Main Content:

Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #315 : Decembrie 09, 2011, 13:58:45 »

si ce va e frica sa faceti plangeri penale facatorilor de minuni eu am facut deja la 2 facatori de minuni plangeri penale si astept sa faceti si voi ca de vorbe mam saturat si de toti impostori care ne au murdarit timp de 2 decenii a venit vremea sa plateasca pt nelegiuirile facute eu am inceput cu neagu gigi si cu gadina astept sa faceti si voi la fel mu mai batei cimpi si treceti la treaba ca ei si au ajuns scopul de a se inbogati si ane saraci pe noi si a ne denigra din cauza lor am ajuns sa fim huiduiti peste tot!!!!1

Plingeri penale sau facut!
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.msg65277#msg65277
Memorat
« Răspunde #316 : Decembrie 09, 2011, 14:05:51 »

Scuze acesta este link-ul, cu pligeri penale!
http://www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=68730
Vorbiti de Neagu din Brasov sau Ploiesti?
Memorat
« Răspunde #317 : Decembrie 09, 2011, 14:08:31 »

si ce va e frica sa faceti plangeri penale facatorilor de minuni eu am facut deja la 2 facatori de minuni plangeri penale si astept sa faceti si voi ca de vorbe mam saturat si de toti impostori care ne au murdarit timp de 2 decenii a venit vremea sa plateasca pt nelegiuirile facute eu am inceput cu neagu gigi si cu gadina astept sa faceti si voi la fel mu mai batei cimpi si treceti la treaba ca ei si au ajuns scopul de a se inbogati si ane saraci pe noi si a ne denigra din cauza lor am ajuns sa fim huiduiti peste tot!!!!1

Neagu Brasov sau Ploiesti?
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • cand eu am fost! voi unde erati?
  • Vezi Profilul
« Răspunde #318 : Decembrie 09, 2011, 14:11:15 »

nu neagu gheorghe alias gigi neagu din brasov
Memorat

'Only the dead have see the end of war.' Plato'
« Răspunde #319 : Decembrie 09, 2011, 14:19:21 »

nu neagu gheorghe alias gigi neagu din brasov

OK, care a fost la FDTL!
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #320 : Decembrie 09, 2011, 14:20:42 »

raspuns pai sunt printre noi catva atentie catva colegi o nu profitor si facatori de ninuni care sau inbogatit pe spatele naivilor si au luat nu o masina de lux si 3 si rad de naivi si te sfideaza din palatul sau mare pe care lau facut si sunt grasi si au conturile bogate si daca ai nesimtirea sal intrebi de unde are sau hai te rog ajutama ati spune sec 5000 mii de ce sti tu ca si eu am dat ei ghiciti voi cine e personaju stufos e gheorghe neagu zis si gigi neagu fost director cu alti la fdtl? vechiul utc de unde a disparut tot nu mai e baza sportiva nu mai sunt cladiri camioane si conturile sunt giciti da sunt goale iar domni sunt liberi si ne sfideaza pe noi toti si au tupeul sa te si ameninte e domnule neagu nu mie frica de tine nici atunci cind ma ameninti ca ma dai in judecata sau ca osa trimiti pe cineva la mine acasa da doamne sa nu pateasca copii mei ceva ca atunci voi veni acasa si te voi judeca eu pe legea nea daca legea din tara mea nu is face datoria sa te trimita unde iti ieste locu si va arat acum asociatia revolutionara familiara neagu sora frate nevasta nepot si pisici

NEAGU  DOINA

Tata:ŞTEFAN
Mama:ANA
Data si locul nasterii:1952-08-19/BRAŞOV
Calitate de:REMARCAT

NEAGU  ENIKO

Tata:FERENC
Mama:ERZSEBET
Data si locul nasterii:1968-08-22/BRAŞOV

NEAGU  GHEORGHE DARIUS

Tata:GHEORGHE
Mama:DOINA
Data si locul nasterii:1969-12-30/BRAŞOV

NEAGU  ŞTEFAN

Data si locul nasterii:1960-03-09/BRAŞOV

NEAGU  GHEORGHE

Data si locul nasterii:1956-05-15/BRAŞOV

toti sunt facuti de as. jilava adica au fost in bucuresti voi reveni cu alte dovezi inpotriva acestui personaj pestrit neagu
  s
Memorat

• judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #321 : Decembrie 09, 2011, 14:23:13 »

fostul utc de pe republici un de siau facut cuibul acest gigi neagu si nu la lasat pana nu la distrus si mai au fost si alti cum bine sti si tu trocarule Grin
Memorat

« Răspunde #322 : Decembrie 09, 2011, 14:30:38 »

fostul utc de pe republici un de siau facut cuibul acest gigi neagu si nu la lasat pana nu la distrus si mai au fost si alti cum bine sti si tu trocarule Grin

Sas nu trocar Cheesy
Altul este tocar pe acest forum Grin
Da dar puscarie a facut unul singur! Wink
Memorat
« Răspunde #323 : Decembrie 09, 2011, 14:36:32 »

Acum nu stiu la care "trocar" te referi, sunt doi pe forum unul este scheian - adevarat si altul care este pe lista 107- trocar Cheesy si fost activist UTC, iar apoi mare rev. impostor!
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #324 : Decembrie 09, 2011, 14:36:44 »

asa este cum spui tu  Shocked
Memorat

« Răspunde #325 : Decembrie 09, 2011, 16:44:02 »

PINK! Zânul bătu-l-ar vina...

Nu cumva este vorba de această listă, sau a mai apărut alta?

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=126.msg33834#msg33834

Nu poate fi vorba de acea lista. Cred ca referirea e la lista domnului Brasoveanul.
Memorat
  • judecator
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #326 : Decembrie 09, 2011, 17:37:33 »

judecator
Membru nou

Conectat

CitatRăspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #320 : Decembrie 09, 2011, 14:20:42 »

--------------------------------------------------------------------------------

raspuns pai sunt printre noi catva atentie catva colegi o nu profitor si facatori de ninuni care sau inbogatit pe spatele naivilor si au luat nu o masina de lux si 3 si rad de naivi si te sfideaza din palatul sau mare pe care lau facut si sunt grasi si au conturile bogate si daca ai nesimtirea sal intrebi de unde are sau hai te rog ajutama ati spune sec 5000 mii de ce sti tu ca si eu am dat ei ghiciti voi cine e personaju stufos e gheorghe neagu zis si gigi neagu fost director cu alti la fdtl? vechiul utc de unde a disparut tot nu mai e baza sportiva nu mai sunt cladiri camioane si conturile sunt giciti da sunt goale iar domni sunt liberi si ne sfideaza pe noi toti si au tupeul sa te si ameninte e domnule neagu nu mie frica de tine nici atunci cind ma ameninti ca ma dai in judecata sau ca osa trimiti pe cineva la mine acasa da doamne sa nu pateasca copii mei ceva ca atunci voi veni acasa si te voi judeca eu pe legea nea daca legea din tara mea nu is face datoria sa te trimita unde iti ieste locu si va arat acum asociatia revolutionara familiara neagu sora frate nevasta nepot si pisici

NEAGU  DOINA

Data si locul nasterii:1952-08-19/BRAŞOV

NEAGU  ENIKO

Tata:FERENC
Mama:ERZSEBET
Data si locul nasterii:1968-08-22/BRAŞOV

NEAGU  GHEORGHE DARIUS

Tata:GHEORGHE
Mama:DOINA
Data si locul nasterii:1969-12-30/BRAŞOV

NEAGU  ŞTEFAN

Data si locul nasterii:1960-03-09/BRAŞOV

NEAGU  GHEORGHE

Data si locul nasterii:1956-05-15/BRAŞOV

toti sunt facuti de as. jilava adica au fost in bucuresti voi reveni cu alte dovezi inpotriva acestui personaj pestrit neagu
  s
Memorat

« Răspunde #327 : Decembrie 09, 2011, 17:52:47 »

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=39.msg2138#msg2138
Răspuns: CERTFICATE NOI , FARA L.42
« Răspunde #13 : Martie 14, 2008, 10:37:48 »
299.   NEAGU ENIKO             REMARCAT       -   20879     detalii
Memorat
« Răspunde #328 : Decembrie 12, 2011, 01:14:33 »

Sas nu trocar Cheesy
Altul este tocar pe acest forum Grin
Da dar puscarie a facut unul singur! Wink

Bejgu Adrian ?
Memorat
« Răspunde #329 : Decembrie 12, 2011, 08:57:17 »

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&p=index&s_id=107209
DEZVĂLUIRI
Încă trei falsuri în Lista 107

Declaraţia prin care trei tipografi acuză falsuri în
Lista 107

• Indignaţi că numele lor au fost folosite abuziv, trei foşti tipografi au depus ieri la redacţia Monitorul Expres o declaraţie prin care dezvăluie că au ajuns pe Lista 107 fără acordul sau ştirea lor
• În zilele revoluţiei, cei trei au participat în tipografie la apariţia primului ziar liber din Braşov, „Libertatea“, şi nu la evenimentele din sediul fostei judeţene pcr
• Mihai Surdu, unul dintre semnatarii declaraţiei, spune că autorii Listei 107 parafată în 2006 ar trebui să răspundă penal pentru toate măsluirile comise

O dezvăluire făcută pentru Monitorul Expres aduce o nouă probă a falsurilor de pe Lista 107, controversatul document publicat vineri în exclusivitate de ziarul nostru. Numele a trei tipografi au fost folosite abuziv, fără acordul sau ştirea lor, de artizanul Listei 107. Amintim că lista întocmită în 2006 a folosit ca probă unor impostori care rîvneau la avantajele certificatului de revoluţionar. Cei trei tipografi au descoperit cu uimire că se află pe Lista 107. Ei acuză drept abuzivă folosirea numelui lor. Ei acuză că includerea numelor lor pe Lista 107 este „abuzivă“ şi „s-a făcut fără ştiinţa şi acordul“ lor. Oamenii declară că nu au participat la evenimentele de la fosta judeţeană pcr în timpul revoluţiei şi nici nu s-au folosit vreodată de documentul care conţine Lista 107. Cei trei s-au aflat în timpul revoluţiei în tipografie şi au participat la apariţia primului ziar liber din Braşov, „Libertatea“. „Nu vrem să fim părtaşi la această măsluire de care noi nici n-am ştiut. Imediat ce am văzut lista publicată în Monitorul Expres am hotărît să facem această declaraţie. Şi vrem să mergem şi mai departe, pentru a fi pedepsiţi autorii sau cei care se află în spatele falsului. Nu este drept şi corect să fim şi noi bănuiţi de impostură, alături de unul ca Grancea sau alţii. Noi nu vrem să acoperim pe nimeni. Nu ne-am aflat acolo, la fosta judeţeană, aşadar nu aveam ce căuta pe lista asta. Nu ştim cine ne-a trecut pe listă şi care a fost motivul celor care s-au folosit de numele noastre. Noi am fost la tipografie şi am scos, împreună cu un grup de ziarişti ziarul Libertatea“, susţine Mihai Surdu, unul din cei trei semnatari ai declaraţiei care confirmă că înscrierea numelor SURDU MIHAI (poziţia 92), CURCAN MIHAI (poziţia 30) şi ŢIŢEIU MIHAI (poziţia 100) pe Lista 107 s-a făcut în fals, fără acordul sau ştirea celor trei.

Iată textul integral al declaraţiei celor trei tipografi „Către Redactorul şef al cotidianului „Monitorul Expres“

Referitor la articolul «Fabrica de revoluţionari - Lista 107», publicat în cotidianul «Monitorul Expres» din data de 09.12.2011 sub semnătura redactorilor Oltiţa Stiuj şi Paul Andrei, facem următoarea
PRECIZARE:
Această listă a fost întocmită în cadrul unei şedinţe ALRUE Braşov, urmînd a fi folosită ca probă la dosar pentru preschimbarea certificatului. Menţionez că grupul nostru de tipografi (linotipişti şi zeţari), format din SURDU MIHAI, CURCAN MIHAI, ŢIŢEIU MIHAI, CÎMPU NICOLAE şi alţi tipografi care acum nu mai sînt printre noi, am acţionat la Tipografia din Braşov, la apariţia primului ziar liber din România, «Libertatea» sub egida revistei ASTRA şi nu la sediul CJ al PCR. Aflăm acum cu stupoare că fără ştiinţa şi acordul nostru am fost inclusi abuziv în tabel de către autorii acestei liste. Nu ştim din ce motive şi în ce scop s-a comis acest abuz grosolan, drept pentru care vă rugăm să faceţi cuvenita precizare, noi înţelegînd că ne îndreptăm şi cu plîngerile penale cuvenite împotriva celor care se află în spatele acestei liste, ce aruncă asupra noastră o nemeritată pată.
Vă mulţumim, 11.11.2011 Semnează, Surdu Mihai, Curcan Mihai, Ţiţeiu Mihai“.

Cîte falsuri mai conţine Lista 107?

Documentul pe care generic l-am numit „Lista 107“ a intrat zilele trecute în posesia Monitorul Expres şi a fost dat publicităţii de ziarul nostru în ediţia de vineri, în premieră. O copie a documentului se află postată şi pe site-ul www.monitorulexpres.ro Acest document a stîrnit şi anterior publicării lui multe controverse în mediile celor care au auzit sau au bănuit despre existenţa lui. În primul rînd, pentru că legalitatea acestui document stă sub un mare semn al întrebării. Şi apoi pentru că, cu ajutorul acestei ,,hîrtii“, cîteva zeci de impostori au fost ajutaţi să se înfrupte nesimţit şi fraudulos din banii şi drepturile conferite de Legea Recunoştinţei. De fapt, este vorba de un act redactat în 2006 şi menit să ,,confirme“, prin semnături şi parafe, discutabile la rîndul lor, că un număr de 107 persoane ar fi luat parte, în noaptea de 22 spre 23 decembrie 1989 şi în zilele următoare, la „luptele revoluţionare“ de la sediul fostei judeţene PCR. Doar cîteva persoane de pe această listă pot fi considerate cu adevărat participante la evenimentele din zilele revoluţiei. Cei cîţiva au fost trecuţi pe tabel de creatorul listei tocmai pentru a conferi documentului o brumă de legitimitate. Prima dovadă clară care poate genera, chiar şi numai ea singură, acuzaţia că acest documentul a apărut în scop de înşelăciune, este prezenţa la numărul 46 din Lista 107 a lui Grancea Constantin, cel care era în zilele de fapt puşcăriaş de drept comun închis la penitenciarul Mărgineni. Acum, dezvăluirea celor trei tipografi ne arată că pe această listă, pe care cei trei au fost trecuţi fără ştirea sau acordul lor, ar mai putea fi şi alte cazuri asemănătoare. Ceea ce adînceşte suspiciunea că documentul în sine a fost ,,fabricat“ spre a folosi doar impostorilor. Adică, acelor zeci de produse ale fabricii care a creat, sub diverse forme, sute de falşi revoluţionari la Braşov. Zilele viitoare vom publica şi alte declaraţii care infirmă autenticitatea integrală a conţinutului şi semnăturilor de pe Lista 107. Monitorul Expres va căuta în continuare să afle şi cine este artizanul Listei 107.

Cercetările continuă la Parchet

În urma publicării Listei 107, am solicitat şi un punct de vedere al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Braşov, în legătură cu documentul publicat şi cazul Grancea care se află deja în cecertarea organelor de anchetă. Reprezentanţii Parchetului au trasmis, aproape identic, comunicatul de presă de acum aproape două săptămîni, odată cu începerea cercetărilor în cazul Grancea. „Procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul continuă cercetările în dosarele penale privind pe învinuiţii Grancea Constantin, Ilie Ana Ramona, Bercea Ioan Marian şi Diea Ion Marius cercetaţi pentru săvîrşirea infracţiunilor de înşelăciune şi uz de fals. La acest moment sînt în desfăşurare activităţi de inventariere şi verificare a documentelor, înscrisurilor ridicate cu ocazia percheziţiilor efectuate la sediul Asociaţiei Luptătorilor, Răniţilor şi Urmaşilor Revoluţionarilor din decembrie 1989 şi la domiciliul unui membru al acestei asociaţii şi, de asemenea, sînt în curs de realizare mai multe constatări tehnico-ştiinţifice”, a declarat Monica Munteanu, purtător de cuvînt al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Braşov. Începerea urmăririi penale faţă de Grancea Constantin, Ilie Ana Ramona, Bercea Ioan Marian şi Diea Ion Marius a fost dispusă în luna noiembrie 2010, întrucît din actele premergătoare efectuate de pocurori rezultă că aceştia au folosit înscrisuri suspecte de a fi false pentru a obţine indemnizaţia acordată prin Legea 341/2004. Potrivit reprezentantului Parchetului, „de la momentul începerii urmăririi penale, în cele patru cauze, s-au efectuat în mod operativ, acte de urmărire penală şi s-au administrat numeroase probe”. Printre acestea, reprezentabtul parchetului a enumerat-audierea celor patru învinuiţi, audierea unui număr de 24 martori, 10 rapoarte de constatare tehnico-ştiinţifică pentru stabilirea autenticităţii înscrisurilor folosite de învinuiţi, întocmirea şi punerea în aplicare a patru rezoluţii de ridicare silită a unor înscrisuri şi registre deţinute de Guvernul României – Secretariatul de Stat pentru Problemele Revoluţionarilor, verificări asupra corectitudinii înregistrărilor din aceste registre şi întocmirea de procese-verbale, efectuarea a trei percheziţii domiciliare (două la sediul ALRUE Braşov şi una la domiciliul unui membru al Asociaţiei) de unde s-au ridicat un număr de 28 de saci conţinînd înscrisuri, registre, dosare precum şi medii de stocare informatice care urmează să fie expertizate. De la data efectuării percheziţiilor s-au deschis un număr de 20 de saci şi s-au inventariat documentele, în prezenţa unui reprezentant al Asociaţiei, întocmindu-se procese-verbale, s-a dispus verificarea acestor înscrisuri pentru stabilirea autenticităţii, s-a purtat corespondenţă amplă cu Guvernul României, Preşedinţia României, autorităţile locale, pentru lămurirea diverselor aspecte ale cauzelor şi s-a procedat la verificarea unui număr de şase sesizări formulate de persoane fizice în legătură directă cu obiectul acestor cauze. „Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor faptelor şi identificarea tuturor participanţilor la săvîrşirea infracţiunilor”, a mai precizat reprezentantul Parchetului Monica Munteanu.
Memorat
Pagini: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 121
Schimbă forumul: