Main Content:

Pagini: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 104

@ REVOLUTIA SIBIU 1989 @

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: @ REVOLUTIA SIBIU 1989 @
« Răspunde #480 : Octombrie 08, 2009, 21:11:39 »

7 octombrie – solidaritate naţională în peste 15 oraşe
Seara de 7 octombrie 2009 a adus în multe oraşe româneşti acţiuni de comemorare a victimelor represiunii comuniste din Chişinău din aprilie 2009. Cot la cot, români din dreapta şi din stânga Prutului au aprins lumânări şi au ţinut un moment de reculegere, acţiunea având titlul “NOI NU UITĂM”.

Amintim că în timpul protestelor din aprilie 2009 mii de persoane s-au opus rezultatelor alegerilor de la 5 aprilie. În urma acelor evenimente sute de persoane au fost reţinute de forţele de ordine, majoritatea s-au plâns că au fost supuşi torturii din partea oamenilor legii. Totodată, presa a scris despre câteva persoane decedate în condiţii suspecte printre care Valeriu Boboc, 23 de ani, Eugen Ţapu, 26 de ani, Ion Ţâbuleac, 22 de ani, Maxim Canişcev de 20 de ani.

O parte din oraşele unde eroii din Piaţa Marii Adunări Naţionale n-au fost uitaţi (click pe nume pentru detalii)

Braşov, Bucureşti, Chişinău, Cluj, Constanţa, Galaţi, Iaşi, Piteşti, Ploieşti, Sibiu, Suceava, Vaslui, Timişoara, Tulcea.

Citeste in continuare »
http://www.stiri.romanism.net/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #481 : Octombrie 08, 2009, 21:44:19 »

Mesaj de la Dumnezeu sau poarta catre alta lume?Miracol-(VIDEO)
http://stirileprotv.ro/videoteca/
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #482 : Octombrie 11, 2009, 00:22:54 »

SOLIDARITATE | "Noi golani" Sibiu susțin protestul lui Doru Mărieș / 10.10.2009

Grupul de acțiune "Noii Golani" din Sibiu și-au manifestat, azi, solidaritatea cu Doru Mărieș, aflat de aproape 70 de zile în greva foamei în semn de protest față de refuzul statului român de a desecretiza dosarele Revoluției din 1989. Acțiunea de la Sibiu s-a desfășurat în timpul partidei de baschet dintre CSU Atlassib Sibiu - Energia Gorj și în cartierul Turnișor.
"Trebuie să ne manifestăm solidaritatea cu cei care ajung să se sacrifice pentru adevăr și libertate. Doru Mărieș este unul dintre puținii revoluționari care nu au renunțat la luptă. Doru Mărieș, chiar și de pe patul de spital, continuă să nu lase autoritățile să doarmă liniștite", susțin membrii gupului "Noii Golani" Sibiu. Acțiunile de susținere publică a lui Doru Mărieș au fost deschise vineri seara, la București, de Florin Chilian care a susținut un mini-concert în Piața Universității.
  Președintele Asociației 21 decembrie 1989, Doru Mărieș, se află din 3 august a.c. în greva foamei, starea de sănătate fiind extrem de gravă.
http://www.daciiliberi.ro/stire.php?id=701&dom=&ed=1350
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #483 : Octombrie 11, 2009, 00:46:57 »

Nicolae , vad ca esti foarte activ la toate cele , eu ti-asi propune sa te implici la infintarea unui partd care sa aiba ca si scop de ex :bunastarea Romaniei si sa numim acest partid :"PARTIDUL ANTICOMUNIST ROMAN " cred ca vom avea multi sustinatori in viitor , multa stima .   
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #484 : Octombrie 11, 2009, 04:56:04 »

Te salut Alex!Multumesc pentru sugestie.Eu mai fac cate ceva din pozitia in care ma aflu,dar pentru actiuni de anvergura,las pe altii mai tineri.Nu ti-e dor de Timisoara?Sau te-ai obisnuit in America.Am fost si eu plecat din Romania.Cel mai lung timp de sedere in strainatate a fost de 11 luni.Sa sti ca-mi era dor si de cainii vagabonzi care stateau in fata blocului meu din Sibiu.Toate cele bune iti doresc!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #485 : Octombrie 11, 2009, 06:10:14 »
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #486 : Octombrie 11, 2009, 09:21:21 »

Aici am vrut sa postez dar am gresit. Scz. Daca aveti prieteni printre cei care conduc gruparea, sau ce o fi, va rog sa vb cu ei sa nu mai afiseze harta aceea care nu e nici a Romaniei Mari, nici cea a Romaniei actuale ci a Ro si a RM. Sunt pt unirea cu RM pt ca e fost teritoriu al Romaniei, dar nu sunt de acord sa violam constiinta de neam cu noi forme ale granitelor statului nostru. Harta aceea nu o gasiti in istoria noastra. Este si un fals pt ca Basarabia e mai mare si ei prezinta o Basarabie ciuntita si Nordul Bucovinei la fel. Nu harta unei Romanii intregi pt ca nu e harta Romaniei Mari. Asa cum o prezinta acum, Noii golani fac jocul Rusiei si mai ales al Ucrainei. Am atasat harta ca sa vedeti ca e una mincinoasa. O pot intitula RM pamant ro, nu Basarabia pamant ro. Golani, golani, da sa nu vb prosti. Golanii din Piata Universitatii din Bucuresti nu erau prosti si nu au dat mesaje gresite. Acest ex sa-l ia de la ei. Salut gestu lor de a-i pomeni pe cei asasinati in revolta de la Chisinau si ii salut pe studentii basarabeni care invata prin orasele noastre. Foarte bine fac. Da sa ne facem si noi datoria si sa le atragem atentia cand gresesc. Ac e mesajul meu.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #487 : Octombrie 11, 2009, 10:11:02 »

Am prieteni printre ei.Unii citesc portalul nostru.Seful "Noilor Golani"din Sibiu are cont deschis aici,a si postat pe forum.Ei pot vedea recomandarea dumneavoastra.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • sergiu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #488 : Octombrie 11, 2009, 13:00:29 »

Harta aleasă pentru a reprezenta campania Basrabia Pamant Romanesc redă realitatea politică şi istorică a momentului, respectiv existenţa a doua state româneşti. Noi nu am făcut decât să le unim, sub tricolorul pe care ele îl au ca steag naţional. Aceasta alegere nu înseamnă nici că nu ne cunoaştem istoria, nici că îi uităm pe românii din alte străvechi teritorii româneşti. Dimpotrivă, suntem dispuşi să susţinem orice initiativă ce şi-ar propune susţinerea luptei românilor pentru păstrarea identităţii naţionale
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #489 : Octombrie 11, 2009, 13:31:09 »

FB. Atunci puneti harta Romaniei Mari sa se stie ce doriti. Romanilor trebuie sa li se impregneze in mental adevarul. Asa vor lupat pt el. Adevarul granitelor noastre este cel al Romaniei Mari, al celei mai nobile si mai curajoaste generatii de romani, cea care a facut Marea Unire. Sunteti tineri, puteti sa aveti idealuri intregi.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #490 : Octombrie 12, 2009, 05:49:16 »

Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #491 : Octombrie 12, 2009, 05:50:25 »

Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #492 : Octombrie 12, 2009, 05:53:55 »

Memorat

Nihil sine Deo!!
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #493 : Octombrie 12, 2009, 13:55:43 »

Sergiule,pozele sunt prea mari si eu nu am cum sa le aduc la o rezolutie mai mica.
 Pe portalul revolutiei se pot posta doar poze pana la 1024 KB.
Transforma-le(fa-le mai mici) si trimitele din nou,sau posteaza-le direct,cum vrei.Aici pe forum suntem egali,cu aceleasi drepturi si obligatii.Poti sa postezi ce doresti!
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • sergiu
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #494 : Octombrie 12, 2009, 16:12:28 »

alaturi de domnul Doru Maries. ,,noii golani'' Sibiu
Memorat
Pagini: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 104