Main Content:

Pagini: 1 ... 698 699 [700] 701 702 ... 1009

ARICOLE DE PRESA

• Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #10485 : Octombrie 01, 2014, 12:41:24 »

Cornea Constantin Florin   

30 May, 2013 at 4:16 PM 

Reply 
 .

Ma numesc Cornea Constantin Florin, am fost parte in dosarul civil 5079/2001 la sectia comerciala, impreuna cu Cornea Paraschiva si Cornea Radu.In prima instanta ni s-au anulat la toti trei cererile desi am depus taxe de timbru.In apel s-au gasit la dosar taxele de timbru pentru Cornea Radu si pentru Cornea Paraschiva, iar pentru Cornea C. Florin nu s-a gasit ! Cele doua actiuni au fost admise in apel.Pot sa-mi recuperez banii in aceasta situatie.mentionez ca nu am copie dupa chitanta taxa de timbru si nu mai gasit taxa de timbru in dosar.

Domnule Florin , banuiesc "florin 1989" rog mergeti acolo unde ati platit taxa de timbru si cereti ori duplicat ori copie scanata . Atunci când v-au eliberat chitanta ati vazut ca si-au oprit si ei un exemplar probabil pentru decontul sumei intrate. Si acel exemplar cuprinde data platii si datele dvs. si la ce folosea taxa .Se gaseste si inregistrata in computerul acela.Operatiuni fiscale.Motivati ca v-au pierdut-o cu intentie sau nu din dosar si pentru asta nu ati castigat procesul. Cu stima MI.
Memorat
« Răspunde #10486 : Octombrie 01, 2014, 12:42:33 »

http://psnews.ro/klaus-iohannis-prin-din-nou-cu-minciuna-cazul-celor-sase-case/
http://www.evz.ro/exclusiv-evzin-acest-moment-victor-ponta-nu-are-calitate-de-suspect-sau-inculpat-precizari-dna.html

EXCLUSIV EVZ.“În acest moment, Victor Ponta nu are calitate de suspect sau inculpat” PRECIZĂRI DNA

Departamentul Național Anticorupție (DNA) a precizatla solicitarea „Evenimentului zilei” că “în acest moment, Victor Ponta nu are calitate de suspect sau inculpat”,în dosarul Microsoft.

„Evenimentul zilei” a solicitat DNA să răspundă la două întrebări, în contextul în care privind calitatea premeirului Victor-Viorel Ponta, după ce numele său a fost pomenit de un martor din dosarul „Microsoft”

Întrebările EVZ

1. Daca actualul premier al Romaniei, Victor-Viorel Ponta, are vreo calitate in dosarul denumit de mass-media Microsoft. Mentionez ca numele lui apare in referatele prin care DNA a cerut ridicarea imunitatii in cazul unor fosti ministri, iar Victor-Viorel Ponta este candidat la Presedentia Romaniei.

2. Daca in dosarul sus-mentionat sunt puse si alte persoane sub acuzare, si au calitatea de suspect.

Răspunsul DNA

1.  În acest moment, persoana menţionată de dvs. în solicitare  nu are calitate de suspect sau inculpat, în  dosarul la care faceţi referire.

2. Informaţii privind ancheta care face obiectul interesului dvs. au fost transmise în conţinutul comunicatului 1342/VIII-2/26 septembrie 2014, alte date nefiind publice în acest moment în conformitate cu art. 12, alin. 1, lit. e, din Legea 544/2001.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10487 : Octombrie 01, 2014, 12:43:54 »

Cornea Constantin Florin   

Reply 
 .

Ma numesc Cornea Constantin Florin, am fost parte in dosarul civil 5079/2001 la sectia comerciala, impreuna cu Cornea Paraschiva si Cornea Radu.In prima instanta ni s-au anulat la toti trei cererile desi am depus taxe de timbru.In apel s-au gasit la dosar taxele de timbru pentru Cornea Radu si pentru Cornea Paraschiva, iar pentru Cornea C. Florin nu s-a gasit ! Cele doua actiuni au fost admise in apel.Pot sa-mi recuperez banii in aceasta situatie.mentionez ca nu am copie dupa chitanta taxa de timbru si nu mai gasit taxa de timbru in dosar.

Domnule Florin , banuiesc "florin 1989" rog mergeti acolo unde ati platit taxa de timbru si cereti ori duplicat ori copie scanata . Atunci când v-au eliberat chitanta ati vazut ca si-au oprit si ei un exemplar probabil pentru decontul sumei intrate. Si acel exemplar cuprinde data platii si datele dvs. si la ce folosea taxa .Se gaseste si inregistrata in computerul acela.Operatiuni fiscale.Motivati ca v-au pierdut-o cu intentie sau nu din dosar si pentru asta nu ati castigat procesul. Cu stima MI.

Cu stima? Pt ce?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10488 : Octombrie 01, 2014, 12:51:12 »

Și pentru ca lumea să vadă că nu vorbim prostii, să începem să scoatem câte-un "docoment" cu privire la bășistul șef de pe acest forum, holograma Florin1989:
   Urmăriți cum acest jurist care dă sfaturi juridice la toată lumea pe forum, cum se milogea la alte site-uri de juriști să îl învețe ce să facă dacă și-a pierdut chitanța cu taxa de timbru...
   Deci:

Cornea Constantin Florin   

Reply 
 .

===============

Deci, inginerul ratat și pseudojuristul care dă sfaturi juridice la toată lumea, cel care se laudă că îl cunosc toți revoluționarii din Brașov, la începutul anilor 2000, pe vremea blamatului PSD-ist Adrian Năstase, el, împreună cu toată familia lui avea bani la greu depuși la înmulțit, la clocitoarea lui S.O. Vântu...
   Da rău ai mai dus-o, loază, pe vremea post-comuniștilor... Câți bani ai mai pus Flaimuc deoparte pe vremea lui Boc?

Esti demential!  Emirad!  L-ai bagat in corzi pe super TI!
A m scris si agramat unor forumisti, unor juristi adevarati!
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10489 : Octombrie 01, 2014, 12:55:50 »

Cu stima? Pt ce? .

Ca asa vrea muschiul meu si pentru ca asa respect eu omul atata timp cat nu-mi dovedeste "per a contrario" ca nu mi-l merita, lucru ce nu s-a intamplat in cazul de fata!.
  Deci domnule Florin institutia refacerii unui document in caz de "pierdere" intentionata e in vigoare. Mereti cu cartea de identitate unde ati platit si va va da o copie , chiar de scrie pe ea copie e ...valabila cu conditia sa nu fie gasita ca "folosita" undeva.
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10490 : Octombrie 01, 2014, 13:08:32 »

Cu stima? Pt ce? .

Ca asa vrea muschiul meu si pentru ca asa respect eu omul atata timp cat nu-mi dovedeste "per a contrario" ca nu mi-l merita, lucru ce nu s-a intamplat in cazul de fata!.
  Deci domnule Florin institutia refacerii unui document in caz de "pierdere" intentionata e in vigoare. Mereti cu cartea de identitate unde ati platit si va va da o copie , chiar de scrie pe ea copie e ...valabila cu conditia sa nu fie gasita ca "folosita" undeva.

Sariți lume și popor...Ai intors lumea cu curu-n sus. Jurist-șef-revoluționar Flocin1989 primeștem indicați juridici de la Mindry. Ah, cine asta Mindry, măi? Ah, faci pe tine de rușini, Flocin, Flocin...
Memorat

Doamne ajută!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10491 : Octombrie 01, 2014, 13:13:30 »

Scz. Abia acum mi-am dat seama ca e vb de o colaborare intre un I si un TI!
Memorat
« Răspunde #10492 : Octombrie 01, 2014, 15:28:18 »

http://www.stiripesurse.ro/basescu-pensioneaza-judecatori-si-procurori-pe-banda-rulanta/

Băsescu pensionează judecători şi procurori pe bandă rulantă
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10493 : Octombrie 01, 2014, 16:53:26 »

Macar de ar face asta prin exe publica, in Pta Univ, sau m bine a Rev!
Memorat
« Răspunde #10494 : Octombrie 01, 2014, 19:46:21 »

http://www.antena3.ro/politica/cum-a-fost-strecurat-ponta-in-referatul-dna-documentele-procurorilor-pline-de-inadvertente-268634.html

Cum a fost ''strecurat'' Ponta în referatul DNA. Documentele procurorilor, pline de inadvertenţe

DNA recunoaşte că Victor Ponta nu are absolut nicio calitate în dosar, dar, totuşi, numele premierului apare în unul dintre referatele procurorilor, cel trimis Camerei Deputaţilor, deşi pasajul pare scos din context, pentru că nu se referă la perioada în care era ministru Valerian Vreme, cel pentru care DNA cere încuviinţarea deputaţilor pentru începerea urmăririi penale.

De altfel, nu este singura inadvertenţă care apare în documentele apărute în presă.

Iată, mai jos, ce inadvertenţe mai apar în referatele Direcţiei Naţionale Anticorupţie:

Referat Senat - 36 pag
Referat Preşedinţie - 28 pag
Referat Camera Deputaţilor - 77 pag
Referat Parlamentul European - ?

Numele lui Victor Ponta nu apare în referatele trimise Senatului şi Preşedinţiei (cele care se referă la miniştrii cabinetului Năstase 2000-2004), ci doar în cel de la Camera Deputaţilor (referitor la ministrul Valerian Vreme, ministrul Comunicaţiilor în perioada septembrie 2010 - februarie 2012).

"Tot în 2004, Claudiu Florică s-a întâlnit cu Victor Ponta care avea la acea vreme funcţia de şef al Corpului de Control al premierului Adrian Năstase şi a încercat să-l determine pe Victor Ponta să demareze o anchetă a Corpului de Control la sediul Ministerului Educaţiei şi prin această presiune să oblige practic, firma Siveco să reintroducă firmele protejate de Claudiu Florică în cele două extensii de contract, una în valoare de 20 milioane de dolari şi cealaltă de 96 milioane de dolari, semnate în timpul guvernării PSD. În schimbul acestei susţineri din partea lui Victor Ponta, Fujitsu Siemens Computers a dotat sediul Tineretului Social Democrat cu calculatoare Fujitsu Siemens în baza unei donaţii făcută prin partenerii Fujitsu Siemens Computers, de la acea dată". (Sursa: Referat DNA - Camera Deputaţilor)

2004, 11 martie - Victor Ponta era ministru delegat pentru controlul implementării programelor cu finanţare internaţională şi urmărirea aplicării aquisului comunitar
2004, 8 martie - Corpul de Control al premierului a fost desfiinţat

Victor Ponta susţine că sediul TSD a fost inaugurat în 2002 şi nu avea personalitate juridică, deci nu putea primi donaţie

DNA: Alexandru Athanasiu - ministru al Educaţiei şi Cercetării în perioada 2003 - 2005
Alexandru Athanasiu - ministrul Educaţiei - 19 iunie 2003 - 28 decembrie 2004

Dan Nica - ministrul Comunicaţiilor 28 decembrie 2000 - 14 iulie 2004
În perioada aprilie - noiembrie 2004, Dan Nica ar fi pretins şi primit o parte din suma de circa 20 de milioane de dolari virată de Fujitsu Siemens Computers în contul unor societăţi de tip offshore cu titlu de consultanţă şi asistenţă tehnică aferentă contractului încheiat cu Guvernul României, se arată în comunicatul DNA.
Memorat
« Răspunde #10495 : Octombrie 03, 2014, 08:12:02 »

http://iipdigital.usembassy.gov/st/english/texttrans/2014/10/20141002309309.html?CP.rss=true#axzz3F1TCXRRt

This fall, as we celebrate the 25th anniversary of the fall of the Berlin Wall, we are also reminded that two and a half decades ago, the countries of Central Europe inspired the world by seizing a moment of hope and transforming it into freedom and opportunity for tens of millions of people.
Across Central Europe, citizens stood up for the right to hold free elections; they built strong, independent institutions; and fostered civil society and a vibrant media.
They did the hard work of reforming their economies, stabilizing currencies, privatizing inefficient industries, opening up labor markets, and welcoming foreign investment. In short, they restored liberal democracy to the heart of the continent.
And they proved the skeptics wrong. In successive waves of NATO and EU enlargement 5, 10 and 15 years ago, they extended the boundaries of our Euro-Atlantic family and the values it represents.
We live in a better world because the countries of Central Europe chose the path of a Europe whole, free and at peace 25 years ago. But today that choice is under threat, and Central Europe is once again on the frontline in the fight to protect our security and values. And today, that fight is once again both external and internal.
Let’s look at these in turn.

Read more: http://iipdigital.usembassy.gov/st/english/texttrans/2014/10/20141002309309.html?CP.rss=true#ixzz3F3kvAubd

Victoria Nuland: In intreaga Europa Centrala, coruptia e un cancer care ameninta visul celor care au luptat pentru el in 1989. Avem lideri care profita de avantajele NATO si UE, si par sa fi uitat de valorile pe care se bazează aceste institutii. Azi ii intreb: cum puteti dormi linistiti sub protectia art. 5 al NATO in timp ce vorbiti despre “democratie non-liberala”, teorie impinsa pana la ultranationalism, despre restrictionarea presei libere sau demonizarea societatii civile? As întreba acelasi lucru despre protejarea de urmarirea penala a oficialilor corupti, despre ignorarea Parlamentulului cand va este convenabil sau despre protejarea afacerilor murdare care cresc dependenta tarilor dvs. de o sursa de energie straina, in ciuda politicilor declarate liberale. Azi trebuie sa ne reinnoim promisiunile. Suntem mai puternici impreuna si multi din intreaga lume, care isi doresc aceleasi libertati, depind de noi.

https://www.facebook.com/bucharest.usembassy/photos/a.10150193798375454.427052.423979315453/10154744663400454/?type=1&theater
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10496 : Octombrie 03, 2014, 09:13:08 »

Ei, lasa... Bate si ea saua sa priceapa coloniile. Vrea tot ce avem numai pt ei. Ponta o va satisface.

Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10497 : Octombrie 03, 2014, 15:12:34 »

Cam asta a vrut Madam Nuland sa spuna...https://www.facebook.com/video.php?v=924610317555854 !!!
Poate "intelegem" mai usor...!
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
« Răspunde #10498 : Octombrie 03, 2014, 15:26:50 »

http://www.cotidianul.ro/ghid-de-identificare-a-martorilor-din-dosarul-microsoft-248395/

Declaraţii puse cap la cap
Ghid de identificare a martorilor din Dosarul Microsoft
Memorat
« Răspunde #10499 : Octombrie 03, 2014, 18:08:42 »

Ei, lasa... Bate si ea saua sa priceapa coloniile. Vrea tot ce avem numai pt ei. Ponta o va satisface.

Cred ca da! Sa dam si un citat din discurs : "

Nuland: “Fuck the suckers!”
g   
Share

Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 698 699 [700] 701 702 ... 1009
Schimbă forumul: