Main Content:

Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #75 : Mai 25, 2009, 20:02:59 »

Pai vezi ca din " culise" tot adiministratorul ne putea" zice" el a facut "pozele"dar fiindca este o persona neutra nu ne va "povesti" nimic.
Era de datoria BNR sa dea un comunicat,ca sa fie postat pe forum.
Norocul nostru acum avem un "critic literar si de arta" acerb pe forum,dar "poate" devii moderator,ca sa ne "sifonezi" pe la administrator Cheesy
« Ultima modificare: Mai 26, 2009, 23:04:49 de către kronstadt 2 »
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #76 : Mai 25, 2009, 20:18:14 »

Angry   Angry    Angry   Sad   Shocked   Roll Eyes   Roll Eyes    Roll Eyes    Cry
Memorat
« Răspunde #77 : Mai 25, 2009, 20:30:02 »

Cu siguranta, pozele de la intrunirea consilului national al Blocului au fost cele care n-au convenit. Pe mine ma itereseaza si asemenea documente foto pentru ca pot sa observ care a fost atmosfera, participarea si principalii protagonisti ai intalnirii. Brasovenii ar putea sa vina ei insisi cu mai multe amanunte, eventual de culise, caci sint convins ca n-au lipsit, dar nu sa critice niste fotografii, pe care ei n-au catadixit sa le faca si sa le incarce pe forum. Dl nastasache a incarcat destule date de aici pe propriul sau site, care este facut in mod majoritar pe seama muncii dv si a celor care au acceptat sa colaboreze. Nu inteleg de ce se preteaza la "solidarizare" venala, "Adevarul e ca pozele sunt frumoase, mie imi plac pozele, unele spun lucruri, se pot interpreta, dar si gresit, se pot confunda dezaprobarile cu dureri de dinti", sau la ironizari mai fatise, "Have fun with Portalul (a la axn tv)" (sunt exemple legate strict de acest subiect, dar exista o colectie intreaga pe forum), cand ar trebui de fapt sa va multumeasca. Nu vreau sa fortez nota cu deductii despre intentiile sale, desi cele ce se intampla ar impune si asa ceva, cred insa ca ar trebui sa luati in calcul si o actiune subversiva propriu-zisa. O subminare in timp a portalului, cu mutarea in paralel a informatiilor pe pagina web proprie, urmand o actiune propriu-zisa de decredibilizare, in final. In felul acesta parca as mai reusi sa-i inteleg actiunile si atitudinile. Poate o sa apreciati ca exagerez, dar va rog sa observati ca si o simpla raceala poate duce uneori la o gripa... porcina.
Cui e frica de munca lui Nastasache,normal impostoriilor(cu cerificat duplicat,cei care nu sunt in M.O,etc),a facut un lucru care trebuie apreciat,numai revolutionarilor impostori nu le convin munca lui Nastasache!
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #78 : Mai 25, 2009, 21:29:01 »

Nu inteleg de ce se supara Remus atat de usor. Daca l-am deranjat cu ceva pe el, imi cer scuze fiindca nu vreau sa intru in polemici cu care ne-am pierde timpul.

Despre site-ul meu si relatia lui cu Portalul am dat explicatii la un moment dat si nu ma simt prea confortabil sa fiu acuzat de actiuni subversive cata vreme am dat explicatii, si cata vreme lucrez cu cartile pe fata; atat dl. Iosif cat si multi dintre membrii forumului cunosc asta.

Ca mai fac glume deplasate si ca sunt uneori critic cu Portalul, e adevarat. Dar numeri pe degete datile cand am criticat eu portalul, nici nu se aduna in total doua fraze; motivul pentru care o fac uneori este ca sunt exasperat de lipsa de reactie pe Portal la unele probleme pe care le ridic sau de timpul pierdut din cauza unor intrigi care exista pe aici, sau fiindca nu ne dam numele real, nu ca mi-am pus in cap sa sabotez Portalul ca sa fac eu nu-stiu-ce cu site-ul meu. E chiar comica ideea ca mut pas cu pas informatiile de aici acolo, imi imaginez ca unii ma vad dand copy/paste de aici acolo si apoi... stergand Portalul. Haha. Daca te uiti bine pe site-ul meu, atunci cand am luat sau procesat de aici ceva am si scris ca de aici e.

Despre pozele acelea: nici eu n-am facut legatura cu materialul lui kronstad 2, ca in articolul din ziar era ce s-a discutat pe 19, poate nu am fost atent, ma asteptam si eu sa apara texte despre intalnire, mult mai pe larg, ma interesa de ex. ce a zis Fesan acolo (misto-ul l-am facut pe poza in care Fesan zice ceva iar Maior are asa, un fel de grimasa; asa am vazut eu, de-aia am facut misto, nu ca sa-l jignesc pe dl. Iosif sau Portalul; si cu atat mai putin pe Remus, pe care nu il cunosc, si care chiar nu stiu de ce e suparat).

Chiar nu pricep de ce sunt asa luat in balon in general; cei de la 21 Decembrie mi-au taiat contul de la ei, m-au facut terorist cibernetic, si-au sters conturile de aici, informatorii securitatii ma acuza ca le-am fost coleg, angajatii SSPR ma fac schizofrenic, mai nou aflu ca vreau sa distrug Portalul.

Va asigur inca o data pe toti ca am cele mai bune intentii.
« Ultima modificare: Mai 25, 2009, 21:31:12 de către nastasache »
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #79 : Mai 25, 2009, 22:17:03 »

Cu obraznicie ma intreb: Oare un post de secretar al ... (ce vrea el) ... l-o multumi?
Memorat
« Răspunde #80 : Mai 26, 2009, 08:42:07 »

Cind nu mai stii de glume sufleteste te poti considera batrin,dar cind ramii cu aceeasi mentalitate din anii comunismului,(va semnalez un abuz,de a monitoriza tot ce se scrie,autorul abuzului,au acceptat sa colaboreze,se preteaza la "solidarizare" venala,o actiune subversiva,etc-Cuvinte specifice a unei "note informative".) te mai poti numii revolutionar HuhMai lipseste multumim din inima "partidului"

Domnule administrator, imi pare rau sa va semnalez un abuz care imi confirma un fenomen de pe forumul acestui portal. Abuzul este in legatura cu posibilitatile dv, dar si ale noastre, de a monitoriza tot ce se scrie pe forum. In speta, e vorba de ultimele interventii de pe acest subiect ale mai multor membrii ai forumului. Tonul l-a dat kronstadt2, care e si autorul abuzului. La Raspunsul 55, de pe pagina anterioara (http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.45), ia peste picior gestul dv de a posta fotografii facute la intrunirea consilului national de saptamana trecuta, la Brasov.

Memorat
« Răspunde #81 : Mai 26, 2009, 08:50:15 »

Cu obraznicie ma intreb: Oare un post de secretar al ... (ce vrea el) ... l-o multumi?
Poate un castel,dar din lipsa de fonduri,spera la SS,uita cine la scos de la "mititica" Cheesy
http://iuliandoftoreanu.blogspot.com/2008/05/castelul-lui-maior.html

Memorat
« Răspunde #82 : Mai 26, 2009, 09:23:11 »

http://transilvaniaexpres.ro/index.php?mod=articol&id_articol=121324
Institutia Prefectului Judetul Brasov, in colaborare cu Ministerul Apararii Nationale - Garnizoana Brasov, Primaria Brasov si Consiliul Judetean, va organiza joi o ceremonie militara si religioasa, cu depunere de coroane, la Cimitirul Eroilor Romani din Sprenghi, incepand cu orele 12.00. Evenimentul este prilejuit in ziua de 28 mai de una dintre sarbatorile nationale cele mai importante, respectiv "Ziua Eroilor". Evenimente similare vor avea loc in toate localitatile din judet, organizate de autoritatile administratiei publice locale, cu sprijinul si participarea reprezentantilor unitatilor scolare.
Depre eroii revolutii,nu avem nici un comunicat din partea BNR,mai explicit din partea lui Maior,mai ales ca " eroii revolutii" sunt ingropati in alt cimitir!
Memorat
« Răspunde #83 : Mai 26, 2009, 18:29:38 »

M-a mancat undeva si m-am bagat in rahatu asta. De ce m-am bagat in rahatu asta? Pentru ca m-a mancat undeva. Cine se gindea ce intorsatura vor lua lucrurile? Eu nu aveam treaba cu ce s-a discutat la sedinta. Aveam scanat articolu si ma gindeam sa il pun dupa pozele alea. Da a intervenit Kronstadt si m-am agatat de ce a scris el ca sa duc discutia unde ma intereseaza pe mine. Am dat cu mucii in fasole ca nu ma asteptam la ce a urmat. Mare porcarie. In ziare a scris despre sedinta presedintilor de la noi. Pun ca exemplu ce am scanat din Transilvania Expres si ce am luat din saitu Adevarul, din 19 mai www.adevarul.ro/articole/brasov-revolutionarii-votr-capul-lui-emilian-cutean.html

Revoluţionarii vor capul lui Emilian Cutean

Autor:  Sebastian Dan 
Reuniţi azi la Braşov, reprezentanţii a 40 de asociaţii de revoluţionari din Blocul Naţional al Revoluţionarilor, cer demisia secretarului de stat Vasile Emilian Cutean, de la Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor.

Preşedintele BNR, Dorin Lazăr Maior, a declarat că se va încerca să un dialog cu secretarul de stat Emilian Cutean. „În acelaşi timp, vom începe demersurile pentru organizarea unui miting la Bucureşti, cel mai probabil marţea viitoare, în cazul în care domnul Emilian Cutean nu doreşte să se întâlnească cu noi. Totuşi, noi încercăm calea dialogului întâi. Nu am dori să ajungem la acţiuni de protest, dar dacă nu se va putea, vom organiza mitingul” - a declarat marţi, într-o conferinţă de presă, preşedintele BNR, Dorin Lazăr Maior.
În cazul în care secretarul de stat la Secretariatului de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor (SSPR) Vasile Emilian Cutean nu va dori să discute cu reprezentanţii revoluţionarilor şi nu va demisiona din această funcţie, BNR va organiza un congres, a mai anunţat Maior.
Reprezentanţii revoluţionarilor au făcut precizarea că termenul limită de avizare a preschimbării certificatelor de revoluţionar este 30 iunie 2009 şi, din informaţiile pe care le deţin, la ora actuală ar mai exista mii de dosare neverificate de către SSPR. Ei îl acuză pe Cutean de „lipsă totală de interes” şi implicare în îndeplinirea atribuţiilor care îi revin în această funcţie.

Supăraţi şi pe Institutul pentru aflarea adevărului pentru Revoluţie
Revoluţionarii sunt nemulţumiţi şi de activitatea Institutului pentru aflarea adevărului despre Revoluţia din decembrie 1989, condus de Claudiu Iordache, „institut care de prea multă vreme funcţionează fără să se vadă lucruri pozitive, iar asociaţiile de revoluţionari sunt ţinute la distanţă şi marginalizate, chiar dacă doresc să se implice în aflarea adevărului”, după cum susţine Dorin Lazăr Maior, citat de Agepres.
Memorat
« Răspunde #84 : Mai 26, 2009, 18:48:24 »

Stiam ca scrie undeva ceva de ce s-a petrecut la sedinta, da nu stiam exact unde si nu am retinut ca e postat de Kronstadt. Am eu o nemultumire in privinta lui Iosif, da nu e legata de forum decat un pic si nu l-as fi atacat pentru asta. Eu am scris asa:
Mie supararea mi se trage de la altceva domnule administrator. Ai facut poze mult mai interesante zilele astea si nu le-ai pus. De ce? Pentru noi merge si cu chestii de duzina? Asta nu mai e obraznicie, e pe bune pentru ca stiu si pentru ca ma asteptam sa le vad la rubrica Eroi.
Deci am si spus ca nu vreau sa fiu obraznic. Mut discutia pe subiectu care mi se pare mai potrivit pentru ce vreau sa discut. Pentru chestia de ieri imi cer iertare si mai spun odata ca a fost ceva involuntar. M-am bucurat ca fraieru: "Aoleo, in noaptea asta o incaseaza toti cei care posteaza cu numele lor. Bine tintit Kronstadt". M-au plictisit si pe mine insistentele si mistoul celor care scriu pe numele lor real. Nu aveam nimic cu pozele. Dimpotriva, ca m-am bucurat sa le vad ca eu nu am putut sa merg la sedinta. Era numa pentru presedinti si eu nu merg decit atunci cand merge tot poporu din Brasov, intelegeti voi de ce.
Memorat
« Răspunde #85 : Mai 26, 2009, 18:59:43 »

Citat din articol:
„În acelaşi timp, vom începe demersurile pentru organizarea unui miting la Bucureşti, cel mai probabil marţea viitoare, în cazul în care domnul Emilian Cutean nu doreşte să se întâlnească cu noi. Totuşi, noi încercăm calea dialogului întâi. Nu am dori să ajungem la acţiuni de protest, dar dacă nu se va putea, vom organiza mitingul” - a declarat marţi, într-o conferinţă de presă, preşedintele BNR, Dorin Lazăr Maior.
Daca luam de buna declaratia din articol,azi ar fii trebuit sa fie miting la Bucuresti.
A fost sau nu azi minting la Bucuresti?
« Ultima modificare: Mai 26, 2009, 23:03:45 de către kronstadt 2 »
Memorat
« Răspunde #86 : Mai 28, 2009, 19:18:07 »

www.crestinortodox.ro/predici-la-sarbatorile-de-peste-an/91074-inaltarea-domnului-ziua-eroilor

Inaltarea Domnului - Ziua Eroilor

In fiecare an, la 40 de zile de la Sfintele Pasti, Biserica Ortodoxa sarbatoreste praznicul Inaltarii Domnului. Cea mai veche mentiune despre aceasta sarbatoare o gasim la Eusebiu din Cezareea, in lucrarea "Despre sarbatoarea Pastilor", compusa in anul 332.

In Biserica Ortodoxa Romana, sarbatoarea Inaltarii Domnului este si ziua dedicata pomenirii eroilor neamului.
Prin hotararile Sfantului Sinod al Bisericii Ortodoxe Romane din anii 1999 si 2001, sarbatoarea Inaltarii Domnului a fost consacrata ca Zi a Eroilor si Sarbatoare Nationala Bisericeasca. Astfel, in toate bisericile, manastirile si catedralele ortodoxe din tara si strainatate se face pomenirea tuturor eroilor romani cazuti de-a lungul veacurilor pe toate campurile de lupta pentru credinta, libertate, dreptate si pentru apararea tarii si intregirea neamului.
Memorat
« Răspunde #87 : Mai 28, 2009, 19:25:04 »

La Brasov, Asociatia Luptatorilor, Ranitilor si Urmasii Eroilor „Brasov Decembrie 1989” a organizat ceremoniile de la Cimitirul Eroilor.
Memorat
« Răspunde #88 : Mai 28, 2009, 19:29:02 »

Au fost invitate organizatii civice, partidele politice si oficialitatile locale.
Memorat
« Răspunde #89 : Mai 28, 2009, 19:36:16 »

Pe langa doua organizatii ale revolutionarilor, au mai depus coroane Primaria Municipiului, P.D.-L. si U.D.M.R.
Memorat
Pagini: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 121
Schimbă forumul: