Main Content:

Pagini: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #525 : Iunie 07, 2012, 10:45:49 »

Lasa-ne D-le Maior cu manifeste, declaratii,apeluri si alte politruchii de-astea ...si fa presiune pe astia din USL ,care vor sa-i votam ,SA NE PRECIZEZE EXPRES INTENTIILE IN CE NE PRIVESTE si ..sa ne dea URGENT banii din OUG 53 si indemnizatiile   asa cum prevede legea 341 si cum NI S-A PROMIS prin Congrese , alocutiuni si alte interviuri, ca restul NU NE TINE DE CALD si DE FOAME ! V-am acceptat sa veniti intre noi in MANIFESTATIILE ANTI-PORTOCALII si ANTI-BASESCIENE , v-am sustinut in demersurile voastre politice, v-am RESPECTAT...ACUM RESPECTATI-NE SI VOI PE NOI ! Angry
Memorat
« Răspunde #526 : Iunie 07, 2012, 11:56:44 »

Bambilici, ti-am mai spus si-ti repet, tradatorii de neam si tara cautai in alta parte, sti tu unde sa-i gasasti. Asoc 21 Decembrie  1989 Brasov nu a fost deacord cu taierea indemnizatiilor si nu s-a implicat politic de partea nimanui cum fac altii. In ce ma priveste am spus si repet problema a fost creata de guvernul Boc, au spus ca nu au bani si ca vor o reverificare, ok mai ales ca acea reverificare se referea la scoaterea din lege a criminalilor, securistilor, informatorilor. Nu au facut-o. Dece nu au facut-o? Pentru ca toata clasa politica e murdara de sus pina jos. A venit guvernul Ponta, ce face, de ce nu reia platile catre revolutionari??? Cind vorbeste de noi parca i se pune un nod in git, iar replica pe care o da tot timpul este, "nu se poate, nici voba"!!!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #527 : Iunie 07, 2012, 15:08:35 »

Diplomatul007 spune ca ziaristii din brasov sunt de alta parere. Si adevarul este ca nu tin minte ca asociatia voastra, de doi la leu, sa fi initiat proteste impotriva guvernului Boc sau Ungureanu. Nu am citit nimic scris de voi impotriva politicii lui Traian Basescu, nici impotriva celor care au votat taierile de salarii, pensii si intemnizatii. Pe ce se sprijina afirmatiile tale, pe vorbe? Cu vorbele vad ce vreti sa va eschivati de partea de responsabilitate care va revine. Atentie! O resopnsabilitate mai mare decat a altora din Brasov sau chiar a foare multora din tara.
Memorat
« Răspunde #528 : Iunie 07, 2012, 16:12:26 »

Asociatia noastra a facut proteste pt intrarea in plata a tuturor revolutionarilor care beneficiaza de legea 341, chiar eu am stat in greva foamei vreme de 15 zile pt reluarea platilor dar si pt demitera securistului tortionar de la Primaria Brasov, ia citeste presa!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #529 : Iunie 07, 2012, 20:47:34 »

Mai marieseanule, fugi tare! Ce greva a foamei ai facut? In sprijinul sarlatanului de Malesi? Cel cu 110 zile de sarlatanie la activ in ultima mascarada de prostit prostii? Ai fost in trupa de actiune in spatele frontului inamic, de dezinfo-sabotare a capacitatilor lui de lupta? Ma refer la fam Decat, Sarpele si alti profesionisti ai grevei foamei, care, daca fac adunarea, au la activ m multi ani de greva foamei decat de armata si scoala la un loc. Amenintau ca-si dau foc in grupuri daca nu se returneaza indemnizatiile. Nu s-au returnat dar nici eu nu si-au dat foc, nici macar unul, asa de obraz. Acestea au fost protestele voastre sub conducerea sacalului de Malesi, niste sarlatanii, niste actiuni prin care sa-i prostiti pe revii m fraieri, ca sa nu fiti acuzati de adevarata voastra vina, ca ati fost oamenii arestatului Cost-in, sarlatanului Malesi, nulului Banut-oiu si, prin ei, ai piratului care a taiat si a spanzurat cum a vrut in ultimii ani, INCLUSIV CU SPRIJINUL VOSTRU. L-ai intrebat pe vicele lui Malesi de ce nu si-au m dat foc in grupuri? Sau, va intreb eu, de ce nu va dati foc acum. Eu as asista cu mare placere la spectacol. As lua un tv de doi m patrati, as desface o bere si as urmarii transmisia relaxat. Ar fi o pedeapsa autoadministrata pe deplin meritata.
Memorat
« Răspunde #530 : Iunie 07, 2012, 20:59:05 »

Asa a fost de cind lumea si pamintul, unii se sacrifica si altii cinta prohodul. Cinic daca nu sarcastic.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #531 : Iunie 07, 2012, 22:10:55 »

V-am rugat sa scrieti cu fonturi mai mari, in special pe tine bambilici. Nu e obligatoriu, e doar o rugaminte.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #532 : Iunie 07, 2012, 22:20:18 »

Ok. Am uitat. Dar despre ce scrie taica nimeni nu ai nimic de spus. 007 a "desconspirat" niste lucruri (scriu in ghilimele pt ca imi imaginez ca in BMV se stiu), dar Demi-Semi e in standby, iar shreck vaezi bine ca o da cotita.
Memorat
« Răspunde #533 : Iunie 10, 2012, 12:15:41 »

Sa-i sprijinim pe pe revolutionarii care candideaza la alegerile locale! La Brasov avem un coleg revolutionar care candideaza la alegerile locale la Consiliul Judetean !
Memorat
« Răspunde #534 : Iunie 10, 2012, 17:55:59 »

Prea tarziu. Acum am revenit de la sectia de votare. Cine e revolutionarul candidat si ce candidat este - din partea cui candideaza?
Memorat
« Răspunde #535 : Iunie 10, 2012, 18:28:21 »

Bebe Milea candideaza pe lista Partidul Poporului Legea Cojocaru!
Memorat
« Răspunde #536 : Iunie 11, 2012, 00:58:53 »

Alegerile locale la Brasov, fara exit-poll-uri dar cu ...blat!

Sunt cateva ore de cand s-au inchis sectiile de votare. Romanii prezenti in fata televizoarelor asteapta sa vada cine-i va conduce in urmatorii ani.
Pentru prima data, la alegerile locale primarii sunt alesi intr-un singur tur de scrutin. La aceste alegeri au fost puse la “bataie” 41 de mandate de presedinte de consiliu judetean, 1.338 de mandate de consilier judetean, 3.187 mandate de primar si 40.311 mandate de consilier local. Dintre cele peste 3.000 de mandate de primar, 102 sunt mandate de primar de municipiu, unul de primar general, sase mandate de primar de sector, 217 mandate de primar de oras si 2.861 de mandate de primar de comuna.
Dupa votul exprimat, un lucru este clar, respectiv faptul ca Bucurestiul pare a fi curatat de PDL. Cele trei exit-poll-uri realizate duminică la închiderea scrutinului pentru alegerile locale - CCSB, CURS şi IRES -, difuzate de posturile private de televiziune, confirma acest lucru. In putine locuri, orase mari, PDL pare sa mai ramana in “joc”.
Biroul Electoral Central urmeaza sa anunte luni, la ora 10:00, primele rezultate partiale ale alegerilor locale desfasurate duminica. La nivel national prezenta la urne pentru alegerile locale a fost la ora 21:00.
Si de aceasta data, la Brasov, prezenta la vot de 55,5% a fost mai mica decat la nivel national (56,39%), conform datelor oferite de Direcţia Judeţeană de Statistică din Braşov, în urma monitorizării a 58 de secţii de votare reprezentative. Din alte surse, prezenta la urne ar fi fost de 48%.

Blat la Brasov?!!
Daca ar fi asa, nu ar fi primul blat consemnat in urma alegerilor locale. A mirosit a blat inca de cand a fost desemnat candidat (1991) Adrian Moruzzi (CDR) in defavoarea raposatului Cornel Popa (PNT-CD) s-au atunci cand i s-a inchis robinetul cu mandate lui Ion Ghise. Si tot asa putem continua cu exemple rau mirositoare, ce tin de desemnarea candidatilor,  pana la cei care au castigat scrutinele.
Acum, realizatoarea emisiunii “Exces de putere” a postului de televiziune Antena 3, Oana Stancu, declarat că la Brașov, PSD a făcut blat cu PDL! Ziarista l-a acuzat pe șeful PSD Brașov, deputatul Constantin Niță că a dat mâna cu primarul George Scripcaru. Practic, realizatoarea confirma ceea am vazut cu totii ca s-a intamplat la Brasov, judetul in care USL scartie cel mai tare, unde s-a purtat o campanie transformata intr- o competitie in bannere, in fapt in vandalizarea lor.
Dezbaterile adevarate au fost inlocuite cu monoluguri balbaite,  in realitate au lipsit cu desavarsire iar ideile au fost mai rare decat intalnirile electorale. USL si-a facut simtita prezenta prin lipsa si prin candidaturi promovate de partidele ce o constituie. Daca la Judet, revopsitul Cancescu nu a putut fi deranjat, social-democratii s-au regasit in sprijinirea lui Tucunel, de la strangerea de semnaturi pana la sustinerea canditurii.
Înainte de alegeri, umbla zvonul în mai multe medii, că Niță ar fi dat ordin în interiorul PSD, să fie susținut Nicolae Țucunel (fost consilier judetean si local PSD,) “independent” la aceste alegeri locale, in fapt omul sustinut pe fata de Scripcaru si de fostul prefect Otilian Neagoe.
Poate, stiindu-se aceasta situatie, realizatorii de exit-poll-uri (CCSB, CURS şi IRES) din aceasta duminică au evitat sa “sondeze” Brasovul. Cina mai baga banii intr-un blata?
De altfel (cine isi mai aduce aminte) la alegerile locale din 2008, s-au tot numarat voturile pana cand a iesit cine trebuie. Iar lui D.I. Pucheanu (dupa un pasaj la PNL revenit la PDL), ramas cu “buza umflata” si doar ca subiect de scandal, i s-au ars afisele si sansele de ajunge sef de judet, tocmai de cei care ar fi trebuit sa-l sprijine, adica partidul din care facea parte.
Asa e la Brasov!

Memorat
« Răspunde #537 : Iulie 17, 2012, 08:20:33 »

http://www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=74988
ORA 18.00, ÎN PIATA SFATULUI Braşovul va striga azi „Jos Băsescu!”
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #538 : Iulie 17, 2012, 16:16:38 »

F important va fi pe 29, dar rezultatul de atunci va depinde de actiunile de acum. E fb ca au mers in orasul prostilor de BMV-isti, cei care au reales un vp pedelizd. Atat i-a dus mintea... BMV-ul si Clujul au facut de ras Transilvania.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #539 : Iulie 17, 2012, 17:32:39 »

BAMBILICI N-AR TREBUII,INTREB SI EU,PE 29 SA NE ADUNAM IN FATA GUVERNULUI,SSPR-ULUI,SA VINA CU URNA LA NOI SA NE ROAGE SA VOTAM.AR FI O FAZA FRUMOASA PENTRU TELEVIZIUNILE INTERNE SI INTERNATIONALE SI IAR PUNE INTR-O POSTURA STANJENITOARE.
Memorat
Pagini: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 121
Schimbă forumul: