Main Content:

Pagini: 1 ... 284 285 [286] 287 288 ... 746

NOI CU CINE VOTAM ?

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: NOI CU CINE VOTAM ?
« Răspunde #4275 : Aprilie 12, 2014, 07:25:57 »

În statele care se respectă, care nu au devenit coloniile altor state, sau imperii, aceasta poartă un nume. Amestec în treburile interne.
Memorat
« Răspunde #4276 : Aprilie 12, 2014, 17:57:26 »

Asa-i Nelule,asa-i.Din cocos nu faci gaina nici din c..va gospodina.
Iar bocancii nu mi-i pun eu la asemenea munci,daca care cumva imi ramane vre-unul in f...ul lor si dupa asta raman descult?

Sunt liber sa votez dar sigur votul mewu n-are cum sa mi-l cumpere pentru ca va fi nul.

Remus are dreptate trebuie sa strigam cu totii ca,candidatii partidelor politice si nu numai sa nu mai fie finantate de la bugetul prostilor.Cine vrea sa-i sustina sa mearga sa-si vanda si nadragii sa-si sutina hoti.Sa vedem mai au curajul sa iasa in lume sa ceara voturi?Iar cand sunt prinsi cu ciordita-i ciricliu sa mearga la mititica, nu l-a statiune,sa aiba un regim mai aspru decat un infractor de rand si cand vor iesii de-acolo sa-si gaseasca conturile goale.

Numai cu simple afirmatii de genul : " sa merga ", sa faca " etc. nu rezolvam nimic.Trebuie sa ne implicam activ si sa-i atingem acolo unde are efect : la alegeri.Daca ne inchipuim ca " intreg aliotmanu' " citeste postarile noastre si cuprins de groaza si remuscari vor face cuvenitele reparatii , atunci chiar sintem naivi... Cheesy
[/size][/i][/color]
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4277 : Aprilie 14, 2014, 16:25:53 »

Portalul Revolutiei Romane pe Facebook
https://www.facebook.com/#!/groups/201618596676925/264481127057338/?notif_t=group_activity

George Rucub shared Miscarea3a's status.

Miscarea3a

Ce mi-e Tanda, ce mi-e Manda?
Ce mi-e Ponta, ce mi-e Antonescu? Doi fanfaroni, unul mai umflat în piept ca altul, cei care ne-au promis dreptate până la capăt, dar ne-au dat doar capătul dreptății.
Ce mi-e Băsescu, ce mi-e Iliescu? Doi mincinoși, unul mai gogonat ca altul, cei care ne-au furat fiecare câte 10 ani din viață, pentru unii poate chiar cei mai frumoși ani, pentru alții poate ultimii.
Ce mi-e Udrea, ce mi-e Eba? Două „tunate”, una mai buzată ca alta, cele care au constatat pe propria piele că singurul lucru care nu poate fi mărit este creierul.
Ce mi-e Boc, ce mi-e M.R. Ungureanu? Două paiațe, unul mai penibil ca altul, cei care încasat fraudulos salarii de prim miniștrii, fără să fi îndeplinit niciodată, cu adevărat, aceste funcții.
Ce mi-e Predoiu, ce mi-e Morar? Doi lachei, unul mai necinstit ca celălalt, cei care au înlocuit pedeapsa cu moartea, cu moartea pedepsei.
Ce mi-e Kovesi, ce mi-e Macovei? Două loaze, una mai slugarnică ca alta, cele care primesc ordine prin metoda gură la gură.
Ce mi-e Blaga, ce mi-e Oprea? Doi drojdieri, unul mai matrafoxat ca celalalt, cei care s-au încuscrit politic pentru propria îmbogățire și pentru sărăcirea românilor.
Ce mi-e Constantin, ce mi-e D. Diaconescu? Doi pigmei, unul mai obedient ca altul, cei care deși nu contează nimic, cred totuși că sunt cineva.
Ce mi-e P.D.L., ce mi-e U.S.L.? Aceiași mizerie, aceleași interese, aceleași adunături, una mai coruptă ca alta, cele care au furat 25 de ani prin rotație și cărora le „datorăm” actualul dezastru al țării.
Ce mi-e P.M.P., ce mi-e P.P.D.D.? Două partide reziduale în care se deversează tot ce nu mai este folositor în alte formațiuni politice, cele care declară că vor să facă o altfel de politică, dar cu aceiași politicieni corupți și incapabili.
Citiți și gândiți-vă dacă merită să ne prezentăm la vor pe 25 mai? Noi credem că nu.
Deviza noastră este: NU VOT, BOICOT!
Memorat
« Răspunde #4278 : Aprilie 14, 2014, 18:13:38 »

PDL si PSD care diferenta e?HuhHuh
Memorat
« Răspunde #4279 : Aprilie 14, 2014, 18:41:13 »

Deviza noastră este: NU VOT, BOICOT!
Si mai ales nu votati PSD cea mai mare mizerie dupa 1989.
Memorat
« Răspunde #4280 : Aprilie 14, 2014, 18:44:35 »

BNR cu stampila falsa lasa-ne.
BNR cel mut nu mai intoxica cu minciunile.(CUM E POSIBIL CA BNR SA NU FUNCTIONEZE DE APROAPE 3 ANI SI SA CONDUCA ASOCIATIILE AFILIATE DOAR PRIN TELEFON?)
Mare scarba BNR mutule.
VREM ALT BNR.
Memorat
« Răspunde #4281 : Aprilie 14, 2014, 19:13:18 »

APOSTOL MIC CU GURA MARE !!!.....iN PRIMUL RAND MA SIMT ONORAT CA AM INTRAT IN " top ten"..SI NU ORIUNDE ....CI PE LOCUL 3 !!! Cheesy Cheesy Cheesy iN AL DOILE RAND....NU-MI AMINTESC SA TE FI INVITAT LA POSIBILA NOASTRA ACTIUNE......CAND O FI DE HARMALAIE....MAI VEDEM !# IN AL TREILEA RAND NOI IL SPRIJINIM PE SANDA ....CA-I D'AL NOST 'SI CONSTIENTI CA TMPUL ESTE SCURT IL LASAM SA PRODUCA UN ANGAJAMENT FERM,SUSTINUT DE O ORDONANTA PRIN CARE SA SUBTIEZE CONFORM REALITATII RANDURILE DEOSEBITILOR   RESPECTAND IN ACELASI TMP ROLUL PARTICIPANTILOR. ASTA PANA LA 1 MAI...DACA PANA ATUNCI NU POATE....II PROPUNEM SA VINA ACASAPENTRU CA MINCIUNA NU POATE CARACTERIZA UN BANATEAN !
CA SUNT BANI....CA NU SUNT BANI......dACA POT PLATI ORDONANTA ACUM SI NU MAI INCOLO....E O PROBLEMA!iNTAI CURATENIE....SI PE URMA PLATI IAR DAT FIIND CA TIMPUL E SCURT SI NOI CAM MURIM....LE VREM CONCOMITENT DIN MAI.2/3dispar.....NUMAI DIN 06-LE ECONOMISIT SI DIN ORDONANTA RETRASA IMPOSTORILOR....RAMAN BANI SI IN PLUS !....DECI....NICI O SCUZA !

dACA VA FI CAZUL, CEI CARE NE VOR URMA....SI S-AU ANUNTAT DESTUI.....II DORIM OAMENI FARA PROBLEME SI CIVILIZATI........CIOBANII SI URLATORII POLITICI.....SA STEA ACASA !
DECI......NU VENI...CA NICI NOI N-AM FOST !

Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4282 : Aprilie 14, 2014, 19:38:16 »

,,,,,colega,,,,remus43de,,,ai dreptate 100 %,,,,toata aceasta pleiada
     de ANTIDEMOCRATI, dupa ce noi le-am dat putere sa decida dupa DECEMBRIE
     1989,au DETURNAT VOTUL ELECTORATLUI spre cu totul alte scopuri care s-au
     concretizat in 25 de ani in aparitia ca ciupercile dupa ploaie ace a fost,
     este si v-a fi,,,,GOANA DUPA IMBOGATIRE RAPIDA,,,,creindu-se o noua clasa
     de PARVENITI POLITIC si aume,,,,,M I L I A R D A R I I  P O L I T I C I,,,
     ,,,,,colega,,,dupa mintea mea TREBUIE URGENT SA INTERVINA SOCIETATEA
     CIVILA,,,cum ?,,,,cerand atacarea CONSTITUTIEI si ACOMNODAREA LA TIMPURILE
     CE LE TRAIM,,,,,,ca de exemplu:

-VOTUL OBLIGATORIU
                        -O SINGURA CAMERA DE SENATORI INCORUPTIBILI DE LA 
                         50 de ani in sus pana 65,,,,,,100 de membrii,,,
                        -LEGIFERAREA CASELOR DE PLACERI FIZICE,(toleranta),,
                        -15 ani PEDEAPSA CU MOARTEA LRGIFERATA,provizoriu,,
                        -DESFIINTAREA PUSCARIILOR si INFIINTAREA UNEI SALINE
                         INCAPATOARE ,intri dar nu se stie daca mai iesi.....
                        -INTERZICEREA  EXODULUI POLITIC DE LA UN PARTID LA
                         ALTUL,,,ai plecat ?,,, pierzi TOTUL,,,,
                        -TRANSFORMAREA ROMANIEI INTR-O GRADINA si BUCATARIE
                         MONDIALA,,,sa dam de MANCARE si APA DE BAUT la TOATA
                         EUROPA,AFICA si ASIA,,,,,in viitor vor fi chiar
                         razboaie  pentru aceste doua produse VITALE,,,,
                        -ORICE ALES AL NEAMULUI daca in 6 luni nu isi onoreaza
                         din PROMISIUNILE ELECTORALE sa fie dat afara si vine
                         ALTUL LA RAND pana il gasim pe ALA BUN si SERIOS...

-colegi mai adaugati si voi,ce trebuie pentru ROMANIA,eu ma opresc
       aici,,,,,,,,,,,,,,cu multa stima si consideratie pentru REVOLUTIONARUL
       AUTENTIC,,,,,

sandu t

-

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4283 : Aprilie 14, 2014, 20:14:51 »

Nene Sandule, fac pariu ca n-ai fiica...
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4284 : Aprilie 14, 2014, 20:41:43 »

DOMNU,APOSTOL,eu te  respect ,fi  tare  in  continuare,  ai   sprijin  si de la  mine,si credema nu  sunt oricine....cu  respect , ALEXA  DUMITRU -WILLY
Memorat
« Răspunde #4285 : Aprilie 14, 2014, 20:56:58 »

DOMNU,APOSTOL,eu te  respect ,fi  tare  in  continuare,  ai   sprijin  si de la  mine,si credema nu  sunt oricine....cu  respect , ALEXA  DUMITRU -WILLY
        fELICITARI APOSTOLE... !!!!! Grin Grin Grin.....n-AM NICI O VINA !!! Grin Grin Grin
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4286 : Aprilie 14, 2014, 21:01:29 »

BNR-89, este o uniune,care a luat fiinta la initiativa  unor OAMENI  DE BINE;-,,DAN IOSIF, -reprezentant-  CORD-89   ,LAZAR,MAIOR ,-reprezentant UNORD-89 , CODRIN  STEFANESCU- -ACORD-89,BEBE IVANOVICI-reprezentant FEDERALA  NATIONALA  A REVOLUTIONARILOR-89,cat si lideri din tara,care au construit  ACEASTA  UNIUNE,,,buni   sau rai au CONSTRUIT ,si acest BUN  ,al revolutionarilor,-----TREBUIE ,DA  TREBUIE  SA FUNCTIONEZE,- --PENTRU   REVOLUTIONARI.
Memorat
« Răspunde #4287 : Aprilie 14, 2014, 23:15:08 »

BNR-89, este o uniune,care a luat fiinta la initiativa  unor OAMENI  DE BINE;-,,DAN IOSIF, -reprezentant-  CORD-89   ,LAZAR,MAIOR ,-reprezentant UNORD-89 , CODRIN  STEFANESCU- -ACORD-89,BEBE IVANOVICI-reprezentant FEDERALA  NATIONALA  A REVOLUTIONARILOR-89,cat si lideri din tara,care au construit  ACEASTA  UNIUNE,,,buni   sau rai au CONSTRUIT ,si acest BUN  ,al revolutionarilor,-----TREBUIE ,DA  TREBUIE  SA FUNCTIONEZE,- --PENTRU   REVOLUTIONARI.

Nici mortul nu mai vine de  la groapa, iar cand aud oameni de bine: bebea ivanovici si lazar maior nu ma surprinde ca revii au fost depasiti numeric da cacati.
Pe principiul actual de trambulina politica pentru plaifuteri  NU , NU MAI TREBUIE SA FUNCTIONEZE.
Memorat
« Răspunde #4288 : Aprilie 14, 2014, 23:17:17 »

Nici mortul nu mai vine de  la groapa, iar cand aud oameni de bine: bebea ivanovici si lazar maior nu ma surprinde ca revii au fost depasiti numeric da cacati.
Pe principiul actual de trambulina politica pentru plaifuteri  NU , NU MAI TREBUIE SA FUNCTIONEZE.

sa nu-l omit pe traseistul codrin stefanescu care in afara de fumuri e VARZAAAA
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #4289 : Aprilie 15, 2014, 01:23:25 »

ALEXA SI ASOCIATIILE PASTORITE DE ACESTA NU FAC PARTE DIN BNR. ALEXA A FOST EXCLUS DIN BNR DATORITA TRADARILOR REPETATE SI A FABRICARII DE REVOLUTIONARI FALSI. AVEM HOTARIRE JUDECATOREASCA, ASA CA MUCLES CU BNR UL ALEXA!
Memorat
Pagini: 1 ... 284 285 [286] 287 288 ... 746
Schimbă forumul: