Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11

ASTROLOGIE

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ASTROLOGIE
« Răspunde #60 : Iunie 14, 2016, 10:35:37 »

Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #61 : Iunie 14, 2016, 13:38:46 »

STIMATA  Doamna,

LILIANA   COJOCARU.

VA  MULUMESC,  PENTRU  INTENTIA  DE  A  MA  AJUTA  SA-MI   GHICITI  VIITORUL  IN  STELE.
 EXISTA  O  ZICALA  ROMANEASCA.  ”NU  MAI  VINDETI  VRABIILE  DE  PRIN  COPACI””
   EU  NU  REGASESC  ADEVARUL  ISTORIC;  TRAIT,  VAZUT,  ACOLO  UNDE  AM  PARTICIPAT  SI  ACTIONAT  SI  PENTRU  CARE  SUNT  PROSTIT  IN  FATA  DE  FEL,  DE  FEL  DE  INDIVIZI  SI  PUTETI  CREDE,
  CA  POT  FI  PROSTIT  SA  MAI  CRED  SI  IN  STELE? [/colo                                          HAI  SA  FIM  SERIOSI!

Nu crezi în stele, ci în Cine le mișcă.  Nu eu le mișc pe cer...nici  astrologia.
Cum dorești.

Doamna, eu nu am vrut sa fiu atat de rau ca domnul Burada si sa spun ca sunteti dusa cu cercul, dar, sa avem iertare, chiar sunteti dusa cu pluta... Vezi matale, stelele "se misca" din niste motive foarte stiintifice. Se numeste astronomie stiinta cu pricina si este o stiinta foarte adevarata. Apoi "cine" o fi miscand astrele astea pe cer stiu toti copiii, de prin clasa a 5-a. De miscarea de revolutie ati auzit, dar de miscarea de rotatie? Ca sa nu spunem ca pe langa miscarea (relativa) data de miscarea de revolutie si de rotatie a Pamantului se mai pune si miscarea de rotatie a Galaxiei noastre, iar la macro-scara nu putem sa uitam si de miscarea de expansiune etc.
Domana draga lasati stiinta la locul ei si jucati-va frumos cu astrologia dumneavoastra. Si, apropo, aveti un mod de exprimare foarte particular (ca sa fiu delicat), mi-e din ce in ce mai greu sa descifrez ceea ce scrieti.
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
« Răspunde #62 : Iunie 14, 2016, 19:52:29 »

STIMATA  Doamna,

LILIANA   COJOCARU.

VA  MULUMESC,  PENTRU  INTENTIA  DE  A  MA  AJUTA  SA-MI   GHICITI  VIITORUL  IN  STELE.
 EXISTA  O  ZICALA  ROMANEASCA.  ”NU  MAI  VINDETI  VRABIILE  DE  PRIN  COPACI””
   EU  NU  REGASESC  ADEVARUL  ISTORIC;  TRAIT,  VAZUT,  ACOLO  UNDE  AM  PARTICIPAT  SI  ACTIONAT  SI  PENTRU  CARE  SUNT  PROSTIT  IN  FATA  DE  FEL,  DE  FEL  DE  INDIVIZI  SI  PUTETI  CREDE,
  CA  POT  FI  PROSTIT  SA  MAI  CRED  SI  IN  STELE? [/colo                                          HAI  SA  FIM  SERIOSI!

Nu crezi în stele, ci în Cine le mișcă.  Nu eu le mișc pe cer...nici  astrologia.
Cum dorești.

Doamna, eu nu am vrut sa fiu atat de rau ca domnul Burada si sa spun ca sunteti dusa cu cercul, dar, sa avem iertare, chiar sunteti dusa cu pluta... Vezi matale, stelele "se misca" din niste motive foarte stiintifice. Se numeste astronomie stiinta cu pricina si este o stiinta foarte adevarata. Apoi "cine" o fi miscand astrele astea pe cer stiu toti copiii, de prin clasa a 5-a. De miscarea de revolutie ati auzit, dar de miscarea de rotatie? Ca sa nu spunem ca pe langa miscarea (relativa) data de miscarea de revolutie si de rotatie a Pamantului se mai pune si miscarea de rotatie a Galaxiei noastre, iar la macro-scara nu putem sa uitam si de miscarea de expansiune etc.
Domana draga lasati stiinta la locul ei si jucati-va frumos cu astrologia dumneavoastra. Si, apropo, aveti un mod de exprimare foarte particular (ca sa fiu delicat), mi-e din ce in ce mai greu sa descifrez ceea ce scrieti.

Mă văd nevoită  sa va răspund , deși  nu știu cui răspund. Ăsta și pentru ca pe acest portal se intra de persoane care au absolvit mai mult de 5 clase.

Dacă  tu ai rămas la răspunsul ,,cu barza" , nu toți  sunt obligați de nivelul claselor finalizate  să  rămânem,  indiferent ca sunt 5, sau 20 . DACA DUMNEZEU NU MIScA ASTRII, ÎI MISCA  ATRACȚIA UNIVERSALA. ȘI INDIFERITE CUM NUMIM  ACESTA    EA ARE LEGI  CARE SE PETREC  DINCOLO DE EXPLICAȚIILE STIINTIFICE.
, CARE ENERGIA , NU NUMAI ASTRII  CI SI SUFLETUL  MISCA .
Și dacă mișcă sufletul, cum nu mișcă aștrii și invers?

Zici ...clasa a V-a...așa care va sa zică. ..la clasa a v-a se termina explicația despre lume.

Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #63 : Iunie 14, 2016, 20:06:08 »

Domnita Liliana , eu am de cateva ori mai mult de 5 clase , Dv nu stiu cate aveti , dar ati gresit grav , ati scris * Astrii *...pluralul in cazul Dv este ...Astri .
Memorat
« Răspunde #64 : Iunie 14, 2016, 20:06:43 »

Aștrii se misca din motive stiintifice Grin
Memorat
« Răspunde #65 : Iunie 14, 2016, 20:11:00 »

Domnita Liliana , eu am de cateva ori mai mult de 5 clase , Dv nu stiu cate aveti , dar ati gresit grav , ati scris * Astrii *...pluralul in cazul Dv este ...Astri .

Se deselecează mereu când scriu , apare un alt cuvant sau altceva, dar  și apar litere.
Și eu scriu cam mult.
Fiecare se leaga de ce cunoaște el mai bine . Acesta e topic despre altceva. În sfârșit , nu o sa sfârșesc sa greșesc niciodată,  de aceea cer iertate anticipat și retroactiv.
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
Răspuns: ASTROLOGIE filozofie, prostie.
« Răspunde #66 : Iunie 14, 2016, 21:07:25 »

Cu  pluta,

Noi ne certam ca doi nebuni,
ne  insultam ca doi tâmpiţi,
Suntem şi răi cu noi şi buni,
Şi fericiţi ca!  ....... ne ghiciţi?

Noi   ne urâm ca doi tâmpiţi
Şi ne-mpăcăm ca doi nebuni;
Spuneţi-ne,  de ne ghiciţi
În stele , o  sa  fim  mai  buni!

Cu  carul  mare,   cai nebuni,
Pe  cer,  aripi norocoase,
Poate  a-ti   fi fost mai buni,
Sanatosi  la  cap, dar, pe la alte case...

Fiti  oameni  buni  si  ii  credeti
Ca  sunt  nebuni, plecati cu  bibilica
Le  spui  ce  vrei  si   ii  certati

Degeaba;  Ca nu -nteleg,  nimica.

Memorat

Petre,
Răspuns: ASTROLOGIE filozofie, prostie.
« Răspunde #67 : Iunie 15, 2016, 01:52:52 »

Cu  pluta,

Noi ne certam ca doi nebuni,
ne  insultam ca doi tâmpiţi,
Suntem şi răi cu noi şi buni,
Şi fericiţi ca!  ....... ne ghiciţi?

Noi   ne urâm ca doi tâmpiţi
Şi ne-mpăcăm ca doi nebuni;
Spuneţi-ne,  de ne ghiciţi
În stele , o  sa  fim  mai  buni!

Cu  carul  mare,   cai nebuni,
Pe  cer,  aripi norocoase,
Poate  a-ti   fi fost mai buni,
Sanatosi  la  cap, dar, pe la alte case...

Fiti  oameni  buni  si  ii  credeti
Ca  sunt  nebuni, plecati cu  bibilica
Le  spui  ce  vrei  si   ii  certati

Degeaba;  Ca nu -nteleg,  nimica.

Cum poți fi fericit ca îți "ghicesc",
Când nu mai poți fi după patrafir
Şi  nu mai esti dumnezeu a celor vii?

Eu nu îți ghicesc , eU doar îți spun
Că oricât tu ai încerca, sa pari altfel,
Sămânță ta îți zice :Tu ești rău, nu bun
Când  nu te schimbi în Legea Sa.

Degeaba îți creezi o mască.
Ce a fost spus , s-a zis demult,
Acum tu doar sa iei aminte ,
La ce ești rău , că sa fi bun!
Memorat
« Răspunde #68 : Iunie 15, 2016, 07:07:17 »

La Festivalul de Astrologie  de la Craiova  de la sfârșitul  lui iunie   voi susține conferinta

13. Liliana Cojocaru, Craiova - "Luptătorii   Revoluției  prin  prisma astrelor".

Am aceasta plăcere de a prezenta la rand timp de trei ani conferințe ca țin de Revolutila  din Decembrie 1989.

Sper ca sa pot publica  o carte special pe acesta tema pentru ca este excepțional faptul ca un eveniment istoric poate fi tradus prin limbajul aștrilor , ceea arată  că  este un eveniment numai istoric ci și spiritual profund, nu cum traduc unii, "lovită de stat". De aceea fac o solicitare publica ca în mesajele personale sa îmi  spuneți dacă sunteți de acord sa folosesc și numele reale pentru a ilustra cât mai concret acest eveniment istoric la dimensiunea umană, la care am avut o contribuție cu toții,  fiecare în felul sau.
Ca nu toții avem punctaj maxim, asumarea evenimentului mai mult decât legal cred ca va fi o reconfirmare a contribuției personale.
Pentru toți care ziceți ca astrale nu au importanță le reamintesc ca Noul testament prin vocea ( scrisul)  evangheliști , consemnează la nașterea Mantuitorului venirea unor astrologi , numiți chiar magi.Iar ăsta nu a scăzut nicidecum venirea pe lumea Mantuitorului , ci a confirmat-o.

Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #69 : Iunie 15, 2016, 08:18:17 »

Se deselecează mereu când scriu , apare un alt cuvant sau altceva, dar  și apar litere.
Și eu scriu cam mult.
Fiecare se leaga de ce cunoaște el mai bine . Acesta e topic despre altceva. În sfârșit , nu o sa sfârșesc sa greșesc niciodată,  de aceea cer iertate anticipat și retroactiv.

Nici macar nu ati inteles ce anume a corectat domnul alex s: Nu exista cuvantul astrii deci nu putea sa apara din autocorectie... singularul este ASTRU iar pluralul este cu un singur i. Asa ca, doamna draga, mai duceti-va putin pe la scoala ca va faceti de ras pe aici pe forum...
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
« Răspunde #70 : Iunie 15, 2016, 09:15:49 »

Și eu scriu cam mult.

Nici macar nu ati inteles ce anume a corectat domnul alex s: Nu exista cuvantul astrii deci nu putea sa apara din autocorectie... singularul este ASTRU iar pluralul este cu un singur i. Asa ca, doamna draga, mai duceti-va putin pe la scoala ca va faceti de ras pe aici pe forum...

Corect. Astri oricât de mulți sunt sunu cu un I. Ăsta este limba romana are câteva chestiuni paradoxale , ca orice limba. Una se aude se scrie altfel. Astri  , mie nu îmi suna bine cu un I. Dar dacă e norma se aplicăsta așa  fie ca ne convine sau nu.
Memorat
« Răspunde #71 : Iunie 16, 2016, 09:36:15 »

Și eu scriu cam mult.

Corect. Astri oricât de mulți sunt sunu cu un I. Ăsta este limba romana are câteva chestiuni paradoxale , ca orice limba. Una se aude se scrie altfel. Astri  , mie nu îmi suna bine cu un I. Dar dacă e norma se aplicăsta așa  fie ca ne convine sau nu.
Cu un singur I   pentru plural dacă nu este articulat.
Ex  ...niște  astri...

Astrii   ..articulat , la plural , al doilea îi este articol hotărât. ...școală primara de clasa a v-a ....
Memorat
« Răspunde #72 : Iunie 16, 2016, 10:35:59 »

Așa este la poporul român.
,,POPORUL" = ALEGATORUL
 PREFERĂ  OMUL POLITIC  BINE ÎMBRĂCAT
 CU MAȘINI SCUMPE , CU VILA LUXOASĂSTA
  INTR-O TARA IN AGONIE,

AȘA SI REVI NOSTRU RENUMIȚI , DACĂ NU AU NIMIC DE SPUS INTR-UN DOMENIU ,
SPUN SI EI DE   UNDE  CA  AU TERMINAT  STUDIILE.

ȘI ACUM  VOR SCRIS STUDI , AȘA  CUM LE AU EI.

SE FAC  DIVERSE  TESTE SI SE SPUNE CA EȘTI  INTELIGENT CAND DESCIFREZI UN TEXT  CRIPTAT!

Aici trebuie cu toți i ii iii! SI NICI ATUNCI NU ESTE SUFICIENT!

AICI DACĂ NU SE VEDEA O LITERA SAU S-A SCHIMBAT . .. MOARTE SI OROARE.  NODUL IN PAPURA!

ASA AM PATIT SI CU MAREA SANDALIADA. 

MI-AU GASIT UN DEFECT,  CA NU EREAM IN OBIECTIVUL...DUPĂ 26 DE ANI MA CAUTA DE OUA .
PAI LA CATE AM FACUT ATUNCI , FARA CLIPA DE SOMN 5 ZILE , EU PUTEAM  SA-MI AMINTESC TOATE MINUTELE?

Doar cine a dormit putea sa își amintesaca si nici aia. Pe mine mă măsoară cu cine a  dormit...

DAR EI ISI PERMIT  ÎN  MOD  INGRAT SA SE FACA CA NU VĂD , NU CUNOSC  UN OBIECTIV SCRIS IN ORDONANTA  DUPA CARE AU JUDECAT!

Clasa politica...și alegătorii lor!

PAI CUM SA AM OUA , CA LA REVOLUȚIE NU AM LUPTAT PE BAZA DE OUA !

BINE.
Acesta este topic de Astrologie , nu de gramatica!
Din păcate sunt puținî interesați  de Astrologie  și  mai mulți    de gâlceavă. 
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #73 : Iunie 16, 2016, 10:37:09 »

Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #74 : Iunie 16, 2016, 10:44:51 »

Și eu scriu cam mult.

Cu un singur I   pentru plural dacă nu este articulat.
Ex  ...niște  astri...

Astrii   ..articulat , la plural , al doilea îi este articol hotărât. ...școală primara de clasa a v-a ....
Retrag ce-am spus despre autocorectie, asa este, "astrii aceia, anume" se scrie cu doi de i, insa noi vorbeam despre contextul din postarea dvs., nu va absolva de greseala elementara, "de clasa a V-a" cum spuneti chiar dvs.
"Ăsta este limba romana are câteva chestiuni paradoxale" - pentru un strain as putea sa cred ca e "paradoxala" limba romana, insa pentru un roman nu ar trebui... mai ales pentru un roman cu pretentii, ca dvs.
Memorat

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
Schimbă forumul: