Main Content:

Pagini: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #600 : Decembrie 29, 2012, 12:54:57 »

Salut baieti. M-am intors in Brasov. M-a frecat patronu cu drumurile ca mai bine nu ma lasa in concediu. E si un avantaj din tot deranju ca fac si Revelionu acasa. Pun o intrebare si pe cel care stie raspunsu il rog sa imi spuna unde isi petrece Lazar Maior Anul nou? Multam fain inca de acum.
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #601 : Decembrie 31, 2012, 20:36:30 »

"La mulți ani!"

Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #602 : Decembrie 31, 2012, 20:50:59 »

Buna seara, gospodari, Cu colacii cei mai mari, Buna seara, tuturor, Celor ce stati pe cuptor( portal). Eu pe-aici am mai umblat, dar pe voi nu v-am urat, Sanatate va doresc in anul ce-l intalnim! Sa traiti, sa fiti voiosi, Sa ramaneti sanatosi. N-am venit sa va stresez, am venit sa va urez... La multi ani si Fericire, Casa plina de iubire, Punga plina de multi bani, Sa traiti si La muuuulti ani!!! Haiiiii!!! Haiiiii!!
Memorat
« Răspunde #603 : Decembrie 31, 2012, 21:22:07 »

An Nou cu sanatate brasoveni!
2013 sa ne aduca pace si prosperitate!
La multi ani fratilor!

Veseliti, dantuiti, plugusorul il primiti, pentru ca Noul An va fi si mai fain!
Memorat
« Răspunde #604 : Ianuarie 07, 2013, 18:21:56 »

COMUNICAT

ASOCIATIA REVOLUTIA 21DECEMBRIE 1989 BRASOV, ANUNTA CA PINA PE DATA DE 15 MARTIE 2013, NU SE MAI FAC INSCRIERI DEOARECE CERERILE DEPUSE ANTERIOR TREBUIESC SOLUTIONATE. VA MULTUMIM PT INTELEGERE, VOM REVENI DUPA DATA SUS MENTIONATA.

VICEPRESEDINTE
                                                SORIN BOACA
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #605 : Ianuarie 07, 2013, 18:27:37 »

COMUNICAT

ASOCIATIA REVOLUTIA 21DECEMBRIE 1989 BRASOV, ANUNTA CA PINA PE DATA DE 15 MARTIE 2013, NU SE MAI FAC INSCRIERI DEOARECE CERERILE DEPUSE ANTERIOR TREBUIESC SOLUTIONATE. VA MULTUMIM PT INTELEGERE, VOM REVENI DUPA DATA SUS MENTIONATA.

VICEPRESEDINTE
                                                SORIN BOACA
Huh
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #606 : Ianuarie 08, 2013, 10:23:43 »

Cat dureaza solutionarea unei cereri? Intre trei si sase luni? Uite asa se poate face reclama mincinoasa, vb de preaplin acolo unde e vid. Ca si in capul celui cu ideea de a minti in acest fel.
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #607 : Ianuarie 08, 2013, 11:47:43 »

Buna ziua ! Am auzit ce a spus premierul aseara la b1 tv, cu privire la indemnizatiile  revolutionarilor. Sa facem curat. Cei mai multi suntem de acord, dar nu de noi, trebuie sa fie facuta curatenia intre revolutionari. El stia asta si poate ca exista deja o comisie care verifica dosarele pentru a trea oara. In acest caz, verificarile vor dura cam cat au durat si la verificarea celor pe legea 42.  Nu mai spun ca deja am trecut prin 4 comisii, daca le punem si pe cele de la parlament.  Ca sa primim raspunsuri exacte, nu credeti ca ar fi bine sa ne adresam cu o scrisoare catre domnia sa, prin care sa-l intrebam, ce putem face noi ? Va rog, cunosc cateva minti destepte de pe acest forum si cred ca sa-r putea impreuna sa compuneti o scrisoare de genul celor din Barsov trimisa inainte de sarbatori. Sau s-o faca ei in numele nostru, a tuturor revolutionarilor.  Dar va rog, scrieti-i ca nu suntem de vina  pentru ca o comisie sau doua au acordat certificate unor smecheri. Ca nu trebuie sa suferim  toti pentru ca unii au facut rost de certificate cu concursul lor, al celor care verificau dosarele. Si mai cred ca daca trebuie pedepsit cineva, sub orice forma, pentru certificatele false, acestia sunt in primul rand membrii comisiilor care au stabilit veridicitatea acelor documente.  Va rog, faceti-l sa inteleaga pe Dl. Ponta, ca vinovatii sunt in primul rand sub sutana lor, a puterii.[/size]
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #608 : Ianuarie 08, 2013, 12:10:59 »

Buna ziua ! Am auzit ce a spus premierul aseara la b1 tv, cu privire la indemnizatiile  revolutionarilor. Sa facem curat. Cei mai multi suntem de acord, dar nu de noi, trebuie sa fie facuta curatenia intre revolutionari. El stia asta si poate ca exista deja o comisie care verifica dosarele pentru a trea oara. In acest caz, verificarile vor dura cam cat au durat si la verificarea celor pe legea 42.  Nu mai spun ca deja am trecut prin 4 comisii, daca le punem si pe cele de la parlament.  Ca sa primim raspunsuri exacte, nu credeti ca ar fi bine sa ne adresam cu o scrisoare catre domnia sa, prin care sa-l intrebam, ce putem face noi ? Va rog, cunosc cateva minti destepte de pe acest forum si cred ca sa-r putea impreuna sa compuneti o scrisoare de genul celor din Barsov trimisa inainte de sarbatori. Sau s-o faca ei in numele nostru, a tuturor revolutionarilor.  Dar va rog, scrieti-i ca nu suntem de vina  pentru ca o comisie sau doua au acordat certificate unor smecheri. Ca nu trebuie sa suferim  toti pentru ca unii au facut rost de certificate cu concursul lor, al celor care verificau dosarele. Si mai cred ca daca trebuie pedepsit cineva, sub orice forma, pentru certificatele false, acestia sunt in primul rand membrii comisiilor care au stabilit veridicitatea acelor documente.  Va rog, faceti-l sa inteleaga pe Dl. Ponta, ca vinovatii sunt in primul rand sub sutana lor, a puterii.[/size]

Va asteptati cumva sa si reactioneze PUTEREA?. E mai caldut sa nu faca nimic si noi sa ne decimam pe presupuneri !. Faptasul cu un pacat ,pagubitul cu o mie (de presupuneri) !.Fiti sigura ca Dl. Ponta pricepe chiar foarte bine totul dar nu are interes sa "miste" in vreun fel iar "concursul puterii" introdus in speta il face si mai imun la toate cele aratate direct acestuia !.

"DIVIDE   ET   IMPERAT  !."
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #609 : Ianuarie 08, 2013, 12:20:30 »

Va asteptati cumva sa si reactioneze PUTEREA?. E mai caldut sa nu faca nimic si noi sa ne decimam pe presupuneri !. Faptasul cu un pacat ,pagubitul cu o mie (de presupuneri) !.Fiti sigura ca Dl. Ponta pricepe chiar foarte bine totul dar nu are interes sa "miste" in vreun fel iar "concursul puterii" introdus in speta il face si mai imun la toate cele aratate direct acestuia !.

"DIVIDE   ET   IMPERAT  !."

Ai dreptate. Tare ma tem ca vor fi eliminati pe langa impostori si revolutionari autentici din cei care mai ies in fata si le mai spune niste lucruri. Am auzit ca e o foiala nebuna cu dosarele. Unii colegi, spun ca nu-si mai gasesc documentele la dosar. Vorbesc de revolutionari langa care am luptat. Si totusi , sa facem ceva. Dar ce ?!
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #610 : Ianuarie 08, 2013, 14:13:06 »

Realizator: Nu, chiar e ultima întrebare. Cum priviţi primăvara sindicală, care în ultimii 20 de ani nu prea a lipsit? Vă e teamă de protestele de stradă, pentru că nemulţumiri, inevitabil, vor apărea?
Victor Ponta: Teamă nu îmi este, nemulţumiri sunt, şi multe dintre ele legitime. Am câteva probleme. Ştiţi foarte bine problema revoluţionarilor, unde nu am dat niciun leu şi le-am spus că nu dau niciun leu până nu fac ei curat acolo; nu 18.000, chiar cei care au... Am problema acelor militari care au pierdut...
Realizator: Domnul Dogaru...
Victor Ponta: Domnul Dogaru...
Realizator: Domnul Dogaru abia aşteaptă, are armata în spate.
Victor Ponta: Domnul Dogaru e un personaj public... acum vorbesc, sunt 15.000 de oameni; 7.000, dacă nu mă înşel, de la armată, 8.000 de la Ministerul de Interne. Sunt şi alte lucruri pe care le-am discutat cu Sindicatele. Sigur că vor fi nemulţumiri şi e normal. Sigur că vor fi manifestări în faţa Guvernului şi e normal; şi nu mă supăr pentru asta. Tot ceea ce va fi posibil, o să facem, dar nici nu o să facem doar ca să plece cineva din faţa Guvernului - dăm orice, că nici asta nu se poate. Ce se poate, facem; ce nu, nu.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #611 : Ianuarie 08, 2013, 15:13:10 »

Dna "voica" !. Privind "foiala" cu dosarele va invederez ca numai dupa ce cele doua comisii , SSPR si CPRD, au constatat ca dosarul cuprinde TOATE dovezile necesare si suficiente i se elibereaza persoanei indreptatite noul tip de certificat.
  Posesia certificatului  dovedeste tocmai ca dosarul a fost si ar trebui sa fie, dupa eliberarea lui, .....COMPLET !.
   El constituie dovada IREFUTABILA ca la data preschimbarii  dosarul era ABSOLUT COMPLET !. Asa ca din acest punct de vedere nu puteti avea nici un fel de grije !.Sarut mana !.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #612 : Ianuarie 08, 2013, 15:17:25 »

Dna "voica" !. Privind "foiala" cu dosarele va invederez ca numai dupa ce cele doua comisii , SSPR si CPRD, au constatat ca dosarul cuprinde TOATE dovezile necesare si suficiente i se elibereaza persoanei indreptatite noul tip de certificat.
  Posesia certificatului  dovedeste tocmai ca dosarul a fost si ar trebui sa fie, dupa eliberarea lui, .....COMPLET !.
   El constituie dovada IREFUTABILA ca la data preschimbarii  dosarul era ABSOLUT COMPLET !. Asa ca din acest punct de vedere nu puteti avea nici un fel de grije !.Sarut mana !.

ESTE ABSOLUT CORECT,LA O SEDINTA A COLEGIULUI L-AM INTREBAT PE COSTIN,IN FATA LA 100 DE PRESEDINTI,CE SE INTAMPLA DACA DOSARUL VA FI INCOMPLET LA O POSIBILA REVERIFICARE,IAR EL
RASPUNS RAZAND IRONIC: "RASPUNDE ARHIVARUL!".
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #613 : Ianuarie 08, 2013, 18:30:44 »

[/color]

Nu asta am spus si eu ?  Daca dosarul a trecut de 4 comisii, inseamna ca era complet, cu toate dovezile in el. Atunci, unde naiba sunt impostorii ?![/size]
Memorat
« Răspunde #614 : Ianuarie 08, 2013, 18:44:44 »

[/color]

Nu asta am spus si eu ?  Daca dosarul a trecut de 4 comisii, inseamna ca era complet, cu toate dovezile in el. Atunci, unde naiba sunt impostorii ?![/size]
DOAMNA....IMPOSTORUL , ESTE UN "REVOLUTIONAR " CU ACTE IN "REGULA" OBTINUTE IN DISPRETUL LEGII 341 SI REPREZINTA 60% DIN NUMARUL TOTAL DE"REVOLUTIONARI.CEEA CE CU DRAG URMEAZA A FI DOVEDIT !!
Memorat
Pagini: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 121
Schimbă forumul: