith - Simbol Sabian 164
Un arbore genealogic.

Chiron - Simbol Sabian 191
Un profesor privindu-si elevii pe deasupra ochelarilor.

Ceres - Simbol Sabian 38
O sanie fara zapada.☆

Pallas - Simbol Sabian 339
Cursa incepe: ca sa-si depaseasca rivalii, un jocheu da pinteni calului.☆

Junon - Simbol Sabian 251
Lampa iluminarii fizice in templul parasit.☆

Vesta - Simbol Sabian 239
O indianca pledand in fata sefului de trib pentru viata copiilor ei.☆

Cupido - Simbol Sabian 204
O a treia aripa pe latura stanga a unui fluture.
Memorat
« Răspunde #55 : Iunie 14, 2016, 08:52:40 »

STIMATA  Doamna,

LILIANA   COJOCARU.

VA  MULUMESC,  PENTRU  INTENTIA  DE  A  MA  AJUTA  SA-MI   GHICITI  VIITORUL  IN  STELE.
 EXISTA  O  ZICALA  ROMANEASCA.  ”NU  MAI  VINDETI  VRABIILE  DE  PRIN  COPACI””
   EU  NU  REGASESC  ADEVARUL  ISTORIC;  TRAIT,  VAZUT,  ACOLO  UNDE  AM  PARTICIPAT  SI  ACTIONAT  SI  PENTRU  CARE  SUNT  PROSTIT  IN  FATA  DE  FEL,  DE  FEL  DE  INDIVIZI  SI  PUTETI  CREDE,
  CA  POT  FI  PROSTIT  SA  MAI  CRED  SI  IN  STELE?
                                                                                            HAI  SA  FIM  SERIOSI!

Nu crezi în stele, ci în Cine le mișcă.  Nu eu le mișc pe cer...nici  astrologia.
Cum dorești.
Memorat
« Răspunde #56 : Iunie 14, 2016, 08:54:10 »

Și nu va citesc viitorul , va spun la ce potențial ați fost. Dar nu este obligatoriu.NIMIC.
Memorat
« Răspunde #57 : Iunie 14, 2016, 08:58:33 »

Un profil de .11.. ☆ numarati-le ., la prima citire. Recunoaste-ți personajul...

Soare - Simbol Sabian 280
Un albatros hranindu-se din mana unui marinar.

Luna - Simbol Sabian 140
Indieni americani executa un ritual inchinat soarelui.☆

Mercur - Simbol Sabian 278
Pasarele in casa, cantand fericite.

Venus - Simbol Sabian 277
Un profet invaluit vorbeste, intarit de puterea unui zeu.☆

Marte - Simbol Sabian 224
Lucratori de la telefoane instaland cabluri noi.☆

Jupiter - Simbol Sabian 52
Un porumbel alb zburand peste ape framantate.☆

Saturn - Simbol Sabian 240
Copii in costume de halloween, facand diverse pozne.

Uranus - Simbol Sabian 189
Trei valoroase tablouri vechi intr-o sala speciala a unei galerii de arta.☆

Neptun - Simbol Sabian 242
Oceanul acoperit cu creste de spuma.

Pluton - Simbol Sabian 184
Un grup de tineri sezand in jurul unui foc, in comuniune spirituala.☆

NN - Simbol Sabian 325
Un fluture cu aripa dreapta mai perfect formata.☆

Lilith - Simbol Sabian 164
Un arbore genealogic.

Chiron - Simbol Sabian 191
Un profesor privindu-si elevii pe deasupra ochelarilor.

Ceres - Simbol Sabian 38
O sanie fara zapada.☆

Pallas - Simbol Sabian 339
Cursa incepe: ca sa-si depaseasca rivalii, un jocheu da pinteni calului.☆

Junon - Simbol Sabian 251
Lampa iluminarii fizice in templul parasit.☆

Vesta - Simbol Sabian 239
O indianca pledand in fata sefului de trib pentru viata copiilor ei.☆

Cupido - Simbol Sabian 204
O a treia aripa pe latura stanga a unui fluture.
Memorat
« Răspunde #58 : Iunie 14, 2016, 09:09:43 »

Și astăzi am sa va spun ceva extrem de important!

Revolutia din Decembrie 1989 , nu este o  revoluite , ci poarta de intrare în ERA VĂRSĂTORULUI!

TOATE CONSIDERAȚI LE NATALIE AU FOST MODFIICĂTE!
MAI ALES PENTRU LUPTĂTORI!

ESTE CONFIGURAȚIA CU CARE INTRAT IN URMATOAREA ERA!

Frumos ,nu?

Este configurația cu care ați acționat din dec 89 , în viața voastră!

Interesant , nu?

Ăsta e...de aceea , cei care v-ați  recunoscut în calcule , sau va veți recunoaște , v-ați   dat seama ca așa sunteți și acum!
Memorat
« Răspunde #59 : Iunie 14, 2016, 09:11:40 »

Iar eu nu voi mai face calcule publice...Așa ...ca nu mai este important.
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
Schimbă forumul: