Main Content:

Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #390 : Decembrie 29, 2011, 02:00:09 »

Daca ai inregistrarea cu mine la ora aceea (aproximativ), te rog s-o arati tuturor.  Anul acesta am evitat aglomeratiile comemorative controlate de jandarmi, din motive pe care ar trebui sa le banuiesti si, impreuna cu alti revolutionari, am depus coroane si am aprins lumanari direct la mormintele eroilor, evitand participarea alaturi de oficialitatile care ne dispretuiesc si-si bat joc si de noi si de cei cazuti in Revolutie. Nu-mi amintesc sa fi ras in acea ora.
Problema cu echidistanta e complicata tare, recunosc, dar nici eu nu ma asteptam ca tu, care n-ai fost membru de partid, sa-i faci jocul cumunistei pe forum. Demeter o fi impostor, dar nu mai impostor decat ea. Parca tot tu o cautai pe ziarista prin monitoare si erate, nu-i asa? Daca admitem ca ambii sunt impostori, de ce sa le acordam atata importanta? Poate ai observant ca pana la serviciile pe care le-ai facut ieri ziaristei nu m-am amestecat in discutie. Si mie imi repugna ideea de a lovi o femeie, chiar si un barbat, pentru ca nu sunt adeptul violentei in mod funciar. Dar m-am multumit sa iau nota de cele intamplate si atat. Ce ai fi vrut, sa le sar in aparare tradatorilor? Palmele impartite sunt un fleac fata de suferinta pe care au cauzat-o foarte multor romani prin tradarea lor. Daca lucrurile mai vechi se mai uita, am uitat si de cele care tocmai ni s-au intamplat? Nu stiu daca te afecteaza cu ceva jignirea si afrontul pe care l-au adus securistii si comunistii revolutionarilor in acest decembrie, dar, pe langa acestea, eu am inghitit gaze lacrimogene, ghionturi si suturi cu bocancii in fluierele picioarelor, am fost alergat si sunt inca vanat de oamenii lor.
De asemenea, daca nu pot fi de acord cu violenta, in special in asemenea momente comemorative, faptul nu inseamna ca tradarea celor care alcatuiesc falsul BNR trebuie sa ramana nepedepsita. Cei mai cerebrali, ii vor actiona in justitie, iar cei mai instinctivi, asa cum spui ca ai vazut, le vor aplica “corectii” contondente. Sigur ca vor raspunde pentru ele in fata instantelor de judecata, dar daca atat ii duce mintea, atata fac si nu stiu de ce as fi eu dator sa-i condamn pentru un gest (orcat ti s-ar parea de exagerat si inadecvat cuvantul) de demnitate. Daca-l prinzi pe hot ca-ti goleste buzunarul, anunti politia daca esti cerebral, sau il pocnesti, daca lasi primul impuls sa te domine. Dezonorant ar fi sa-l lasi sa te fure si sa te manifesti alaturi de el cu diferite prilejuri, ca si cand ar fi o persoana respectabila. Dupa cat de grava a fost tradarea celor din gasca Costin-Maries, Petrascu si Demi au scapat ieftin. Ma mir ca acest eveniment a fost singular. Tradarea se pedepseste mult mai aspru si, de obicei, fara sa se mai complice cineva cu instantele. Nu e calea pe care o recomand, pentru ca imi repugna, dar este cea atestata de istorie.
Te-am crezut de prima data ca nu esti unul dintre revolutionarii indemnizati si acum o demonstrezi in mod sigur, dar te rog sa ma crezi ca cei pe care conspiratia si tradarea gruparii Costin-Maries-Boc i-a prins pe picioar gresit au o cu totul alta perspective asupra lucrurilor si nu mi se pare nefiresc sa fie asa.
Memorat
« Răspunde #391 : Decembrie 29, 2011, 08:05:17 »

" Foarte bine K2![/

http://www.curentul.ro/2011/index.php/2011122267124/Decembrie-1989-marturii-si-documente/Cum-au-matrasit-IliescuCo-averea-PCR.html" pt. " oamenii de bine" decenii de impliniri marete ! ;Dsize]
Memorat
« Răspunde #392 : Decembrie 29, 2011, 11:06:22 »

Cine-l protejează pe bătăuşul Bella?

http://casasfatului.ro/2011/12/28/cine-l-protejeaza-pe-batausul-bella/

Printr-un comunicat oficial trimis presei, Asociatia „21 Decembrie 1989” Braşov cere tuturor instituţiilor abilitate să îşi facă datoria cu celeritate în cazul incidentelor din timpul comemorării revoluţiei din ’89. Doi membrii ai conducerii asociaţiei, Ioan Demi şi Maria Petraşcu au fost loviţi peste faţă cu pumnul. Cei doi au depus încă din 22 decembrie câte o plângere la Secţia 1 de Poliţie, la adresa lui Bella Demeter, pentru lovire, şi la adresa lui Dorin Lazăr Maior, pentru instigare.
Agresor din organizaţia lui Maior

Prin acelaşi comunicat, Asociatia „21 Decembrie 1989” Braşov atrage atentia opiniei publice brasovene şi să îi solicităm să nu rămâna indiferentă în faţa unor astfel de manifestări „străine de cauză şi idealurile care ne-au unit, pe toţi, în Decembrie 1989”. Majoritatea mijloacelor de informare au prezentat agresiunea ca o înfruntare între două grupuri de revoluţionari. De fapt, aşa cum demonstrază şi un material filmat cu această ocazie, agresorii au fost cei din asociaţia condusă de Dorin Lazăr Maior (Asociaţia Luptătorilor, Răniţilor şi Urmaşilor Eroilor – ALRUE). Pe lângă plângerile la Poliţie, Ioan Demi şi Maria Petraşcu au solicitat Parchetului să le ofere protecţie faţă de acţiuni viitoare de natură să le pună în pericol integritatea.
Bella a fost lăsat de jandarmi să plece

Chiar în timpul în care preoţii treceau pe la mormintele celor ucişi în evenimentele din 1989, Bella Demeter i-a tras un pumn în faţă lui Ioan Demi, zburându-I căciula din cap. Căzut pe jos, Demi s-a ales cu buzaspartă. De asemenea, ziarista Maria Petraşcu, membră a Asociaţiei „21 Decembrie 1989” a primit de la acelaşi Bella Demeter un pumn care i-a tumefiat un ochi. În îmbulzeala creată, jandarmii l-au lăsat pe Bella Demeter să plece. După ce şi-a acoperit capul cu o căciulă, agresorul s-a făcut că plouă. „Nu l-am lovit eu, a fost o îmbulzeală. Pur şi simplu o îmbulzeală. Nu ştim despre ce vorbiţi”, a declarat la faţa locului bătăuşul. Agresiunea a fost însă surprinsă pe peliculă de operatorii televiziunii RTT. Demeter Bella este angajat al  Direcţiei de Ordine şi Pază a Consiliului Judeţean.
Cine sunt cei agresaţi

Ioan Demi şi Maria Petraşcu sunt doi dintre cei mai cunoscuţi contestatari ai dosarelor de revoluţionari fabricate pe bandă de organizaţia condusă de Dorin Lazăr Maior. Ioan Demi este cel care a condus coloana de muncitori de la ICA Ghimbav încă din 21 decembrie, unul dintre revoluţionarii de la fabrica de avioane care a înfruntat barajul de pe podul de la Ghimbav. Manifestanţii de la ICA Ghimbav au format prima coloană organizată care a ieşit în stradă, laBraşov, în ’89 şi a ajuns pînă la sediul fostei judeţene de partid, unde au continuat protestul. Maria Petraşcu, jurnalist, şi vicepreşedinte a Asociaţiei 21 Decembrie 1989, a participat, alături de soţul său, ziaristul Marius Petraşcu, şi de alţi ziarişti şi angajaţi ai tipografiei, la tipărirea primului ziar liber din Braşov, Libertatea, apărut şi difuzat chiar în 23 decembrie. Ulterior, Maria Petraşcu a primit mai multe premii pentru documentarele despre revoluţia laBraşov, în care a încercat să dezvăluie adevărul despre revoluţie şi vinovaţii pentru morţii dinBraşov.
Memorat
  • King
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #393 : Decembrie 29, 2011, 12:03:30 »

Crede-ma pe cuvint de onoare ca suntem multi pe care nu ne intereseaza zi de zi acest eveniment. Si apoi,chiar nu inteleg cum aceasta "doamna" lupta cu impostorii.Iar celalalt "domn" este un tradator. Dupa ce s-a spus pe forum probabil ca-si merita certificatul, dar acum este un "TRADATOR"!Nu sunt fariseu sa afirm ca nu e bine ce-a facut cel de la Brasov pentru ca si eu am momente cind le-as da niste pumni in freza! La propriu! Stiu ca o sa sara multi sa ma critica, dar asta simt.
Memorat

The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness.
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #394 : Decembrie 29, 2011, 13:08:08 »

Ce ermetic se acopera Cam. Deputatilor.
 Vrand sa reverific cum s-a votat "Legea 410/2011" nu mica mi-a fost stupefactia cand adresele OFICIALE

http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=12139

http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?idc=2&leg=2008&cam=2&pag=comp20111108

nu se mai deschid !.
                                          CURAT ...MURDAR !.

Este evident ca ne lucreaza "pe la spate" inchizandu-ne TOATE mijloacele de proba necesare si suficiente in instante !.

Incercati si voi poate aveti mai mult noroc !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #395 : Decembrie 29, 2011, 13:12:48 »

Ce ermetic se acopera Cam. Deputatilor.
 Vrand sa reverific cum s-a votat "Legea 410/2011" nu mica mi-a fost stupefactia cand adresele OFICIALE

http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.co?idc=2&leg=2008&cam=2&pag=comp20111108

nu se mai deschid !.
                                          CURAT ...MURDAR !.

Este evident ca ne lucreaza "pe la spate" inchizandu-ne TOATE mijloacele de proba necesare si suficiente in instante !.

Incercati si voi poate aveti mai mult noroc !.

NA CA SI-AU REVENIT !    S  O  R   R   Y   !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #396 : Decembrie 29, 2011, 13:40:02 »

Si totusi se "lucreaza" !.

pe adresa ....

08.11.2011     .PDF   Forma adoptată de Cameră

nu se mai deschide cu cititor .PDF (Adobe Acrobat Reader sau altul !) si da eroarea " The file is damaged and coult not be repaired  !".

Am incercat de mai multe ori si n-am avut noroc.
Memorat
« Răspunde #397 : Decembrie 29, 2011, 16:12:49 »

Daca ai inregistrarea cu mine la ora aceea (aproximativ), te rog s-o arati tuturor. 

Mai draga , nu o voi posta, ca sa nu fii si tu spus “corectii” contondente de partea adversa, nu sunt de acord cu violenta!
Tot nu am înteles pe cine au tradat pe Maior Cheesy,marele chevara
  Grin

Fii sigur ca voi critica pe fiecare cind o va merita, indiferent de persoana, Costin, Maries, Maior, Demi, etc!
Memorat
« Răspunde #398 : Decembrie 29, 2011, 21:12:01 »

Faptul ca dl Secasiu, cunoscut ca membru deosebit de activ al gruparii subversive BNR-Costin, posteaza astfel de materiale politice pedeliste nu ma mira, ba chiar as spune ca era de asteptat. Ceea ce ma surprinde este faptul ca i-ai luat-o inainte, ca ai fost prima care i-ai facut acest serviciu ziaristei comuniste zoofile (indragostita de animalul politic Flatula piratul) si ma intreb ce te determina sa fi mai rapid chiar si decat colegii ei de conspiratie impotriva revolutionarilor? Carui fapt datoram, draga kronstadt 2, reorientarea ta la 180 de grade fata de drumul tau de pana acum?
Kronstadt2,
Te felicit pentru ca ai fost primul care ai publicat acea scrisoare deschisa a Mariei Petrascu. Asta arata tuturor, impartialitatea de care dai dovada, avand in vedere ca in trecut nu ai menajat-o pe Maria, atunci cand aveai de sustinut o alta latura pe care sunt sigur ca o sustii si acum cu la fel de multa fermitate.
Insa, nimeni nu ar trebui sa-i sustina pe batausi si scandalagii, mai ales atunci cand se manifesta in momente solemne.
Inca o data, cred ca ai facut ce trebuia. As fi publicat eu documentul, daca as fi fost la un computer atunci cand l-am primit pe telefon via mail cu un sfert de ora inainte sa-l publici tu.
Legat de anumite prezente sau absente de la locul faptei, poate posteaza cineva stirea de pe mix, unde apar unii forumisti pe langa Demeteru.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #399 : Decembrie 29, 2011, 21:47:40 »

Ziarista putea sa-si publice singura scrisoarea deschisa daca dorea sa apara pe forum. Faptul ca e membru aici dar a apelat la altcineva pentru publicare e o dovada de lasitate. Pe tine, patroane, te ineleg, esti in procese cu Maior de ani de zile, e normal sa fi critic numai in privinta lui. Dar aveam impresia ca altfel stau lucrurile cu kronstdt 2.
Si, apropo, ai citit cu atentie scrisoarea?
Memorat
  • scheianul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul
DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #400 : Decembrie 29, 2011, 21:51:02 »

Faptul ca dl Secasiu, cunoscut ca membru deosebit de activ al gruparii subversive BNR-Costin, posteaza astfel de materiale politice pedeliste nu ma mira, ba chiar as spune ca era de asteptat. Ceea ce ma surprinde este faptul ca i-ai luat-o inainte, ca ai fost prima care i-ai facut acest serviciu ziaristei comuniste zoofile (indragostita de animalul politic Flatula piratul) si ma intreb ce te determina sa fi mai rapid chiar si decat colegii ei de conspiratie impotriva revolutionarilor? Carui fapt datoram, draga kronstadt 2, reorientarea ta la 180 de grade fata de drumul tau de pana acum?
Kronstadt2,
Te felicit pentru ca ai fost primul care ai publicat acea scrisoare deschisa a Mariei Petrascu. Asta arata tuturor, impartialitatea de care dai dovada, avand in vedere ca in trecut nu ai menajat-o pe Maria, atunci cand aveai de sustinut o alta latura pe care sunt sigur ca o sustii si acum cu la fel de multa fermitate.
Insa, nimeni nu ar trebui sa-i sustina pe batausi si scandalagii, mai ales atunci cand se manifesta in momente solemne.
Inca o data, cred ca ai facut ce trebuia. As fi publicat eu documentul, daca as fi fost la un computer atunci cand l-am primit pe telefon via mail cu un sfert de ora inainte sa-l publici tu.
Legat de anumite prezente sau absente de la locul faptei, poate posteaza cineva stirea de pe mix, unde apar unii forumisti pe langa Demeteru.

Ai perfectă dreptate, Doftorene; ce ar mai fi de complectat? Kronstadt a fost, este, va fi, un echidistant. Nu v-a accepta niciodată impostura, șantajul, sau presiuni de orice natură. Este un vertical și un nealiniat. Un rebel în adevăratul sens al cuvântului. Un om de mare calitate morală. Ajunge! Nu vreau să și-o ia în cap Grin Wink

Am descoperit azi, ceea ce se pare ca-i remarcat; implicarea, chiar satisfacția de a se afla în tabăra maioristă. Senzația de scârbă în ultimul timp, îmi revine, când văd că nu ducem lipsă de curve...
Masculine în special. Dezgust total, mai ales că se mai dau practicanți cu frica Domnului. Farisei ce mai...

http://www.mixtvbrasov.ro/4061-stiri-22-12-2011/

minutul 1:03 - 1:10 în special cu dedicație Wink

S-auzim numai de bine!
Memorat

Pentru cei adevarati si verticali! S-auzim numai bine!
  • un urmas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #401 : Decembrie 29, 2011, 22:06:29 »

Kronstadt2,

Ai perfectă dreptate, Doftorene; ce ar mai fi de complectat? Kronstadt a fost, este, va fi, un echidistant. Nu v-a accepta niciodată impostura, șantajul, sau presiuni de orice natură. Este un vertical și un nealiniat. Un rebel în adevăratul sens al cuvântului. Un om de mare calitate morală. Ajunge! Nu vreau să și-o ia în cap Grin Wink

Am descoperit azi, ceea ce se pare ca-i remarcat; implicarea, chiar satisfacția de a se afla în tabăra maioristă. Senzația de scârbă în ultimul timp, îmi revine, când văd că nu ducem lipsă de curve...
Masculine în special. Dezgust total, mai ales că se mai dau practicanți cu frica Domnului. Farisei ce mai...

http://www.mixtvbrasov.ro/4061-stiri-22-12-2011/

minutul 1:03 - 1:10 în special cu dedicație Wink

S-auzim numai de bine!

URAT MOMENT.OARE DEMETER MAI ARE ACEST CURAJ SI CU UN JANDARM?
Memorat

EROII NU MOR NICIODATA
« Răspunde #402 : Decembrie 29, 2011, 22:15:26 »

Ziarista putea sa-si publice singura scrisoarea deschisa daca dorea sa apara pe forum. Faptul ca e membru aici dar a apelat la altcineva pentru publicare e o dovada de lasitate. Pe tine, patroane, te ineleg, esti in procese cu Maior de ani de zile, e normal sa fi critic numai in privinta lui. Dar aveam impresia ca altfel stau lucrurile cu kronstdt 2.

Gresesti Norule.
Daca-mi urmaresti postarile, vei vedea ca uneori i-am luat apararea lui Maior sau nu am fost critic.
Deasemenea, m-am pronuntat si asupra faptului ca atat Costin cat si Maior sunt la fel de vinovati de multimea de impostori care a dus pana la urma la situatia in care ne aflam. Ba mai mult am considerat ca mai vinovat decat Maior este Costin, pentru ca el a avut painea si cutitul in mana si nu a stopat impostura.
Nu e o solutie sa recunoasca in fata partidului lui ca a gresit, sa-si puna tarana in cap si sa accepte repararea imposturii cu o nedreptate.
Deci, nu-l sustin pe Costin asa cum nu-l sustin pe Maior si nu-l judec pe Costin cu o alta masura decat il judec pe Maior.
Legat de procesele mele cu Maior, trebuie sa repet ca este doar unu singur, de santaj, in care eu sunt parte vatamata si atat.
Ala e procesul lui cu autoritatile, iar eu mai am ceva de spus acolo doar daca instanta ma va chema in mod expres sa ma intrebe altceva decat am declarat deja.
Eu cred ca ti-am dovedit de-a lungul timpului ca sunt corect pana la paroxism, nejudecand in functie de simpatii sau antipatii.

Daca Maria a hotarat acum mai bine de un an sa nu mai foloseasca contul de pe forum, as zice ca-i corect sa-i respectam decizia.
Referitor la scrisoare, am citit-o, dar te astept pe tine sa-mi spui ce e in neregula.
Memorat

Blogul lui DOFTOREANU pe www.iuliandoftoreanu.blogspot.com
Blogul lui MAIOR pe www.maiorlazardorin.blogspot.com
Blogul ROMEXTERRA BANK pe www.mkbromexterra.wordpress.com
CREATORII DE IMAGINE - www.maroma.ro
FERMA LU'TATICU - www.facebook.com/FermaLuTaticu
EU - www.facebook.com/iuliandoftoreanu
« Răspunde #403 : Decembrie 29, 2011, 22:19:43 »

Pentru un PSD-ist convins si servil este greu de inteles ce înseamna a fii echidistant,de fapt mai draga,  cine esti tu sa împarti ce este bine si rau, cine este portocaliu, rosu, albastru, de fapt nici cu democratia nu stai bine!
Nu am contract cu PSD ca si tine norulet Grin
Maria P are si parti bune si rele, nimic nu se judeca in alb si negru!
Ma lasa rece impresiile tale despre mine, atita timp cit tii parte unui penal violent !

Memorat
« Răspunde #404 : Decembrie 29, 2011, 22:28:53 »

Kronstadt2,

Nu sunt adeptul violentei, mai ales fata de o femeie,am publicat documentul deoarece nu accept mîrlnia si mitocania, unor asa zisi barbati, îi invit sa ma pocneasca pe mine (daca au sînge in instalatie), dar vor sporta si consecintele!
Barbatii care lovesc partea feminina sunt cîrlige de rufe si misogin = si pentru Nor Grin

Memorat
Pagini: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 121
Schimbă forumul: