Main Content:

Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8

Incepe sa miste ceva - justitia a inceput sa se miste

• dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul
Răspuns: Incepe sa miste ceva - justitia a inceput sa se miste
« Răspunde #90 : Iunie 17, 2017, 22:54:24 »

Când am vazut imagini filmate la ora14 pe22dec89 le-am vazut din brut pe o casetă cât o... capotă de Mitsubishi nu este nici o,,prelucrare''acolo în brut este doar o hibă la setarea datei dar ora și numarul mare de persoane urcati și în copaci și pe statui nu sunt trucaje.Zi ce vrei dar dar eu am jucat în filmul asta.Ce te-a apucat și dai cu barda în tata Huh dacă tu ai fost la oaste atunci și ai pățit și necazul (ptr că te-au aruncat comandanți comuniști carne la tun)...noi cei lasați la vatră nu am stat cu mâna la fofo...și am mai facut câte ceva ...cât despre Baia cred că are multe făcute și ne făcute, dar dacă atunci a aprins lumânari și ia vexat pe tovarăși,iar pentru gestul curajos a fost doar reținut, uite ptr lucrușorul ăsta tre să fie orășelul tău determinant...de nu a fost așa atunci să nu fie determinant orașul Suceava ...iar dumneata să fii cel mai tare și singurul ,dar nu uita acolo au mai fost,, scântei,,care să aprindă dinamita de care știi foarte bine, fapte antemergatoare dar...când văd ce înverșunat ești mă tem că zici ca ălă...agenturili străine Wink

Iti respect anonimatul pentru ca... stiu cine esti. La fel si tu stii cine sunt si mai ales cu ce ma ocup. La fel stii foarte bine ce relatii am eu cu asociatia respectiva. Sau cu o anumita persoana care este tot bagata la inaintare si care ti-a facut si tie probleme. Ei bine, aceleasi probleme le am si eu, insa mult mai grave.
Cat despre faptul ca dau cu barda... iti pot spune mai multe in privat.
no offence

Memorat

THE TRUTH IS OUT HERE - TRUST NO ONE
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #91 : Iunie 17, 2017, 23:04:25 »

Buna seara. Dumneata cred ca esti unul dintre cei vechi de pe forumul acesta, domnule. Cred ca ai fost inscris cu mult inaintea mea, ca ai fost membru inca de pe vremea primului forum, nu-i asa? Nu mai verific, dar asa tin minte, ca erai membru vechi in momentul in care am venit eu. Ma bucur ca ai revenit si ca esti activ. Profit sa te intreb daca nu ai informatii despre Nor? Era vechi membru al forumului si el. Nu se stie nimic de el de mai multi ani. Nu stiu daca va cunosteati, dar la inceput erau mai putini inscrisi si m-am gandit ca e posibil sa va stiti.
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #92 : Iunie 17, 2017, 23:14:23 »

Deputatul de Timiș, Matei Suciu, este primul greu din județ care se poziționează împotriva lui Grindeanu - zice Remus43.

Eu doresc s[ adaug numai că, nobleţea de deputat, a tras din greu şi... acum este şantajat de Dragnea şi ai lui, că dacă nu sare-n căruţa lor, ajunge... pe mâna justiţiabililor. Ca să vezi cum este cu cei care cu adevărat controlează dosarele...
       Iliescu a controloat dosarele de la CNAS, iar Dragnea pe cele de la SIPA ?

Memorat
« Răspunde #93 : Iunie 17, 2017, 23:22:21 »

nu dam foc la tot orașul, să ardă cetatea ,calu cu Ștefan cu tot,oul cel mare a lu Flutur,ca să-l pârlim pe dom pro.. Wink Wink
Memorat
  • dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul
« Răspunde #94 : Iunie 17, 2017, 23:47:42 »

domn' pro... Wink m-a cam ars bagandu-ma la inaintare din nou fara sa-mi ceara acordul. A mai facut-o odata, dar acu' a intrecut limita.
Stai linistit, totul se va rezolva, culmea este ca domn' pro... Wink nu va pati nimic, va cadea in picioare la fel cum a facut-o si pe vremea pe cand era secretar de stat Cutean care atunci ne-a mediat conflictul.
Cat despre urbea noastra... ma gandesc sa o las mai moale de dragul lui Stefan cel Mare si a calului sau care tocmai a pierdut un testicul (a cazut din cauza edililor).

Memorat

• dorianakis
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • I WANT TO BELIEVE
  • Vezi Profilul
« Răspunde #95 : Iunie 17, 2017, 23:55:45 »

Deputatul de Timiș, Matei Suciu, este primul greu din județ care se poziționează împotriva lui Grindeanu - zice Remus43.

Eu doresc s[ adaug numai că, nobleţea de deputat, a tras din greu şi... acum este şantajat de Dragnea şi ai lui, că dacă nu sare-n căruţa lor, ajunge... pe mâna justiţiabililor. Ca să vezi cum este cu cei care cu adevărat controlează dosarele...
       Iliescu a controloat dosarele de la CNAS, iar Dragnea pe cele de la SIPA ?

probabil ca vroiai sa spui ca va ajunge pe mana justitiei (justitiabilii suntem noi cei care ne adresam... instantelor de judecata).
Cat despre arhivele SIPA, acestea se refera doar la magistrati, si nu pot fi folosite ca probe. Iar accesul la ele este foarte limitat. Nici macar tata lui Dragnea nu poate lua date din dosarele respective.
Dragnea pur si simplu l-a santajat cu altceva, probabil cu o amanta, cu niste poze, cu ceva mai pamantesc care odata aparut in presa va distruge cariera politica a deputatului respectiv.

Memorat

• vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #96 : Iunie 18, 2017, 02:21:23 »

Da camarade, nu le am ca matale, dar mai bine ar fi să ajungă mai întâi pe mâna justiţiabililor, că nu ar mai scăpa cum scapă din mâna justiţiei, ce zici, este ca mine ?
Memorat
« Răspunde #97 : Iunie 18, 2017, 08:32:30 »

bine ca te-ai mai ogoiat(calmat)...vezi sunt drame mult mai mari... adică ,Fane Babanu cu calul lui cu probleme  urogenitale Cheesy...nu panglicari de șefi de asociatii...cu toate ca asta ultima nu o știu(a lui dom pro) ???dar tu ești călit în bătălii cu dom pro și madam
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #98 : Iunie 18, 2017, 08:41:52 »

Oare Macovei si Danilet au copiat din arhiva SIPA noaptea ca hotii sau ziua ca securistii?
#Rezistentii ce zic? Cand e mai corect sa ne furam singuri caciula, ziua sau noaptea?

(Text: Dorin Tudor, imagine Cioba Ioan)

Memorat
« Răspunde #99 : Iunie 18, 2017, 09:01:53 »

nu se bagă noapte că intră la circumstante agravante ...asta învață hoți din gradinița.nu fura noaptea,nu sări gardul,nu o comite la drumul mare...tre să fie comod. Ziua la prânz se fura Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
« Răspunde #100 : Iunie 18, 2017, 10:00:44 »

Parca s-a mai intrat noaptea in Guvern...pe la SSPR...? ? ?  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Memorat
« Răspunde #101 : Iunie 18, 2017, 10:32:35 »

Luciene unii muncește la schimbul 3 Cool Cool 8)au mult servici
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #102 : Iunie 18, 2017, 19:47:01 »

De la noaptea ca hoții, la proști ca noaptea.
Memorat
« Răspunde #103 : Iunie 18, 2017, 20:00:18 »

? ? ? Adica..."regretatul" Brucan, "in nemernicia lui", sa fi avut dreptate ? ? ?  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Memorat
  • MariusAugustin
  • Vizitator
« Răspunde #104 : August 30, 2018, 19:10:11 »

Ancheta nu are legatura cu dosarul revolutiei. Dosarul revolutiei este instrumentat de catre Parchetul militar, adica de procurori militari - nu stiu in ce instanta va ajunge respectivul dosar dupa terminarea cercetarilor (instanta civila sau militara), dar asta este alta discutie care nu are legatura cu ancheta care se desfasoara in acest moment.
In momentul actual se cerceteaza obtinerea certificatelor de revolutionari cu rol determinant in localitatile in care pana pe data de 22 decembrie nu s-a intamplat nimic. Se cerceteaza cum au ajuns anumite orase sa faca parte din categoria categoria de localitatilor in care au rezultat persoane ucise, ranite sau retinute, pana la fuga dictatorului.
Mai precis cum au fost promovate (cine le-a promovat), si cine a decis includerea acestora in randul localitatilor in care au rezultat... etc.
Dupa ce vor fi identificate persoanele responsabile, si daca se va demonstra ca... atunci respectivele persoane vor ajunge in instante, unde se va stabili daca sunt vinovate (sau nu), se vor aplica pedepse celor gasiti vinovati, si... va fi sesizat DNA-ul pentru a ancheta persoanele care au obtinut certificatele respective.
Repet, din ceea ce am inteles (s-ar putea sa ma insel) este vorba de cum s-a ajuns ca anumite orase (unde nu s-a intamplat nimic ) sa faca parte din categosria localitatilor...
Apoi se va merge mai departe, catre asociatii (presedinti de asociatii), persoane (care au dat ceva ca sa obtine certificat), dar asta este treaba DNA-ului.

A Parchetului, cred, ..... "DANA" parca are alte atributiuni, de care ar trebui sa se ocupe in timp util...nu dupa nu stiu cati ani !!!
Memorat
Pagini: 1 ... 5 6 [7] 8
Schimbă forumul: