Main Content:

Pagini: [1] 2 3

Asociaţia 21 Decembrie 1989 Reşiţa

Asociaţia 21 Decembrie 1989 Reşiţa
« : Ianuarie 02, 2009, 00:56:31 »

An Nou fericit si plin de realizari membrilor asociatiei!
Si va invitam sa folositi acest Forum care va apartine.
« Ultima modificare: Martie 07, 2009, 09:28:28 de către razvan »
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: Asociaţia 21 Decembrie 1989 Reşiţa
« Răspunde #1 : Ianuarie 18, 2009, 07:47:32 »

Somnul ratiunii naste monstri !
"Somnul natiunii naste monstri"!

Apelul Parintelui Iustin Parvu catre poporul ortodox, ierarhi, preoti si cinul monahal:

Este vremea muceniciei!
Luptaţi până la capăt! Nu vă temeţi!

PAZA BUNA TRECE PRIMEJDIA REA!

FIECARE SEMNATURA CONTEAZA!
Impotriva cipurilor cu date biometrice, premergatoare pecetluirii cu numarul Fiarei, 666.

http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #3 : Februarie 01, 2009, 14:31:11 »

Va indemn sa va idreptati atentia spre continutul din acest link:
www.razbointrucuvant.ro
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4 : Aprilie 24, 2009, 19:25:22 »

--------------------------------------------------------------------------------
 Sindicatul Liber Independent al Revolutionarilor din Decembrie 1989-Liga Euro-Atlantica

Va aducem la cunostinta ca pina la aceasta data, Secretariatul de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989 refuza,cu buna stiinta , indeplinirea procedurilor legale in vederea eliberarii certificatelor pentru persoanele ale caror cereri au fost avizate atit de Comisia SSPR  cit si CPRD  respectiv:
 a) nu a trimis si nu vrea sa trimita la Imprimerie nici o lista validata de comisioa SSPR si avizata de Comisia CPRD "pina cind nu vede unilateral,secretarul de stat, fiecare dosar in parte;
 b) de la data de la care este Secretar de Stat nu a transmis nici o lista la CPRD cu dosare validate de Comisia SSPR invocind ca revolutionarii nu au dosare intocmite conform Legii 341/2004;

c) se lucreaza la Ordonanta de urgenta privind abrogarea drepturilor banesti din lege pentru luptatorii remarcati; secretarul de stat  al SSPR " sustine ca aceasta initiativa ar apartine unui secretar de stat de la Ministerul de Finante  dar, in aceasta criza financiara el este nevoit sa o avizeze"

FATA DE TOATE ACESTE ABUZURI IN SERVICIU,ABUZURI CONTRA INTERESELOR PERSOANELOR SI ABUZ CONTRA INTERESELOR PUBLICE,SINDICATUL LIGA EURO-ATLANTICA  ORGANIZEAZA ,INCEPIND DE MARTI,28 APRILIE 2009 ORELE 9, PE PERIOADA NELIMITATA

ACTIUNE DE PROTEST
  LA GUVERNUL ROMANIEI,SSPR, Iancu de Hunedoara 3-5.
  CEI AFLATI INTR-UNA DIN ACESTE SITUATII  SUNTETI ASTEPTATI,ALATURI DE MEMBRII NOSTRI REPREZENTATI ,
CA DOAR NU OM FI TOTI "IMPOSTORI SAU INFRACTORI" IAR CEI "ADEVARATI," DOAR CEI 1266...

BATAIA DE JOC TREBUIE SA INCETEZE!

Actiunea este autorizata conform Legii nr.60/1991, sindicatul avind calitatea de organizator;
 telefon comitet organizatoric: 0722572372 
Raportează acest text unui moderator
Memorat
  • néant
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #5 : Iulie 02, 2009, 00:15:29 »

Capitolul 15
1.    Vă aduc aminte, fraţilor, Evanghelia pe care v-am binevestit-o, pe care aţi şi primit-o, întru care şi staţi,
2.    Prin care şi sunteţi mântuiţi; cu ce cuvânt v-am binevestit-o - dacă o ţineţi cu tărie, afară numai dacă n-aţi crezut în zadar S
3.    Căci v-am dat, întâi de toate, ceea ce şi eu am primit, că Hristos a murit pentru păcatele noastre după Scripturi;
4.    Şi că a fost îngropat şi că a înviat a treia zi, după Scripturi;
5.    Şi că S-a arătat lui Chefa, apoi celor doisprezece;
6.    În urmă S-a arătat deodată la peste cinci sute de fraţi, dintre care cei mai mulţi trăiesc până astăzi, iar unii au şi adormit;
7.    După aceea S-a arătat lui Iacov, apoi tuturor apostolilor;
8.    Iar la urma tuturor, ca unui născut înainte de vreme, mi S-a arătat şi mie.
9.    Căci eu sunt cel mai mic dintre apostoli, care nu sunt vrednic să mă numesc apostol, pentru că am prigonit Biserica lui Dumnezeu.
10.    Dar prin harul lui Dumnezeu sunt ceea ce sunt; şi harul Lui care este în mine n-a fost în zadar, ci m-am ostenit mai mult decât ei toţi. Dar nu eu, ci harul lui Dumnezeu care este cu mine.
11.    Deci ori eu, ori aceia, aşa propovăduim şi voi aşa aţi crezut.
12.    Iar dacă se propovăduieşte că Hristos a înviat din morţi, cum zic unii dintre voi că nu este înviere a morţilor?
13.    Dacă nu este înviere a morţilor, nici Hristos n-a înviat.
14.    Şi dacă Hristos n-a înviat, zadarnică este atunci propovăduirea noastră, zadarnică este şi credinţa voastră.
15.    Ne aflăm încă şi martori mincinoşi ai lui Dumnezeu, pentru că am mărturisit împotriva lui Dumnezeu că a înviat pe Hristos, pe Care nu L-a înviat, dacă deci morţii nu înviază.
16.    Căci dacă morţii nu înviază, nici Hristos n-a înviat.
17.    Iar dacă Hristos n-a înviat, zadarnică este credinţa voastră, sunteţi încă în păcatele voastre;
18.    Şi atunci şi cei ce au adormit în Hristos au pierit.
19.    Iar dacă nădăjduim în Hristos numai în viaţa aceasta, suntem mai de plâns decât toţi oamenii.
20.    Dar acum Hristos a înviat din morţi, fiind începătură (a învierii) celor adormiţi.
21.    Că de vreme ce printr-un om a venit moartea, tot printr-un om şi învierea morţilor.
22.    Căci, precum în Adam toţi mor, aşa şi în Hristos toţi vor învia.
23.    Dar fiecare în rândul cetei sale: Hristos începătură, apoi cei ai lui Hristos, la venirea Lui,
24.    După aceea, sfârşitul, când Domnul va preda împărăţia lui Dumnezeu şi Tatălui, când va desfiinţa orice domnie şi orice stăpânire şi orice putere.
25.    Căci El trebuie să împărăţească până ce va pune pe toţi vrăjmaşii Săi sub picioarele Sale.
26.    Vrăjmaşul cel din urmă, care va fi nimicit, este moartea.
27.    "Căci toate le-a supus sub picioarele Lui". Dar când zice: "Că toate I-au fost supuse Lui" - învederat este că afară de Cel care I-a supus Lui toate.
28.    Iar când toate vor fi supuse Lui, atunci şi Fiul însuşi Se va supune Celui ce I-a supus Lui toate, ca Dumnezeu să fie toate în toţi.
29.    Fiindcă ce vor face cei care se botează pentru morţi? Dacă morţii nu înviază nicidecum, pentru ce se mai botează pentru ei?
30.    De ce mai suntem şi noi în primejdie în tot ceasul?
31.    Mor în fiecare zi! V-o spun, fraţilor, pe lauda pe care o am pentru voi, în Hristos Iisus, Domnul nostru.
32.    Dacă m-am luptat, ca om, cu fiarele în Efes, care îmi este folosul? Dacă morţii nu înviază, să bem şi să mâncăm, căci mâine vom muri!
33.    Nu vă lăsaţi înşelaţi. Tovărăşiile rele strică obiceiurile bune.
34.    Treziţi-vă cum se cuvine şi nu păcătuiţi. Căci unii nu au cunoştinţă de Dumnezeu; o spun spre ruşinea voastră.
35.    Dar va zice cineva: Cum înviază morţii? Şi cu ce trup au să vină?
36.    Nebun ce eşti! Tu ce semeni nu dă viaţă, dacă nu va fi murit.
37.    Şi ceea ce semeni nu este trupul ce va să fie, ci grăunte gol, poate de grâu, sau de altceva din celelalte;
38.    Iar Dumnezeu îi dă un trup, precum a voit, şi fiecărei seminţe un trup al său.
39.    Nu toate trupurile sunt acelaşi trup, ci unul este trupul oamenilor şi altul este trupul dobitoacelor şi altul este trupul păsărilor şi altul este trupul peştilor.
40.    Sunt şi trupuri cereşti şi trupuri pământeşti; dar alta este slava celor cereşti şi alta a celor pământeşti.
41.    Alta este strălucirea soarelui şi alta strălucirea lunii şi alta strălucirea stelelor. Căci stea de stea se deosebeşte în strălucire.
42.    Aşa este şi învierea morţilor: Se seamănă (trupul) întru stricăciune, înviază întru nestricăciune;
43.    Se seamănă întru necinste, înviază întru slavă, se seamănă întru slăbiciune, înviază întru putere;
44.    Se seamănă trup firesc, înviază trup duhovnicesc. Dacă este trup firesc, este şi trup duhovnicesc.
45.    Precum şi este scris: "Făcutu-s-a omul cel dintâi, Adam, cu suflet viu; iar Adam cel de pe urmă cu duh dătător de viaţă";
46.    Dar nu este întâi cel duhovnicesc, ci cel firesc, apoi cel duhovnicesc.
47.    Omul cel dintâi este din pământ, pământesc; omul cel de-al doilea este din cer.
48.    Cum este cel pământesc, aşa sunt şi cei pământeşti; şi cum este cel ceresc, aşa sunt şi cei cereşti.
49.    Şi după cum am purtat chipul celui pământesc, să purtăm şi chipul celui ceresc.
50.    Aceasta însă zic, fraţilor: Carnea şi sângele nu pot să moştenească împărăţia lui Dumnezeu, nici stricăciunea nu moşteneşte nestricăciunea.
51.    Iată, taină vă spun vouă: Nu toţi vom muri, dar toţi ne vom schimba,
52.    Deodată, într-o clipeală de ochi la trâmbiţa cea de apoi. Căci trâmbiţa va suna şi morţii vor învia nestricăcioşi, iar noi ne vom schimba.
53.    Căci trebuie ca acest trup stricăcios să se îmbrace în nestricăciune şi acest (trup) muritor să se îmbrace în nemurire.
54.    Iar când acest (trup) stricăcios se va îmbrăca în nestricăciune şi acest (trup) muritor se va îmbrăca în nemurire, atunci va fi cuvântul care este scris: "Moartea a fost înghiţită de biruinţă.
55.    Unde îţi este, moarte, biruinţa ta? Unde îţi este, moarte, boldul tău?".
56.    Şi boldul morţii este păcatul, iar puterea păcatului este legea.
57.    Dar să dăm mulţumire lui Dumnezeu, Care ne-a dat biruinţa prin Domnul nostru Iisus Hristos!
58.    Drept aceea, fraţii mei iubiţi, fiţi tari, neclintiţi, sporind totdeauna în lucrul Domnului, ştiind că osteneala voastră nu este zadarnică în Domnul. 
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Re: Asociaţia 21 Decembrie 1989 Reşiţa
« Răspunde #6 : Februarie 24, 2010, 21:47:44 »

*
    *
    * View Profile Email Personal Message (Online)

Re: AVETI SECRETAR DE STAT-FITI LINISTITI!
« Reply #1373 on: February 24, 2010, 20:32:12 PM »

Sindicatul LIBER INDEPENDENT AL REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989-LIGA EUROATLANTICA  DECLARA DESCHIS SI PUBLIC

CONFLICTUL DE DREPTURI-INTERESE ,  CONFLICT DECLANSAT PRIN ACTIUNEA UNILATERALA DE RESTRINGERE A UNOR MASURI REPARATORII STABILITE PRIN LEGEA RECUNOSTINTEI  INITIATA DE MINISTRUL MUNCII SI MINISTRUL JUSTITIEI, FARA
CONSULTAREA PREALABILA A PARTENERULUI DE DIALOG SOCIAL- CONSILIUL CONSULTATIV AL REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE 1989.

INVIT PE ACEASTA CALE,LA CONSULTARI PE TOTI PRESEDINTII ASOCIATIILOR DE REVOLUTIONARI LA BUCURESTI IN CEL MAI
SCURT TIMP POSIBIL.

SOLICITARILE COMUNE:

1. DEMITEREA MINISTRULUI MUNCII,  SEITAN

2  DEMITEREA MINISTRULUI JUSTITIEI  PENTRU  TERGIVERSAREA  SOLUTIONARII DOSARELOR REVOLUTIEI----NU PUTEM

ACCEPTA CA TIMPUL SA CURGA IN DEFAVOAREA NOASTRA SI UN OM CA  DORU MARIES SA FIE LASAT SA MOARA---

CIT SI PENTRU AVIZAREA CU BUNA STIINTA A UNUI PROIECT DE LEGE INITIAT DE SEITAN,  NECONSTITUTIONAL.

3. CLARIFICAREA SITUATIEI S.S.P.R

NUMIREA UNEI PERSOANE IN FUNCTIA DE SECRETAR DE STAT  SAU EXERCITARII FUNCTIEI DE SECRETAR DE STAT.

4. RETRAGEREA PROIESCTULUI  SEITAN CU INCUDENTELE PE ART.5  LEGEA 341/2004.

5.  STOPAREA CURBEI DE SACRIFICIU PE CARE O IMPUNE  INTREAGA CLASA POLITICA,  POPORULUI ROMAN

In Decembrie 1989 al luptat pentru  LIBERTATE,NATIUNE,LEGALITATE,DEMOCRATIE

ASTAZI CE FACEM ?

In decursul zilei de miine voi INTREPRINDE DILIGENTELE IN VEDEREA AUTORIZARII UNOR ACTIUNI DE PROTEST  LA

PRESEDINTIA ROMANIEI;
    GUVERNUL ROMANIEI

MINISTERUL MUNCII;
    MINISTERUL JUSTITIEI

ORGANIZATORI;

Sindicatul  Liber Independent-LIGA EURO-ATLANTICA
   Blocul National Revolutionar

Astept punctul de vedere al presedintilor si revolutionarilor interesati,la telefoanele:

0722572372---  0744653701

Rog presedintii Consiliului National BNR 1989  sa  faceti efortul de a ne intilni urgent la

Bucuresti.

DANIEL PERJU,
     Presedinte executiv SLI- LIGA EUROATLANTICA  ROMANIA
     Primvicepresedinte probleme organizatorice BNR 1989-Romania
Report to moderator   188.25.119.207
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #7 : Martie 15, 2011, 10:04:44 »

LUPII MORALISTI VIRTUALI SA IASA DE SUB ANONIMAT SI SA POSTEZE SUB NUME REALE ...DACA NU O VA FACE ACESTIA SUNT IMPOSTORII ADEVARATI SI TURNATORII INAINTE DE '89 CAT SI DUPA ...DACA AVETI CURAJUL UIMITI-MA DACA NU SUNTETI DECAT NISTE LASI ORDINARI SI DIN CAUZA UNORA CA VOI ACEST NEAM A AVUT DECAT DE SUFERIT LASILOR...

IESITI DE SUB ANONIMAT ...NUMAI POSTATI SUB NUME CONSPIRATIVE ...AICI NU AVEM CE ASCUNDE SUNTEM PE "PORTALUL REVOLUTIEI" DOMNILOR X,Y,Z[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/color]
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8 : Octombrie 04, 2011, 19:29:11 »

Atrag a n-a oara atentia celor ce posteaza liste de colaboratori ca Dl. CRETU Antoniu Octavian nu este colaborator al fostei Securitati !. Dovada utila pertinenta si concludenta , totodata si irefutabila, o gasiti la adresa

http://www.cnsas.ro/documente/monitoare/2011/Cretu%20Antoniu%20Octavian.pdf

la care insasi CNSAS publica in M.Og. al Romaniei nr.180/08.06.2011 sentinta IREVOCABILA ce-l disculpa pe acest domn !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #9 : Noiembrie 17, 2011, 22:27:11 »

Va facem cunoscut ca un grup reprezentativ de L.R.F.D. din cadrul A.L.R.D. CARAS-SEVERIN s-au infiintat azi 17.11.2011 la statuia "LEU" coordonati de reprezentantul legitim al acesteia Dl. ALEXA Dumitru unde au manifestat pasnic solicititandu-i Presedintelui Romaniei sa nu promulge Legea nr.410/2011 prilej cu care a depus la Registratura Generala a Presedentiei Romaniei un document cuprinzand in forma scrisa aceste revendicari legitime. El a fost inregistrat cu nr. 17886 si vi-l przentam spre lecturare atasat in format .jpeg !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10 : Noiembrie 17, 2011, 22:30:33 »

Din pacate nu pot sa-l postez caci site-ul zice ca e prea mare fisierul.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #11 : Noiembrie 17, 2011, 22:34:19 »

Voi contacta adminul si vi-l voi supune atentiei
.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #12 : Noiembrie 17, 2011, 22:58:44 »

Din pacate nici Dl. Iosif nu poate sa-l posteze
 asta e
  cine-l doreste poate sa na contacteze pe PM si sa mi-l ceara dandu-mi si un \id de messenger
 si i-l trimit
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #13 : Noiembrie 17, 2011, 23:17:55 »

Dupa aceasta incercare  de a posta un document  de interes general, vazand lipsa acra de raspuns si de ajutor a adminstratorului acestui mediu de informare publica am luat hotararea unilateral, ca, spre usurarea dumneavoastra sa ma retrag de pe acest Portal ca si postator ramanand un observator mut a celor ce se vor mai scrie si/sau intampla aici !.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #14 : Noiembrie 18, 2011, 07:25:30 »

" A apărut o eroare!
Directorul pentru fişiere ataşate este plin. Încearcă un fişier mai mic sau contacteaza administratorul. "

Asta stie cel mai bine acest FORUM !.
   la 2-300Kb cand "ai casei" posteaza scanari .jpeg de multi MB !. Cu unii muma cu altii...ciuma !.
 Urmeaza de mai insisti "A apărut o eroare!
Deja ai trimis acest mesaj! Probabil ai apasat din greseala dublu-click, sau ai încearcat refresh. 

Înapoi"
   Si tot asa !.Ne-am lamurit !.E totusi "casa" Dvs. si se pare ca eu nu-s bine venit!. SUCCESURI
Kiss
Memorat
Pagini: [1] 2 3
Schimbă forumul: