Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11

ASTROLOGIE

• Lugojanca
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ASTROLOGIE
« Răspunde #75 : Iunie 16, 2016, 14:23:32 »

Domnita Liliana , eu am de cateva ori mai mult de 5 clase , Dv nu stiu cate aveti , dar ati gresit grav , ati scris * Astrii *...pluralul in cazul Dv este ...Astri .

Se deselecează mereu când scriu , apare un alt cuvant sau altceva, dar  și apar litere.
Și eu scriu cam mult.
Fiecare se leaga de ce cunoaște el mai bine . Acesta e topic despre altceva. În sfârșit , nu o sa sfârșesc sa greșesc niciodată,  de aceea cer iertate anticipat și retroactiv.

Nici macar nu ati inteles ce anume a corectat domnul alex s: Nu exista cuvantul astrii deci nu putea sa apara din autocorectie... singularul este ASTRU iar pluralul este cu un singur i. Asa ca, doamna draga, mai duceti-va putin pe la scoala ca va faceti de ras pe aici pe forum...

Corect. Astri oricât de mulți sunt sunu cu un I. Ăsta este limba romana are câteva chestiuni paradoxale , ca orice limba. Una se aude se scrie altfel. Astri  , mie nu îmi suna bine cu un I. Dar dacă e norma se aplicăsta așa  fie ca ne convine sau nu.
Cu un singur I   pentru plural dacă nu este articulat.
Ex  ...niște  astri...

Astrii   ..articulat , la plural , al doilea îi este articol hotărât. ...școală primara de clasa a v-a ....
Retrag ce-am spus despre autocorectie, asa este, "astrii aceia, anume" se scrie cu doi de i, insa noi vorbeam despre contextul din postarea dvs., nu va absolva de greseala elementara, "de clasa a V-a" cum spuneti chiar dvs.
"Ăsta este limba romana are câteva chestiuni paradoxale" - pentru un strain as putea sa cred ca e "paradoxala" limba romana, insa pentru un roman nu ar trebui... mai ales pentru un roman cu pretentii, ca dvs.

Mai lasati fata in pace. Mai greseste omul, ce sa-i faci ? Daca era si ea vreun academician precum viteazul erou al Revolutiei române,  razvan tHeodorescu, determinantul in cuget si in fapte, caruia i se "datoreaza" neprecupetit si in totalitate victoria finala a Revolutiei , mai intelegeam sa i se atraga atentia.  Liliana, draga, nu te mai justifica in faţa oricui.
Memorat
« Răspunde #76 : Iunie 16, 2016, 21:50:24 »

Limba  ca fonetica si scriere este un limbaj viiu  in continua transformare. Numai o fiinta limitata este capabilla sa limiteze limba. Eu sunt o persoana creativa care nu ma impiedic de limba de lemn. Eu vorbesc .Cine pricepe bine .Cine nu vrea, nu vrea si basta.
Memorat
« Răspunde #77 : Iunie 17, 2016, 04:58:20 »

Prestația unui  actor în Revoluție cam așa suna:

4☆

Imitand personalitati celebre .....Reprezintă  profesia de actor în viața dar și în Revoluție.

Prea frumos

Și adevărat!

Facandu-ți siesta sa devinI luptător determinant ..și ne miram ca tara a lust-o pe panta greșită!

ORIBIL!

Soare - Simbol Sabian 338
O fata sunand dintr-un clopot.¿

Luna - Simbol Sabian 223
Un inventator face un experiment de laborator.¿

Mercur - Simbol Sabian 334
Trafic de masini grele pe un istm ingust intre doua statiuni de pe litoral.¿

Venus - Simbol Sabian 339
Cursa incepe: ca sa-si depaseasca rivalii, un jocheu da pinteni calului.☆

Marte - Simbol Sabian 268
Un pod vechi peste un rau frumos, folosit tot timpul.¿

Jupiter - Simbol Sabian 48
O femeie scuturand o geanta veche la o fereastra insorita.¿

Saturn - Simbol Sabian 335
Un bazar la biserica.

Uranus - Simbol Sabian 342
O examinare a initiatilor in sanctuarul unei societati oculte.☆

Neptun - Simbol Sabian 227
O femeie, plina de propriul ei spirit, este tatal propriului ei copil.☆

Pluton - Simbol Sabian 174
Maria si mielul ei alb.¿

NN - Simbol Sabian 269
Un baiat gras tunzand gazonul.¿

Lilith - Simbol Sabian 266
Un purtator de drapel intr-o batalie. Aici este cu ¿ ☆

Chiron - Simbol Sabian 101
Un clown imitand personalitati celebre.¿

Ceres - Simbol Sabian 83
Trei pui de pasare in cuib, sus intr-un copac.¿

Pallas - Simbol Sabian 17
Doua distinse fete batrane, sezand impreuna in tacere.¿

Junon - Simbol Sabian 273
Sufletul omenesc, avid de noi experiente, cauta sa se intrupeze.¿

Vesta - Simbol Sabian 338
O fata sunand dintr-un clopot.¿

Cupido - Simbol Sabian 194
In arsita amiezii, un om isi face siesta.¿
Memorat
« Răspunde #78 : Iunie 17, 2016, 05:27:53 »

Un alt actor , 7☆

Toți

Cunoaștem

Una este un luptător , alta este  cineva care s-a nimerit  acolo.

Alta este sa fi o personalitatea a vieții publice...

Dar la noi merge și așa...PUTERE sa se comporte abuziv  indiferent ca  au fost sacrificați oameni pentru a fi Revoluție. ..și  sa arate ca  nu a învățat nimic!

Bine acest caz este mult mai bun decât ....alte cazuri rezultate din ,,curatenie"....

Și nu am făcut verificarea decât pentru câțiva ...

Proporția  rezultata  prin acest tip de vetificare este de aproximativ 70% reali.

Controversații s-au dovedit a fi intradevar controversati.
Nu am pus aici toate calculele , dar ...prea m-au uimit negativ.

☆7

Soare - Simbol Sabian 183
Zorii unei noi zile dezvaluie totul schimbat.☆

Luna - Simbol Sabian 251
Lampa iluminarii fizice in templul parasit.☆

Mercur - Simbol Sabian 5
Un triunghi cu aripi.☆

Venus - Simbol Sabian 357
O Luna Plina ilumineaza cerul.☆

Marte - Simbol Sabian 237
O banda militara marsaluieste zgomotos pe strazile orasului.☆

Jupiter - Simbol Sabian 16
Spiridusi dansand in apusul de soare.¿

Saturn - Simbol Sabian 325
Un fluture cu aripa dreapta mai perfect formata

Uranus - Simbol Sabian 339
Cursa incepe: ca sa-si depaseasca rivalii, un jocheu da pinteni calului.☆

Neptun - Simbol Sabian 225
Copii jucandu-se in jurul a cinci movile de nisip.

Pluton - Simbol Sabian 173
Un dresor de lei intra neinfricat in arena circului.☆

NN - Simbol Sabian 287
O fata scaldandu-se goala, pe furis.¿

Lilith - Simbol Sabian 228
O poteca prin paduri bogate in culorile toamnei.

Chiron - Simbol Sabian 95
La o trecere peste calea ferata, un automobil e lovit de un tren.¿

Ceres - Simbol Sabian 30
Un iaz cu rate si bobocii lor.¿

Pallas - Simbol Sabian 329
Fluture iesind dintr-o crisalida.

Junon - Simbol Sabian 201
O multime pe o plaja.

Vesta - Simbol Sabian 41
O femeie stropind florile.¿

Cupido - Simbol Sabian 193
Copii spargand baloane de sapun.¿

Apreciez ca pozitiv faptul ca actorul ajuns europarlamentar nu s-a compromis cerând titluri de luptatori, ca și alții ...
 Prestația scenica nefiind totuna cu Revoluția , au reușit sa facă diferența și  nu s-au coborat atât de mult!

Dacă voi găsi unul de toată cinstea  desigur mă voi bucura și va voi bucura spre cinstea sa,

Memorat
« Răspunde #79 : Iunie 17, 2016, 06:14:25 »

Nu a fost greu  de găsit. ..nu știu dacă a și cerut titlul.

artist craiovean

13☆

Soare - Simbol Sabian 201
O multime pe o plaja.☆

Luna - Simbol Sabian 145
O camila mare traversand un desert vast si temut.☆

Mercur - Simbol Sabian 205
Vederea unei frunze de toamna aduce unui pelerin revelatia subita a misterului vietii si mortii.☆

Venus - Simbol Sabian 18
Un hamac gol.

Marte - Simbol Sabian 217
Scufundatori la adancime.☆

Jupiter - Simbol Sabian 178
Un barbat chel care a preluat puterea.☆

Saturn - Simbol Sabian 215
Un masiv tarm stincos rezista la presiunea marii.☆

Uranus - Simbol Sabian 3
Un medalion cu profilul unui om in interiorul conturului tarii sale.☆☆☆

Neptun - Simbol Sabian 237
O banda militara marsaluieste zgomotos pe strazile orasului.☆

Pluton - Simbol Sabian 181
Un fluture desavarsit, conservat pentru eternitate intr-un ac.☆

NN - Simbol Sabian 359
Lumina descompusa in multe culori la trecerea printr-o prisma.☆

Lilith - Simbol Sabian 274
Un grup de oameni urcand intr-o canoe mare pentru o calatorie pe apa.

Chiron - Simbol Sabian 167
O eruptie vulcanica.☆

Ceres - Simbol Sabian 95
La o trecere peste calea ferata, un automobil e lovit de un tren.

Pallas - Simbol Sabian 28
Un public numeros, dezamagit.

Junon - Simbol Sabian 297
Un pelerinaj pe munte.

Vesta - Simbol Sabian 233
Un iepure metamorfozat intr-o zana (spirit al naturii).

Cupido - Simbol Sabian 201
O multime pe o plaja.

Trebuie sa  va fac câteva precizări  generale  pentru a fi mai simplu de interpretat de oricine.

Semnificațiile gradelor sunt în special cele sabie ne , completate cu alte tipuri de semnificații ale gradelor , la fel de uzitate, dar mult mai puțin criptate, cu interpretări mult detaliate și vizând aspecte pe care cele sabie ne nu le cuprind.

Soare, Luna , Marte , Venus, Mercur, ca și Asteroizii,  Ceres , Vesta, , Cupido,  Junon , Chiron  , Pallas  caracterizează mai bine personalitatea , iar Planetele caracterizează generația fiind generaliste.

LILITH  arata partea ascunsa , sacrificiul sau , partea rea  malefica , de la caz la caz.

NN -nodul nord  direcția generala către care direction raza energia individului.

URANUS , contribuția la schimbare,  în acest caz revolutionară.
Trebuie sa subliniez ca nu  am folosit o punctare unitara încă de la începutul studiului.Pentru anumite grade am triplat semnificația pentru cazul acesta de luptător, în acest sens , triplând semnificația anumitor grade, specific pentru acest domeniu.

Soarele semnifica tipul de lider ,
Mercur tipul de comunicare,
Luna tipul de prezenta,
Marte , acțiunea,
 Venus , aspect, prezenta, bogatie, atracție.

Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #80 : Iunie 17, 2016, 12:26:30 »

ASTROLOGÍE f. Pseudoștiință care pretinde a prezice viitorul după poziția și mișcarea aștrilor.
https://dexonline.ro/definitie/astrologie

nu trebuie confundată cuASTRONOMÍE f. Știință care se ocupă cu studiul corpurilor cerești, a legilor mișcării lor și a Universului. [G.-D. astronomiei] /<fr. astronomie, lat. astronomia [/i][/b].
 pthttps://dexonline.ro/definitie/astronomie

ASTROLOGÍA este o prosteală destinată fraierilor dispuşi să creadă o astfel abureală prin care este prezis   viitorul - ştiinţific  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #81 : Iunie 17, 2016, 14:33:31 »

ASTROLOGÍE s. f. Arta de a descifra și de a prezice destinele pe baza studierii poziției și mișcării aștrilor, a constelațiilor sau a unor fenomene cerești. – Din fr. astrologie, lat. astrologia. Sursa: DEX '09 (2009)
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #82 : Iunie 17, 2016, 17:07:29 »

ASTROLOGÍE s. f. Arta de a descifra și de a prezice destinele pe baza studierii poziției și mișcării aștrilor, a constelațiilor sau a unor fenomene cerești. – Din fr. astrologie, lat. astrologia. Sursa: DEX '09 (2009)
  stimate coleg,
  indiferent de sursa " definiţiei " ASTROLOGÍA rămâne tot o abureală destinată fraierilor dispuşi să creadă o astfel vrăjeală prin care este prezis ştiinţific   viitorul !
  depinde de gradul de educaţie al fiecăruia dacă " pune botu'  "  !!
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #83 : Iunie 17, 2016, 17:52:16 »

stimate coleg,
  indiferent de sursa " definiţiei " ASTROLOGÍA rămâne tot o abureală destinată fraierilor dispuşi să creadă o astfel vrăjeală prin care este prezis ştiinţific   viitorul !

Nu este prosteala. Cine cunoaște. ..stăpânește!   Oricum ce este pentru cine poate...Pentru cine are talent, pricepere , intr-un cuvânt stăpânește arta...
Adevărat ...nu este pentru oricine.

Cine poate înțelege,  cine nu se uită    și. ..bombane.

Nu am nici un gând sa prostesc pe nimeni.
 Dacă ăsta îmi era scopul în viața , nu discutam pe un forum ce păreri am , ce studiez  și concluziile mele.
 Ci îmi făceam un dosar beton , după ce treceam și eu pe la evenimente, speculam , îmi adunam martori probe care exista și care nu exista și îmi vedeam de interes și fata mea nimeni nu o știa decât martorii din declarații!Și nimeni nu îmi cunoștea adevăratele intenții.  Nu sufeream acum , nu treceam prin soc și  stres , nu sufeream umilințe si  trădări.

Memorat
« Răspunde #84 : Iunie 17, 2016, 19:22:48 »

Recunoașteți?

Oare,  cine este  oare?  Ce luptător rasare ?    ~18☆

Vrăjeală , nu?

Soare - Simbol Sabian 293
Un soldat primind doua premii pentru bravura in lupta.☆☆☆

Luna - Simbol Sabian 233
Un iepure metamorfozat intr-o zana (spirit al naturii).☆

Mercur - Simbol Sabian 309
Se vede un steag transformandu-se intr-un vultur.☆

Venus - Simbol Sabian 321
O femeie dezamagita si inselata, infruntand curajos o viata ce pare goala.☆

Marte - Simbol Sabian 226
Chipul unei fete luminandu-se intr-un zimbet.☆

Jupiter - Simbol Sabian 107
Samanta se dezvolta in cunoastere si viata.☆

Saturn - Simbol Sabian 321
O femeie dezamagita si inselata, infruntand curajos o viata ce pare goala.☆

Uranus - Simbol Sabian 225
Copii jucandu-se in jurul a cinci movile de nisip.☆

Neptun - Simbol Sabian 258
Copii curati cu palariute de soare.☆

Pluton - Simbol Sabian 199
O banda de talhari in ascunzis.☆

NN - Simbol Sabian 360
O maiestuoasa forma de stanca, semanand cu un chip omenesc, este idealizata de un baiat care isi face din ea idealul sau superior si, pe masura ce el creste, incepe sa arate ca ea.☆

Lilith - Simbol Sabian 290
Un cor ascuns cantand in timpul unui serviciu religios.☆

Chiron - Simbol Sabian 49
Un continent nou rasare din ocean.☆

Ceres - Simbol Sabian 86
Gerul iernii in paduri.

Pallas - Simbol Sabian 8
O palarie de dama cu panglici fluturand in vantul de la rasarit.

Junon - Simbol Sabian 173
Un dresor de lei intra neinfricat in arena circului.☆

Vesta - Simbol Sabian 271
Un sef indian isi reclama puterea de la adunarea tribului.☆

Cupido - Simbol Sabian 215
Un masiv tarm stincos rezista la presiunea marii.☆
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #85 : Iunie 17, 2016, 19:26:25 »

stimate coleg,

Totul este interpretare și totul depinde de modul cum unii văd cu ochiul minții această artă. Pentru că trebuie să recunoaștem astrologia este o artă și îți trebuie o oarecare cunoaștere(ștință) pentru ai aburii pe alții. Să nu mergem mai departe pe alte meleaguri în alte timpuri, să rămânem în țărișoara noastră și să nu uităm că, într-un timp de mult apus, această știință era folosită ca temelie în conducerea poporului dac, de unde și construcțiile interesante purtând o aură mistică devenite astăzi situri arheologice(aşezări vechi despre care sunt multe interpretări).

Revenind în lumea modernului de astăzi, cu toate neajunsurile privind cunoașterea, o abureală(în sensul de vrăjeală așa cum se arată în textul citat)este oare și arta filmului science fiction?
   Sau Prezicerile lui Nostradamus...?
   Ca să nu mai vorbim despre Jules Verne, scriitorul care a văzut viitorul acum două secole, a cărui abureli au devenit deja realitate.
   Există undeva în noi o umbră de îndoială și " depinde de gradul de educaţie(aş spune cunoaştere) al fiecăruia dacă " pune botu'  "  !!
   Ca să nu mai vorbim de senzaţia bruscă, trecătoare şi neexplicabilă "Deja vu", ce este un fenomen uimitor, care nu a fost cercetat sau explicat încă pe deplin.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #86 : Iunie 18, 2016, 13:24:12 »

stimate coleg,

Totul este interpretare și totul depinde de modul cum unii văd cu ochiul minții această artă. Pentru că trebuie să recunoaștem astrologia este o artă și îți trebuie o oarecare cunoaștere(ștință) pentru ai aburii pe alții. Să nu mergem mai departe pe alte meleaguri în alte timpuri, să rămânem în țărișoara noastră și să nu uităm că, într-un timp de mult apus, această știință era folosită ca temelie în conducerea poporului dac, de unde și construcțiile interesante purtând o aură mistică devenite astăzi situri arheologice(aşezări vechi despre care sunt multe interpretări).

Revenind în lumea modernului de astăzi, cu toate neajunsurile privind cunoașterea, o abureală(în sensul de vrăjeală așa cum se arată în textul citat)este oare și arta filmului science fiction?
   Sau Prezicerile lui Nostradamus...?
   Ca să nu mai vorbim despre Jules Verne, scriitorul care a văzut viitorul acum două secole, a cărui abureli au devenit deja realitate.
   Există undeva în noi o umbră de îndoială și " depinde de gradul de educaţie(aş spune cunoaştere) al fiecăruia dacă " pune botu'  "  !!
   Ca să nu mai vorbim de senzaţia bruscă, trecătoare şi neexplicabilă "Deja vu", ce este un fenomen uimitor, care nu a fost cercetat sau explicat încă pe deplin.

" Dumnezeu este expresia si produsul slabiciunii umane " Albert Einstein
http://www.descopera.ro/dnews/2633561-einstein-dumnezeu-este-expresia-si-produsul-slabiciunii-umane

Teoria conform careia Albert Einstein credea in existenta unui creator a fost contrazisa chiar de Einstein insusi prin intermediul unei scrisori redactate de acesta in ultimul an de viata, unde descrie religiile ca fiind “legende primitive, copilaresti”.

Opiniile lui Einstein despre religie au fost indelung dezbatute, multi agatandu-se de fraze ale acestuia precum "El (Dumnezeu, n.r.) nu da cu zarul" ca dovada ca el credea in existenta unui creator.
  Insa o scrisoare care nu a mai fost pana in prezent data publicitatii, un raspuns adresat de Einstein filozofului Eric Gutkind, arata ca savantul nu credea deloc in existenta lui Dumnezeu spre sfarsitul vietii.

In scrisoare, datata 3 ianuarie 1954, savantul scria: "Cuvantul «dumnezeu» nu este nimic altceva pentru mine decat expresia si produsul slabiciunii umane, Biblia este o colectie de legende onorabile, dar primitive, care sunt, in orice caz, destul de copilaresti". "Niciun fel de interpretare, indiferent cat de subtila, nu-mi poate schimba opinia", adauga acesta.

Memorat

• oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #87 : Iunie 18, 2016, 16:35:31 »

Ar fi bine să aflăm care puteau fi opiniile lui Einstein dacă trăia în vremurile lui Zamolxe care a fost un profet al vremurilor sale și un mare vindecător. Legile lui Zamolxe afirmă clar că nu există timp și că manifestarea atenției cu intenție creează realitatea pe care o trăim (cu mult înaintea lui Einstein și a descoperirilor fizicii cuantice).

Memorat
« Răspunde #88 : Iunie 18, 2016, 17:58:57 »

Astazi , acum 5 minute spunandu-i mamei de calcul si rezultate , imi spune sa-I fac și ei calculul.
Pe scurt:
Mama venind în manifestație cu alții,  a  căutat sa intre în Comitet,  după un grup de străini sa vadă ce este cu ei, altii decât grupul pe care l-am întâlnit eu iesind.

A URCAT IN INTERIORUL CJ Dolj  PE SCARA PRINCIPALA, pe unde au intrat cei mai mulți.

Aceștia erau negri africani , probabil studenții sudanezi. Voia savana ce vor sa facă aia în interior. Numai ca  de ea s-a luat unul care ia spus ei , ca nu cumva ea ea este terorista, iar negrii aia deja urcaseră.  De aia nu s-a luat nimeni, dar de o femeie de 149cm s-au luat!
Eu am văzut genul palestinian, tipic Orientului Mijlociu, la usa laterala.

Paradoxul întâmplării  face ca noi sa nu fi discutat despre ăsta decât acum cu marile reverificării .

Acesta este rezultatul:

~12☆

Soare - Simbol Sabian 293
Un soldat primind doua premii pentru bravura in lupta.☆☆☆

Luna - Simbol Sabian 302
O furtuna neasteptata.☆

Mercur - Simbol Sabian 311
Intr-un moment de liniste, un om primeste o inspiratie noua, ce ii poate schimba viata.☆

Venus - Simbol Sabian 301
O veche chilie din lut.

Marte - Simbol Sabian 252
Un steag ce se preschimba intr-un vultur care croncane.☆

Jupiter - Simbol Sabian 68
Grevisti demonstrand in jurul unei fabrici.☆

Saturn - Simbol Sabian 342
O examinare a initiatilor in sanctuarul unei societati oculte.☆

Uranus - Simbol Sabian 344
O doamna purtand o blana de vulpe.

Neptun - Simbol Sabian 230
O femeie inlaturand doua perdele intunecate ce inchid intrarea unei cai sacre.☆

Pluton - Simbol Sabian 175
Un steag coborat in berna in fata unei cladiri publice.☆

NN - Simbol Sabian 251
Lampa iluminarii fizice in templul parasit.☆

Lilith - Simbol Sabian 301
O veche chilie din lut.

Chiron - Simbol Sabian 111
O primadona cantand.

Ceres - Simbol Sabian 174
Maria si mielul ei alb.

Pallas - Simbol Sabian 301
O veche chilie din lut.

Junon - Simbol Sabian 188
Un foc scanteietor in vatra unei case parasite.

Vesta - Simbol Sabian 229
Un papagal ascultand, apoi vorbind, repeta o conversatie prea mult auzita.

Cupido - Simbol Sabian 197
Un capitan de marina la pensie priveste vasele intrand si iesind din rada.☆

Paradoxal,  ea repeta ca ea nu are nevoie de bani veniți din așa ceva.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #89 : Iunie 18, 2016, 18:05:03 »

Ar fi bine să aflăm care puteau fi opiniile lui Einstein dacă trăia în vremurile lui Zamolxe care a fost un profet al vremurilor sale și un mare vindecător. ( ca şi isus  Grin Grin ) Legile lui Zamolxe afirmă clar că nu există timp  Shocked Shocked Shocked și că manifestarea atenției cu intenție creează realitatea pe care o trăim (cu mult înaintea lui Einstein și a descoperirilor fizicii cuantice).
  răspunsul lui Einstein există:
" Niciun fel de interpretare, indiferent cat de subtila, nu-mi poate schimba opinia "

În schimb ar fi foarte interesant să aflăm care puteau fi opiniile lui Zamolxe ale cărui 
 " previziuni Cheesy Cheesy vis-a-vis de fizica cuantică, au venit cu siguranţă de la dumnezeul său  Grin Grin Grin Grin Grin Grin   despre realitatea pe care o trăim în secolul XXI !!

..., da și poate aflăm ce au povestit(cei trei) "vis-a-vis de fizica cuantică" la întâlnirea printre spațiile timpului..., așa aflăm câte ceva despre posibila nava intergalactică pe care o vor construi românii pentru călătorii înterstelare cu ajutor de la Uniunea Galactică Europeană.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11
Schimbă forumul: