Main Content:

Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 121

DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...

• nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari...
« Răspunde #405 : Decembrie 30, 2011, 02:14:34 »

Sunt convins ca nu te afecteaza taierea indemnizatiilor. Era sa uit ca esti patron si ca ai venituri care te scutesc de probleme financiare. Totusi, doar mental, fa efortul de a te pune in pielea celor pentru care indemnizatia inseamna supravietuire. Nu toti revolutionarii si-au petrecut anii in care au fost indemnizati pe terasele localurilor, nu toti au fentat munca. Pentru foarte multi, ajunsi la o anumita varsta, indemnizatia insemna siguranta ca isi pot procura medicamentul necesar supravietuirii, hrana zilnica, plata datoriilor. Daca reusesti sa te pui in pielea lor, incearca apoi sa intelegi ce vor pati din ianuarie si vezi daca vei mai fi la fel de tolerant cu cei care au complotat pentru ca "tu" sa ajungi pe drumuri. Ce misoginism, ce pesedism, ce toleranta! Parerea mea (si fac abstractie de propagandista de care vad ca sunteti indragostiti subit) este ca ar fi trebuit luati cu totii de guler si pusi la stalpul infamiei. Maior mi-a umblat in buzunar mai pe ocolite, prin intermediul Bancorexului de exemplu, dar cei de acum si-au infipt pur si simplu mana in el si l-au golit. Ce sa fac in fata unei asemenea samavolnicii? Sa fiu tolerant, democrat? Nu ati vrea sa fiu si prost ca sa le mai si multumesc?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #406 : Decembrie 30, 2011, 02:23:05 »

Ziarista putea sa-si publice singura scrisoarea deschisa daca dorea sa apara pe forum. Faptul ca e membru aici dar a apelat la altcineva pentru publicare e o dovada de lasitate. Pe tine, patroane, te ineleg, esti in procese cu Maior de ani de zile, e normal sa fi critic numai in privinta lui. Dar aveam impresia ca altfel stau lucrurile cu kronstdt 2.
Si, apropo, ai citit cu atentie scrisoarea?

Pentru un PSD-ist convins si servil este greu de inteles ce înseamna a fii echidistant,de fapt mai draga,  cine esti tu sa împarti ce este bine si rau, cine este portocaliu, rosu, albastru, de fapt nici cu democratia nu stai bine!
Nu am contract cu PSD ca si tine norulet Grin
Maria P are si parti bune si rele, nimic nu se judeca in alb si negru!
Ma lasa rece impresiile tale despre mine, atita timp cit tii parte unui penal violent !
Nu tin partea "unui penal violent", ci afirm ca tradarea trebuie pedepsita, iar episodul e ilustrativ. Intreaba-i pe majoritatea revolutionarilor care au ramas fara indeminizatii ce parere au si ai sa afli ca nu sunt singurul caruia nu-i place ipocrizia. Cu "PSD-ist convins si servil" chiar nu stiu ce te-a apucat. Dar probabil ca explicatia e cea clasica, odata trecut in tabara tradatorilor, forumula indicata este "cine nu-i cu noi, e impotriva noastra". Cand nu e caracter, n-ai ce cere.
Memorat
« Răspunde #407 : Decembrie 30, 2011, 15:04:09 »

Nu tin partea "unui penal violent", ci afirm ca tradarea trebuie pedepsita, iar episodul e ilustrativ. Intreaba-i pe majoritatea revolutionarilor care au ramas fara indeminizatii ce parere au si ai sa afli ca nu sunt singurul caruia nu-i place ipocrizia. Cu "PSD-ist convins si servil" chiar nu stiu ce te-a apucat. Dar probabil ca explicatia e cea clasica, odata trecut in tabara tradatorilor, forumula indicata este "cine nu-i cu noi, e impotriva noastra". Cand nu e caracter, n-ai ce cere.

ILUSTRATIV??? PACIFIST SI FARISEU Shocked Shocked Mai draga, mai, nu este o rusine sa fi PSD, intr-o tara democratica trebuie sa existe si un partid de stinga puternic, nu am trecut in nici-o tabara sunt liberal, un partid PDL fascistoid nu am sa votez niciodata, dar despre caracter, observ ca lozinciile tale sunt staliniste, cum nu iti convine ceva ataci, dar si manipu;lezi; au votat cei doi, cumva in parlament, pentru taiera indemnizatiei Huh
ASUMA-TI APARTENENTA POLITICA!
Principial ar fii ca si Maiorica fara frica, "idolul" tau, dar si Costin sa isi dea demisia!
Fii sigur ca nu fac parte din clasa asupritoare si imi platesc taxele si impozitele; am fost printre primii care am semnalat pe forum ca se va ajunge aici!
Observ ca oscilezi, intre nationalism si crestinism, un meltean ca tine cum decide cine a tradat? Probabil cei care nu sunt de acord sa-l tutareasca pe idolul tau care a tansformat as. din Brasov intr-o as. cu iz penal, sunt tradatorii!
Melteanu din tine va propune sa fim crucificati in piata publica Shocked. Trage-ti planul tau duplicitar si scuteste-ma de filozofia ta de doi lei!
AI AJUNS DE RISUL CURCIILOR, TU FILOZOFUL DE TINICHEA VOPSIT ROSU!!!

PS.Nu mai sunt la virsta sa ma indragostesc de MP, nu este genul meu; nu eu am fost la poarta ei de sf. Marie cu flori. Oare refuzul buchetului te face asa " acid" sau perversul din tine? Cheesy

Memorat
« Răspunde #408 : Decembrie 30, 2011, 15:20:24 »

De la postarea unei scrisori deschise ai ajuns sa faci un întreg serial de spionita, tipic, oare de ce Cheesy
Eu stiu dar nu am chef si nici timp sa dezvolt subiectul,dupa un an greu de munca plec la schii, norulet iti doresc sarbatori fericite, un an mai bun, tot ce îmi doresti tu mie iti doresc si eu tie!
Ginduri bune melteanule Cheesy
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #409 : Decembrie 31, 2011, 02:08:15 »

Penultima postare contine prea multe enigme ca sa incerc un raspuns, altfel stau lucrurile insa cu ultima. Daca te rezumai la urarile de sarbatori, as fi pus toate tampeniile debitate de tine in ultimul timp intre paranteze si ti-as fi raspuns cu o forumula asemanatoare. Dar ai pervertit si frumoasele urari in insulta. Una grosolana, ca sa nu poata fi trecuta cu vederea. Eu, fiind binecrescut, tot nu-ti pot raspunde pe masura, chiar daca ai tinut sa simt si dispretul schiorului din Elvetia fata de somerul din Romania, caci, in asemenea momente, nu pot decat sa evit grosolaniile care observ ca te caracterizeaza din ce in ce mai mult. In consecinta, iti urez partie libera, aer rece, cer senin si cabana incalzita. An Nou Fericit!
Memorat
« Răspunde #410 : Decembrie 31, 2011, 16:04:29 »

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Troita_de_lemn_de_pe_B-dul_Eroilor_a_fost_vandalizata_0_618538449.html

Troiţa de lemn de pe B-dul Eroilor a fost vandalizată

Autorul este un braşovean în vârstă de 22 de ani. Acesta  se chinuia să distrugă troiţa azi-noapte, în jurul orei 01.00, dar a fost oprit la timp de poliţiştii locali din cadrul Biroului Turistic.

În momentul în care au văzut ce face, oamenii legii l-au somat pe Nicolae Bela C.  să se oprească, dar acesta a rupt-o la fugă spre Dealul Cetăţii. Bărbatul nu a ajuns prea departe fiindcă a fost prins de echipajul de intervenţie al poliţiştilor locali. În funcţie de rezultatul cercetărilor, braşoveanul s-ar putea alege cu amendă sau cu dosar penal.

Memorat
« Răspunde #411 : Ianuarie 01, 2012, 18:03:42 »
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #412 : Ianuarie 02, 2012, 00:37:34 »

Tot acolo, dar la comentarii, evghenios ti-a dat raspunsul:

Pentru prea inteligentii comentatori!
adăugat de evghenios la data de 31 Decembrie 2011 04:12:33

Oameni buni, voi complicati lucrurile! Asta nu-i tratat de istorie a filosofiei! Nu puteti pricepe un sentiment si o idee? Sunteti atat de complicati in orgoliul vostru de intelectuali in ascensiune, dar insuficient de remarcati, incat simt nevoia sa fiu vulgar cu voi: cum plm nu pricepeti un simplu articol? Suntei rai si prosti! de aia nu pricepeti!
Memorat
« Răspunde #413 : Ianuarie 02, 2012, 03:09:45 »
Memorat
« Răspunde #414 : Ianuarie 03, 2012, 14:08:38 »

MIERCURI 04.01.2012 LA BISERICA NOUA DIN BARTOLOMEU IL VOM CONDUCE PE ULIMUL DRUM PE COLEGUL NOSTRU REVOLUTIONARUL MERLUSCA COSTECHE DE LA I.C.A. GHIMBAV.DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA.
« Ultima modificare: Ianuarie 03, 2012, 16:50:15 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #415 : Ianuarie 04, 2012, 16:19:05 »

PS Am citit la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.4890, de aceea am realizat rapiditatea cu care i-ai facut acest serviciu nemeritat si inoportun unei "doamne" la a carei desconspirare ai avut si tu o contributie importanta. Traducand intrebara unui forumist absent in aceste zile, inteb la randu-mi: ce s-a intamplat cu tine kronstadt 2?

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=48.msg1858#msg1858
    nor
    Hero Member
    Deconectat Deconectat
    Vezi Profilul

Răspuns: IMPOSTORI DOVEDITI SI NEDOVEDITI INCA SI PE 42 SI PE 344
« Răspunde #8 : Martie 01, 2008, 17:04:58 »
Aceasi Marie cu... cu aceeasi palarie!
Persistenta preocuparilor tale, Maria, in aceasta problema, obstinatia de care ai dat dovada, in ciuda tuturor injuratorilor de serviciu, curajul (si nu in ultimul rand curajul) de care ai dat dovada in atacarea subiectului, toate acestea au dus la un prim rezultat notabil, capabil de a asigura consecinte normale si reale.
Felicitari, rezistenta, viata lunga si, cum am stabilit mai sus,
INTAI MARTIE FERICIT!

Hotaraste-te Grin
Tradatoare sau curajoasa Huh
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #416 : Ianuarie 04, 2012, 17:48:30 »

Aspectele nu se exclud reciproc. Dimpotriva, de multe ori le gasim numai impreuna, caci tradatorul are si el curajul sau, al tradarii. Intrebarea ar trebui sa ma mire insa, pentru ca nu eu am schimbat taberele.
Memorat
« Răspunde #417 : Ianuarie 04, 2012, 18:22:32 »

Eu nu am schimbat taberele, voi critica todeauna ambele parti, nu fac parte din nici-o tabara,ti-am citit din postari, acum am observat ca "ombilical" esti legat de Maior,nu poti sa intelegi ca aceeasi vina o are ca si Costin! (ai uitat de propia ta lupta)
Crezi ca daca il " slavesti" pe MAIOR,vei primi luna asta indemnizatia Huh de ce nu îl convingi sa îsi dea demisia de la BNR si sa preia Fesan BNR-ul!
un mic exemplu
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=92.30

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1.msg5972#msg5972
Norulet spre aducere aminte
Domnule, ori postezi ceva concret impotriva acestor persoane, in conformitate cu acuzele aduse, ori te retragi. Ai 24 de ore la dispozitie (ca sa existe termene precise) si prezumtia noastra de nevinovatie (cam scrasnita) in aceasta perioada. Pe mine nu ma intereseaza sa-ti dai numele adevarat, poti sa fi si Papa de la Roma, sunt interesat insa de respectarea regulii jocului. Si eu am "valsat" pe forum cu diversi membrii, dar pe muzica adevarata, cu argumente si contraargumente.
1. In cazul domnului Perju (nu mai faceti presiuni pentru ca revolutionarii sa fie inmultiti artificial), cred ca stiu cam la ce va referiti. Puteti sa ne dati repede cateva exemple de actiuni prin care dl Perju incerca rezolvarea sau urgentarea rezolvarii unor dosare depuse la SSPR. Trebuie sa ne demonstrati ca acele dosare sunt ale unor impostori, altfel ne gasim in fata unei calomnii si poate fi intuita chiar si o amenintare.
2. In cel al doamnei Maria Patrascu (ca informatoare a P.C.R. profitati de legaturile pe care le aveti si de disolutia la care au fost supusi revolutionarii. Rolul pe care vi l-ati asumat, cu tupeu, n-o sa va foloseasca la nimic, acolo unde veti "ajunge"), va cerem sa ne demonstrati ca a fost informator al PCR si ca este o impostoare. Si in acest caz exista indusa in final o amenintare.
3. Iar in cel al doamnei Marilena (n-o sa spun nici ce a fost sotul tau, nici ce ai devenit tu imediat dupa 89, dar netrebnicia pe care ti-ai asumat-o, n-o sa-ti fie de folos), pe care il consider cel mai grav, pentru ca in discutie intra cazul unui erou martir, explicatiile trebuie sa fie clae si argumentate clar, far posibilitati de interpretari diverse, asa cum ai putea s-o scalzi, de exemplu, in celelalte doua.
4. Mai spui ca "acesta-i mesajul meu pentru toata gasca de delatori, care monopolizeaza acest forum de prea mult timp", prin care ne acuzi pe toti cei care suntem mai vechi pe acest portal, pentru ca nu limitezi acuza la un numar de membrii ai forumuli. Cred ca ai procedat necinstit si in acest caz. Deci vino cu niste dovezi: X a fost dovedit de catre CNSAS ca e delator, Y e de fapt Balaceanu Stolnici, individ care tocmai s-a demonstrat ca a fost colaborator al Securitatii.
Cam aceasta-ti cer (si, dupa cum se poate observa din postarile altor forumisti, cam la asta se asteapta toti de la tine) si cam asta va terbui sa faci. Daca nu ai dovezi, mai poti ramane pe forum intr-un singur fel: cerandu-ti scuze. Cu mentiunea ca ele vor mai trebui si acceptate. Altfel, ma voi alatura celor care cer excluderea ta de aici. Vom fi multi si administatorul nu va avea incotro.
Noapte buna (noaptea fiind un bun sfetnic)!

Crezi ca in stilul tau de " vrie", din ultimele zile mai esti credibil?
Fa liste cu" tabare" daca asta îti va aduce indemnizatia, si te linisteste psihic!(  crezi ca trebuie sa ai tu ultimul cuvint si ca detii dreptatea absoluta)
Nu mai vorbi de dumnzeu la ura pe care o ai in suflet!

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #418 : Ianuarie 04, 2012, 18:57:07 »

Penultima postare contine prea multe enigme ca sa incerc un raspuns, altfel stau lucrurile insa cu ultima. Daca te rezumai la urarile de sarbatori, as fi pus toate tampeniile debitate de tine in ultimul timp intre paranteze si ti-as fi raspuns cu o forumula asemanatoare. Dar ai pervertit si frumoasele urari in insulta. Una grosolana, ca sa nu poata fi trecuta cu vederea. Eu, fiind binecrescut, tot nu-ti pot raspunde pe masura, chiar daca ai tinut sa simt si dispretul schiorului din Elvetia fata de somerul din Romania, caci, in asemenea momente, nu pot decat sa evit grosolaniile care observ ca te caracterizeaza din ce in ce mai mult. In consecinta, iti urez partie libera, aer rece, cer senin si cabana incalzita. An Nou Fericit!
-//-
Memorat
« Răspunde #419 : Ianuarie 04, 2012, 19:04:47 »

Cade pîrtia pe mine de ce sa ma duc in alta tara Huh
Folosesc produs românesc Cheesy
Sunt in Brasov , norulet te eschivezi,in numele "binecrescut", in ultimele zile ai dat cu barda in toata lumea,esti binecrescut pe zile Shocked
Memorat
Pagini: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 121
Schimbă forumul: