Main Content:

Pagini: [1] 2 3 ... 12

SURPRIZĂ URIAȘĂ în dosarul Revoluției: PÎCCJ a EXTINS urmărirea penală.

• buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Sa urmarim desfasurarea cercetarilor in dosarul revolutiei.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

SURPRIZĂ URIAȘĂ în dosarul Revoluției: PÎCCJ a EXTINS urmărirea penală
http://www.stiripesurse.ro/surpriza-uria-a-in-dosarul-revolu-iei-piccj-a-extins-urmarirea-penala_1161459.html
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

DOSARUL REVOLUŢIEI. Reacţia lui Teodor Mărieş după ce procurorii Secţiei Parchetelor Militare au dispus extinderea urmăririi penale in rem sub aspectul infracţiunii contra umanităţii
Autor: Roland Cătălin Pena | miercuri, 02 noiembrie 2016 |
http://www.evz.ro/dosarul-revolutiei-maries.html
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

URMEAZA ARESTAREA LUI ION ILIESCU – Sectia Parchetelor Militare a extins urmarirea penala in dosarul Revolutiei, pentru crime impotriva umanitatii. Pentru prima data procurorii militari spun adevarul: „Prin actiunile desfasurate si masurile dispuse, noua conducere politica si militara instaurata dupa 22.12.1989 a determinat uciderea, ranirea prin impuscare, vatamarea integritatii fizice si psihice, respectiv lipsirea de libertate a unui numar mare de persoane”
Postat la: 02.11.2016 16:28 | Scris de: Luju.ro
http://m.luju.ro/urmeaza-arestarea-lui-ion-iliescu-sectia-parchetelor-militare-a-extins-urmarirea-penala-in-dosarul-revolutiei-pentru-crime-impotriva-umanitatii-pentru-prima-data-procurorii-militari-spun-adevarul-prin-actiunile-desfasurate-si-masurile-dispuse-noua-conduce
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

SEFII PARCHETELOR MILITARE LA PENAL - Presedintele Asociatiei „21 Decembrie 1989” a facut plangere penala impotriva procurorilor considerati responsabili de tergiversarea dosarului Revolutiei. Sunt acuzati de incalcarea hotararilor CEDO si de „manipularea incadrarii juridice” a crimelor regimului Iliescu sefii PICCJ-SPM, vestitul Ion Vasilache si cei patru colonei care au semnat ultima clasare. Teodor Maries invoca brava ordonanta a lui Bogdan Licu
Postat la: 30.10.2016 12:22 | Scris de: Luju.ro
http://m.luju.ro/sefii-parchetelor-militare-la-penal-presedintele-asociatiei-21-decembrie-1989-a-facut-plangere-penala-impotriva-procurorilor-considerati-responsabili-de-tergiversarea-dosarului-revolutiei-sunt-acuzati-de-incalcarea-hotararilor-cedo-si-de-manipularea-incad
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Buzdugane de felul meu sunt un om optimist dar  vad ca tu mai  intrecut.
Dupa cate am vazut-auzit sa extins cercetarea asupra celor morti dar celor vii mai putin.
Se vor face cercetari pana vor murii toti vinovatii(si noi pe laga ei)si se vor pensiona toti procuratori iar peste dosar se va asterne praful de cateva degete.
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Procurorii extind cercetarile in Dosarul Revolutiei! ‘A trecut prea mult timp, unii dintre faptuitorii acelor decizii au si plecat din randurile noastre’.
Revolutionarii din Timisoara spun ca este un lucru bun ca a fost extinsa urmarirea penala in dosarul Revolutiei, pentru infractiuni contra umanitatii, dar spun ca se asteptau ca acest lucru sa fi fost facut mai demult.

Presedintele Societatii Timisoara, revolutionarul Florian Mihalcea, cel care este si unul dintre initiatorii Proclamatiei de la Timisoara, spune ca lucrurile merg greoi in acest dosar, dar ca linia pe care se merge este una buna........
http://www.opiniatimisoarei.ro/procurorii-extind-cercetarile-in-dosarul-revolutiei-a-trecut-prea-mult-timp-unii-dintre-faptuitorii-acelor-decizii-au-si-plecat-din-randurile-noastre/02/11/2016
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Asa-i este bine dar pana la capat este drum lung,nu crezi?Mai apucam noi finalul?
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Trebuie sa fim foarte prudenti ! Generalul Dan Voinea spunea ca n-au existat teroristi si ca vinovati de crime ar fi revolutionarii si soldatii, adica ca ne-am fi tras-o intre noi. Mai rau ar fi sa-i inlocuiasca pe teroristi cu revolutionari...
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Trebuie sa fim foarte prudenti ! Generalul Dan Voinea spunea ca n-au existat teroristi si ca vinovati de crime ar fi revolutionarii si soldatii, adica ca ne-am fi tras-o intre noi. Mai rau ar fi sa-i inlocuiasca pe teroristi cu revolutionari...
Foarte corect expusa acest lucru lam expus acum 2 ani inca inaintea aparitiei ordonantei
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cred ca teroristii ( baieti instruiti ca atare, parte a unor structuri specifice) vor fi protejati in continuare... Cel mai probabil scenariu ar putea fi de genul : cativa neica nimeni ,cred ca deja alesi dintre revolutionari, se trezesc facuti peste noapte teroristi, cu "dovezi" zdrobitoare.... si dati norodului sa fie "sfasiati"..
Generalul Chelaru a marturisit public din experienta avuta cu adevaratii teroristi....
Memorat

DATA VIITOARE VOTATI NATIONALISTI CRESTINI, CACI ACESTIA NU TRADEAZA SI NU FURA ! PANA NU ESTE PREA TARZIU, CACI ALTFEL SE PUSTIESTE ROMANIA SI VIN ALTII IN LOCUL NOSTRU !

SA URMARIM, NIMIC DE ZIS, DAR CE...HuhHuh "SA NU FIM URMARITI" Huh?? POSTAREA DVS. PACIFISTA MI AMINTESTE DE SFATURILE UNUI FOST SECRETAR DE STAT CARE FACUSE O "REZERVARE PE VIATA" PENTRU SPATIUL DE VIS A VIS DE COTROCENI..."STATI CUMINTI..." ( AICI IL PLAGIEZ PE REGRETATUL GRIGORE VASILIU BIRLIC )...

https://www.youtube.com/watch?v=B33RZVPvcfA
Memorat

SA URMARIM, NIMIC DE ZIS, DAR CE...HuhHuh "SA NU FIM URMARITI" Huh?? POSTAREA DVS. PACIFISTA MI AMINTESTE DE SFATURILE UNUI FOST SECRETAR DE STAT CARE FACUSE O "REZERVARE PE VIATA" PENTRU SPATIUL DE VIS A VIS DE COTROCENI..."STATI CUMINTI..." ( AICI IL PLAGIEZ PE REGRETATUL GRIGORE VASILIU BIRLIC )...

SI INCA UNUL...CHIAR VORBE ADEVARATE, SA- PLAGIEM SI PE FRATII NOSTRI ROMI...

https://www.youtube.com/watch?v=FyG50d4TFwM
Memorat

SI INCA UNUL...CHIAR VORBE ADEVARATE, SA- PLAGIEM SI PE FRATII NOSTRI ROMI...

https://www.youtube.com/watch?v=FyG50d4TFwM

Ne jucam...
cand fraierii mor de dor intra h*****a
farmaciile vand seringi sustinand medicina
cand banca voastra le-a luat si vandut masina
da-ti drumu' la credite si scumpiti benzina
batranii mor primii, nu-i asa ca va doare
luati-le pensia bah, astia isi iau mancare
bolnavii zambesc de frig cand vad primarii
da-tii afara din spitale, nu sunt bani de ferrari
face-ti comert dar omorati intermediarii
si vindeti creme de soare cand apar tantarii
saracii, sunt la regim da-tii jos din pat
construiti autostrazi sa evitam viata la sat
taiati padurile ca mi-e cald stau cu prosopu' pe cap
si vindeti-mi va rog un aer conditionat
poluati izvoarele ce dracu', n-aveti combinat
nu e normal sa bem apa din izvor netimbrat
vindeti aurul pe bancnote de plastic
cand nivelul de trai pe vatrai scade drastic
pare fantastic sau e o dementa ce omoara teama
si e o pura coincidenta ca ne-am dat seama

refren:
suntem schizofrenici, paranoici, bolnavi
SAU
suntem puternici
SAU
suntem slabi
SAU
suntem inca in cautarea solutieI
sa se auda pana in Piata ProstitutieI...

ombladon:

ne place ca nu ne place si batem pasu' pe loc
ca nu ne place deloc basescu, udrea sau boc
luati-ne tot, ne place viata in frig la bloc
e anarhie ca intr-o piesa hardcore sau rock
luati-va limuzine, vapoare ca piratii
ca noi avem alte preocupari:
asteptam tramvaiu-n statii
e foamete mare, saracie ce tare
ca-mi place sa n-am cand imi cere copilu' bani de bomboane
e frig, nu-i problema ca ne-ncingem intre noi
luati soarele de pe cer, tineti-l doar pentru voi
va rugam daca se poate salariile mai mici
noua ne place sa muncim, nu ne plac banii
sunteti tampiti!?
pensiile sunt mici, sunt batrani ce mai conteaza!?
numai apuca o vara, oricum mor, numai voteaza!
vremurile grele, visele mele, frustarile mele
capata sens cand gustati din bombele mele...

refren:
suntem schizofrenici, paranoici, bolnavi
SAU
suntem puternici
SAU
suntem slabi
SAU
suntem inca in cautarea solutieI
sa se auda pana in Piata ProstitutïeI...
Memorat
  • mercurie2
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Treaba cu desconspirarea teroristilor este foarte serioasa ! Imaginati-va ca au cu ce sa-i inlocuiasca. In timpul revolutiei , dupa 22, multi baieti din acele structuri necunoscute si-au abandonat armele; revolutionarii le-au luat, iar la sfarsit au declarat cu ce au combatut in timpul evenimentelor, adica seria unei arme care pana pe 22 o fi omorat romani. Se face testul balistic si gata identificarea "teroristului"...

Sau alt scenariu: un terorist infiltrat printre revolutionari imprumuta arma unui coleg revolutionar, in cateva secunde trimite pe lumea cealalta cativa revolutionari sau manifestanti, apoi o da inapoi. Revolutionarul preda arma la sfarsit cu nume si serie. Asa pot fi inlocuiti cu brio teroristii.

Daca procurorii o sa iasa la interval cu identificarea structurilor vinovate de crime (liste, adrese, locatii, nume de persoane, grade, etc.), dar si cu autorii morali ai ordinelor, atunci si numai atunci se va putea spune ca teroristii n-au fost inlocuiti de revolutionari.
Memorat

Pagini: [1] 2 3 ... 12
Schimbă forumul: