Main Content:

Pagini: 1 ... 699 700 [701] 702 703 ... 1009

ARICOLE DE PRESA

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ARICOLE DE PRESA
« Răspunde #10500 : Octombrie 03, 2014, 18:09:41 »

DE LA ORA 22 DISCUTAM DESPRE UMILINTELE LA CARE SUNT SUPUSE MAI MULTE CATEGORII SOCIALE DIN ROMANIA, MILITARI, AVIATORI, GREFIERI , COPIII, REVOLUTIONARI. INVITAT VA FI COL. MIRCEA DOGARU, presedintele SMCD. Puteti sa ii adresati intrebari pina la inceperea emisiunii si chiar in timpul ei. Emisiunea este in direct iar telefonul care va sta la dispozitie de la orele 22 este 0733406899 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls
Memorat
« Răspunde #10501 : Octombrie 03, 2014, 18:56:05 »

Ei, lasa... Bate si ea saua sa priceapa coloniile. Vrea tot ce avem numai pt ei. Ponta o va satisface.

Cred ca da! Sa dam si un citat din discurs : "

Nuland: “Fuck the suckers!”
g   
Share

Grin

" http://www.rumaniamilitary.ro/nuland-fuck-the-suckers "
Memorat
« Răspunde #10502 : Octombrie 04, 2014, 00:25:13 »
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10503 : Octombrie 04, 2014, 07:08:11 »

Articolul de mai sus este recomandat de liderul propagandei bășiste de pe acest forum, holograma Florin 1989. Tratați-l ca atare (recomandabile sunt șuturile-n cur)...
Memorat

Doamne ajută!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10504 : Octombrie 04, 2014, 07:45:25 »

Ne aflam in campanie electorala de ieri, deci ar fi bine sa nu-l m ataci pe TI pe teme electorale la topicul art de presa, sau noi cu cine votam etc. Ca e basist pana in strafundul degradarii lui genetice, stie tot forumul, dar ai obs si dumneata cred ca ff putini ii m reproseaza jocurile politice pe care le face pe forum, desi au aflat cu totii ca nu e rev, ci doar o tentativa de impostor, TI. Ei si-au anuntat oferta de a-si transforma sediul aso intr-unul de partid, al PMP of course, inca de la infiintarea jucarelei politico-mafiote a amantei piratului. Anuntul e chiar aici, pe forum. Deci ei sunt politruci ai PMP pe fata. Adicatelea cu asta se ocupa, asta fac aici si prin alte parti, oriunde au acces si pot sa faca un bine partidului si un rau tarii. Il m ti minte pe Bacana gudu, gudu pe langa pirat (si chiar pe langa urdoarea lui, dar nu m stau sa caut si poza aceea), la Timisoara?

Ei, iata ca a venit momentul sa dau exit spre ochii vostri unei foto care vi se va intepenii pe retina. Pe tipul care se recomanda pe facebook drept Tamba (priviti ambientul, fizionomia, privirea etc) il stiti. Il stiti dar nu in ipostaza oficioasa in care am sa-l prezint eu.

Memorat
« Răspunde #10505 : Octombrie 04, 2014, 07:56:52 »

Ne aflam in campanie electorala de ieri, deci ar fi bine sa nu-l m ataci pe TI pe teme electorale la topicul art de presa, sau noi cu cine votam etc. Ca e basist pana in strafundul degradarii lui genetice, stie tot forumul, dar ai obs si dumneata cred ca ff putini ii m reproseaza jocurile politice pe care le face pe forum, desi au aflat cu totii ca nu e rev, ci doar o tentativa de impostor, TI. Ei si-au anuntat oferta de a-si transforma sediul aso intr-unul de partid, al PMP of course, inca de la infiintarea jucarelei politico-mafiote a amantei piratului. Anuntul e chiar aici, pe forum. Deci ei sunt politruci ai PMP pe fata. Adicatelea cu asta se ocupa, asta fac aici si prin alte parti, oriunde au acces si pot sa faca un bine partidului si un rau tarii. Il m ti minte pe Bacana gudu, gudu pe langa pirat (si chiar pe langa urdoarea lui, dar nu m stau sa caut si poza aceea), la Timisoara?

Ei, iata ca a venit momentul sa dau exit spre ochii vostri unei foto care vi se va intepenii pe retina. Pe tipul care se recomanda pe facebook drept Tamba (priviti ambientul, fizionomia, privirea etc) il stiti. Il stiti dar nu in ipostaza oficioasa in care am sa-l prezint eu.

Venerabile maimutoi tot caut pe forum o dovada cit de mica ca ai fi revolutionar ! Si nimic ! Nu gasesc nimic!!! Grin Grin Grin
 Stii ceva , pe undeva ca am mai intrebat si pe altii si toti imi zic de o maimuta si doua prune !  Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10506 : Octombrie 04, 2014, 08:25:57 »

E ultima solutie de distragere a atentiei revilor de la dezvaluirile pe care le fac despre grupul vostru tradator? E anemica incercarea si gresita alegerea ca tu sa fi persoana care s-o faca, pt ca o Tentativa de Impostor, dintr-un grup tradator al revilor, cipat de o propagandista comunista cu studii de zece la Fane Gheorghiu nu are nici cel m mic drept sa ma intrebe ceva, nici pe unde se traverseaza strada.
Micro Aso 21 din BMV, la fel ca altele din tara care au fost facute la indicatiile sau sugestia lui Ma-lesi, Banut-oiu etc, e un cuib basist in sanul revilor, la nivel national si al societatii civile locale. Desi am strigat "Tradare!" de cativa ani, indicand printre tradatori si membrii cuibului basist de acolo, acuzand nivelul de decizie la care ajunsese Semi Demi in Benereaua Impostorilor, mana-n mana cu Cost-in si chiar cu liderii pedelizdimii piratului si ministrtresei lui (al jafului national), nu am fost luat in consideratie cu seriozitatea necesara si fff multi dintre revii de pe aici m-au acuzat ca fac propaganda PSD, desi eu nu am aratat decat tradatorii miscarii revo. Caci ce e un pres de aso de revi care se linge-n bot cu dusmanul politic? Asa cum toti presii pesedisti (sau doar blanzi cu pesedeaua) pot fi considerati si sunt tradatori din vara anului 2012, la fel sunt si cei care au ramas credinciosi pedelizdimii, cu nasul in suflet, dupa atacul pirateresc asupra pensiilor, sala, indemnizatiilor, sporurilor si altor venituri ale ro. Dar m tineti minte ca v-am aratat o inregistrare video cu traficul de influenta facut de Cost-in si Ma-lesi la o intalnire cu mari lideri PDL, cea in care le-au cerut sa intervina pe langa vicepresul pedelelei, Scripcaru, primarul Brasovului, sa le dea un sediu pt noua orgaizatie a lor din BMV, adica aso lui Demi? Eu tin minte ca ff putini dintre voi si-au manifestat dezaprobarea. Ba s-au gasit cativa care, in dif asemenea ocazii, sa cons ca exagerez acuzand de tradare grupul lui Demi, m ales ca si ei, cei din grup, au dezmintit ca ar fi politici, ca ar face politica piratului, adica a tradarii nationale.
Memorat
« Răspunde #10507 : Octombrie 04, 2014, 08:32:44 »

E ultima solutie de distragere a atentiei revilor de la dezvaluirile pe care le fac despre grupul vostru tradator? E anemica incercarea si gresita alegerea ca tu sa fi persoana care s-o faca, pt ca o Tentativa de Impostor, dintr-un grup tradator al revilor, cipat de o propagandista comunista cu studii de zece la Fane Gheorghiu nu are nici cel m mic drept sa ma intrebe ceva, nici pe unde se traverseaza strada.
Micro Aso 21 din BMV, la fel ca altele din tara care au fost facute la indicatiile sau sugestia lui Ma-lesi, Banut-oiu etc, e un cuib basist in sanul revilor, la nivel national si al societatii civile locale. Desi am strigat "Tradare!" de cativa ani, indicand printre tradatori si membrii cuibului basist de acolo, acuzand nivelul de decizie la care ajunsese Semi Demi in Benereaua Impostorilor, mana-n mana cu Cost-in si chiar cu liderii pedelizdimii piratului si ministrtresei lui (al jafului national), nu am fost luat in consideratie cu seriozitatea necesara si fff multi dintre revii de pe aici m-au acuzat ca fac propaganda PSD, desi eu nu am aratat decat tradatorii miscarii revo. Caci ce e un pres de aso de revi care se linge-n bot cu dusmanul politic? Asa cum toti presii pesedisti (sau doar blanzi cu pesedeaua) pot fi considerati si sunt tradatori din vara anului 2012, la fel sunt si cei care au ramas credinciosi pedelizdimii, cu nasul in suflet, dupa atacul pirateresc asupra pensiilor, sala, indemnizatiilor, sporurilor si altor venituri ale ro. Dar m tineti minte ca v-am aratat o inregistrare video cu traficul de influenta facut de Cost-in si Ma-lesi la o intalnire cu mari lideri PDL, cea in care le-au cerut sa intervina pe langa vicepresul pedelelei, Scripcaru, primarul Brasovului, sa le dea un sediu pt noua orgaizatie a lor din BMV, adica aso lui Demi? Eu tin minte ca ff putini dintre voi si-au manifestat dezaprobarea. Ba s-au gasit cativa care, in dif asemenea ocazii, sa cons ca exagerez acuzand de tradare grupul lui Demi, m ales ca si ei, cei din grup, au dezmintit ca ar fi politici, ca ar face politica piratului, adica a tradarii nationale.

Ei lasa , zi sincer ca nu esti revolutionar si gata ! Nu e nicio o rusine in asta !

Dar nu ne mai induce in eroare cu tot felul de povesti ca azi vi in RO , peste doua saptamini pleci , cind la munca cind ca ofiter acoperit in locul lui Turcescu, cind esti in Austria , cind postezi din Canada ce naiba nu sintem copii sa ne prostesti tu cum vrei ! Grin
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10508 : Octombrie 04, 2014, 08:47:19 »

Daca tot timpul am aberat, am gresit in aprecieri, v-am mintit, poate imi spuneti ca si poza aceasta este un truc facut in Photoshop!

Semi Demi: salt in gol cu parasuta, spre haul credibilitatii!
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10509 : Octombrie 04, 2014, 09:32:18 »

Felicitări, Bambilici! Ești tare...Ești cel mai tare...
   Acum nu mai este de urmărit decât un singur lucru: Până unde merge tupeul împricinaților. Ce au a zice?
   Problema nu este deloc grea...și nici neapărat rușinoasă...e doar clar grețoasă...Dar greața se rezolvă cu o lămâie.
   Mai exact...Trebuie doar să aibă curajul și să ne zică tuturor celor care ne băgăm în seamă pe acest forum: "Da, suntem bășiști și udriști până în măduva oaselor...Îi iubim și suntem definitiv contaminați de ei și de tot ce e legat de ei...Este dreptul nostru să fim așa, nu ne poate interzice nimeni"... Atât au a spune...nimic mai mult. Iar noi nu vom mai avea ce spune...Chiar nimic...E dreptul lor, trăim într-o țară democratică...
   Hai, curaj, dragilor! O dată-n viață, vorba aia...Eliberați-vă și voi, ca Turcescu...
   Florin, dai tu tonul?...Ai un neuron în plus față de ceilalți.
Memorat

Doamne ajută!
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10510 : Octombrie 04, 2014, 10:12:07 »

Poate de aceea s-a dus la ea Semi, sa-i dea lamaie, sa-i treaca greata. Act medical caritabil, nimic m mult. Dle Emirad, felicitarile le transmit cui trebuie, adica persoanei care mi-a trimis poza. Daca va fi de acord, ii voi face cunoscut numele, pt ca merita cu prisosinta recunostinta noastra. Am si TI-stului sa-i transmit ceva, parerea mea ca a facut doar cursul scurt de propagnda pe net, deci ca are lacune mari in meserie. Ii dau un singur ex de pe pagina aceasta. Daca intr-o postare apare ceva scris sau (m ales) o imagine care nu-ti convine, nu citezi in raspuns intreaga postare, pt ca nu faci decat sa fixezi si m bine info in procesoarele cititorilor. Am vazut ca Semi Demi se logas la un moment dat si asteptam o explicatie de la el, sau macar o replica. Dar e si las luptatorul cu merite deosebite (LMD?!), a dat bir cu fugitii!
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #10511 : Octombrie 04, 2014, 12:32:42 »

Daca tot timpul am aberat, am gresit in aprecieri, v-am mintit, poate imi spuneti ca si poza aceasta este un truc facut in Photoshop!

Semi Demi: salt in gol cu parasuta, spre haul credibilitatii!
IE BUNA PITIPONCA CE MAI  Wink Wink Wink
Memorat
« Răspunde #10512 : Octombrie 04, 2014, 14:47:16 »

http://www.dcnews.ro/iulian-fota-consilierul-lui-traian-basescu-ar-fi-promovat-mesajul-transmis-de-victoria-nuland-in-varianta-anti-ponta_455491.html

Iulian Fota, consilierul lui Traian Băsescu, ar fi promovat mesajul transmis de Victoria Nuland în varianta anti-Ponta Informații de la Washington despre forumul strategic privind relațiile dintre SUA și țările Central Europene ar dovedi că mesajul dur al Victoriei Nuland, în varianta anti-Ponta, ar fi fost promovat de către unul dintre consilierii președintelui Traian Băsescu, scrie jurnalul.ro.
http://jurnalul.ro/stiri/politica/exclusiv-iulica-fota-antena-lui-basescu-pe-langa-nuland-la-washington-678873.html#

Este vorba despre Iulian Fota, care a fost prezent la forumul în cadrul căruia asistentul secretarului de stat american a lansat un atac dur la adresa unor lideri europeni. O altă prezenţă demnă de consemnat a fost cea a controversatului oficial maghiar Zsolt Nemeth, care a lansat de-a lungul timpului mai multe atacuri anti-româneşti.
Astfel că, cei de la jurnalul.ro au aflat că "traducerea" mesajului Victoriei Nuland în varianta exclusiv anti-Ponta ar fi fost transmisă la Bucureşti de către consilierul lui Traian Băsescu, prezenţă activă la eveniment.

De partea cealaltă, reacţia promptă de respingere a criticilor transparente la adresa regimului antidemocratic al lui Viktor Orban ar fi fost asigurată de către Nemeth Szolt, binecunoscut şi pentru acţiunile şi declaraţiile agresive la adresa României, mai scrie sursa citată.

Alături de Victoria Nuland, s-au aflat printre vorbitori secundari Iulian Fota, consilierul pentru securitate naţională la Preşedinţia României, şi Szolt Nemeth, şeful comisiei de politică externă a Parlamentului de la Budapesta.
Memorat
« Răspunde #10513 : Octombrie 04, 2014, 14:53:37 »

http://jurnalul.ro/stiri/politica/langa-cine-a-produs-nuland-un-tsunami-in-romania-678863.html

În 2 octombrie, Victoria Nuland a participat la forumul strategic USA - Europa Centrală la care a avut o alocuțione (keynote) care a stârnit un val de discuții aprinse în Romania și Ungaria.

Nuland a criticat derapajele de la democrație, naționalismul, atacurile împotriva presei, punerea la zid a societății civile, duplicitatea în politica energetică, corupția apărată de Parlament, toate acestea desfășurându-se sub umbrela liniștitoare a articolului 5 asigurată de NATO.

Imediat ,discursul a fost receptat de presa băsistă ca un atac la Victor Ponta, care  a dat promt replica, apreciind că vizată este Ungaria și primul  ei ministru, Viktor Orban.

Necazul băsiștilor  este că Orban tocmai urma să fie primit de Băsescu la Cotroceni, gazda fiind obligată să spună că Nuland s-a referit la România și Victor Ponta. Băsescu s-a pus în situația chelului care își pune mâna în cap, ''doamna obosită'' tocmai ce se referise la acțiuni proprii ale regimului băsist de sugrumare a democrației.

Scandalul politic de la București dar și de la Budapesta  a fost declanșat de declarația doamnei Nuland în prezența ministrului de externe al Slovaciei, Miroslav Lajcak. Forumul strategic SUA - Europa Centrală a avut loc după Sesiunea Generală a ONU, reuniune la care Victoria Nuland a avut o discutie consistentă cu Victor Ponta. Reproșurile, dacă erau, puteau fi făcute în acea întâlnire recentă de la New York.

Biografia lui Lajcak are repere interesante.  Membru al Partidului Comunist, a intrat în Ministerul de Externe al Cehoslovaciei în 1988 după un doctorat la Institutul de Relații Internaționale de la Moscova. La acest institut erau trimiși la specializare cadrele de viitor pentru diplomatie din tarile aflate sub controlul URSS si, implicit a serviciilor secrete sovietice.

În 1991 îl aflăm la post la ambasada Cehoslovaciei și apoi a Slovaciei la Moscova. Este recuperat la educatia atlantista la Institutul Marschall pentru Securitate de la Garmisch Partenchirchen, Germania, dupa care este ambasador la Belgrad, intre2001-2005. A participat la negocierile UE cu Ucraina si Moldova, cunoaste problema transnistreana si este considerat capabil sa ocupe inalte functii in organismele ONU sau ale UE.

Miroslav Lajcak a vizitat România impreuna cu premierul  social democrat slovac Robert Fico si are o pozitie intransigenta fata de actiunile iredentiste ale Ungariei. Guvernul Fico a avut o exprimare reținută față de sancțiunile împotriva Rusiei. Slovacia  ajută însă Ucraina prin livrarea de gaz, fiind prima țară care a inversat sensul de distribuție al combustibilului primit de la Gazprom.

Cuvântarea Victoriei Nuland a stat doar o zi pe prima pagină a site-ului Departamentului de Stat.
Memorat
« Răspunde #10514 : Octombrie 04, 2014, 19:13:26 »

Poate de aceea s-a dus la ea Semi, sa-i dea lamaie, sa-i treaca greata. Act medical caritabil, nimic m mult. Dle Emirad, felicitarile le transmit cui trebuie, adica persoanei care mi-a trimis poza. Daca va fi de acord, ii voi face cunoscut numele, pt ca merita cu prisosinta recunostinta noastra. Am si TI-stului sa-i transmit ceva, parerea mea ca a facut doar cursul scurt de propagnda pe net, deci ca are lacune mari in meserie. Ii dau un singur ex de pe pagina aceasta. Daca intr-o postare apare ceva scris sau (m ales) o imagine care nu-ti convine, nu citezi in raspuns intreaga postare, pt ca nu faci decat sa fixezi si m bine info in procesoarele cititorilor. Am vazut ca Semi Demi se logas la un moment dat si asteptam o explicatie de la el, sau macar o replica. Dar e si las luptatorul cu merite deosebite (LMD?!), a dat bir cu fugitii!

Eh, Bambi ... Esti pe drumul cel bun daca incepi sa maturisesti ca esti specializat in propaganda pe net cursul lung si extra-large ! Grin
 Asa da, mai vi de acasa! Incep sa cred , ca m-am inselat , se vede treaba ca cimpanzeii au mai multa constiinta decit oamenii si, incet incet, marturisesc cam cu ce se ocupa si  "ce-i mina pe ei la lupta " ! Cheesy Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 699 700 [701] 702 703 ... 1009
Schimbă forumul: