Main Content:

Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #570 : Octombrie 07, 2012, 19:20:23 »

Ups! Si Morosanu vrea sa fie sunat, la fel ca Demi? Nu stiu de ce a m facut atunci o aso noua, putea sa mearga 21 BMV, la Demi si ar fi avut, impreuna, Smi atitudini pe forum.

Cei doi care si-au pus capat zilelor în BRASOV ( nu in BMV ) cum bine îti place sa tastezi, au facut-o din motive dependente de propria lor persoana. Arpi era un român mai mare ca tine. El a ramas în tara, tu nu. Iar tricolorul la purtat în suflet, n-a facut parada ca tine. Nu te mai lua de brasoveni încercind sa-i ridiculizezi. Este un sfat. Nu de alta dar la tine se poate ajunge foarte usor si stilul copilului mare, necopt la minte, aplica-l pustilor din anturajul tau in dialogul pe sms sau chat. Limba romana nu suporta abrevieri din partea ta.
Memorat
« Răspunde #571 : Octombrie 27, 2012, 08:16:46 »

Un anunt de la http://www.brasovultau.ro/articol/stiri/placa-aniversara-dedicata-lui-dumitru-prunariu.html

Placă aniversară dedicată lui Dumitru Prunariu

Sâmbătă, 27 octombrie 2012, la ora 11:00, are loc  festivitatea de dezvelire a plăcii aniversare dedicate cosmonautului Dumitru Prunariu, cu ocazia împlinirii vârstei de 60 de ani. Evenimentul va avea loc la imobilul din strada Ghiocelului nr. 5, cartier Noua, în prezența lui Dumitru Prunariu. Acţiunea e organizată de Asociația Aviatorilor Brașoveni cu sprijinul Consiliului Județean Brașov.
Memorat
« Răspunde #572 : Octombrie 27, 2012, 08:24:45 »

Am uitat sa pun poza din ziar. Merita.
Au ales bine ziua dezvelirii placii, de Sfantu Dumitru.
Memorat
« Răspunde #573 : Octombrie 27, 2012, 09:11:38 »

In Brasov e mare valva cu arestarile nasilor din C.F.R. da eu cred ca e teatru ca sa abata atentia oamenilor de la dezvaluirile despre Blejnar si increngatura mafiota a pedeleului. Cazul il aveau de mult timp pregatit, da il tineau pentru asemenea manevre. Procurorii din Romania fac politie politica (ce termen idiot inventat tot de securici) si ne trateaza ca pe o turma de prosti. Justitia e a lui Base. Fiti atenti ce precis explica Nastase din parnaie cum sta treaba:

„Procurorii luptă pentru credinţa în Băsescu”

Fostul premier Adrian Năstase comentat din închi¬soare hăituirea oamenilor care au votat la referendum. „S-ar putea să nu fie adevă¬rat, dar e posibil ca, obser¬vând creşterea exponenţială a membrilor sectelor reli¬gioase în România, procuro¬rii să fi plecat - precum spa¬niolii în America de Sud, în urmă cu trei secole - cu Bi¬blia în mână - să lupte pen¬tru dreapta credinţă.
Pentru credinţa în Traian Băsescu. Părerea mea... Adevăraţi misionari, procu¬rorii au mers, din poartă în poartă, să lupte împotriva ereziilor constituţionale.
Un număr important de procurori, inclusiv dintre cei 143+137 + 97+ 165+ 145 + 170+ 137 + 95, numiţi în perioada 2005 - 2012 de că¬tre Traian Băsescu, prin de¬cret prezidenţial, au descins, în calitate de apostoli ai ade¬vărului, în curţile oamenilor, din dorinţa de a nu-i pune pe drumuri pe „făptuitori" - citându-i la sediul instituţiei -şi să nu-i pună nici la chel¬tuieli, obligându-i să-şi ia un avocat." scrie Adrian Năsta¬se pe blogul personal.
Memorat
« Răspunde #574 : Octombrie 27, 2012, 23:09:02 »

Un anunt de la http://www.brasovultau.ro/articol/stiri/placa-aniversara-dedicata-lui-dumitru-prunariu.html

Placă aniversară dedicată lui Dumitru Prunariu

Sâmbătă, 27 octombrie 2012, la ora 11:00, are loc  festivitatea de dezvelire a plăcii aniversare dedicate cosmonautului Dumitru Prunariu, cu ocazia împlinirii vârstei de 60 de ani. Evenimentul va avea loc la imobilul din strada Ghiocelului nr. 5, cartier Noua, în prezența lui Dumitru Prunariu. Acţiunea e organizată de Asociația Aviatorilor Brașoveni cu sprijinul Consiliului Județean Brașov.

Multumesc pnetru informatie. Astazi, la ora anuntata, am fost pe strada Ghiocelului nr. 5, acolo unde a copilarit cosmonautul nostru - al brasovenilor si al tarii.
Memorat
« Răspunde #575 : Octombrie 27, 2012, 23:20:25 »

In postarea anterioara am scris "Astazi" pentru ca nu am observat ca de cateva secunde eram deja in 28 octombrie. Ieri deci, am avut ocazia sa vad casa in care a locuit Dumitru Prunariu in copilarie. Am fost coleg de serviciu cu tatal sau, un inginer linistit si la locul sau. Acum mai traieste doar mama sa, dar se bucura de nepoti si prieteni. Fotografiile va prezinta momentele principale ale evenimentului.
Memorat
« Răspunde #576 : Octombrie 27, 2012, 23:24:33 »

La multi ani si viata lunga domnule Prunariu!
Memorat
  • gally
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #577 : Octombrie 27, 2012, 23:52:49 »

http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumitru_Prunariu
pentru cei care doresc sa se documenteze...de la T.VUIA,A.VLAICU,H.COANDA,la D.Prunariu nu a mai fost decat un pas...si ca sa-l parafrazez pe N.Amstrong"..un pas mic pentru Prunariu,Mare pentru Roamania"...
La multi ani,domnule general,D.Prunariu!!!...
p.s.fiul ai calca pe urme...este pilot si zboara in lotul romaniei de acrobatie
Memorat
« Răspunde #578 : Octombrie 28, 2012, 00:02:47 »

http://ro.wikipedia.org/wiki/Dumitru_Prunariu
pentru cei care doresc sa se documenteze...de la T.VUIA,A.VLAICU,H.COANDA,la D.Prunariu nu a mai fost decat un pas...si ca sa-l parafrazez pe N.Amstrong"..un pas mic pentru Prunariu,Mare pentru Roamania"...
La multi ani,domnule general,D.Prunariu!!!...
p.s.fiul ai calca pe urme...este pilot si zboara in lotul romaniei de acrobatie
Cinste dansului si Multi ani sanatos!
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #579 : Noiembrie 20, 2012, 21:55:34 »

Dumnezeu să te ierte! Ai fost un bun prieten și un camarad de nădejde, mai ales în acele zile de cumpănă. Să-ți fie țărâna ușoară; sufletul tău odihnit să fie în vecii vecilor. Amin!
Pace ție Gigi Longo!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
« Răspunde #580 : Noiembrie 20, 2012, 22:58:33 »

RIP GEORGE !
Memorat
« Răspunde #581 : Noiembrie 22, 2012, 22:49:09 »

Dupa o suferinta pe care a dorit sa o mascheze, revolutionarul George Maier a decedat. Din pacate am primit vestea trista a sfarsitului sau in timp ce Forumul devenea inutilizabil. De aceea postez abia acum anuntul decesului sau. Gorge Maier, cunoscut de prieteni ca "Longo", va fi inmormantat azi, 20 noiembrie a.c., in cimitirul Bisericii Sfanta Treime din Schieii Brasovului, la ora 1400. Dumnezeu sa il ierte.
La adresele urmatoare aveti postate imagini de la inmormantarea revolutionarului brasovean George Maier:
www.youtube.com/watch?v=DD8DjE9QMEI&list=LLYESaNDTbhwbQFcEjHDjCEg&feature=mh_lolz
www.youtube.com/watch?v=8Wv-htfrIAQ&feature=youtu.be
Memorat
« Răspunde #582 : Decembrie 05, 2012, 23:11:17 »

O invitatie.

SOCIETATEA  ZIARIŞTILOR  ŞI  OAMENILOR  DE  CULTURĂ
„C I N C I N A T   P A V E L E S C U „
B R A Ş O V
500122- Cibinului 30, tel.fax. 0368.427.098

Vă invită să participaţi la un

E V E N I M E N T   E D I T O R I A L

O CARTE IEŞITĂ DIN TIPARELE NORMALE

Vă invităm la lansarea unei cărţi ieşite din tiparele comune: „Dialoguri cardinale. România-disoluţia sau soluţia difractivă” de Mircea Brenciu. Având ca pretext patru interviuri cu personalităţi culturale, politice şi militare româneşti ( Camilian Demetrescu, gen. r. Gheorghe Dragomir, Ilie Şerbănescu şi gen.r. Mircea Chelaru), cartea lui Mircea Brenciu se dedică pe fond gravei problematici a supravieţuirii statului român  în acest debut de mileniu. Desfăşurarea concluzivă a acestei cărţi în contrapondere cu cele patru dialoguri  are loc în cadrul unui eseu-analiză ce propune în premieră o formulă  explicitară a crizei profunde a societăţii româneşti, oferind, surprinzător, reperele concrete în baza cărora este posibilă salvgardarea statalităţii româneşti prin recunoaşterea şi implicarea principiilor fenomenologiei difractive, aceasta din urmă, în viziunea autorului, constituind un nou termen al lexicului românesc.

Lansarea cărţii scriitorului şi jurnalistului Mircea Brenciu  va avea loc joi, 6 decembrie a.c., ora 12,45, la Galeriile „Kron - ART” din Braşov, str. Postăvarului nr. 18 , Telefon: 0268 474157.
Memorat
« Răspunde #583 : Decembrie 06, 2012, 11:58:03 »

Nu cred ca ajung la lansarea de carte. Am ajuns noaptea tarziu si inca sint obosit. Dar ajung pe 9 la vot! Am rezolvat ceva pentru sefu si am liber inclusiv de sarbatori. Ura!
Memorat
« Răspunde #584 : Decembrie 17, 2012, 21:07:44 »

Un alt revolutionar brasovean a plecat la cele vesnice, Petru Bajenaru, fiind al unsprezecelea din Brasov in anul acesta.
Dumnezeu sa-l ierte.

Asociaţia Luptătorilor, Răniţilor şi Urmaşii Eroilor „Braşov - Decembrie 1989” aduce un ultim omagiu celui ce a fost PETRE BĂJENARU, membru al organizaţiei şi este alături de familia îndoliată în aceste momente de grea încercare.
Dumnezeu să-l odihnească în pace !

Înmormântarea va avea loc în data de 18.12.2012, la ora 1400, la Cimitirul Municipal Brașov.
« Ultima modificare: Decembrie 20, 2012, 00:10:58 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 121
Schimbă forumul: