Main Content:

Pagini: 1 ... 700 701 [702] 703 704 ... 1009

ARICOLE DE PRESA

Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #10515 : Octombrie 04, 2014, 19:32:49 »

Daca tot timpul am aberat, am gresit in aprecieri, v-am mintit, poate imi spuneti ca si poza aceasta este un truc facut in Photoshop!

Semi Demi: salt in gol cu parasuta, spre haul credibilitatii!
IE BUNA PITIPONCA CE MAI  Wink Wink Wink

Bambi, te depasesti pe tine insuti ! Am ramas fara cuvinte! Pe linga traditionala propaganda pesedinte, vad ca faci publicitate ( sau campanie electorala !? ) Elenei Udrea ! Wink
 Sint nevoit sa recunosc ca esti chiar... IMPARTIAL !!! Cheesy
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10516 : Octombrie 04, 2014, 20:57:21 »

Poate de aceea s-a dus la ea Semi, sa-i dea lamaie, sa-i treaca greata. Act medical caritabil, nimic m mult. Dle Emirad, felicitarile le transmit cui trebuie, adica persoanei care mi-a trimis poza. Daca va fi de acord, ii voi face cunoscut numele, pt ca merita cu prisosinta recunostinta noastra. Am si TI-stului sa-i transmit ceva, parerea mea ca a facut doar cursul scurt de propagnda pe net, deci ca are lacune mari in meserie. Ii dau un singur ex de pe pagina aceasta. Daca intr-o postare apare ceva scris sau (m ales) o imagine care nu-ti convine, nu citezi in raspuns intreaga postare, pt ca nu faci decat sa fixezi si m bine info in procesoarele cititorilor. Am vazut ca Semi Demi se logas la un moment dat si asteptam o explicatie de la el, sau macar o replica. Dar e si las luptatorul cu merite deosebite (LMD?!), a dat bir cu fugitii!

Eh, Bambi ... Esti pe drumul cel bun daca incepi sa maturisesti ca esti specializat in propaganda pe net cursul lung si extra-large ! Grin
 Asa da, mai vi de acasa! Incep sa cred , ca m-am inselat , se vede treaba ca cimpanzeii au mai multa constiinta decit oamenii si, incet incet, marturisesc cam cu ce se ocupa si  "ce-i mina pe ei la lupta " ! Cheesy Grin

Zbaterea aceasta (esti constient si talica ca ati luat o lovitura devastatoare azi) nu ma afecteaza, dimpotriva TI, ma incanta. Traieste momentul spune vb veche si inteleapta. Ei bine TI, eu il savurez! Trebuia sa citesti un text pe care l-am adresat lui Allexpress, in care marturiseam ca avantajul meu este ca tin aproape de oameni m destepti decat mine, nu ca as fi eu unul f destept. Fix asa e si cu textul incriminat de tine. Info vine de la Diplomatul 007, care v-a mirosit de mult timp. Ati scapat de el pt ca e un tip discret si pt ca s-a retras la un moment dat de pe forum, nu de frica voastra,  ci de greata, pt ca l-a jignit magareste o femeiusca fara importanta si fara vreo alta contributie pe froum. El mi-a atras atentia asupra m multor aspecte pe care atat eu, cat si 99% dintre membrii forumului, nu le obs in mod normal. Dar fie cum zici, ca as fi propagandist PSD, sau m grav, cum zicea altul, secu, ce vreti voi: important este ca am demo ca gasca propagandistei comuniste de la Bv a tradat miscarea revo si merge mana in mana cu cei care i-au dat cea m grea lovitura. Exista si o continuare, dar o vei afla m tarziu, pt ca acum as vrea sa mut pe un topic al brasvenilor info imprastiate aici si la Anunturi. Nu ma ajuti?
Memorat
« Răspunde #10517 : Octombrie 04, 2014, 22:00:08 »

MARE NENOROCIT ESTI , SA ATACI UN OM SI DUPA MOARTE, MAI ALES CA A FOST O FEMEIE ! SE PARE CA MARIA PETRASCU TE SPERIE SI DUPA MOARTE! ALTUL ITI ZICE SECU, PAI CUM SA-TI ZICA CIND TU AI NUMAI NICKNAME-URI PE ACEST PORTAL PATRONAT DE GHEORGHE IOSIF ! CUM SA TI SE ZICA CIND TU URMARESTI OAMENII CE FAC IN CONCEDII SI PE LA CE INTRUNIRI MERG. COMENTARIILE TALE LA ADRESA POZELOR FURATE ARATA CA ESTI UN PROST INTERPRET, COMENTATOR, GHICITOR!!!!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10518 : Octombrie 04, 2014, 22:07:37 »

Chiar? Ia comenteaza-le tu. Uite, astept. Teach Me, please!
http://www.youtube.com/watch?v=MeFXLA-WtaI.
Memorat
« Răspunde #10519 : Octombrie 04, 2014, 22:10:45 »

UITETE LA ADRIAN PITCA, CIT E EL DE FOST COMUNIST, ARE UN TUPEU FARA INCADRARE IN CODUL PENAL, NU ARE GRETURI, PESTE TOT COMENTEAZA, DA LECTII LA GREU ! ASTA DA BAIAT DESTEPT, CHIAR DE LAUDAT, MAI ALES CA  E CU NUMELE REAL, TU DE CE NU POTI SA ZICI CINE ESTI !?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10520 : Octombrie 04, 2014, 22:28:39 »

Pot, dar nu vreau. Dar daca tot e sa ne intrebam despre atitudinile noastre, tu de ce te ascuzi dupa decedata Maria Petrascu? Dumnezeu sa o ierte. Se spune ca despre morti sa vb numai de bine si sunt de acord. Dar desf unei anchete este scutita de aceasta conventie, pt ca altfel nu ar putea avea loc de f multe ori. Tu de ce-l vb de rau pe Ceausescu, ce m ai cu el, e mort de aproape 25 de ani, ce m vrei? Se poate pune astfel problema cand inca nu au fost elucidate problemele Rev Ro? Nu, desigur. Exact la fel e si in cazul fostei ziariste, mentora grupului vostru complotist din BMV.
Memorat
« Răspunde #10521 : Octombrie 05, 2014, 13:41:21 »

Pot, dar nu vreau. Dar daca tot e sa ne intrebam despre atitudinile noastre, tu de ce te ascuzi dupa decedata Maria Petrascu? Dumnezeu sa o ierte. Se spune ca despre morti sa vb numai de bine si sunt de acord. Dar desf unei anchete este scutita de aceasta conventie, pt ca altfel nu ar putea avea loc de f multe ori. Tu de ce-l vb de rau pe Ceausescu, ce m ai cu el, e mort de aproape 25 de ani, ce m vrei? Se poate pune astfel problema cand inca nu au fost elucidate problemele Rev Ro? Nu, desigur. Exact la fel e si in cazul fostei ziariste, mentora grupului vostru complotist din BMV.
Hopa ! In Brasov exista un grup  " complotist " !  Angry

Impotriva cui comploteaza Huh

In ce consta complotul ?  Ce anume face acel grup , ca sa poata fi numit complot ? Fi mai explicit !
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10522 : Octombrie 05, 2014, 16:49:46 »

Aici trebuie sa postam, sau sa dezbatem art de rpesa. Go la topicul creat special pt MA voastra, sau pt voi personal: cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie? Deci, la http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=525.120, vei fi lamurit, daca tot te prefaci ca nu pricepi.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10523 : Octombrie 05, 2014, 16:56:44 »

Aici m adaug doar ca te apropii de starea Mariei Petrascu din momentul in care Kronstadt a descoperit ca era publicata in MO impostorilor. Si tu ai inceput sa folo cuvinte inexistente: "Pe linga traditionala propaganda pesedinte"! Pe se ce, TI? Pe se st ar fi m bine s-o tai de aici, unde faci merceneriat probasist din ce in ce m prost.
Memorat
« Răspunde #10524 : Octombrie 05, 2014, 17:14:34 »

Aici m adaug doar ca te apropii de starea Mariei Petrascu din momentul in care Kronstadt a descoperit ca era publicata in MO impostorilor. Si tu ai inceput sa folo cuvinte inexistente: "Pe linga traditionala propaganda pesedinte"! Pe se ce, TI? Pe se st ar fi m bine s-o tai de aici, unde faci merceneriat probasist din ce in ce m prost.

OK. Rectific " pesedista " ! Am tastatura neagra la laptop si seara le mai gresesc la tastat.In plus numai am vederea de la 30 de ani ! Cheesy
 Pai chiar cind te laudam pentru campania electorala pentru Udrea ?! Se poate acum sa vi cu prostii din astea ? Huh Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10525 : Octombrie 05, 2014, 17:32:59 »

Campania mea pt Udrea, daca ar fi sa existe, ar duce-o direct la streang.
Memorat
« Răspunde #10526 : Octombrie 05, 2014, 20:34:24 »

UITETE LA ADRIAN PITCA, CIT E EL DE FOST COMUNIST, ARE UN TUPEU FARA INCADRARE IN CODUL PENAL, NU ARE GRETURI, PESTE TOT COMENTEAZA, DA LECTII LA GREU ! ASTA DA BAIAT DESTEPT, CHIAR DE LAUDAT, MAI ALES CA  E CU NUMELE REAL, TU DE CE NU POTI SA ZICI CINE ESTI !?

.....................

@ "tata shreck"
       ...
         Despre "UITETE"...
       ...
         Invidiosule!!!
       Ai uitat sa spui si ca sint nascut in Brasov...
       Daca ai fi spus si asta - ar fi iesit prea tare in relief diferentele dintre noi doi.

Apropò de: "comunism",  "tupeu", "codul penal", "greturi", "lectii", "desteptaciune", "laude":
    - despre "comunism": presupunind ca eu as fi fost vreodata comunist, macar scriptic - am fost inainte de 1989; de fapt, spui si tu: "fost comunist", insa fara a ma fi cunoscut atunci, pentru a putea afirma cu certitudine; presupunind ca tu nu ai fost comunist inainte de 1989 - dupa ceea sigur ai fost si esti; si esti fie doar si pentru ca - si inainte de 1989, si dupa, pina azi - impotriva oricaror evidente, doar comunistii vedeau (si vad) doar "rosu" in fata ochilor...
     - despre "tupeu": amindoi sintem "tupeisti", numai ca sensul in care sintem noi doi "tupeisti" ne diferentiaza radical; astfel, in cazul meu, "tupeu" se "traduce" prin: indrăzneală, cutezanță care întrece limita cuvenită; in cazul tau, "tupeul" inseamna obraznicie, impertinenta...
     - despre "codul penal": Din cite recunosti chiar tu, Sorine, ce am facut si fac eu nu prea se incadreaza in prevedrile codului penal; din cite ai facut si faci tu - inca nu s-a ocupat cineva suficient de atent de tine, sa-ti caute "incadrarile"...
     - despre "greturi": in ce ma priveste, te inseli - am greturi...sincer, frecvent ma apuca greata cind vad citi prosti cu pretentii de revolutionari sint (fie doar si) pe acest forum; la fel de sincer, m-as fi asteptat la mai multa inteligenta din partea multora care se pretind eroi ai neamului, mai ales pentru ca - destui - au si diplome in care scrie ca ar avea studii superioare...; tot la fel de sincer (poate chiar mai...), tu nu esti unul dintre prostii de care zic eu; tocmai de aceea spun ca doar comunismul de care dai dovada (uneori - inconstient) "te face sa pui botu', fara greturi", la multe mizerii...
     - despre "lectii": atit prostii (cum spuneam,extrem de multi - prosti cu diplome) de care am vorbit mai sus, cit si "cei care nu au greturi sa puna botu' la mizerii", merita toate lectiile din lume...Acum, pe acest portal, zi-de-zi ori ocazional, sint prezente multe (si diferite, ori diverse) persoane; lucrul acesta l-ai sesizat, cred, si tu. Acum vine intrebarea cea intrebatoare: "- Nu am pretentia ca as fi desteptul- desteptilor...imi exprim (mai bine sau mai rau) un punct de vedere, atunci cind cred de cuviinta. De ce oare doar prostii se dau cu curu' de pamint, considerind ca eu as da lectii pe acest portal? Chiar si tu, care nu esti prost, poti observa ca cei cu mintea acasa la ei - isi vad de treaba lor...
     - despre "desteptaciune": Eu, Sorine, nu sint "un baiat destept"...as fi putut fi, dar a fost optiunea mea aceea de a ramine (doar) un om onest; in schimb tu, ai fost si esti "un baiat destept"; poate nu la fel de destept ca si "baietii destepti din energie", ori de aiurea; poate ca ai fost unul dintre "baietii destepti" dintre revi; multi zic asta...dar, oricum ar fi, te-ai descurcat binisor...Daca ai dorit sa scoti in relief cum ca as avea un dram de inteligenta in plus - nu stiu ce sa spun, sa nu para lauda de sine...Prea inteligent n-oi fi, dar ca am o oarecare "capacitate de a înțelege ușor și bine, de a sesiza ceea ce este esențial, de a rezolva situații sau probleme noi pe baza experienței acumulate anterior", asta da!, pot spune;
     - despre "laude": pe linga ce m-ai laudat tu mai sus, hai sa vorbim despre laude in ce priveste faptele noastre revolutionare. Despre activitatea mea revolutionara - ce excede ("excede" v. Jur. a covărși, a trece peste; sursa: DEX) orice insinuare cum ca eu as fi comunist - au vorbit laudativ atit prieteni cit si (mai ales) neprieteni mei (daca nu crezi, doar sa-mi spui, si-ti dovedesc...); Daca vorbesc doar prietenii - poti spune ca este vorba (macar) despre partizanat...Dar, daca te lauda si dusmanii - inseamna ca e ceva, nu?!?! Despre activitatea ta revolutionara, Sorine, exceptind (adica, lasind deoparte) cele ce le spui tu - ceilalti care te-au cunoscut atunci, in dec. 1989, spun ca...dar, sint convins ca tu stii mult mai bine decit mine ce spun altii despre faptele tale revolutionare...Unii, spun cum ca ai fi...dar ca - dupa - cam prea ai pus botu' la rele...
      Oricum ar fi, "UITETE" se scrie "uita-te"...

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10527 : Octombrie 05, 2014, 21:38:22 »

L-ai corectat pe Boacana, pretinzand ca se scrie "uita-te"! Vezi, te m miri ca te declara comunist!
Memorat
« Răspunde #10528 : Octombrie 06, 2014, 08:48:46 »

[size=14UPDATE Perchezitii la Consiliul Judetean Brasov si la mai multe firme intr-un dosar de coruptie. Aristotel Cancescu (PNL), audiat de procurorii DNA
de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 6 octombrie 2014, 8:15 Actualitate | Esenţial

Aristotel Cancescu
Aristotel Cancescu
Foto: PNL
Procurorii anticoruptie au descins, luni dimineata, la sediul Consiliului Judetean (CJ) Brasov, la domiciliul presedintelui CJ, Aristotel Cancescu (PNL), si la mai multe firme care ar fi castigat o serie de contracte din banii statului, transmite Digi24. 

UPDATE
"Am pus la dispozitie toate documentele. Sunt doua contracte semnate inainte sa ocup acest post. Nu am nicio legatura cu ele. ”, a spus la Digi24, vicepresedintele CJ Brasov, Mihai Pascu. El a adaugat ca stia de aceste contracte care au fost verificate si de Curtea de Conturi care a semnalat nereguli.

Anchetatorii au suspiciuni de coruptie, mai exact doua firme ar fi fost favorizare la licitatii si li s-a acordat ilegal pentru mai multe lucrari autorizate de Consiliul judetean Brasov.

Presedintele Consiliului Judetean, vicepresedintele, functionari ai CJ si mai multi oameni de afaceri vor fi dusi la audieri la sediul Directiei Anticoruptie Brasov.

Potrivit unor surse judiciare citate de Agerpres, prejudiciul in acest dosar ar depasi 10 milioane de euro.

Aceleasi surse au precizat ca presedintele CJ Brasov, Aristotel Cancescu, este acuzat ca ar controla intreaga activitate de atribuire a contractelor de achizitii publice unor 'firme de casa', de la care primea in schimb bani, sau ca platea lucrari neexecutate ori supraevaluate.

De asemenea, sursele sustin ca unul dintre contracte - pentru firma Gotic - a fost majorat cu peste 1000%.

Citeste mai multe despre    aristotel cancescu • dnapt] Vine, vine DNA-ul !

" http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18247432-perchezitii-consiliul-judetean-brasov-mai-multe-firme-intr-dosar-coruptie.htm "

Memorat
« Răspunde #10529 : Octombrie 06, 2014, 08:57:20 »

http://www.antena3.ro/romania/procurorii-dna-acasa-la-cel-mai-bogat-baron-local-aristotel-cancescu-ar-fi-dat-contracte-publice-cu-269085.html

Biroul celui mai bogat baron local, sigilat de procurorii DNA. Aristotel Căncescu ar fi dat contracte publice cu dedicaţie

Liberal corupt Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 700 701 [702] 703 704 ... 1009
Schimbă forumul: