Main Content:

Pagini: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 129

Mesaj de la ADRIAN PITCA-muncitorul care a declansat Revolutia in Prahova

• babusca
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

PENTRU "PITCA"
 Esti  foarte prost informat pretene !
As vrea eu sa fiu Leusteanu, fiindca ala stie mai multe despre tine decat stiu eu .
Leusteanu nu s-ar folosi niciodata de un  alt nik in postarile lui . A avut si are curajul sa posteze cu numele lui real ! Ala te musca de fata nu de cur !
 Nu l-am mai vazut de mult pe aici, dar avem un prieten comun care se vede mai des cu el si am sa-i transmit ca ai inceput  sa-l musti de cur.

Asta e numele meu real, Ionel Babusca. Nu sunt prahovean la origine dar de vre-o 17 ani am devenit prahovean. Vrei copie de pe CI,CNP. E prea de porc !

Ti-am mai spus ca nu ma intereseaza activitatea ta revolutionara inainte si dupa 89. Dar nici ca personalitate. Nu prezinti nici-un dram de interes, mai draga !

“Numai boul este consecvent”, zicea Marin Preda.  AVEA MARE DREPTATE !
Memorat

Pentru "babusca" si spre stiinta tuturor celor de pe forum,

"babusca"= "leustean"= "gogu prahoveanu"= Ulesteanu Florentin

Da, "babusco", vreau o copie a cartii tale de identitate, cu CNP cit mai vizibil pentru a putea fi identificat. Daca nu arati copia nu te obosi sa mai postezi ceva , toata lumea va sti despre ce e vorba...
Memorat
  • babusca
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

PITCA ADRIAN = Chiar esti PARANOIC !

Statistici forum

108242 Mesaje în 897 Subiecte de către 1095 Utilizatori | Ultimul cont creat: erlo | Ultimul mesaj: "Răspuns: ANUNTURI" (Decembrie 07, 2012, 12:26:44 )
Vezi cele mai recente mesaje
[Statistici detaliate]
Utilizatori prezenţi

83 Vizitatori, 5 Utilizatori
Utilizatori activi în ultimele 15 minute:
babusca, burada lrm 00264, DanielPetrican, grig, Gogu prahoveanu

Cei mai mulţi utilizatori online astăzi: 90. Cei mai mulţi utilizatori online în total: 212 (Aprilie 01, 2011, 20:10:56 )

Unde plm vezi tu ca eu sunt" Gogu prahoveanu" ?
Citeste BOULE  la utilizatori la aceasta ora !
Memorat

Pentru "babusca" si spre stiinta tuturor celor de pe forum,

Da, "babusco", vreau o copie a cartii tale de identitate, cu CNP cit mai vizibil pentru a putea fi identificat. Daca nu arati copia nu te obosi sa mai postezi ceva , toata lumea va sti despre ce e vorba...

ARE DREPTATE " babusca " CAND TE-A FACUT  PARANOIC !

Vad ca ai facut pasiune pentru mine labagiule !
Nu pot sa te i-au de nevasta pentru ca mie imi plac femeile.

Vorba lui "babusca"  UNDE PLM VEZI TU CA EU SUNT 'babusca "?

Te-ai timpit de atata laba cat faci pe la Italica. Du-te bre la femei ! Poate iti revii !

HAI  SICTIR BARAGLADINA  JEGOASA !

Statistici forum

108243 Mesaje în 897 Subiecte de către 1095 Utilizatori | Ultimul cont creat: erlo | Ultimul mesaj: "Răspuns: ANUNTURI" (Decembrie 07, 2012, 12:43:37 )
[Statistici detaliate]
Utilizatori prezenţi

87 Vizitatori, 7 Utilizatori
Gogu prahoveanu, KRONSTADT., babusca, DanielPetrican, Misu, burada lrm 00264, grig

Cei mai mulţi utilizatori online astăzi: 96. Cei mai mulţi utilizatori online în total: 212 (Aprilie 01, 2011, 20:10:56 )
Memorat

Mai ' babusca "
Lasa-l draq de javra ordinara, ca asta a fost si este. Poate are ocazia de sarbatori , daca vine la Romania, sa-l sorcoveasca nitel baietii mei, poate uita de numele meu !
Lasa-l sa scrie ce tampenii vrea el despre mine, despre altii, m-i se falfaie ! Si nu ma intimideaza un terchea berchea ca asta !  Un paranoic, vorba ta !
  Nu am timp eu de toate prostiiile lui ! Am familie , am copii si nepoti de crescut.
Nu am mai intrat aici din mai 2012 si nici nu ma mai intereseaza acest portal!
Memorat

Am uitat sa te averizez ' babusca '

Are un prieten foate bun ( alta javra) care il tine la curent cu toate noutatile din viata revilor ploiesteni ! L-am verificat , i-am aruncat o 'stanga' iar dupa trei zile o posta si omul noastru !

Il cunosti si tu, iti scriu numele lui pe privat !
Memorat
  • babusca
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

PITCA ADRIAN = Chiar esti PARANOIC !

Statistici forum

108242 Mesaje în 897 Subiecte de către 1095 Utilizatori | Ultimul cont creat: erlo | Ultimul mesaj: "Răspuns: ANUNTURI" (Decembrie 07, 2012, 12:26:44 )
[Statistici detaliate]
Utilizatori prezenţi

83 Vizitatori, 5 Utilizatori
babusca, burada lrm 00264, DanielPetrican, grig, Gogu prahoveanu

Cei mai mulţi utilizatori online astăzi: 90. Cei mai mulţi utilizatori online în total: 212 (Aprilie 01, 2011, 20:10:56 )

Unde plm vezi tu ca eu sunt" Gogu prahoveanu" ?
Citeste BOULE  la utilizatori la aceasta ora !

Mai mai citeste inca o data, poate ti sa pupazat vazul !
Statistici forum

108248 Mesaje în 897 Subiecte de către 1095 Utilizatori | Ultimul cont creat: erlo | Ultimul mesaj: "Răspuns: ANUNTURI" (Decembrie 07, 2012, 13:32:52 )
[Statistici detaliate]
Utilizatori prezenţi

67 Vizitatori, 6 Utilizatori
babusca, Snow White, Gogu prahoveanu, burada lrm 00264, alexpress1, cornel

vorba lui Gogu, adica  ULESTEANU FLORENTIN
  HAI SICTIR JAVRA ORDINARA !
Memorat
  • babusca
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cer scuze celorlalti forumisti pentru limbajul folosit in postarile de mai sus !
Memorat

Pentru un fost puscarias, te exprimi aproape civilizat...asa ca nu te obosi sa-ti mai ceri scuze ...
        Este ca adevarul doare? Ca prea te-ai oparit...
        Ti-am cerut o copie a C.I. ca sa poti fi identificat dar vad ca eviti, curajosule si cinstitule...
        Nu o sa ma cobor la "nivelul tau intelectual" desi am convingerea ca ai dori asta.
        Cum ti-am mai spus, dumnezeu nu bate cu batul asa ca iti doresc sa ai parte cit mai repede de tot binele pe care mi-l doresti...Ca tot se apropie sarbatorile si facem daruri.
Memorat

USL-ul declara de zor ca doreste aducerea Romaniei la "normalitate"...
      Pentru aceasta, in opinia mea, in urmatoarele sase luni, avind o majoritate confortabila in parlament, USL-ul ar trebui sa puna in practica urmatoarele:
      - modificarea constitutiei, urmarind - printre altele - aducerea la indeplinire a mandatului dat de romani: eliminarea din functia de presedinte al Romaniei a lui Traian Basescu;
      - modificarea legislatiei electorale;
      - validarea constitutiei prin referendum;
      - declansarea de alegeri parlamentare anticipate concomitent cu cele prezidentiale.
      Daca s-ar realiza aceste obiective, am avea citeva avantaje:
      - revenirea numarului de parlamentari la o valoare rezonabila si acceptabila;
      - modificarea "ciclului electoral" putind avea scrutinuri electorale in perioade optime ale anului;
      - economii bugetare prin "cuplarea" alegerilor prezidentiale cu cele parlamentare.
      Ramine, totusi, intrebarea:
      - Avind la dispozitie mijloacele si puterea necesare, va aduce USL-ul Romania la "normalitate"?
Memorat
  • bzcosty
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

USL-ul declara de zor ca doreste aducerea Romaniei la "normalitate"...
      Pentru aceasta, in opinia mea, in urmatoarele sase luni, avind o majoritate confortabila in parlament, USL-ul ar trebui sa puna in practica urmatoarele:
      - modificarea constitutiei, urmarind - printre altele - aducerea la indeplinire a mandatului dat de romani: eliminarea din functia de presedinte al Romaniei a lui Traian Basescu;
      - modificarea legislatiei electorale;
      - validarea constitutiei prin referendum;
      - declansarea de alegeri parlamentare anticipate concomitent cu cele prezidentiale.
      Daca s-ar realiza aceste obiective, am avea citeva avantaje:
      - revenirea numarului de parlamentari la o valoare rezonabila si acceptabila;
      - modificarea "ciclului electoral" putind avea scrutinuri electorale in perioade optime ale anului;
      - economii bugetare prin "cuplarea" alegerilor prezidentiale cu cele parlamentare.
      Ramine, totusi, intrebarea:
      - Avind la dispozitie mijloacele si puterea necesare, va aduce USL-ul Romania la "normalitate"?

DUPA PAREREA MEA USL-UL AR TREBUI DAT JOS CAT MAI REPEDE POSIBIL PRIN IESIREA NOASTRA IN STRADA.NU AI VAZUT CE A FACUT PONTA ASTAZI.NU DA NICI O INDEMNIZATIE PE ANUL 2013 LA FEL CA BOC.JOS PONTA
Memorat

Victor Ponta spune oricind si peste tot ca doreste ca, in Romania, sa fie respectata legea...
      Romanii, prin vot liber si democratic, i-au dat, lui Victor Ponta, puterea si mijloacele pentru a-si indeplini dorinta...
      Respectarea legii ar rezolva multe din problemele revolutionarilor...
      Respectarea legii (in litera si spiritul ei) ar putea aduce si "curatenia" in rindurile revolutionarilor, acest lucru avind ca si efect o "reevaluare morala" (daca se poate spune asa) a celor care se mindresc cu acest titlu...
      Respectarea legii, in Romania, probabil ca ar face din romani un neam de oameni liberi si mindri...
      Va fi, in opinia mea, datoria (si nu doar dorinta) lui Victor Ponta de a face ca legea sa fie respectata in Romania...
      Revolutionarii, in particular, si romanii, in general, si-au facut datoria in 09.12.2012...
      Isi va face Victor Ponta datoria???
      Sau "ne va trini in nas" un..."-Ciocul mic, acum noi sintem la putere!..."Huh
Memorat

Intrebam aseara daca Victor Ponta isi va face datoria. Se pare ca este hotarit sa si-o faca insa sint din ce in ce mai putin convins ca isi va face datoria fata de votul dat de cetatenii romani...
      Cetatenii romani nu au votat masiv USL-ul pentru ca Victor Ponta ar fi "alfa si omega" politicii romanesti.
      Se pare ca, deja, Victor Ponta "ne-a trintit, tuturor, in nas acel "-ciocul mic, acum noi sintem la putere!..."
      Romania a votat masiv USL-istii pentru ca acestia sa scape Romania de Basescu si tot ceea ce a insemnat acesti ani pentru noi toti.
      Se spune ca este bine "sa invatam din greseli, dar este recomandabil sa nu fie greselile noastre".
      Se intimpla, totusi, sa gresim, asa ca putem invata ceva si din greselile noastre... cu conditia sa nu gresim prea des.
      Dar sa fii om politic important in tara ta si in mai putin de un an sa faci cel putin cinci mari greseli politice, asta deja mi se pare cam mult.
      Sa ne reamintin:
      - numirea lui Mihai Razvan Ungureanu in functia de prim-ministru = Victor Ponta tine in parlament un discurs aiuritor pentru majoritatea romanilor;
      - refrendumul pentru demiterea lui Basescu = Victor Ponta "accepta cele 11 porunci" de la Manuel Baroso;     
                                                 = Victor Ponta accepta "coabitarea" cu Basescu aproape inainte de a se sti rezultatele referendumului;
      - alegeri legislative 09.12.2012 = USL cistiga detasat alegerile, fapt care i-ar permite sa guverneze fara alte aliante, si, surpriza pentru toata Romania, Victor Ponta "invita" UDMR la guvernare;
                                       = Victor Ponta "accepta" ( in dispretul votului romanilor), pentru a doua oara, coabitarea cu Basescu facind "blat" cu acesta si avind "binecuvintarea "Inaltei  Porti" (citeste Uniunea Europeana.
      Toate aceste cinci greseli politice nu le-a facut Victor Ponta doar in contul sau si al familiei sale.
      Toate aceste greseli politice au fost facute de Victor Ponta in defavoarea si in dispretul romanilor...
      Or fi de bine sau de rau aceste "greseli politice" ale lui Victor Ponta???

Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Intrebam aseara daca Victor Ponta isi va face datoria. Se pare ca este hotarit sa si-o faca insa sint din ce in ce mai putin convins ca isi va face datoria fata de votul dat de cetatenii romani...
      Cetatenii romani nu au votat masiv USL-ul pentru ca Victor Ponta ar fi "alfa si omega" politicii romanesti.
      Se pare ca, deja, Victor Ponta "ne-a trintit, tuturor, in nas acel "-ciocul mic, acum noi sintem la putere!..."
      Romania a votat masiv USL-istii pentru ca acestia sa scape Romania de Basescu si tot ceea ce a insemnat acesti ani pentru noi toti.
      Se spune ca este bine "sa invatam din greseli, dar este recomandabil sa nu fie greselile noastre".
      Se intimpla, totusi, sa gresim, asa ca putem invata ceva si din greselile noastre... cu conditia sa nu gresim prea des.
      Dar sa fii om politic important in tara ta si in mai putin de un an sa faci cel putin cinci mari greseli politice, asta deja mi se pare cam mult.
      Sa ne reamintin:
      - numirea lui Mihai Razvan Ungureanu in functia de prim-ministru = Victor Ponta tine in parlament un discurs aiuritor pentru majoritatea romanilor;
      - refrendumul pentru demiterea lui Basescu = Victor Ponta "accepta cele 11 porunci" de la Manuel Baroso;     
                                                 = Victor Ponta accepta "coabitarea" cu Basescu aproape inainte de a se sti rezultatele referendumului;
      - alegeri legislative 09.12.2012 = USL cistiga detasat alegerile, fapt care i-ar permite sa guverneze fara alte aliante, si, surpriza pentru toata Romania, Victor Ponta "invita" UDMR la guvernare;
                                       = Victor Ponta "accepta" ( in dispretul votului romanilor), pentru a doua oara, coabitarea cu Basescu facind "blat" cu acesta si avind "binecuvintarea "Inaltei  Porti" (citeste Uniunea Europeana.
      Toate aceste cinci greseli politice nu le-a facut Victor Ponta doar in contul sau si al familiei sale.
      Toate aceste greseli politice au fost facute de Victor Ponta in defavoarea si in dispretul romanilor...
      Or fi de bine sau de rau aceste "greseli politice" ale lui Victor Ponta???

Nu este nicio greseala,doar rotire de cadre cu mimarea democratiei.
Memorat

De mult timp, Romania se lupta, sau ar trebui, cu multe probleme: mizeria, saracia, criza economica, lipsa ideilor privind propriul viitor...
      In 99% din luptele pe care le poarta sau ar trebui sa le poarte Romania, nu prea s-au obtinut victorii...
      Doar in 1 % din luptele cu problemele sala, se parea ca Romania va obtine o victorie...
      Si luptase din greu pentru asta: doua referendumuri, doua rinduri de alegeri locale, doua rinduri de alegeri parlamentare si o realegere de presedinte...
      Insa, Romania, a uitat de "politicianismul politicienilor" romani.
      Este caracteristic romanilor in general, si politicienilor romani in special, faptul ca, atunci "cind ajung pe cai mari" prima data "le-o trag" celor mai apropiati...
      Azi, de exemplu, "il avem pe imaturul, pe copilotul" Victor Ponta, inca prim-ministru, ce pare a fi "un mare om politic si, mai ales, un mare caracter"...
      In calitatea lui de prim-ministru, Victor Ponta nu a obtinut victorii in luptele pe care ar trebui sa le cistige Romania. De vina era "greaua mostenire", lipsa timpului,etc.etc...
      Dar Victor Ponta " a ajuns pe cai mari" acum, in ajun de craciun...
      Cistigind detasat alegerile parlamentare din 09.12.2012, Victor Ponta s-a gindit ca este timpul sa aiba ceva victorii, asa ca pentru palmares.
      Pentru ca victoria sa fie mai rasunatoare, Victor Ponta s-a gindit sa-l "bata pe cel mai tare din parcare", pe Traian Basescu, cel care obtinuse o victorie mare in lupta cu poporul roman care il dorea demis din functia de presedinte.
      Dar, ca sa fie mai tare ca Basescu, Victor Ponta s-a gindit ca trebuie sa faca ceva in plus nu doar "sa invinga "poporul roman, asa ca ce si-a zis:
      "- O sa incep prin a zice ca vreau sa fie pace, sa nu ne mai invrajbim, sa "coabitam"...Dupa aia invit UDMR-ul la guvernare si " fac blat" cu Basescu...Asa, impusc doi iepuri dintr-un foc: fac si eu, ca si Basescu, pipi pe votul poporului roman dar "sparg" si USL-ul...
      Ca Basescu nu se poate lauda cu o asa victorie...

Memorat
Pagini: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 129
Schimbă forumul: