Main Content:

Pagini: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 197

CINE SUNT EI? ce au facut inainte de 22 dec.1989? si ce au facut dupa 22 dec.?

Pacat ca e necorectat, iar comentariul e chiar mai interesant.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

UN COMENTARIU;

Partizanu iunie 23rd, 2014 a spus:
Ţiganii au Serviciu Secret denumit Serviciul de Informatii si Siguranta al Romilor- SISROM, sprijinit şi finanţat de americani/CIA
In 2001, ziarul ZIUA scria -De aproape patru ani functioneaza in Romania un serviciu secret particular.
In luna august 1997 a luat fiinta in Romania un nou serviciu secret denumit Serviciul de Informatii si Siguranta al Romilor- SISROM, un serviciu sercret al tiganilor. Initiatorul structurii este fostul reprezentant al romilor in Parlament, Madalin Voicu, actualmente deputat PDSR. La vremea respectiva, presa a facut multa valva in jurul declaratiilor fulminante al lui Voicu, dar dupa un timp s-au linistit apele fara sa mai fie pomenit serviciul respectiv. Dupa aproape patru ani ZIUA a luat legatura, din nou, cu Voicu, pentru a afla informatii noi despre SISROM.
SISROM la nastere La inceputul lunii august 1997, Partida Romilor, Centrul Romilor pentru Interventie Sociala si Studii – Rromani (CRISS) si Fundatia pentru Emanciparea romilor “Aven Amentza” au incheiat o Conventie-Cadru de colaborare, valabila pana in 2002. In acest context a fost infiintat “Serviciul de Informatii si Siguranta – SISROM”. Serviciul, dupa cum a declarat la vremea respectiva Madalin Voicu, are menirea “sa apere interesele si drepturile etniei romilor, precum si dezvoltarea unei retele de informare si comunicatii interne si externe”. Structura de informare va colabora cu “toate serviciile secrete clasice, Serviciul Roman de Informatii, Serviciul de Informatii Externe, structurile de informatie ale Ministerului de Interne, INTERPOL si EUROPOL. SISROM va functiona dupa reteta clasica a serviciilor secrete, avand centrul la Bucuresti. In teritoriu, cu sase Comitete de Coordonare: in Moldova, Ardeal, Banat, Oltenia, Muntenia si Dobrogea. Oamenii de contact au de acoperit urmatoarele domenii: social, politic, cultural si economic”. Serviciul va functiona “paralel cu serviciile secrete deja existente. Activitatea noastra se defasoara pe mai multe domenii, nu suntem specializati cum este fostul doi si un sfert (U.M. 0215 -serviciul de informatii si protectie a cadrelor din Ministerul de Interne) sau SIM (Serviciul de Informatii Militare)”, spunea Voicu. Serviciul este organizat dupa structura clasica “SISROM este un organism al Partidei Romilor care culege informatii, le prelucreaza si le ofera celor abilitati. Structura aduna informatii din domeniile social, politic, cultural si economic. Se ocupa de culegerea informatiilor despre emanciparea sociala, formele de dialog cu organizatiile non-guvernamentale. Este un serviciu de informare si siguranta. Serviciul este structurat pe sase arii geografice, Moldova, Transilvania, Banat, Oltenia, Muntenia si Dobrogea, avand in total 42 de filiale.” ne-a declarat in cursul zilei de ieri Madalin Voicu. “Am fost solicitati de mai multe ori de serviciile de informatii clasice, SRI, SIE, structurile informative ale Ministerului de Interne si INTERPOL. Cerem si oferim informatii acestor structuri. Prin protocoalele semnate cu dansii suntem obligati reciproc sa ne consultam permanent daca sunt situatii critice. In situatii delicate, impreuna cu serviciile secrete, am intervenit si am solutionat conflicte in mai multe judete”, a mai adaugat Voicu. Note informative de la agentii din teritoriu In fiecare luna, sau daca este necesar si mai des, conducerea Serviciului primeste notele informative din teritoriu de la agenti. Liderii filialelor Partidei Romilor au retelele lor de informatori, care umbla in teritoriu si culeg date si informatii. Conducerea Serviciului Secret al romilor este asigurat de Madalin Voicu, care intre timp a devenit deputat PDSR. “Eu am fost initiatorul proiectului, si consider ca a fost printre putinele lucruri bune pe care am realizat in anii trecuti. Directorul sunt eu, dar, acum daca am devenit deputat PDSR, am schimbat titulatura si sunt director onorific, continuand sa am legaturi stranse cu oamenii retelei”. “Virgil Magureanu si Ioan Talpes au inteles rostul SISROM si nu ne-au facut probleme legat de aceasta structura. Infiintarea acestui serviciu a fost urmarea unor tatonari in domeniu. El a luat fiinta cu mult timp inainte de fi aflat publicul”, sustine deputatul.
Spionajul tiganesc
– SISROM, Serviciul de Informatii si Siguranta al Romilor, este o structura a Partidei Rromilor * El a fost initiat si condus de Madalin Voicu * De cand este deputat PSD, Madalin Voicu este doar director onorific * Structura schimba frecvent informatii cu SRI, SIE, MI si ajuta la aplanarea conflictelor interetnice.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cine a citit tot interviul urmator, publicat in 2013: http://www.napocanews.ro/2013/04/dan-voinea-tiberiu-nitu-a-impuscat-oameni-la-revolutie-iar-laura-kovesi-i-a-albit-pe-criminali.html.

Dan Voinea: Tiberiu Niţu a împuşcat oameni la Revoluţie, iar Laura Kovesi i-a “albit” pe criminali

Generalul Dan Voinea, fost sef al Parchetelor militare, a declarat intr-un interviu acordat Ziare.com ca Tiberiu Nitu, propus de Victor Ponta pentru functia de procuror general, a tras la Revolutie, in timp ce Laura Codruta Kovesi, propusa la sefia DNA, i-a “albit” pe cei pe care el i-a pus sub acuzare pentru omor si tentative de omor la Revolutie.
In opinia sa, politicul a influentat in permanenta Justitia dupa 1989 si fiecare “guvern post-decembrist si-a facut Parchet”.
De aceea, generalul Dan Voinea crede ca selectia prin concurs a sefilor de parchete era cea mai buna solutie si ca la DNA ar trebui numit un procuror sef care “chiar s-a inhamat la dosare grele, care a riscat, care chiar stie ce inseamna o ancheta impotriva unora care au facut acte de coruptie”.
“Credibilitatea institutiei sta in credibilitatea pe care o are cel care conduce institutia respectiva. In momentul in care insistam sa punem la conducere oameni care au facut compromisuri de notorietate, facem deservicii institutiei, facem deservicii statului de drept”, mai afirma fostul sef al Parchetelor militare in interviul acordat Ziare.com.
Memorat

Un document in  stilul perioadei in care a fost conceput, scris de un personaj "specific" si el, cu cereri la fel de "specifice", ca si tupeul nemasurat al ofiterilor sau "civililor" de aceeasi teapa.
Memorat

Memorat

INTUCIT DEZINFORMAREA CONTINUA SI ASTAZI SA NE ADUCEM AMINTE ! CE-O FI FOST IN 2012, STAT DE DREPT SAU LOVITURA DE STAT ESUATA, ADEVARUL E CA PDL-UL TREBUIA PUS LA PUNCT INTR-UN FEL SAU ALTUL MAI ALES CA PE LINGA ALTE NELEGIUIRI AU TAIAT SI INDEMNIZATIILE REVOLUTIONARILOR. DAR CONTINUAREA LUI VICTOR PONTA PE ACEEASI TEMA SI SPUSELE LUI ILICI CU CEI PESTE ZECE MII DE IMPOSTORI ARATA CA, CLASA POLITICA IMPOSTOARE AU UN DINTE IMPOTRIVA REVILOR ! AU SI DE CE,  PT CA EI SUNT FALSII DIN 89 SI DIN ZIUA DE AZI ! REVENIND LA STATUL DE DREPT SAU   LA LOVITURA DE STAT ESUATA DIN 2012 SE VEDE CLAR CA PENALUL DAN VOICULESCU, INITIATOR USL, TURNATOR DE FAMILIE A DEVENIT ARENDASUL CELOR 2600 HA LUATE DE LA STAT, A INITIAT ATUNCI SI MAI INAINTE SUSPENDAREA PRESEDINTELUI ROMANIEI, BAZINDU-SE PE COZI DE TOPOR DAR IN SPECIAL PE TV ANTENA3 POST BINE PREGATIT DE SECURIST IN A MANIPULA SI CREA CONFUZII IN RINDUL POPULATIEI, POPUPALTIE CARE IN MAREA MAJORITATE  LA REVOLUTIE DACA NE ADUCEM  BINE AMINTE ERAU MAI MULT PE DUPA PERDELE DECIT IN STRADA ! CA SA SIMPLIFIC, E USOR SA MANIPULEZI OAMENI CARE AU TRAIT INDOCTRINATI IN CEI 50 DE ANI DE COMUNISM, APROPO DE CEI 7,4 MILIOANE DE VOTANTI ! TOATE ASTEA , NU IN INTERES NATIONAL CI PT CA SECURISTUL NR 1 DAN VOICULESCU IMPREUNA CU UN PARLAMENT CORUPT SA SCHIMBE MERSUL DREPT AL LUCRURILOR SAU SA-L MENTINA CONFUZ CIT SE POATE DE MULT ! UITATI-VA SI PE PORTAL CINE INSTIGA , ATUNCI CIT SI ACUM ! IN CE MA PRIVESTE IN 2012, MA AFLAM IN GREVA FOAMEI, SOLIDAR CU DORU MARIES PT CA, CRIMELE SA NU SE MAI PRESCRIE IN ROMANIA, PT PUNEREA IN APLICARE A LEGII LUSTRATIEI, PT CA ADEVARATII REVOLUTIONARI SA FIE PUSI IN DREPTURILE BINE MERITATE SI NU IN ULTIMUL RIND, PT CA MAIORUL DE SECURITATE DE LA PRIMARIA BV NICOLAE PARASCHIV SA FIE DEMIS ! CEVA, CEVA TOT S-A INTIMPLAT, CRIMELE IN ROMANIA NU SE MAI PRESCRIU, MAIORUL SECURIST NU SI-A MAI PUTUT SCHIMBA CERTIFICATUL DE REVOLUTIONAR SI SE JUDECA CU CNSAS LA INALTA CURTE DE CASATIE SI JUSTITIE PT POLITIA POLITICA PRACTICATA IN REGIMUL COMUNIST. TOT IN 2012 A MURIT SI CAMARADUL ZIARIST, MARIA PETRASCU  SI DUPA CE A FOST LOVITA DE SIRACI  LUI LAZAR MAIOR DORIN, UN APROPIAT AL COLONELULUI COMUNIST DOGARU, AMBII IMPOTRIVA DNA, AMBII MEDIATIZATI DE ANTENA3 SI PROPAGANDA SECURIST-O COMUNISTA. PUNETI-LE CAP COADA SI VEDETI CE IESE ?! CIT DESPRE PRESEDINTELE ROMANIEI TRAIAN BASESCU A PUS UMARUL DIN PLIN CU ORICE RISC CA JUSTITIA SA FIE PT TOTI, NU NUMAI PT UNII CUM VREA OLIGARHII ! IAR CA POLITICA EXTERNA  NU PUTEM UITA CA PRESEDINTELE A MILITAT ACTIV PT UNIREA BASARABIEI CU TARA MAMA, ASTA CIND ALTII ERAU MUTI SAU VORBEAU IN SOAPTE PE LA COLTURI !!!
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

In 2012 a fost un fel de 1989 care a inceput practic in 2011 tot de prostii de revolutionari si culmea tot de la Timisoara.Ce este mai strigator la cer,este faptul ca istoria sa repetat intocmai ca-n 90,adica si-n 90 si-n 2012 meritele ne-au fost confiscate de cine altcineva decat de aceeasi neocomunisti,acestea dand in ambele cazuri nuanta pe care au dorit-o si-o doresc de la caz la caz si depinde pe cine vor sa prosteasca.Ce nu pricepem noi este paptul ca lupta nu trebuie sa-nceteze nici un moment.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cum tot de la Timisoara, dle Kostas? E ceva ce nu stiu?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnul Haraga a postat ceva interesant la https://www.facebook.com/photo.php?fbid=871687112858869&set=a.344911315536454.95294.100000527666423&type=1.

Dorel Haraga
Relaţia dintre INFRACTORUL COSTIN G şi soţul dnei. av. DRPGAN ANGELA a fosr de PARTENERIAT.
DE CE "S-AU DESPĂRŢIT" CEI DOI PARTENERI?
SĂ FIE LA MIJLOC INTERESE MATERIALE?
DE CE "LA DAT PE GOARNĂ" dna. av. DRĂGAN pe INFRACTORUL COSTIN G, deabea după ce s-a urpt "parteneriatul" dintre soţul ei , av. DRĂGAN SORIN şi INFRACTORUL COSTIN G?
DE CE ACEST "DIVORŢ" A APĂRUT ÎN TIMPUL SCANDALULUI ISCAT DE AFACEREA IMOBILIARĂ "HENRI COANDĂ"?
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

INTUCIT DEZINFORMAREA CONTINUA SI ASTAZI SA NE ADUCEM AMINTE ! CE-O FI FOST IN 2012, STAT DE DREPT SAU LOVITURA DE STAT ESUATA, ADEVARUL E CA PDL-UL TREBUIA PUS LA PUNCT INTR-UN FEL SAU ALTUL MAI ALES CA PE LINGA ALTE NELEGIUIRI AU TAIAT SI INDEMNIZATIILE REVOLUTIONARILOR. DAR CONTINUAREA LUI VICTOR PONTA PE ACEEASI TEMA SI SPUSELE LUI ILICI CU CEI PESTE ZECE MII DE IMPOSTORI ARATA CA, CLASA POLITICA IMPOSTOARE AU UN DINTE IMPOTRIVA REVILOR ! AU SI DE CE,  PT CA EI SUNT FALSII DIN 89 SI DIN ZIUA DE AZI ! REVENIND LA STATUL DE DREPT SAU   LA LOVITURA DE STAT ESUATA DIN 2012 SE VEDE CLAR CA PENALUL DAN VOICULESCU, INITIATOR USL, TURNATOR DE FAMILIE A DEVENIT ARENDASUL CELOR 2600 HA LUATE DE LA STAT, A INITIAT ATUNCI SI MAI INAINTE SUSPENDAREA PRESEDINTELUI ROMANIEI, BAZINDU-SE PE COZI DE TOPOR DAR IN SPECIAL PE TV ANTENA3 POST BINE PREGATIT DE SECURIST IN A MANIPULA SI CREA CONFUZII IN RINDUL POPULATIEI, POPUPALTIE CARE IN MAREA MAJORITATE  LA REVOLUTIE DACA NE ADUCEM  BINE AMINTE ERAU MAI MULT PE DUPA PERDELE DECIT IN STRADA ! CA SA SIMPLIFIC, E USOR SA MANIPULEZI OAMENI CARE AU TRAIT INDOCTRINATI IN CEI 50 DE ANI DE COMUNISM, APROPO DE CEI 7,4 MILIOANE DE VOTANTI ! TOATE ASTEA , NU IN INTERES NATIONAL CI PT CA SECURISTUL NR 1 DAN VOICULESCU IMPREUNA CU UN PARLAMENT CORUPT SA SCHIMBE MERSUL DREPT AL LUCRURILOR SAU SA-L MENTINA CONFUZ CIT SE POATE DE MULT ! UITATI-VA SI PE PORTAL CINE INSTIGA , ATUNCI CIT SI ACUM ! IN CE MA PRIVESTE IN 2012, MA AFLAM IN GREVA FOAMEI, SOLIDAR CU DORU MARIES PT CA, CRIMELE SA NU SE MAI PRESCRIE IN ROMANIA, PT PUNEREA IN APLICARE A LEGII LUSTRATIEI, PT CA ADEVARATII REVOLUTIONARI SA FIE PUSI IN DREPTURILE BINE MERITATE SI NU IN ULTIMUL RIND, PT CA MAIORUL DE SECURITATE DE LA PRIMARIA BV NICOLAE PARASCHIV SA FIE DEMIS ! CEVA, CEVA TOT S-A INTIMPLAT, CRIMELE IN ROMANIA NU SE MAI PRESCRIU, MAIORUL SECURIST NU SI-A MAI PUTUT SCHIMBA CERTIFICATUL DE REVOLUTIONAR SI SE JUDECA CU CNSAS LA INALTA CURTE DE CASATIE SI JUSTITIE PT POLITIA POLITICA PRACTICATA IN REGIMUL COMUNIST. TOT IN 2012 A MURIT SI CAMARADUL ZIARIST, MARIA PETRASCU  SI DUPA CE A FOST LOVITA DE SIRACI  LUI LAZAR MAIOR DORIN, UN APROPIAT AL COLONELULUI COMUNIST DOGARU, AMBII IMPOTRIVA DNA, AMBII MEDIATIZATI DE ANTENA3 SI PROPAGANDA SECURIST-O COMUNISTA. PUNETI-LE CAP COADA SI VEDETI CE IESE ?! CIT DESPRE PRESEDINTELE ROMANIEI TRAIAN BASESCU A PUS UMARUL DIN PLIN CU ORICE RISC CA JUSTITIA SA FIE PT TOTI, NU NUMAI PT UNII CUM VREA OLIGARHII ! IAR CA POLITICA EXTERNA  NU PUTEM UITA CA PRESEDINTELE A MILITAT ACTIV PT UNIREA BASARABIEI CU TARA MAMA, ASTA CIND ALTII ERAU MUTI SAU VORBEAU IN SOAPTE PE LA COLTURI !!!

Du-te mă, ia-l pe Băsescu în brațe și te culcă!
Memorat

Doamne ajută!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Tot in brate il tine de m multi ani, dar nu poate sa se culce pt ca nu m primeste stipendia. Trebuie sa posteze pe www ca sa primeasca banii din hotiile regimului piratului. Si inca ceva (eu m-am prins tarziu, noroc, f mare, cu Montesquieu:

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

De la https://www.facebook.com/groups/659517794132219/663893190361346/?notif_t=group_activity

ALEXANDRU Tania - consilier I asistent
ANGHELINA N. Silviu - curier personal
BLUJDEA Razvan - inspector I principal
CHIVU Vasilica - consilier I superior
DRAGULIN Ilie - director
FLOREA Cristian Victor - consilier I principal
GADINA Mihail Valentin - inspector I asistent
GHITA Brandusa - consilier principal
IACOB Luminita Stela - inspector I asistent
IMIREANU Marcela Paula - secretar personal
ITIC Ana-Maria - consilier
MARASESCU Angelica Claudia - sef serviciu
MAZILU Aurel - inspector
MIHAILESCU Nicu - inspector I principal
NICOLAESCU Adrian Viorel - secretar general
NITA Andreea - Asistent Cabinet
PANDELICA Florenta Madalina - auditor
PASCAL Eufemia Lidia - Director
PAVEL Daniel
POPINA Mirela - director de cabinet
PREDA Valentin Marin - inspector I asistent
RONCESCU Ionut - inspector I asistent
SABAU Lucia - consilier juridic I superior
SIMION Brandusa Gabriela
STANCIU Adrian Ioan - inspector I principal
STELIANIDE Ghe Dumitru - consilier
STELIANIDE Ghe Dumitru - director cabinet
TANASE Corina Denisa
TOPALA Florentina - consilier superior
VASILE Florica Camelia - consilier juridic
ZAMFIR Corneliu Lucian - inspector I asistent
ZUBA Florentina - consilier I superior
Acesti oameni lucreaza de ani de zile in SSPR fara sa stie macar cum ii cheama nu mai zic sa stie cati mai suntemsau ce probleme avem .Cu salariile incasate de aceste lipitori care nu fac nimic noi traiam decent inca 10 ani de acum incolo.pe langa ei mai sunt zeci de angajati care nu fac nimic decat sa-ti interzica sa intri la SS,beau cafea de la dozator de la cine le da sau din bani lor si plimba hartii din birou in birou fara nici-o valoare pentru semnat.Cativa tuciurii sunt pe acolo si incearca sa te ademeneasca ca ei te pot rezolva in orice problema ai iar altii se vaita ca e greu si nu se mai poatetrai cu stresul pe care-l au.Ce stres?Ce probleme?
Poate sunt stresati ca au salariul prea mare.
Memorat

Tot in brate il tine de m multi ani, dar nu poate sa se culce pt ca nu m primeste stipendia. Trebuie sa posteze pe www ca sa primeasca banii din hotiile regimului piratului. Si inca ceva (eu m-am prins tarziu, noroc, f mare, cu Montesquieu:

Nu stiu cum va mai rabda pamintul cu atitea minciuni si diversiuni! Sorin Boaca ( Tata Shreck) nu primeste nicio stipendie de la nimeni! Are propriile venituri iar acuzatiile cu vreo stipendie sint doar minciuni ordinare de genul intoxicatiilor practicate de anonimi care se ascund dupa false identitati numite in spatiul virtual " nick-name "! Angry
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cariera plitica a domnului Dinca s-a desfasurat sub umbrela P.D.L. si a incetat (cel putin pana acum) odata cu prabusirea partidului in randurile electoratului. Am gasit doua articole despre acest subiect, scrise la distanta de doi ani unul de altul, la http://www.hotnews.ro/stiri-politic-11373408-revolutionarul-dumitru-dinca-consilier-municipal-din-partea-pdl-dat-demisia-din-partid.htm si la http://www.ziarulatac.ro/politic/revolutionarul-dumitru-dinca-a-fost-dat-afara-din-pdl.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Am gasit la https://www.facebook.com/groups/659517794132219/670159559734709/?notif_t=group_activity o postare a domnului Alpár-Benjámin Hamar, in care dansul reuseste sa sintetizeze foarte bine perioada conducerii P.D.L. la S.S.P.R.

Alpár-Benjámin Hamar
Ieri 30.07.2014 am fost la subprefectul de Mures d-l Vasile Liviu OPREA, (n-avem inca prefect) si l-am informat despre problemele grave cu care ne confruntam. N-avem locuri de munca, sintem bataia de joc a PDL-istilor. L-am somat pe Domnia Sa, ca daca urgent nu ia masuri, o sa organizez un protest si o sa intru in ,,greva foamei,, si voi pregati ceva ,,maret,, cu care sa arat lumii intregi ca asta-i nu-i Romania mea !!! Nu pentru asta mi-a curs singele, nu pentru asta au murit EROII nostrii ! Sintem condusi de comunistii, securisti si neamurile lor !!! Am anuntat si pe SS Sanda ! Astazi am pus la dispozitia presei, niste documente privind fabrica de certificate. Am dovedit impostura unui ,,slugoi pdlist,, facatura lui Costin, care a fost propulsat director fara examen. Am aratat presei ca contestatiile noastre au ramas fara solutionare, si impostorii traiesc fericiti iar noi ,,Eroii Vii,,sintem umiliti. EU CER RESPECT !!! Pacat, pacat pentru singele varsat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat
Pagini: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 197
Schimbă forumul: